Blog

Jeśli zajmujesz się tworzeniem aplikacji, z pewnością zetknąłeś się z React JS. Mimo że nie jest on typowym frameworkiem, oferuje wiele możliwości, dzięki czemu w ostatnich czasach znacząco zyskał na popularności. Wiele znanych i cenionych serwisów zdecydowało się na jego implementację. Wśród grona odbiorców znajduje się m.in. Netflix, Facebook, Instagram, Pinterest i Skype. Zobacz, co ma do zaoferowania React JS i dowiedz się, dlaczego ma tak wielu zwolenników!  

Czytaj dalej

Tagi:

E-learning stał się popularny na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne platformy do nauki np. języków obcych, oferujące certyfikowane kursy z różnych dziedzin i inne możliwości dla osób chcących zdobyć nowe kwalifikacje. Szczególnym powodzeniem platformy e-leraningowe zaczęły cieszyć się podczas pandemii korona wirusa, kiedy zmuszeni do pozostania w domu, szukaliśmy rozwiązań na zagospodarowanie nadmiaru wolnego czasu. To doświadczenie pokazało nam, że przyszłość jest w internecie i z pewnością niektóre dziedziny biznesu znajdą w nim swoją przestrzeń na stałe. Jedną z nich jest właśnie sfera edukacji, dlatego warto przyjrzeć się najlepszym platformom e-learningowym, których można używać do kursów online. Jeśli interesujesz się prowadzeniem własnych szkoleń, działasz w marketingu i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem lub jesteś szkoleniowcem i marzysz o otwarciu własnego biznesu, zobacz jakie narzędzie w postaci platformy e-learningowej wybrać!

Czytaj dalej

Tagi:

Zacznijmy od tego, na czym polega proces biznesowy. To uporządkowany ciąg czynności, które służą zaspokojeniu potrzeb klienta procesu, czyli jego odbiorcy. Do realizacji wszystkiego rodzaju procesów są potrzebne odpowiednie zasoby. Aby mówić o pełnym procesie, warto również wyszczególnić pojęcia, które pomagają w obrazowaniu całego zjawiska. Należy do nich mapa procesu, czyli sposób pokazania zależności pomiędzy procesami lub jego elementami. Dzięki niej możemy badać sprawność samego procesu. Istotne jest także pojęcie modelu biznesu, który służy do zobrazowania funkcjonowania procesu. Z kolei prototyp jest już pełnym, sparametryzowanym modelem procesów, który może posłużyć do przeprowadzenia symulacji oraz do wykonania narzędzi wspierających realizację. 

Czytaj dalej

Mirat.eu jest jednym z największych na polskim rynku sklepów internetowych z szeroką ofertą wyjątkowych mebli do domu i biura, a także akcesoriów i dekoracji.

Czytaj dalej

Tagi:

Przed przystąpieniem do wprowadzania wszelkiego rodzaju zmian niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Właśnie w tym celu powstała analiza przedwdrożeniowa. Jest ona dokumentem, który zawiera wszelkie informacje dotyczące wdrożenia nowego systemu do organizacji. Może to być dla przykładu integracja systemu ERP w działalności e-commerce. Dokument ten kumuluje charakterystykę doczesną firmy, plany i założenia na przyszłość. Jest dla pracowników azymutem na dalszy rozwój oraz drogowskazem na drodze do nowego systemu.

Czytaj dalej

Czym jest PIM?

Zanim przejdziemy dalej, warto przytoczyć definicję pojęcia PIM. Rozszerzenie skrótu to Personal Information Manager, czyli zarządzanie informacjami o produkcie. Odnosi się ono to procesu przetwarzania wszystkich danych, treści oraz innych materiałów niezbędnych do wprowadzania produktów na rynek i ich sprzedaży. PIM zapewnia także możliwość tworzenia wysokiej jakości danych do użytku wewnętrznego oraz do wielokanałowej dystrybucji. Aby dokładnie zrozumieć, czym jest i na czym polega zarządzanie informacją produktową, należy bardziej szczegółowo przyjrzeć się jej poszczególnym funkcjom i zastosowaniu.

Czytaj dalej

Tagi:

Model kaskadowy na stałe zagościł jako sposób prowadzenia projektu w wielu firmach, niekoniecznie tylko w branży IT. To najpopularniejsza i najczęściej wykorzystywana metoda zarządzanie projektem i nie można się dziwić dlaczego, jeśli zrozumie się jak prosty i efektywny jest to system.

Czytaj dalej

Czy kiedykolwiek przeszedł Ci przez myśl pomysł na przebranżowienie się? Zainteresowania analityczne to nie jest typowa odpowiedź człowieka zapytanego o szczególne zdolności. Nie jest to również profesja, z której znajomością można się po prostu urodzić. Jednak zapotrzebowanie na analityków biznesowych nie maleje.

 

Wraz z rozrostem gałęzi technologicznej rynku pracy, wzrośnie również zapotrzebowanie na analityków biznesowych. Osoby z różnych szkół i z różnym wykształceniem mogą spróbować swoich sił, ponieważ główną cechą wymaganą będzie identyfikacja potrzeb klientów w celu rozwiązania problemów biznesowych. Im więcej będzie firm nastawionych na rozrost i sukces na rynku, tym większy będzie popyt na analityków. Osób nie tylko ze zdolnościami obserwacyjnymi, ale również komunikacyjnymi. Najważniejsze jednak będzie chęć zdobywania wiedzy i rozwoju umiejętności.

Czytaj dalej

Co charakteryzuje funkcjonowanie całego internetu? To przede wszystkim nieustannie zachodzące zmiany. Aktualizacjom ulegają algorytmy w wyszukiwarkach, zmieniają się trendy w projektowaniu stron, a także sposoby wyszukiwania informacji i wiele innych czynników. Pozostaje jednak rzecz, która jest niezmienna – fakt, że tylko dobre strony internetowe wyświetlają się wysoko w wynikach wyszukiwania i dzięki temu zyskują więcej odwiedzających. To, aby znaleźć się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce, jest priorytetem podczas prowadzenia działalności online. Wyszukiwarki są pierwszymi stronami sieci, na które wchodzą użytkownicy. Ich misją jest więc to, aby pokazywać odwiedzającym witryny o najwyższej jakości i jak najlepiej dopasowane do wyszukiwanego hasła. Nie ma więc lepszego sposobu na zwiększenie ruchu na stronie internetowej niż spełnienie tych kryteriów. W jaki sposób można to zrobić?

Czytaj dalej

Tworzenie oprogramowania w dużej mierze przypomina komponowanie muzyki. Każda część aplikacji powinna być napisana z dbałością o szczegóły i wychodzić naprzeciw potrzebom użytkownika. Podobnie jak każdy instrument w orkiestrze powinien bezbłędnie zagrać swoją partię, aby stać się całością utworu, który zachwyci słuchacza.

 

Ta metafora nie jest przypadkowa, ponieważ omówimy w tym artykule oprogramowanie Symfony. W dzisiejszych czasach 82% wszystkich stron internetowych stworzonych jest w języku programowania PHP. Witryny mogą opierać się albo na czystym PHP, albo na jednym z jego frameworków. Wszystko zależy od poziomu zaawansowania aplikacji, ram czasowych wykonania projektu, doświadczenia zespołu i wielu innych czynników.

 

Symfony plasuje się na trzecim miejscu w rankingu popularności, zaraz za Laravelem i Codelginterem. Framework ten jest szeroko chwalony w środowisku programistycznym, gdzie sami eksperci nie szczędzą pozytywnych opinii na jego temat. Dlaczego?

Czytaj dalej