Blog

Jeśli rozpoczynasz prowadzenie działalności e-commerce, wiesz, że pierwszym krokiem, który musisz zrobić, jest wybór platformy sprzedażowej. Podobnie dzieje się w przypadku, gdy chcesz przeprowadzić migrację istniejącego już sklepu. W obu sytuacjach musisz zdecydować się na konkretny rodzaj platformy. Jednak na którą postawić? Każde rozwiązanie e-commerce ma swoje wady i zalety. Jeśli jednak chcesz podjąć przemyślaną decyzję, poznaj najpopularniejsze rodzaje platform do handlu online. 

Platformy e-commerce

Czytaj dalej

Korzystasz z platformy Pimcore? Właśnie pojawiła się jej najnowsza i najbardziej wyposażona wersja – Pimcore 6.0. Wzbogacona o nowe możliwości już staje się ulubioną otwartą i płynnie zintegrowaną platformą doświadczeń cyfrowych (DXP). Oferuje ulepszony interfejs użytkownika, najnowsze rozwiązania technologiczne oparte na framework Symfony 4 i wiele innych zaawansowanych funkcji dla profesjonalistów korzystających z Pimcore. 

Pimcore 6

Czytaj dalej

Tagi:

Progressive Web App najczęściej omawiane jest w kontekście wdrażania i przedstawiania różnic w porównaniu do zwykłej strony www. Nic dziwnego, ponieważ PWA daje wiele korzyści nie tylko użytkownikowi, ale również firmie wdrażającej. Wielu ekspertów rozwiązanie to nazywa rewolucyjnym. Dlaczego?

Wdrazanie PWA

Czytaj dalej

Tagi:

Prowadzenie działalności e-commerce nie jest możliwe bez odpowiednich systemów informatycznych. Rozwiązania IT stosuje się do obsługi wielu procesów np. w branży sprzedażowej. Od zamawiania asortymentu, przez obsługę informacji produktowych, proces składania zamówień po ich wysyłkę oraz odnotowanie stanu magazynowego. Systemy IT determinują więc sposób funkcjonowania całej firmy. Często jednak pojawia się potrzeba przeprowadzenia integracji systemów informatycznych, tak aby mogły działać wspólnie, a nie jako zupełnie niezależne od siebie programy. 

 

Taka sytuacja pojawia się szczególnie w firmach, w których używa się osobnych systemów do obsługi procesu zakupowego, klientów, zarządzania zasobami oraz obsługi  księgowości. Każdy z nich posiada odrębne funkcje i odmienne właściwości, dlatego ciężko jest zawrzeć je w jednym oprogramowaniu. Na szczęście istnieje właśnie proces integracji wielu systemów informatycznych, który rozstrzyga problematyczną kwestię. Dzięki takiemu działaniu zupełnie różne systemy mogą się ze sobą komunikować i efektywnie współpracować. Mimo że różnią się swoim przeznaczeniem, często korzystają z takich samych danych i przede wszystkim tych samych urządzeń. Nie ma więc żadnych przeszkód, aby je ze sobą połączyć. W jaki sposób przeprowadzić tego typu integrację systemów informatycznych? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę.

Integracja systemów informatycznych

Czytaj dalej

Amazon Web Services (AWS) to platforma usług znajdująca się w chmurze (cloud). Oferuje wiele rodzajów usług, w tym m.in. hosting baz danych, usługi obliczeniowe, z zakresu contentu (dostarczania treści) oraz inne produkty oraz usługi ułatwiające skalowanie i rozrost biznesu. Z platformy tej chętnie korzystają przedsiębiorcy poszukujący nowych i skutecznych rozwiązań technologicznych odpowiednich dla ich działalności. Co warto wybrać i na które z rozwiązań AWS postawić podczas pracy z chmurą i w trakcie projektowania infrastruktury aplikacji oraz serwisów online? Poznaj zestawienie 14 najciekawszych usług Amazon Web Services. 

AWS

Czytaj dalej

Mule ESB to produkt umożliwiający integrację wielu aplikacji w sposób prosty i szybki. ESB (Enterprise Service Bus), czyli po polsku Korporacyjna Magistrala Usług, to rozwiązanie, w którym wiele systemów można dynamicznie włączać i odłączać w wielowarstwowym środowisku korporacyjnym. Mule umożliwia integracje danych w czasie rzeczywistym lub w batchu. Ma on uniwersalne możliwości podłączenia i integracji z różnymi systemami, włączając w to JMS, Web Services, JDBC i HTTP. Rozwiązanie to przypomina fizyczne szyny danych w komputerach stacjonarnych. Jednak tutaj mamy do czynienia z silnikiem Anypoint Platform opartym na Javie.

Szyna mule ESB

 

W skrócie platforma ta umożliwia komunikację różnych aplikacji, działając na zasadzie tunelu tranzytowego, którym przemieszczają się dane. Wymiana odbywać się może wewnątrz środowiska zamkniętego lub przez internet. ESB dyryguje integracją bez udostępniania informacji o fizycznej lokalizacji żadnej z innych usług czy protokołów informacyjnych.

 

Co sprawia, że Mule ESB wyróżnia się na tle innych produktów? Wymiana danych odbywa się pomiędzy różnymi formatami i protokołami. Możesz kierować wiadomościami, filtrować je, zbierać i zmieniać ich kolejność na podstawie ich zawartości i zasad. Mule ESB będzie towarzyszyć w każdej wymianie i chronić je przed formatowaniem wiadomości oraz separować logikę biznesową od komunikacyjnej.

Czytaj dalej

Branżową normą stają platformy B2B funkcjonujące w każdej działalności online. Przeniesienie ciężaru transakcji oraz współpracy jedynie do sieci to prawdopodobnie naturalna kolej rzeczy i przyszłość całego biznesu. Podobnie jak coraz większą sprzedaż notują sklepy B2C, również współpraca pomiędzy firmami odbywać się może na platformie cyfrowej.

 

Powodem, dla którego tego typu rozwiązania cieszą coraz większą popularnością, są między innymi sposoby finansowania. Możliwe jest pozyskanie dofinansowania z funduszy unijnych. Innymi metodami jest leasing oprogramowania i kredyt technologiczny. Wdrożenie nowej platformy nie musi więc już kojarzyć się z rujnującym finansowo przedsięwzięciem. A dla niektórych firm tego typu rozwiązanie może być nawet powodem decyzji o rozpoczęciu działalności e-commerce i wdrożeniu platformy B2B. 

Wdrożenie platformy B2B

 

Wątpliwością, która posiadają firmy przed wdrożeniem, jest często obawa przed niepowodzeniem. Zmiana platformy to skomplikowana operacja, która wymaga wielu działań. Jeśli jednak zostanie wykonana przez profesjonalistów, ryzyko niepowodzenia jest dużo mniejsze. Firma z doświadczeniem będzie w stanie przekonać niezdecydowanych klientów swoim własnym portfolio pełnym udanych wdrożeń. Będą oni również lepiej zorientowani w sposobach, które  zagwarantują zyski z wprowadzenia platformy. Zarówno finansowe, jak i w sprawności funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej

Podstawą prowadzenia hurtowni online, oprócz atrakcyjnego asortymentu, jest platforma e-commerce. Bez odpowiedniego jej dobrania ciężko efektywnie sprzedawać towary i zarządzać biznesem. Jak wybrać system B2B, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby? Poznaj 10 pytań, na które warto znać odpowiedź, zanim podejmie się ostateczny wybór. 

platforma B2B

Czytaj dalej

Dlaczego powinieneś wdrożyć w swoim biznesie internetowym omnichannel? Ponieważ klient internetowy jest wybredny, a sieci używa po to, by zaspokoić swoje wysokie wymagania. Jest również nabywcą zorientowanym i zdecydowanym na konkretny zakup i czasami potrzebuje tylko wskazówek, aby swoje kroki skierować w kierunku konkretnego produktu. Dlatego też korzysta z wielu kanałów jednocześnie, ponieważ każdy z nich przynosi mu inną korzyść. Na smartfonie dokonuje wstępnego rozeznania, na laptopie finalizuje transakcję, a w sklepie stacjonarnym odbiera zamówienie. To powszechna praktyka dla konsumenta internetowego i należy wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom.

Strategia omnichannel

Czytaj dalej

Wielokanałowość jest niezbędna do efektywnego działania biznesu. Warto mieć tego świadomość, kiedy prowadzi się działalność, używając tylko jednego kanału. W takim momencie należy podjąć zdecydowany krok i pójść z duchem czasu. Jak przygotować się do takiego działania, kiedy wdrożenie omnichannel wydaje się prawdziwą rewolucją?

Omnichannel - implementacja

Czytaj dalej