Blog

Rynek B2B rośnie w niezwykle szybkim tempie. Przewiduje się, że do roku 2020 osiągnie on 6,7 biliona dolarów w skali światowej. Na pierwszym miejscu znajdują się Chiny, z rynkiem opiewającym na 2,1 biliona dolarów. Na rok 2020 szacuje się także wzrost europejskiego obrotu branży B2B o 32%, co da wartość 2,16 biliona euro.

  

W Polsce prym wciąż wiedze B2C. Jednak przedsiębiorcy wydają dziesięć razy więcej niż klienci indywidualni. W latach 2011-2014 rynek B2B rósł w tempie 21,5% na rok. W roku 2014 transakcje B2B w internecie zajmowały 10% całości, natomiast w 2020 szacuje się wzrost do nawet 60%. Co to dla nas oznacza?

Czytaj dalej

Czym jest Symfony? To platforma programistyczna w języku PHP utrzymana w ruchu otwartego oprogramowania. Oznacza ono dostęp do kodu źródłowego i możliwość ingerencji w kształt platformy. Symfony cieszy się dużą popularnością wśród deweloperów ze względu na możliwość tworzenia dużych projektów. Zezwala również na korzystanie z PHP 5, za czym idzie szeroka możliwość konfiguracji. Symfony umożliwia tworzenie wielu linii kodu przy niskim koszcie.

 

Innymi frameworkami opartymi na PHP są m.in. Codeigniter, Zend i Cake PHP. Jednak to Symfony jest pierwszym wyborem wielu firm deweloperskich. Jest szybsze od pozostałych i wykorzystuje dwa razy mniej pamięci. 

Czytaj dalej

Rozwój technologiczny na całym świecie swoją skalą zmusza producentów i firmy serwisujące do ciągłych innowacji na swoich liniach produkcyjnych. Wykonywana na nich praca musi być szybka i wydajna. Potencjał pracowniczy i produkcyjny musi być wykorzystywany w pełni, aby sprostać popytowi i utrzymać się na rynku z silną konkurencją.

Czytaj dalej

System CRM to niezastąpione narzędzie w funkcjonowaniu sklepu internetowego. Umożliwia szereg funkcji, dzięki którym usprawnia pracę całego zespołu. Jednak przede wszystkim pozwala zrozumieć swojego klienta, nawiązać z nim relacje i w efektywny sposób nimi zarządzać. Czym dokładnie jest, co oferuje i dlaczego warto korzystać z CRM? Podpowiadamy. 

Czytaj dalej

Słyszałeś o systemie Sales Force Automation (SFA)? Okazuje się, że w przeciwieństwie do systemu Customer Relationship Management (CRM) nie jest on często używany w naszym kraju. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z jego istnienia, co w niektórych przypadkach może być sporą stratą. Ze stosowaniem SFA najczęściej można spotkać się wśród niektórych producentów rozwiązań dla branży sprzedażowej. Jest on wtedy używany jako alternatywa dla systemów CRM. Czym oba narzędzia różnią się od siebie i kiedy lepiej wdrażać rozwiązania SFA? Podpowiadamy. 

Czytaj dalej

Prowadzenie firmy bez jej obecności na Facebooku jest ogromnym utrudnieniem dla przedsiębiorcy. Doświadczenia wskazują, że wielu użytkowników poszukuje informacji na temat przedsiębiorstwa właśnie z portali społecznościowych. Posiadanie profilu facebookowego jest więc niezwykle istotne do budowania swojej widoczności w sieci oraz do kreowania wizerunku eksperta w danej branży. Co więcej, konto na Facebooku umożliwia kontaktowanie się ze sowimi klientami, nawiązywanie interakcji, uzyskiwanie feedbacku i opinii na temat oferowanych produktów lub usług. Dzięki takiemu działaniu bez większego wysiłku można uzyskać cenne informacje istotne w prowadzeniu i niezbędne do rozwijania firmy. 

 

Jeśli prowadzisz już swój firmowy profil na Facebooku warto przyjrzeć się kwestii Open Graph. Jest to protokół, który umożliwia integrację innych serwisów internetowych z Facebookiem. Gwarantuje kontrolę nad prezentacją Twoich treści w serwisie społecznościowym, zapewniając lepsze interakcje z użytkownikami. Zobacz, w jaki sposób wykorzystać znaczniki Open Graph. 

Czytaj dalej

Firma, niezależnie od rozmiaru, powinna generować zysk. Wylicza się go, biorąc pod uwagę wiele różnych współczynników, które z kolei determinowane są przez daną branżę. Najlepszym wskaźnikiem sukcesu przedsiębiorstwa jest zysk finansowy, wyliczany najczęściej pod koniec miesiąca.

 

Są jednak wskaźniki, które pomagają określić osiągi firmy w sytuacji, gdy nie wiemy, czy konkretne wyniki są dobre lub lepsze od konkurencji. Podobnie, gdy przedsiębiorstwo dopiero zaczyna swoją działalność i brakuje jeszcze doświadczenia w ocenianiu powodzenia inwestycji.

Czytaj dalej

Interesujesz się pracą w branży IT, a programowanie to dziedzina, którą chcesz się zajmować? Na szczęście rynek ten jest bardzo chłonny i nawet osoby bez doświadczenia mogą znaleźć satysfakcjonującą pracę. Jak jednak zabrać się za jej znalezienie i stworzyć pierwszą aplikację na wybrane stanowisko? Przedstawienie swoich umiejętności i posiadanych kwalifikacji jest bardzo ważne. Trzeba też wywrzeć odpowiednie wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Sprawdź, w jaki sposób przygotować się podjęcia pierwszej pracy w IT. Nawet jeśli nie posiadasz dużego doświadczenia lub co więcej, jesteś dopiero na studiach i chcesz rozpocząć swoją karierę zawodową. 

Praca w IT

Czytaj dalej

Decyzja o otwarciu sklepu online podjęta. Plan działań na najbliższy okres sporządzony. W takim razie czas na wybór agencji e-commerce, która zajmie się stworzeniem Twojej platformy zakupowej. To wbrew pozorom wcale nie takie proste zadanie. Firm oferujących usługi stawiania i obsługi platform na rynku jest coraz więcej. Jak spośród nich wyłonić tę, która najlepiej będzie spełniać Twoje oczekiwania? Wszystko zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od Twojej strategii, sprecyzowania planów, stylu pracy Twojego biznesu oraz od budżetu. Znając odpowiednie wyznaczniki, będzie Ci łatwiej podjąć trafną decyzję. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem współpracy z e-commerce software house. 

Agencja e-commerce

Czytaj dalej

Prowadzisz działalność handlową i chcesz rozpocząć ją także w internecie? Zainteresowanie uruchomieniem platform B2B jest coraz większe. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że standardem we współpracy pomiędzy firmami staje się komunikacja przez system B2B. Jest ona dużo szybsza i wygodniejsza dla obydwu stron. Co więcej, klienci również odnoszą korzyści z takiego rozwiązania. Dzięki platformie B2B można też zmaksymalizować efektywność swoich procesów biznesowych. Jak to zrobić? Poznaj skuteczny sposób na przeprowadzenie wdrożenia systemu B2B i zastosuj go w swojej firmie.

Wdrożenia B2B

Czytaj dalej