Google Shopping XML generator

Google Shopping XML generator

Dostępność: W magazynie

Moduł Google Shopping XML generator

 pozwala w kilka minut wyeksportować pasującą i dobrze sformatowaną listę produktów ze sklepu Magento do konta Google Merchant Center a następnie użycie jej w Google Shopping.

246,00 PLN

* wymagane pola

Opis

Moduł Google Shopping XML Generator to:

- łatwy w użyciu sposób na szybkie generowanie XML dla Google Shopping,

- możliwość generowania wielu plików XML dla Google,

- możliwość zdefiniowania jakie produkty mają być generowane poprzez wybór typu produktu, widoczności, kategorii czy też zestawów cech, można zdefiniować różne warianty generowania pliku,

- możliwość ustawienia harmonogramu automatycznego generowania pliku lub wybrania go ręcznie,

- możliwość ustawienia ścieżki generowania pliku oraz jego nazwy,

- możliwość dodania własnych opcji w ramach Google Shopping

 

Czym jest Google Merchant Center i Google Shopping?

Google Shopping jest serwisem Google, pozwalającym użytkownikom znajdować i porównywać produkty przed zakupem. Jeżeli posiadasz sklep internetowy możesz przesyłać swoje produkty do Google Shopping, aby pomóc swoim klientom szybko odnaleźć oferowane produkty.

Google Merchant Center to interfejs zaprojektowany dla właścicieli sklepów, aby pomagać im w dodawaniu przedmiotów do Google Shopping.

Na ten moment w Polsce (czerwiec 2014) nie jest jeszcze dostępna główna opcja Google Shopping pozwalająca na wyszukiwanie produktów bezpośrednio przez zakładkę Zakupy na stronie Google, należy jednak przypuszczać że kiedy to się stanie, usługa ta w dużym stopniu wyprze klasyczne porównywarki cen, stąd warto być na to przygotowanym.

google shopping

Już teraz możliwe jest jednak promowanie swoich produktów poprzez kampanie AdWords bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki temu masz niepowtarzalną szansę wyróżnić swoje produkty przed konkurencją. Wyniki wyszukiwania tego typu produktów pojawiają się bezpośrednio na pierwszej stronie w szczególnie wyróżniony dla użytkownika sposób.

google shopping magento feed

Jak utworzyć konto Google Merchan Account?

Aby dodawać swoje produkty do Google najpierw musisz utworzyć konto Google Merchant. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz pod linkiem: https://support.google.com/merchants/answer/188924?hl=pl

Utworzenie konta pozwoli Ci zaplanować pobieranie Twoich produktów przez Google. Możesz zdecydować czy produkty mają być pobierane codziennie, co tydzień czy co miesiąc.


Co to jest plik danych dla Google?

Plik danych dla Google to plik XML zaprojektowany specjalnie dla Google Shopping według standardów opracowanych przez Google. Plik taki zbudowany jak klasyczny RSS posiada specyficzne tagi XML używane przez Google Mechant Center.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach danych dla Google można skorzystać z poniższego linku: https://support.google.com/merchants/answer/188478?hl=pl/?

Jak wygenerować plika danych dla Google?

Nasz moduł pozawala w prosty i automatyczny sposób w kilka minut wygenerować feed spośród produktów dostępnych w Twoim sklepie. Raz zainstalowane rozszerzenie pozwala na generowanie wielu pilów XML dla Google, a także mapowanie poszczególnych kategorii.

Przykładowo możesz skonfigurować własnego feeda lub skorzystać z przygotowanego już szablonu.

google shopping where
 

Dowolnie definiujesz nazwę stworzonego pliku.

google shopping feed name

Ustawiasz ścieżkę oraz sklep z którego ma być generowany feed.

google feed path

Definiujesz czas generowania pliku

google shopping generowanie pliku

Następnie definiujesz warunki na podstawie których produkty mają być generowane.

mapowanie google shopping magento

Informacje dodatkowe
Magento Community 1.6, 1.6.1, 1.6.2.0, 1.7, 1.8, 1.8.1, 1.9
Magento Enterprise -
Recenzje

Recenzje klientów 4 item(s)

Ponowanie kolejny świetny moduł
Tak jak inne rozszerzenia Global4net ten nowy moduł do eksportu produktów jest świetny. Daje duże możliwości i jest łatwy w użyciu. Pozwolił nam na łatwe i szybkie tworzenie eksportu XML dla Google Shopping. Jeżeli chodzi o pytania odnośnie nowych funkcji support jak zwykle stoi na bardzo wysokim poziomie.
Ocena
Recenzje wg Magentomaniak / (Dodano 18.10.2014)
wszystko gra
moduł działa dokładnie tak jak opisano, łatwy w obsłudze
Ocena
Recenzje wg Ernest T. / (Dodano 10.10.2014)
warto
moduł jest naprawdę fajny, polecam jeśli szukacie tego typu rozwiązania
Ocena
Recenzje wg Damian / (Dodano 07.08.2014)
świetny support
Moduł jest świetny, do tego support... oceniam na 5 gwiazdek... działam na Magento 1.6... i szybko pomogli mi uporać się z instalacją... w 100% polecam
Ocena
Recenzje wg Bartolo / (Dodano 04.08.2014)