Blog

PWA to rozwiązanie idealne dla firm myślących o przyszłości. Mobile-friendly nie oznacza już wyrażania dobrej woli i manifestowania nowoczesności, ale jest to obowiązek egzekwowany przez Google. Zaznaczono to dość wyraźnie przez uaktualnienie algorytmu pod użytkowników urządzeń mobilnych. Mimo to 5 miliardów użytkowników telefonów komórkowych nie jest liczbą, którą sprzedawcy mogą po prostu ignorować.

Czytaj dalej

Tagi:

Wdrożony, rozwijany oraz utrzymywany przez Global4Net sklep internetowy marki Neonet, z którą współpracujemy od 2015 roku, po raz kolejny został wyróżniony w badaniu „Koszyk Roku” zajmując miejsce na podium w rankingu najbardziej przyjaznych użytkownikom sklepów internetowych w kategorii mobile.

Czytaj dalej

Wyobraź sobie, że szybko musisz sprawdzić rozkład jazdy pociągów. Robisz to za pomocą swojego smartfona. Wchodzisz na stronę internetową, a ta nie chce się załadować. Jak szybko stracisz cierpliwość i zamkniesz okno przeglądarki? To sytuacja, która dotyczy wielu stron internetowych. Irytuje wszystkich użytkowników, jednak najbardziej dokucza tym korzystającym z urządzeń mobilnych. To oni w szczególności oczekują szybkiego działania witryny i natychmiastowego dostępu do informacji. Jeśli są zmuszeni pokonywać jakiekolwiek przeszkody, zazwyczaj porzucają działanie. Jednak to właśnie użytkownicy mobilni rosną w siłę w ciągu ostatnich lat. Dlatego też firmy muszą dostosować się do ich oczekiwań i potrzeb. Jak więc to zrobić?

 

Odpowiedzią z pewnością są PWA, czyli progresywne aplikacje internetowe. Są połączeniem funkcji klasycznej strony internetowej i aplikacji mobilnej. Dzięki tej kombinacji są w stanie zaoferować użytkownikom szybkość działania, możliwość pracy w trybie offline oraz dostępność bezpośrednio z przeglądarki. Można dodać je jako skrót na ekranie głównym smartfona dokładnie tak, jak w przypadku typowej aplikacji natywnej. Nie trzeba jednak pobierać ich ze sklepu z aplikacjami, dzięki czemu zaoszczędza się miejsce w pamięci urządzenia. To bardzo ważne szczególnie dla osób, które w telefonach kolekcjonują zdjęcia, notatki, wiadomości i inne pliki. Jeśli więc mają pobrać kolejną aplikację, która zajmie ich cenne miejsce, zastanowią się nad nią i najpewniej zrezygnują z jej wyboru. 

Czytaj dalej

Tagi:

Prowadzisz działalność B2B, korzystając z platformy sprzedażowej? To dobry krok, ponieważ łatwiej docierasz do swoich potencjalnych klientów. Jednak nawet jeżeli prowadzisz satysfakcjonującą działalność, powinieneś wyjść poza dotychczas przyjęte schematy. Współcześni klienci szukają czegoś więcej niż sprawnie przebiegającej transakcji. 

 

Z badań i obserwacji wynika, że coraz więcej konsumentów w branży business to business poszukuje doświadczeń zakupowych podobnych do tych, które otrzymują poruszając się w sferze B2C. W badaniach Gallup’a udowodniono, że tylko 29% klientów jest w pełni zaangażowanych i chętnie inwestuje w firmy, z którymi prowadzi interesy. Oznacza to, że aż 71% przedsiębiorstw jest skłonnych zmienić swojego kontrahenta. Jeśli więc zależy Ci, aby nie być na przegranej pozycji, przyciągać nowych odbiorców i utrzymywać lojalność obecnych klientów, powinieneś dostosować swoją działalność do nowych wymagań rynku. W tym przede wszystkim postawić na nowoczesną stronę internetową i zoptymalizowane doświadczenia zakupowe. W jaki sposób to zrobić?

Czytaj dalej

Jak wyglądał świat B2B przed pojawieniem się internetu? Oczywiście wszystkie transakcje odbywały się offline. Aby poznać nowych kontrahentów, trzeba było nawiązywać osobiste relacje i wymieniać się wizytówkami. Następnie budowało się sieci kontaktów i najczęściej wśród osób polecanych przez znajomych dokonywało transakcji. Mimo że do tej pory warto uczęszczać na spotkania biznesowe i poznawać ludzi z różnych branż, styl dokonywania transakcji wygląda zupełnie inaczej. Dzięki internetowi przed przedsiębiorcami pojawiła się możliwość poszerzenia grona odbiorców i nawiązywania relacji z bardzo zróżnicowanymi kontrahentami. Niemałą zasługę w tym mają rozwiązania e-commerce. Dlatego właśnie tak wiele firm chętnie z nich korzysta. 

 

Jak prezentują dane zebrane podczas badań Forrester Research, wzrost B2B e-commerce nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Dzieje się wprost przeciwnie. Okazuje się, że w 2018 roku w USA osiągnięto 1 bilion USD w sprzedaży B2B online. Stanowi to 17% wzrost w stosunku do 969 miliardów USD w 2017 roku. Co więcej, przewiduje się, że liczby te będą stale rosły, osiągając 1,8 biliarda USD w 2023 roku. 

 

Jaki z tego wniosek? Jeśli działasz w sektorze B2B, powinieneś zainwestować w nowoczesną stronę internetową, obsługującą e-commerce. Dzięki temu dołączysz do niesłabnącego trendu i cyfrowej transformacji w handlu pomiędzy firmami. Aby przekonać się, że naprawdę warto, poznaj powody, dla których Twój biznes potrzebuje e-commerce! 

Czytaj dalej

Czym jest Progressive Web App? To termin wprowadzony w 2015 roku przez Google. Jednak koncepcja, aby strony w odczuciu i zachowaniu przypominały aplikacje mobilne, sięga dalej. Aby lepiej zrozumieć znaczenie idei dla rozwoju współczesnych rozwiązań e-commerce oraz doznania multikanałowego, poznaj genezę PWA!

Czytaj dalej

Tagi:

Progressive Web App to technologia, która wprowadzona została przez Google. Jej popularność wzmaga się, czego dowodem jest nie tylko rosnąca ilość firm, które inkorporowały ją na swoje potrzeby (Pinterest, Aliexpress, Trivago, OLX, Forbes), ale również poziom wsparcia od największych graczy na rynku, takich jak Microsoft. PWA to udowodniona w boju technologia, która zwiększa zaangażowanie użytkowników, ale przede wszystkimi odpowiada na wymagania współczesnego świata technologii e-commerce, który polega na wielokanałowości.

Czytaj dalej

Tagi:

Mamy dla Ciebie dobrą informację! W Magento Commerce pojawiły się aktualizacje. Page Builder to nowy sposób budowania i edycji treści, który przenosi kontrolę w ręce użytkownika. Opcja ta zapewnia właścicielom sklepów internetowych wolność w kreowaniu. Mogą stworzyć cokolwiek, co jest potrzebne, aby zachęcić klientów do częstszych zakupów w ich sklepie, bez ograniczeń narzuconych przez szablony. To duże ułatwienie, także dla wszystkich właścicieli, którym zależy na usprawnianiu UX w swoim sklepie.

Czytaj dalej

Tagi:

Serwis Ceneo już po raz 10 ogłosił Ranking Zaufanych Sklepów. Warto podkreślić fakt, iż jest to jeden z najstarszych rankingów sklepów internetowych, tworzony jest na podstawie milionów ankiet, które w ciągu ostatniego roku wypełnili klienci kupujący on-line. W tym roku ranking objął ponad 16 kategorii sklepów, które Polacy darzą największym zaufaniem w ostatnim roku. W tym roku analizie poddano aż ponad 3 mln ankiet, które trafiły do serwisu w ciągu ostatniego roku. To właśnie w tych ankietach klienci dzielą się swoimi opiniami na temat przebiegu transakcji, obsługi sklepów i procesu dostawy. W ten sposób Program Zaufanych Opinii Ceneo jest dla wielu użytkowników wiarygodnym źródłem wiedzy na temat sprzedawców i produktów.

Neo24 lider dekady

Czytaj dalej

E-commerce to dziedzina, która łączy w sobie podejście zarówno handlowe, jak i naukowe. Sukces w epoce pełnej rywalizacji i konkurencji jest determinowany przez wykorzystywanie danych, a przede wszystkim przez ich zbieranie. Każda podjęta decyzja, mająca wpływ na klienta i jego doświadczenia w sklepie, powinna być oparta na danych, a nie na intuicji. Nawet jeśli naukowe podejście do sprzedaży w internecie nie miałoby drastycznie zwiększyć sprzedaży, to na pewno nie może jej pogorszyć.

 

Jeszcze niedawno zbieranie zaawansowanych danych na temat swoich klientów i ich zachowań w witrynie było przywilejem przypadającym tylko największym graczom na rynku. Takim, którzy posiadali całe zespoły IT na własność, a ich czas poświęcony był głównie zbieraniu i przetwarzaniu danych. Jednak technologia poszła do przodu i dokonywanie zmian w swoim biznesie e-commerce na podstawie zebranych danych jest dostępne dla każdego. Sprawiło to, że liderzy sprzedaży internetowej, to firmy, które potrafią najszybciej i najbardziej efektywnie zbierać dane, przekształcić je w użyteczną wiedzę, a później zastosować ją, aby zwiększyć współczynnik konwersji i w efekcie sprzedaż.

Czytaj dalej

Tagi: