Blog

Odpowiedni system MDM jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w zarządzaniu danymi oraz do stworzenia konsekwentnej i kompatybilnej bazy danych, która będzie leżała u podstaw zysków w sklepie e-commerce. Przedsiębiorstwa świadczące usługi łańcucha dostaw są odpowiedzialne za dane master na temat klientów, produktów, lokacji, sprzedawców i dostawców.

Czytaj dalej

Do rozwoju działalności e-commerce potrzebne są odpowiednie narzędzia. Przy dużej liczbie sprzedawanych produktów jednym z niezbędnych jest system PIM do zarządzania informacjami o produkcie. Dzięki niemu jest się w stanie zoptymalizować pracę i funkcjonowanie całego sklepu internetowego.

 

Według raportu Infomratica aż 65% firm zaczęło wykorzystywać PIM w swoim serwisie sprzedażowym. Tego typu rozwiązania usuwają błędy związane z informacjami o produktach i minimalizują koszty ponoszone na drukowanie papierowych katalogów. Jednak to tylko niektóre z licznych zalet i powodów, dla których właściciele sklepów online używają PIM. 

 

Na czym polega zarządzanie informacjami o produkcie i jakie są wszystkie zalety PIM ujawniające się w sprzedaży wielokanałowej? Jakie oprogramowanie wybrać do platformy Magento 2? Podpowiadamy. 

Czytaj dalej

Poradnik dla wydajności Magento napisany jest pod wszystkie wersje platform e-commerce – zarówno do wersji Community, jak i Enterprise. Oprócz tego wiedza przekazana w poradniku stosowana jest dla aplikacji webowych w PHP i MySql. Znajdują się w nim wskazówki na temat optymalizacji i poprawy osiągów dla serwera oraz aplikacji Twojego sklepu e-commerce.

 

Jeśli nie interesuje Cię ręczna optymalizacja, istnieją również narzędzia, które poprawią osiągi Twojej aplikacji już po kilku kliknięciach. Nie wymagają one zaawansowanej wiedzy, a są w stanie poprawić działanie sklepu. JS & CSS Compressor + Image Optimization skompresuje pliki JS, CSS i HTML i skróci tym samym czas ładowania. PotatoCommerce FPC jest modułem, który scashuje stronę w taki sposób, aby zawsze była gotowa do przeładowania. Cały proces jest całkowicie zautomatyzowany i wymaga jedynie instalacji powyższych aplikacji.

Czytaj dalej

Tagi:

Twój biznes wymaga fachowego podejścia do zarządzania informacją o posiadanych w asortymencie produktach i nie możesz pozwolić sobie na niedokładność? W takim wypadku potrzebujesz odpowiedniego systemu PIM (Product Information Management). Dzięki niemu możesz tworzyć i rozpowszechniać informacje produktowe w różnych kanałach, np. w systemach e-commerce, aplikacjach mobilnych, na stronach internetowych, a także w katalogach i plikach PDF. 

 

Dzięki nowoczesnym technologiom możesz uprościć i usprawnić wiele procesów w swojej firmie. Od zamawiania po dystrybucję. Nawet z pozoru niemożliwe do zarządzania procesy, okazują się możliwe dzięki odpowiedniemu wyposażeniu programistycznemu. 

 

Najpopularniejszymi systemami PIM są Pimcore i Akeneo. Który z nich jest najlepszy dla Twojego biznesu? Sprawdź porównanie obydwu i dowiedz się, które funkcje oprogramowania PIM najlepiej pasują do Twojej działalności!

Czytaj dalej

Oficjalna mapa rozwoju Magento nie istnieje. Jeśli jednak zebrać wszystkie informacje, jakie są w sieci na temat nowej aktualizacji, powstaje pokaźna lista ciekawych funkcji, które mogą pojawić się w wersji Magento 2.4. Zebrane informacje pochodzą z zapowiedzi od samego teamu Magento lub z godnych zaufania źródeł i stanowią dowód popularności tej platformy oraz szybkości jej rozwoju. Opisane zmiany pojawią się w formie aktualizacji na przestrzeni najbliższych kilku lat w Magento 2 i będą dotyczyć mniejszych funkcji, ale również poważnych zmian w platformie.

Czytaj dalej

Tagi:

Magento jest dla wielu sprzedawców ulubioną platformą. Oferuje nieskomplikowane środowisko do prowadzenia działalności e-commerce. Pozwala na ciągłe przebudowy i modyfikacje, które są nieuniknione w tej branży. Ciągły rozwój platformy dobrze zwiastuje na przyszłość. Jest wiele firm, które trudnią się adaptacją i tworzeniem na miarę sklepów e-commerce na platformie Magento. W roku 2020 doczeka się ona nowej wersji, w której pojawi się wiele ulepszeń i dodatków.

Czytaj dalej

Tagi:

Czy wiesz, że według analiz Magento aż 93% klientów z sektora B2B wybiera zakupy online? Fakt ten przestaje dziwić, ponieważ zakupy przez internet są zdecydowanie bardziej wygodne od ich tradycyjnej formy. Korzystając z takiej możliwości jako firma, dostarczasz swoim klientom informacje bezpośrednio od dostawców. Dzięki temu oszczędzasz ich czas i bez problemu zaspokajasz ich potrzeby na wiedzę o określonych produktach. 

 

Jednak to nie wszystko, czego oczekują klienci B2B. Informacje są jedynie podstawą. Wymagają oni też intuicyjnego procesu zakupowego, zindywidualizowanych ofert i możliwość zarządzania swoim kontem. To wszystkie opcje dostępne w modelu B2C wraz z połączeniem elementów tradycyjnych transakcji B2B. Możliwości te oferuje Magento 2. Platforma jest w stanie zarządzać złożonymi strukturami organizacyjnymi i wieloma użytkownikami o różnych rolach i poziomach uprawnień. Poznaj dostępne funkcje, z których możesz skorzystać, wybierając Magento 2 Commerce!

Czytaj dalej

Znasz już nowy produkt Adobe? To Adobe Commerce Cloud oparty na Magento 2. Dzięki temu narzędziu powstały trzy kluczowe oferty, z których już można korzystać: Magento Open Source, Magento Commerce Cloud oraz Adobe Commerce Cloud. Skupimy się jednak na najnowszym programie i pokażemy, dlaczego warto na niego postawić przy wyborze platformy e-commerce. 

 

Adobe Commerce Cloud skierowana jest do szerokiego grona handlowców – od małych, przez średnie i po duże przedsiębiorstwa. Wszystko za sprawą jej licznych funkcji i oparcia na Magento 2. Zobacz, w jaki sposób firma Adobe wykorzystała możliwości tej platformy e-commerce do stworzenia zupełnie nowego projektu. 

Czytaj dalej

Tagi:

Użytkownicy korzystający z internetu przez urządzenia mobilne rosną w zawrotnym tempie. Z roku na rok jest ich coraz więcej, dlatego firmy chętnie inwestują w technologie, które spełniają wymagania smartfonów i tabletów. Dla obsługi klienta nie jest jednak ważna jedynie sama możliwość korzystania z urządzenia mobilnego. Niezwykle istotne są także doświadczenia, które zdobywa się w kontakcie z firmową stroną. Jak sprawić, by były one w pełni satysfakcjonujące zarówno na smartfonach, jak i desktopach? Z pomocą przychodzi oczywiście Progressive Web Apps (PWA). 

Czytaj dalej

Tagi:

Nastała era mobilna i to użytkownicy smartfonów dyktują warunku. W takiej rzeczywistości wysokiej jakość UX (User Experience) nie jest już ukłonem w kierunku klienta ani cechą, którą warto mieć. Firmy zajmujące się e-commerce chętnie adaptują wszelkie technologie, które pomogą im dotrzeć do klienta mobilnego, a w tej kwestii nie ma rozwiązania lepszego niż Progressive Web Apps. Odważni, którzy dokonali implementacji PWA we wczesnej fazie rozwoju dzisiaj świętują ogromne postępy.

Czytaj dalej

Tagi: