Blog

Co znacząco wygrywa w optymalizacji transakcji mobilnych? To przede wszystkim prostota. Dowodzą tego wyniki badań przeprowadzone przez Mobile eCommerce Optimizaton Initiative. Otrzymano je dzięki inicjatywie współpracy społeczności Magneto z PayPal, HiConversion i społecznością eCommerce System Integrators.

Czytaj dalej

W 2018 roku Task Force należące do organizacji Magento, wybrało sobie zadanie do wykonania. Wysłuchano głosu społeczności Magento i stworzono Magento Association, czyli stowarzyszenia Magento. Dokonano tego we współpracy i w porozumieniu z wieloma członkami wspólnoty i interesariuszy. Od teraz celem tej organizacji będzie tworzenie niepodległej wspólnoty nonprofit w sposób zorganizowany. Zajmie się ona edukacją, tworzeniem sieci kontaktów i ogólnym wspieraniem społeczeństwa Magento. Są to rzeczy, którymi twórcy Magento zajmowali się już do tej pory, ale teraz stworzyli dodatkową strukturę kadrową.

Czytaj dalej

Dlaczego wybór odpowiedniego software house’u jest tak istotny w działalności online? W dużej mierze to właśnie od dostawcy oprogramowania zależy sukces i powodzenie całego przedsięwzięcia. Tworzenie przestrzeni przyjaznej klientom i wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom to bardzo istotne elementy, które, np. w przypadku handlu online zapewnia właśnie e-commerce software house. Podczas dokonywania wyboru oprogramowania do stworzenia własnego produktu cyfrowego należy określić swoje preferencje. Następnie przeprowadzić dobry reaserch rynku i zestawić otrzymane wyniki ze swoimi wymaganiami. Dostępnych jest wiele różnych ofert od szeregu software houseów, które zachęcają swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że będą odpowiednie akurat dla Twojego produktu. Dlatego właśnie warto zrobić listę wymagań, które masz w stosunku do preferowanego oprogramowania.

Czytaj dalej

Zarządzanie dużą ilością dóbr na sprzedaż to niełatwe zadanie. Najważniejsze jednak, żeby odbywało się ono w sposób niewchodzący w drogę prowadzeniu sprzedaży. Sukces gospodarowania zapasami jest bezpośrednio powiązany z sukcesem w handlu. Magento wychodzi sprzedawcom naprzeciw, zapewniając odpowiednie narzędzia zarządzania zapasami tak, aby usatysfakcjonować zarówno samego sprzedawcę i jego klienta.

Czytaj dalej

Czym jest Content marketing? To przede wszystkim potężne narzędzie, które szczególnie w branży B2B ma duży wpływ na osiąganie pokaźnych zysków, a gdy się o niego nie zadba, może okazać się, że firma poniosła fiasko.

Czytaj dalej

System PIM (Product Information Management) jest narzędziem, które powinno stać na najwyższym poziomie, jednocześnie dopasowując się do Twoich potrzeb. Wachlarz wyboru wśród produktów na rynku, który zaopiekują się Twoją informacją produktową, jest szeroki. Na co należy zwracać uwagę? Jakie funkcje rozważyć podczas wyboru systemu PIM? Który z nich sprosta wymaganiom rynku, ale również dostosuje się do przyszłych potrzeb? Co wybrać, aby również Twój zespół na tym skorzystał? Poznaj odpowiedzi na powyższe pytania.

Czytaj dalej

PIM, czyli z języka angielskiego Product Information Management oznacza zarządzanie informacją produktową przedsiębiorstwa. To model biznesowy i technologiczny zaprojektowanym, by w efektywny sposób zarządzać informacją o posiadanych w asortymencie produktach. System PIM chętnie wykorzystuje się w działalności e-commerce, ponieważ znacząco ułatwia obsługę sklepu online oraz kreuje pozytywne doświadczenia klientów w styczności z działalnością firmy.

Czytaj dalej

Product Information Management (PIM), czyli system do zarządzania informacją produktową, chętnie wykorzystywany szczególnie w handlu elektronicznym, jest narzędziem zdecydowanie wzbogacającym każdy biznes. Nie tylko ułatwia zarządzanie informacją produktową, ale także pomaga budować pozytywny wizerunek firmy w oczach klientów. Dzięki kompletnym danym, interesującym i wyczerpującym opisom, użytkownicy są usatysfakcjonowani kontaktem ze sklepem. Takie podejście do administrowania danymi pozwala na nawiązanie emocjonalnej więzi z użytkownikami. A przecież nie można kreować pozytywnego User Experience bez dobrego doświadczenia produktowego, na które niewątpliwie składają się właśnie wartościowe informacje o asortymencie sklepu.

Czytaj dalej

Zanim zaczniesz rozważać różne produkty wdrażające Product Information Management na wielu kanałach, musisz wiedzieć, czy omnichannel w ogóle jest Ci potrzebny. Dostępność z poziomu wielu kanałów może dać Ci możliwość dostępu do klienta wcześniej nieosiągalnego i zwiększyć prestiż firmy, ale przede wszystkim musi się opłacać. Jaką decyzję podjąć, jeśli posiadasz wiele różnych miejsc docelowych lub wiele różnych zestawów produktów?

Czytaj dalej

Prowadząc sklep internetowy, z pewnością liczysz się z tym, że wraz ze wszystkimi jego zaletami, idą również pewne niedoskonałości. Wdrożenia e-commerce wiążą się z integracjami, a te przebiegają różnie. Ze względu na złożoność współpracy z klientami, na którą składają się między innymi dostawy, zamówienia, produkty i opisy, nieuniknione są integracje między systemami.

Czytaj dalej