Blog

Co jest podstawą w handlu online? Z pewnością warty uwagi asortyment.  Jednak to nie wszystko, bo nawet jeśli w swoim sklepie zaoferujesz klientom wartościowy produkt, może okazać  się, że wcale nie będą chętni, żeby go kupić. A nawet możliwe, że będą woleli to zrobić u Twojej konkurencji. Podstawą sprzedaży w internecie jest więc nie towar, który posiadasz, a to, w jaki sposób obsługujesz swojego klienta. W tej kwestii najważniejsze są nowe technologie  i innowacje podczas procesu zakupowego, który sam w sobie może być dla Twojego klienta przyjemnością. 

Innowacje we wdrożeniach omnichannel

Czytaj dalej

Czym wyróżnia się system B2B spośród innych systemów do obsługi działalności online? Jego znaczącą cechą jest to, że odróżnia się go od systemu B2C, który jest bardziej popularny i często łatwiejszy do wdrożenia. Jednak przede wszystkim platforma B2B, w przeciwieństwie do innych obsługujących klientów detalicznych, posiada możliwość obsługi  kilkuset klientów, którzy cyklicznie składają wysokowartościowe zamówienia na określone towary. Mimo że tego typu transakcji jest mniej niż w przypadku obsługi sklepu B2C, kwoty zamówień są zdecydowanie wyższe. Z tego też względu specyfika sprzedaży w sektorze B2B wymaga odpowiedniego narzędzia dostosowanego do jej charakteru. Jak więc powinien wyglądać i czym charakteryzować się najlepszy system B2B?

Najlepszy system B2B

Czytaj dalej

Odwieczną zagwozdką każdego sprzedawcy jest to, jak z osoby oglądającej zrobić klienta? Odpowiedź jest prosta – wykorzystując dane dotyczące ścieżki poruszania się użytkownika po witrynie sklepu oraz badania UX (User Experience).

Współczynnik konwersji

Czytaj dalej

Rosnący rynek e-commerce to siła, której nie sposób zatrzymać. Jest to również pole dla sprzedawców doświadczonych w sprzedaży stacjonarnej. Obie formy handlu różnią się nie tylko charakterystyką sprzedaży, ale także rodzajem obsługi. Posiadanie odpowiedniej wiedzy i metod pracy jest kluczowe dla sukcesu w sprzedaży. Jednak w przypadku sklepu internetowego to odpowiednie narzędzie może przechylić szalę sukcesu na korzyść sprzedawcy. Czy jednak naprawdę potrzebne jest rozległe doświadczenie w sprzedaży, aby założyć sklep internetowy odnoszący sukces?

 

Większość ciężaru transakcji i obsługi biznesu e-commerce spoczywa na systemie. Zajmuje się on nie tylko magazynowaniem, sprzedażą, koordynacją wysyłki, ale również porządkowaniem płatności, zarządzaniem danymi produktów oraz danymi klientów. Dlatego tak ważny jest dobór narzędzia zintegrowanego, który obsłuży obie strony sklepu – wystawę oraz zaplecze.

Implementacja Magento Commerce

Czytaj dalej

Omnichannel na dobre zagościł w branży e-commerce. Stał się normą dla każdego szanującego się sprzedawcy. Należy jednak zastanowić się, czy jest to tylko chwilowy trend, za którym podąża się w nieznane, czy jednak wyznacznik kierunku rozwoju firm technologicznych?

 

Rozwój technologiczny na przestrzeni ostatnich 10 lat był zawrotny. Sklepy wciąż głównie polegały na sprzedaży stacjonarnej, a na rynku niewiele było właścicieli sklepów wyłącznie internetowych. Jednak zmiany, które nastąpiły, zmuszają deweloperów do dopasowania się do nowych wymogów. Komunikacja z użytkownikiem musi być bardziej rozbudowana i wielokanałowa. Kupujący w internecie, ze względu na naturę zakupów, potrzebuje rozbudowaną informację produktową, możliwość porównywania cen czy zawężania zakresu poszukiwanego produktu. Sklepy online posiadają aktywną promocję w kanałach społecznościowych, a użytkownicy tego oczekują. Taki poziom komunikacji jest konieczny.

Omnichannel w e-commerce

Czytaj dalej

Omnichannel to działania promocyjne prowadzone w różnych kanałach branży e-commerce. Dotyczą więc prowadzenia płatnych kampanii reklamowych, promocji w mediach społecznościowych, aktualizacji oferty w newsletterach, pisania treści w serwisie internetowym i blogu, komunikacji prowadzonej w aplikacjach mobilnych i we wszystkich innych kanałach używanych przez dany sklep online. 

W działaniach tych najważniejsza jest personalizacja treści marketingowych. Powinny one być tworzone w ten sposób niezależnie od miejsca ich dystrybucji, ponieważ to doskonała metoda na zwiększenie zaangażowania użytkowników i tym samym wzrost współczynnika konwersji. A także sposób na budowanie wizerunku eksperta w firmie, która jest wówczas postrzegana jako ta, która „zna się na rzeczy”. Jak dobrze wprowadzić omnichannel w swojej działalności?

Wdrożenia omnichannel

Czytaj dalej

Zanim wybierzesz platformę e-commerce dla swojego sklepu, musisz zwrócić uwagę na wiele jej parametrów. W tym celu najlepiej odpowiedzieć sobie na kilka pytań i na ich podstawie dokonać ostatecznego wyboru. Na co zwrócić uwagę i co jest ważne w przypadku decydowania się na konkretny rodzaj platformy B2B? 

platforma B2B

Czytaj dalej

Prowadzisz swój sklep online i zauważasz coraz większe wzrosty. Udało Ci się więc stworzyć platformę, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Jaki jest kolejny krok w rozwoju firmy? Z pewnością może nim być rozszerzenie sprzedaży na nowe rynki zbytu, czyli rozpoczęcie działalności w innych krajach. To sprawdzony sposób na rozwój, który wykorzystało wiele przedsiębiorstw. Jak jednak zabrać się za to, aby z sukcesem rozpocząć sprzedaż międzynarodową?

sprzedaż międzynarodowa

Czytaj dalej

Czym jest rozgrzewanie cache? To proces ocieplania pamięci podręcznej, który stosują deweloperzy do poprawienia wydajności strony internetowej.

Wiele stron mocno polega na pamięci podręcznej. Jest to system przechowujący części strony internetowej w pamięci masowej o wysokiej wydajności. Robi się to po to, by uniknąć wczytywania informacji z systemów o słabej wydajności lub z części systemów o gorszej przepustowości.

Pliki cache są obecne w wielu miejscach podczas konfigurowania strony. Można je znaleźć między innymi w procesorach, wbudowane w bazę danych, a także w aplikacjach takich, jak Redis lub Memcached. 

rozgrzewanie cache

Czytaj dalej

W czerwcu 2020 roku Magento 1 nie będzie dłużej wspieraną platformą. Co prawda pozostało jeszcze trochę czasu, ale nie warto dłużej obsługiwać przestarzałej platformy. Jeśli zostaniesz w Magento 1, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii, które mogą przysporzyć utrudnień. Łaty bezpieczeństwa nie będą produkowane po upływie licencji. Oprócz tego nie pozostaniesz na czele konkurencji, ponieważ Magento 1 nie będzie wprowadzało już żadnych innowacyjnych rozwiązań. Zostaną one przeniesione na M2. 

Migracja do Magento 2

Czytaj dalej

Tagi: