Magento dla B2B

Oprogramowanie Magento to prawdopodobnie najlepsza platforma e-commerce przeznaczona do działań z zakresu B2B.

Dostarcza ono licznych rozwiązań typu Open Source, które pozwalają m.in. na personalizację oraz integrację z systemami, które zostały wcześniej wdrożone w przedsiębiorstwie. Co więcej, Magento umożliwia tworzenie wielu niezależnych kont administratora, dzięki czemu kilku pracowników może nadzorować poszczególne procesy w tym samym czasie, bez względu na ilość zalogowanych właśnie osób.

Oprogramowanie pozwala również na bieżące monitorowanie stanów zaopatrzenia (bez względu na ilość magazynów, jakimi dysponuje przedsiębiorstwo). Dodatkowo, istnieje również możliwość rozwinięcia modułu o możliwość negocjacji cen oraz warunków dostawy, wliczając w to dywersyfikację ustawień pod kątem poszczególnych partnerów biznesowych. Jego największą zaletą jest jednak otwarta forma, która pozwala na nanoszenie korekt oraz budowę własnych modułów (istnieje również możliwość zakupu dedykowanych rozszerzeń).

Jednym z najbardziej interesujących rozwiązań, jakie oferuje Magento w zakresie B2B jest możliwość segmentacji odbiorców. Oznacza to, że administrator strony może udostępnić jej poszczególne elementy jedynie wybranym grupom użytkowników. Pozwala to w wygodny sposób kierować oferty dla przedstawicieli określonych branż bez obaw, że trafią oni na produkty, które odbiegają od ich oczekiwań.

Mówi się, że kluczem do sukcesu w B2B jest stworzenie elastycznej architektury IT, która udźwignie funkcjonalności oprogramowania Magento. Developerzy pracujący w Global4Net to najlepszy zespół w tej dziedzinie, a zaufanie, jakim obdarzyli nas dotychczasowi Klienci oraz ich liczne sukcesy są tego najlepszym dowodem.