Blog

Każda branża charakteryzuje się pewną sezonowością. To specyficzny okres, w którym jej produkty cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów, np. sprzęty wodne przed i podczas wakacji. Jednak w ciągu roku istnieją także inne specjalne wydarzenia, które również wiążą się ze zwiększonym popytem na oferowane artykuły, np. wszelkiego rodzaju wyprzedaże, Black Friday, czy Cyber Monday. Te gorące okresy są szczególnie ważne w internetowej sferze handlu. To właśnie wtedy strony e-sklepów muszą być gotowe na zwiększenie obrotów – większą liczbę użytkowników, dokonywanych transakcji i idące za tym przeciążenia serwerów. Jak właściwie przygotować swój sklep, by sprostał wymaganiom klientów i przyniósł oczekiwane zyski?

 

Przedstawiamy specjalny przewodnik wzorowany na tym od Adobe, w którym wyjaśniamy, co należy zrobić, aby uzbroić się w odpowiednie narzędzia przed szczytową wydajnością sezonu. Wdrażanie zaleceń to nie wielka inwestycja czasu, która jednak powinna znaleźć się wysoko na Twojej liście priorytetów, ponieważ umożliwi Ci odpowiednie przygotowanie do osiągnięcia szczytowego ruchu sprzedażowego. Jeśli zastanawiasz się, kiedy należy rozpocząć prace – zacznij już dziś! Ponieważ najbardziej polecanym momentem na wdrażanie tego typu rozwiązań jest okres, co najmniej trzech miesięcy przed krytyczną datą w kalendarzu – sezonem na Twoje produkty!

Czytaj dalej

To już 11. edycja oraz kolejny rok z rzędu, gdy w gronie zwycięzców rankingu „Zaufany Sklep” organizowanego przez Ceneo.pl znaleźli się nasi klienci. Od 2010 roku zespół Ceneo wybiera zwycięzców na podstawie opinii użytkowników, którzy uzupełniają ankiety po zakończeniu transakcji. Liczy się cały proces – od wrażeń podczas dokonywania zakupów w sklepie, przez obsługę klienta, aż po odebranie produktu.

ranking zaufany sklep 2020 wyniki global4net

 

Czytaj dalej

Framework, czyli platforma programistyczna dla web-developerów, to przede wszystkim szkielet do budowania aplikacji. Dzięki niemu możemy określić strukturę nowego programu oraz ogólny mechanizm jego funkcjonowania. Dostarcza on także zestaw gotowych komponentów oraz bibliotek, które umożliwiają wykonywanie danych zadań. 

 

Jednym z najpopularniejszych frameworków jest Symfony, oparty na języku programowania PHP i dostępny w ramach dostępu open-source. Swoją popularność w środowisku programistycznym zawdzięcza temu, że w znaczny sposób redukuje czas pracy konieczny do stworzenia oprogramowania.  Co więcej, liczne zalety oferuje także pod kątem biznesowym. Między innymi ze względu na to, że w krótkim czasie i za przystępną kwotą zespół może wraz z nim wytworzyć wysokiej jakości aplikację. Jednak to tylko jeden z plusów Symfony. Zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania ten framework! 

Czytaj dalej

Sztuczna inteligencja (ang. AI – artificial intelligence) od dobrych kilku lat pojawia się w różnych sferach biznesu. Szczególnym powodzeniem cieszy się w dziedzinie marketingu. To właśnie tam tworzenie modeli zachowań inteligentnych oraz programów i systemów symulujących tego typu zachowania przynosi najwięcej korzyści. W marketingu chętnie wykorzystuje się dorobek AI, jakim jest machine learning, czyli uczenie maszynowe. To dzięki niemu marketingowcy w znaczny sposób mogą usprawnić swoją pracę. Czym dokładnie jest machine learning i dlaczego warto wykorzystać go we własnym biznesie? Dowiedz się z naszego artykułu!

Czytaj dalej

Wiedza nigdy nie była tak osiągalna, jak dziś. Dzieje się tak za sprawą dostępnych technologii. Jedną z nich jest możliwość edukacji online. Model e-learningu sam wyznacza tempo, w którym zwiększa poziom edukacji. Stworzył zupełnie nową dynamikę nauki, docenianą przez coraz większe grono użytkowników. Zamiast kuć niepotrzebne materiały w dusznym pomieszczeniu, oferuje wybór. Sam decydujesz więc, czego chcesz się nauczyć, kiedy i gdzie. Poza tym możesz to zrobić niemalże za darmo, a nie kosztem wstrzymania kariery czy życia prywatnego.

 

Analizując popularne oferty na kształcenie na odległość, można zastanawiać się co sprawia, że odnoszą tak duży sukces i co jest czynnikiem przechylającym szalę w kierunku konkretnego wyboru? Kursy w prestiżowych uczelniach, a może zestaw funkcji platformy e-learningowej? Sprawdź, czym naprawdę charakteryzuje się dobra platforma do nauki online!

Czytaj dalej

Twórcy programu ogłosili, że dzięki owocnej współpracy ich partnerów, programistów i zaangażowanej społeczności udało im się udostępnić nową wersję Pimcore 6.7. Oznacza to przeniesienie jednej z największych platform open source do zarządzania danymi i zarządzania doświadczeniami na jeszcze wyższy poziom niż wcześniej. Zobacz, co oznacza dla Ciebie ta zmiana i jakie nowości oraz ulepszenia oferuje!

Czytaj dalej

e-Commerce Polska Awards to najważniejszy konkurs dla branży e-commerce w Polsce. W tym roku, dzięki wspaniałej pracy naszych ekspertów, mieliśmy przyjemność zostać nominowani do nagrody w kategorii "Best technology for e-commerce" za naszą biegłość we wdrażaniu PWA React Storefront dla naszych klientów.

Czytaj dalej

Dlaczego Continous Integration to taka ważna kwestia w pracy programisty? Ponieważ to dzięki niej w znaczący sposób można usprawnić swoją pracę i skrócić czas oczekiwania na efekt projektu, a to nadal nie wszystko! Dowiedz się, na czym polega Ciągła Integracja i czy rzeczywiście już na stałe zagościła w branży programistycznej, czy jest jedynie chwilowym trendem!

Czytaj dalej

Istnieje szereg różnych platform sprzedażowych, z których korzystają właściciele sklepów internetowych. Jednak Magento stała się niepodważalnym numerem jeden wśród sprzedawców na całym świece. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Przede wszystkim elastyczności, możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb oraz różnorodnym funkcjom, które ułatwiają prowadzenie sklepu. Różne warianty Magento – Open Source, Commerce i Commerce Cloud wprowadzają odrębne warunki prowadzenia handlu elektronicznego skierowane do firm każdej wielkości i z każdej branży. Poniżej prezentujemy porównanie ich charakterystyk, abyś mógł zrozumieć podstawowe różnice tych trzech wydań. Zobacz więc, jakie wyjątkowe możliwości oferują Magento 2 Open Source, Magento 2 Commerce i Magento 2 Commerce Cloud!

Czytaj dalej

Pandemia COVID-19 ograniczyła normalne funkcjonowanie w niemal każdej sferze życia. Podczas zaostrzonego rygoru sanitarnego i nakazu zostania w domu wielu z nas odczuwało przykre skutki przebywania w zamknięciu. Wpłynęło to na pogorszenie naszego samopoczucia oraz ogólnej jakości życia, którą staraliśmy się sobie poprawiać różnymi sposobami. Dla wielu z nas nie tylko przyjemnością, ale i koniecznością stały się zakupy przez internet. Okazało się też, że handel elektroniczny szybko stał się jedyną opcją na dokonywanie zakupów dla milionów konsumentów i firm, które zostały zmuszone do przystosowania się do nowej sytuacji. Dane zbierane w tym gorącym okresie przez Adobe Analytics wskazują, że w marcu 2020 ogólny handel elektroniczny w USA wzrósł aż o 25% w stosunku do roku poprzedniego. Z kolei firma Magento odnotowała, że ruch w witrynie sprzedawców Magento Commerce na całym świecie wzrósł średnio o 30% w tym samym okresie, osiągając poziom prawie taki, jak obserwuje się zazwyczaj w przypadku Czarnego Piątku i Cyberponiedziałku. 

Czytaj dalej

Tagi: