Blog

W jakim celu firmy wykonują analizę biznesową? Przede wszystkim po to, by zebrać i zinterpretować dane, na podstawie których opracują strategię działań przedsiębiorstwa, ich strukturę, to, w jaki sposób będą przekazywane informacje oraz aby ustalić jakimi zasobami dysponują. Analiza biznesowa jest więc przekrojowym badaniem, które umożliwia zrozumienie specyfiki firmy oraz poznanie jej realnych potrzeb. 

 

Do czego jeszcze służy analiza biznesowa? Jej proces stanowi podstawę etapu wdrażania odpowiedniego dla firmy systemu e-commerce. Dzięki uzyskanym w badaniach wynikom można określić wymagania w stosunku do platformy sprzedażowej, zaplanować proces jej projektowania oraz implementację. Otrzymane podczas analizy biznesowej wyniki wpływają także na późniejszy sukces zaprojektowanego narzędzia sprzedaży, który przyczyni się do rozwoju działań B2B, B2C oraz omnichannel i tym samym pozwoli wzmocnić pozycję danej marki na rynku dóbr i usług. 

Skuteczna analiza biznesowa

Czytaj dalej

Nawet osoby nieprowadzące własnej działalności gospodarczej słyszały o pojęciu analizy biznesowej. Wydaje się ona być nieodłącznym elementem funkcjonowania jakiejkolwiek firmy. Na czym jednak dokładnie polega analiza biznesowa i czy rzeczywiście jest tak niezbędna? Sprawdźmy to na przykładzie branży IT!

Obszary analizy biznesowej

Czytaj dalej
Sprzedaż internetowa kwitnie w wielu sektorach, w tym szczególnie w branży RTV-AGD. Znaczna część klientów przeniosła się do strefy online ze względu na wygodę zakupów, brak czasu na szukanie artykułów w sklepach stacjonarnych, a często także ze względu na szerszy wybór asortymentu w sklepach internetowch oraz możliwość otrzymania produktu pod same drzwi. Aby sprostać dużej liczbie klientów, ich indywidualnym oczekiwaniom oraz wymaganiom urządzeń, z których korzystają, duża część marek zaczęła wprowadzać najnowsze rozwiązania technologiczne. Zdecydowany krok naprzód postawiła firma Neonet – najpierw tworząc serwis neonet.pl, a następnie wdrażając rozwiązanie PWA. Jakie korzyści przyniosła zmiana w funkcjonowaniu sklepu?
Neonet - PWA
Czytaj dalej

Tagi:

Dla rozwoju biznesu online kluczowe znaczenie ma zaangażowanie klientów. W dobie powszechnego robienia zakupów w internecie modele zaangażowania odbiorców ewoluują w zawrotnym tempie. Szybko tworzą się nowe wartości, dzięki którym firmy mogą zwiększać swoje przychody. Jednak, aby pozostać na wysokim poziomie sprzedaży swoich produktów, trzeba być na bieżąco – śledzić zachowania klientów, ich nawyki konsumpcji treści, trendy technologiczne oraz efektywne modele przychodów. Jeśli Twoja firma w pełni skoncentruje się na utrzymaniu najnowocześniejszej strategii zaangażowania klientów, z pewnością utrzyma stabilną pozycję na rynku.

Efektywny multichannel

Czytaj dalej

Zastanawiałeś się, czy istnieje różnica pomiędzy multi- a omnichannel? Ponieważ obie nazwy brzmią dość podobnie, często uznawane są za tożsame. Jednak pomiędzy dwoma terminami istnieją różnice. Wprawdzie obie strategie prowadzenia sprzedaży i komunikacji w firmie opierają się na korzystaniu z wielu kanałów docierania do odbiorców, jednak nie jest to dostateczny powód, aby zaklasyfikować je w ramach jednego podejścia. Zobacz, czym różnią się poszczególne strategie. Dowiedz się, w jaki sposób omnichannel powstał z założeń koncepcji multichannel i jak zdobytą wiedzę wykorzystać w planowaniu działań swojego przedsiębiorstwa. 

Omnichannel a multichannel

Czytaj dalej

Cyfrowa transformacja to nic innego jak integracja technologii cyfrowej we wszystkich obszarach działalności firmy oraz zmiana sposobu, w jaki działasz i zapewniasz klientom wartość. To także zmiana kulturowa, która wymaga od organizacji ciągłego rzucania sobie wyzwań, eksperymentowania, ale również godzenia się porażką.

Transformacja cyfrowa

Czytaj dalej

Organizacje operujące na danych to już standard. Dziś informacja jest potężną bronią. Umożliwia innowacje, szybsze usługi i ciągłe skracanie czasu reakcji na zapytania klientów. Jednak co najważniejsze pozwala podejmować mądre decyzje biznesowe. Niestety dla kierownictwa i działów zarządzania danymi praca z informacjami wciąż jest wyzwaniem. 

 

Muszą oni przekazywać odpowiednie dane działom, które ich potrzebują – dział kreatywny, IT, marketing, sprzedaż, finanse i obsługa klienta. Żaden z nich bez dostępu do bazy danych nie będzie funkcjonować w pełni potencjału. Dla firm, które idą z duchem czasu i pracują w stanie pełnej cyfryzacji, automatyzacji, a nawet przy użyciu sztucznej inteligencji, zarządzanie danymi w przyszłości będzie ważniejsze niż kiedykolwiek.

System zarządzania danymi MDM

Czytaj dalej

Tagi:

Na czym polega efektywne zarządzanie danymi? We współczesnym podejściu to przede wszystkim rozbicie silosów danych za pomocą jednej skonsolidowanej platformy, zamiast racjonalizowania starych danych i wdrażania nowych rozwiązań w całym przedsiębiorstwie. 

System zarządzania danymi

Czytaj dalej

Tagi:

Na czym polega zwinność we wspieraniu systemów? Dlaczego zwinne podejście ma kluczowe znaczenie dla zarządzania podstawowymi danymi klienta? Zobacz, czym charakteryzuje się to podejście i dowiedz się, jak wykorzystać je we współczesnym biznesie. 

MDM - podejście zwinne

Czytaj dalej

Tagi:

Dlaczego tak ważna jest rzetelne informacja o produkcie? Ponieważ to właśnie dzięki niej klienci chętniej dokonują zakupów, mając na wyciągnięcie ręki wszystkie istotne dla nich dane. Spójne informacje produktowe napędzają więc sprzedaż i co za tym idzie, generują przychody firmy. 

PIM

Czytaj dalej

Tagi: