Blog

Audyt użyteczności, zwany po prostu audytem UX lub określany często mianem analizy eksperckiej to kompleksowa ocena serwisu internetowego pod kątem wygody użytkowania oraz spełnienia wymagań użytkowników. Celem audytu jest sprawdzenie czy dany serwis spełnia rzeczywiste potrzeby grupy docelowej w najlepszy możliwy sposób, oraz jakie elementy serwisu mogą zostać poprawione.

Audyt użyteczności

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

W przypadku systemów B2B sprzedaż bardzo często opiera się na relacjach handlowych pomiędzy przedsiębiorstwami. Systemy B2B zazwyczaj obsługują od kilkudziesięciu do kilkuset klientów, wykonujących cykliczne zamówienia. Jest to istotna różnica w porównaniu do systemów B2C, które obsługują tysiące klientów o stosunkowo niskiej wartości pojedynczej transakcji. Specyfika sprzedaży B2B wymaga istotnej zmiany podejścia przy wdrażaniu platformy sprzedażowej w przedsiębiorstwie.

Podstawowe założenia systemu B2B

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

W przypadku oprogramowania Magento bardzo często można usłyszeć głosy, że Magento jest systemem wolnym lub mało wydajnym. W tym miejscu zmuszony jestem zdecydowanie zaprzeczyć, oprogramowanie Magento to oprogramowanie klasy Enterprise zaprojektowane do przechowywania dużej ilości danych i kombajn e-commerce pozwalający na niemal nieograniczone działania marketingowe. Mimo, iż struktura Magento jest skomplikowana i sama platforma zawiera dziesiątki tysięcy linii kodu Magento nie jest wolne. W 99% przypadków Magento działa wolno, ponieważ zawiera źle przygotowany lub nie zoptymalizowany kod dopisany przez zewnętrzne firmy ewentualnie doinstalowany wraz z zewnętrznymi modułami firm trzecich lub też działa na niezoptymalizowanym serwerze. W Polsce Magento wykorzystują takie sklepy jak Neonet, Castorama czy eobuwie, obsługujące ruch liczony w milionach sesji miesięcznie, warunkiem jest właściwa konfiguracja i optymalizacja sklepu. 

audyt Magento

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

W kontekście ostatnich zmian związanych z wejściem RODO dużo mówi się o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa danych w sieci. Bezpieczeństwo to powinno być ważne nie tylko dla osób, które pozostawiają swoje dane ale również, a może przede wszystkim dla tych, którzy te dane zbierają oraz przetwarzają. Ci, którzy nie do końca dbają o bezpieczeństwo obecnie mają przeciwko sobie jeszcze jeden argument. Od lipca 2018 przeglądarki internetowe takie jak Google Chrome, Safari oraz Firefox oznaczają strony nie posiadające certyfikatu SSL jako niezabezpieczone. W wielkim skrócie oznacza to, iż każda osoba odwiedzająca stronę otrzyma komunikat, iż przeglądana strona nie jest zabezpieczona. Jest to zmiana w dotychczasowym podejściu, które do tej pory wyróżniało strony zabezpieczone, w związku z tym, iż uznano że zabezpieczenie strony nie jest już wyróżnikiem, a powinno być standardem.

ssl

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

E-procurement w przypadku firm o złożonych strukturach jest narzędziem niezastąpionym. Pojęcie to jest ściśle związane z elektronicznym procesem zamówień i zaopatrzenia. Rozwiązanie ma na celu wsparcie tego procesu w różnych obszarach działania przedsiębiorstwa takich jak choćby monitorowanie procesu zakupów, ustandaryzowanie asortymentu dostawców oraz odbiorców, lepsze planowanie zasobów oraz gromadzenie elektronicznej dokumentacji. W warunkach polskich okazuje się, iż pojęcie to jest często nieznane lub lekceważone, jednak rola właściwie wdrożonego systemu jest kluczowa niemal dla każdego przedsiębiorstwa.

eprocurement

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

Szybkość działania sklepu to jeden z kluczowych czynników do utrzymania niskiego współczynnika porzuceń oraz osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Wolne działanie serwisu jest jednym z decydujących powodów szybkiego opuszczania go przez użytkowników. Jeszcze większe znaczenie czynnik ten nabiera w przypadku korzystania z urządzeń mobilnych, gdzie strony ładowane są wolniej niż w przypadku tradycyjnych desktopów. Co można zrobić aby temu zaradzić? Jednym z rozwiązań tego problemu jest właśnie AMP (Accelerated Mobile Pages).

AMP

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

PWA Magento Studio

09.07.2018

Magento powoli staje się aplikacją wspierającą PWA, pojawiają się pierwsze wdrożenia, coraz więcej mówi się o Progressive Web App na kolejnych konferencjach Magento. Z tego też powodu zespół Magento rozpoczął pracę nad zestawem narzędzi wspierających pracę programistów w nauce wykorzystania PWA. Narzędzia te mają na celu pomóc programistom

w wykorzystaniu technik PWA, tworzenia szybkich interfejsów PWA oraz tworzenia komponentów i rozszerzeń do ponownego wykorzystania lub sprzedaży w Magento Marketplace. We wszystkich tych czynnościach niezwykle pomocne okazuje się wspomniane wyżej Magento PWA Studio.

PWA Magento Studio

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

Pimcore jest obok Akeneo jednym z częściej rozważanych systemów zbierających informacje o produkcie w przypadku działań w obszarze e-commerce. Zadaniem systemu jest zbieranie wszystkich danych w jednym miejscu oraz zarządzanie nimi w sposób najbardziej elastyczny. Oprócz powyższego Pimcore pozwala ponadto również na zarządzanie informacjami o klientach oraz dostawcach z podziałem na organizacje i branże, z którymi są powiązani. Co jednak zdecydowało o tym, że popularność systemu stale rośnie?

pimcore

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

Z wielką satysfakcją informujemy, iż Global4Net przejęło opiekę techniczną nad Rugs of London, firmą będącą jednym z największych detalistów i dystrybutorów dywanów w Europie współpracującą z najbardziej prestiżowymi sklepami w Wielkiej Brytanii i Europie. Firma działa w branży dywanów od ponad 60 lat i jest liderem w swojej branży oraz głównym źródłem dostaw dywanów dla wielu projektantów oraz domów towarowych na całym kontynencie. Z ponad 15 000 dywanów w londyńskim showroomie, Rugs of London posiada jedną z najbardziej obszernych ofert dywanów, obejmującą  również dywany tkane ręcznie.

Rugs of London

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Wśród wielu nowych technologii, produktów i usług, które zalewają nas każdego dnia pojawia się wiele możliwości na to aby założyć nowy biznes i zająć własną nisze rynkową. O ile na początku sprzedaż idzie dość łatwo, o tyle w momencie pojawienia się konkurencji, biznes staje się bardziej wymagający. Dlatego tworzenie biznesu należy oprzeć na takiej platformie, która jest w stanie zapewnić przewagę technologiczną nad konkurentami. Na szczęście do dyspozycji jest platforma Magento, która zdobyła zaufanie wielu liczących się biznesów działających w obszarze e-commerce. Co więcej jest to obecnie jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie, używana zarówno przez niewielkich sprzedawców jak i duże znane brandy.

powody wyboru Magento

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento