Blog

Trend rynkowy w świecie e-commerce pokazuje, że użytkownicy mobilni dominują w przeglądaniu witryny. Jednak realizacje transakcji wciąż głównie odbywają się na komputerach stacjonarnych. Nie łatwo będzie odwrócić tę tendencję, ale można zmniejszyć pomiędzy nimi różnicę.

 

Dysproporcja pomiędzy platformami wynika z kilku prostych cech desktopów i ich przeglądarek. Aby zwiększyć wskaźnik konwersji na urządzeniach mobilnych, trzeba usprawnić ich działanie. Desktopy wciąż stoją najwyżej w hierarchii softwarowej, co znaczy, że większość aplikacji i stron powstaje z myślą o przeglądarkach stacjonarnych. Wiele funkcji nie dociera do wersji mobilnej albo jest okrojonych. Aby zwiększyć swoje szanse w konkurowaniu ze sprzedażą na komputerze stacjonarnym, trzeba ułatwić transakcję na urządzeniu mobilnym.

smarphone-z-aplikacjami-na-pulpicie

Czytaj dalej

Jak zabezpieczyć sklep dzięki Magento Security Scan Tool?Przezorny zawsze ubezpieczony? Ten slogan tak mocno wszedł w naszą kulturę, że dziś już mało kto pamięta, z jakiej okazji powstał. Było to na potrzeby reklamy PZU. Mimo że nie jest już ona emitowana, hasło wciąż okazuje się aktualne. W naszym wypadku warto odnieść je do funkcjonowania sklepu internetowego, ponieważ chroniąc go zawczasu, zyskujemy pewność, że atak hakerski nie będzie dla nas aż tak straszny.

Czytaj dalej

Jak wiesz, w ostatnim czasie coraz większą wagę przykłada się do bezpieczeństwa w sieci. Dotyczy to nie tylko witryn, z których korzysta się na co dzień, ale przede wszystkim sklepów internetowych. Jeśli jesteś sprzedawcą, zapewne wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo Twojej witryny oraz korzystającej z niej klientów. 

 

By wzmocnić ten aspekt, firma Adobe w ramach swoich priorytetów postawiła właśnie działania z zakresu bezpieczeństwa. Udoskonaliła narzędzie Magento Security Scan Tool, którego nowa wersja jest już dostępna dla użytkowników platformy Magento. Dlaczego warto z niego skorzystać? Okazuje się, że średni koszt naruszenia bezpieczeństwa danych wynosi aż 3,86 miliona USD, a niestety aż 82% sklepów e-commerce, w których zlokalizowano złośliwe oprogramowanie, korzystało z nieobsługiwanej wersji produktu. Co więcej, starty finansowe to nie jedyny negatywny skutek działania hakerów. Równie znaczące jest zachwianie zaufania klientów, negatywna reklama, niezadowolenie oszukanych użytkowników, które może zaszkodzić Twojej działalności nawet na lata. Z tego powodu właśnie warto postawić na solidną ochronę!

 

W związku z powyższym firma Adobe w I kwartale 2021 roku wprowadzi nową politykę aktualizacji dla wszystkich sprzedawców e-commerce, którzy nie mają jeszcze najnowszej wersji Magento 2.4 i nadal korzystają z obsługiwanej wersji Magento Commerce lub Magento Open Source 2.3. Celem tej nowej polityki jest ułatwienie wdrażania, planowania i zagwarantowanie bezpieczeństwa sprzedawcom Magento, zapewniając jednocześnie zespołowi więcej opcji dotyczących sposobu i czasu aktualizacji witryny Magento. Zaktualizowane zostaną także zasady cyklu życia Magento, by odzwierciedlić całość zmiany zasad.

Czytaj dalej

Co sprawia, że odnosi się sukces w sprzedaży online? Składa się na to wiele czynników. Między innymi wygląd Twojego sklepu, odpowiedni wybór platformy sprzedażowej, umiejętność zainteresowania swoją ofertą klientów, a także dobrze zoptymalizowana strona internetowa. To oczywiście nie wszystkie elementy, ponieważ znacznie więcej aspektów ma wpływ na sukces platform e-commerce. Uwaga kierowana na ich rozwój musi być pomiędzy nimi równomiernie rozłożona. Jednak jednym z najistotniejszych może być zarządzanie informacją produktową. Jeśli prowadzisz sprzedaż w wielu kanałach jednocześnie, potrzebujesz rozwiązania, które nie tylko poprawi kontrolę nad informacjami o produktach, ale zagwarantuje na Ci również przewagę na tym polu nad konkurencją. Rozwiązania PIM (Product Information Management), które centralizują wysiłki w przechowywaniu informacji o produktach, mogą być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem.

strona z produktami w sklepie online

Czytaj dalej

Konsumenci częściej niż kiedykolwiek dokonują zakupów za pomocą telefonów komórkowych. Według Adobe smartfony są na dobrej drodze, aby wygenerować ponad 50% wydatków online do września 2022 r. Udział osób, które wykorzystywały je do uzyskania kredytu lojalnościowego, wzrósł z 26,8% w 2019 r. do 34,8% w 2020 r. Eksperci uważają, że w miarę trwania pandemii zakupy online i handel mobilny będą się nadal rozwijać.

 

Poprawa komfortu korzystania z telefonu komórkowego może być zatem jedną z najważniejszych inwestycji, jakie dokonasz w swojej firmie w tym roku. „Spełnianie potrzeb i oczekiwań klientów w takiej chwili jest niezbędne: może to albo rozbudować, albo zniszczyć Twoją markę” – powiedział Nate Smith, kierownik grupy ds. marketingu produktów w Adobe Analytics.

 

Progressive Web Apps (PWA) to najlepszy sposób na zapewnienie klientom doskonałych wrażeń na wszystkich urządzeniach mobilnych, a nawet na komputerach stacjonarnych. Mogą zastąpić mozaikę responsywnych witryn internetowych i aplikacji mobilnych jedną bazą kodu, która działa dla wszystkich punktów końcowych.

Czytaj dalej

Ataki hakerskie są wciąż częstym przypadkiem, z którym muszą mierzyć się właściciele popularnych stron. Zwykle największym problemem jest to, że możesz nawet nie wiedzieć, że Twój sklep e-commerce został zaatakowany. Jeśli przestępcy uderzyli w Twoją firmę, musisz wyczyścić zainfekowaną witrynę Magento. Ponadto należy zadbać o ochronę przed możliwymi dalszymi wtargnięcia. Aby Ci w tym pomóc, omawiamy, jak zidentyfikować, naprawić i zabezpieczyć system Magento oraz zawrzeć informacje o najbardziej rozpowszechnionych typach włamań i sposobach, w jakie przestępcy wykorzystują sklepy e-commerce na swoją korzyść.

shakowana platforma magento 2

Czytaj dalej

Platforma Magento ewoluuje nieustannie. Często dodawane są do niej nowe funkcjonalności, aby jeszcze bardziej usprawnić sprzedaż. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o wersji Magento Open Source 2.4.0. Nowa wersja platformy wprowadza obsługę PHP 7.4, Elasticsearch 7.6.x i MySQL 8.0. Poza tym posiada istotne zmiany w zakresie bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla administratorów, które jest teraz domyślnie włączone. Zwróć także uwagę na usunięcie integracji metod płatności Authorize.Net i Braintree z kodu podstawowego. Teraz musisz ręcznie zainstalować odpowiednie moduły innych firm. Magento 2.4.0 zawiera ponad 100 podstawowych poprawek kodu i 30 ulepszeń bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się głównym punktom aktualizacji.

laptop wyświetlający sklep internetowy

Czytaj dalej

Wszyscy w branży wiedzą, że Magento stało się najpotężniejszą platformą, umożliwiającą prowadzenie działalności e-commerce. Jest oparta na Open Source, posiada mnóstwo cech oraz dodatków, jest elastyczna i wytrzymała. Jednak pytanie pozostaje, czy opinia branżowa dorasta do autentycznych wymagań, jakie przed nią stoją? W tym artykule przybliżymy techniczne i użytkowe aspekty, które pomogą zrozumieć, dlaczego Magento jest idealnym rozwiązaniem dla każdego biznesu e-commerce.

Monitor z kodem w PHP

Czytaj dalej

Jako osoby różnimy się pomiędzy sobą. Każdy z nas często ma inne preferencje, potrzeby i upodobania niż druga osoba. Jednak często na podstawie różnych kryteriów tworzymy grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach, poglądach i upodobaniach. Dokładnie takie parametry muszą brać pod uwagę sprzedawcy online, którzy chcą dotrzeć do odpowiedniego grona odbiorców i jak najlepiej zaspokoić ich oczekiwania. Jak osiągnąć sukces w najlepszym dopasowaniu produktów do danego klienta?

strona z produktami zarzadzanymi w pimcore

Czytaj dalej

Usprawnianie przebiegu pracy to bardzo ważny element prowadzenia każdego biznesu. Robi się to  przede wszystkim po to, aby zredukować liczbę mało znaczących obowiązków lub zautomatyzować często powtarzalne czynności. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas oraz środki finansowe. Do tego samego dążą także sprzedawcy Magento, którym zależy na zautomatyzowaniu rutynowych obowiązków, by móc skupić się na bardziej opłacalnych procesach biznesowych lub na innych skomplikowanych i wymagających większej uwagi sprawach. Nie ma też co ukrywać, że takie podejście pozwala spożytkować wolne chwile w nieco przyjemniejszy sposób i po prostu oderwać się od pracy. W jaki sposób to zrobić? Za sprawą Webhooków Magento 2 oraz automatyzacji, którą gwarantują. Zobacz, czym są i jak działają Webhooki w Magento 2 oraz poznaj najlepsze rozwiązania opracowane, by przekształcić obciążenia handlu elektronicznego w procesy zachodzące w tle.Czym są wWebhooki i jak działają?

Czytaj dalej