Blog

Wielkim wyzwaniem dla każdej firmy IT jest zarządzanie danymi. Brak ich ustrukturyzowania  to zmora w zarządzaniu i późniejszym korzystaniu z nich. Organizacja danych może jednak zwiększyć zyski generowane przez firmy. Inwestycja w odpowiedni system zarządzania danymi w przyszłości zwróci się przez oszczędności czasu w obsłudze bazy i wgląd w informacje pomagające poprawić strategię sprzedaży usług.

System MDM - Pimcore

Czytaj dalej

Tagi:

Polskie firmy podążają za trendami Unii Europejskiej w kwestii transformacji cyfrowej. Jednak aby uzyskać poziom innych gospodarek, wciąż mają wiele do zrobienia. Systemy wspomagające transformacje przynoszą ogromne zyski. Jednak biorąc pod uwagę korzystanie z technologii teleinformatycznych wciąż pozostajemy w tyle za europejskimi liderami. Obawa przed kosztownością tego przedsięwzięcia jest uzasadniona, ale wydatki można minimalizować, korzystając z określonych wzorców postępowania.

Transformacja cyfrowa

Czytaj dalej

Zanim dowiesz się, na czym dokładnie polega zarządzanie doświadczeniami produktowymi, powinieneś odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czy zawartość Twojego produktu oraz zasoby cyfrowe są zoptymalizowane zgodnie z doświadczeniami Twojego klienta? Doprecyzowując, czy dobrze sobie radzisz z obsługą produktu? Jeśli nie jesteś pewny, zastanów się dlaczego.

Product Experience Management

Czytaj dalej

Tagi:

W związku z podjęciem przez rząd decyzji o zamknięciu szkół i przedszkoli od 16.03 na dwa tygodnie. Celem umożliwienia naszym pracownikom opieki nad dziećmi oraz zmniejszenia liczby bezpośredni interakcji postanowiliśmy aby każda osoba, która wyrazi taką chęć miała możliwość pracy zdalnej. 

Czytaj dalej

Aby powstał dobry system zarządzający danymi, muszą zostać spełnione pewne wymagania. Przede wszystkim potrzebny jest dobry plan i zaprojektowanie odpowiedniej architektury, zanim konstrukcja systemu się rozpocznie. Każdy etap musi być nadzorowany przez specjalistę. Jego charakter musi z zasady wyprzedzać oczekiwania i wymagania środowiska. Nie trzeba chyba mówić, że system ten musi być kompatybilny ze środowiskiem. Konieczna jest również możliwość późniejszego zarządzania danymi w sposób centralny, ale również z możliwością nadania różnych stopni dostępu. Niestety większość takich systemów powstaje na już istniejących środowiskach, których konstrukcja nie umożliwia łatwej integracji.

 

Jeśli system Master Data Management zostanie dobrze zaprojektowany, to zwiększy on możliwości radzenia sobie z wyzwaniami długoterminowej rozbudowy bazy danych. Oprócz tego usprawni przepływ danych, od ich pozyskiwania, przez kategoryzowanie i przechowywanie, do udostępniania. Jednak wymogi w stosunku do MDMów są teraz bardzo wysokie. Przedsiębiorstwa znajdują się w ciągłym ruchu, potrzebują do tego ciągłej analizy danych, profilowania behawioralnego i odpowiedniego prezentowania danych. Aby zadbać o działanie systemu MDM na wysokich obrotach, należy bazę danych konserwować w określony sposób.

Strategia zarządzania informacją produktową

Czytaj dalej

Tagi:

Czy wiesz, że drukowanie katalogu produktów z Pimcore stało się zdecydowanie prostsze niż wcześniej? Wszystko to za sprawą partnerstwa technologicznego Priint i Pimcore, które stworzono, aby ułatwić cały proces publikowania katalogów. Zobacz, w jaki sposób przebiega automatyzacja, by wiedzieć, czy warto skorzystać z niej w swojej działalności. 

Pimcore

Czytaj dalej

Tagi:

Określenie dobre praktyki zastosować można nie tylko do programowania. W internecie wiele jest oficjalnych i zawiłych definicji tego terminu, ale można go uprościć. Dobre praktyki oznaczają chęć nabrania nawyków i wprowadzenia nowych metod pracy, aby poprawić jej jakość, jednocześnie wykonując ją szybciej. Dobre praktyki skupiają się również na długoterminowej pracy przy projekcie. Należy realizować go w sposób, który nie spowolni lub uniemożliwi później zmian, lub poprawek. Dobre praktyki oznaczają również podnoszenie jakości kapitału ludzkiego, czyli przekazywania wiedzy dalej, aby poziom branży wzrastał.

Standardy kodowania

Czytaj dalej

Odpowiedni system MDM jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w zarządzaniu danymi oraz do stworzenia konsekwentnej i kompatybilnej bazy danych, która będzie leżała u podstaw zysków w sklepie e-commerce. Przedsiębiorstwa świadczące usługi łańcucha dostaw są odpowiedzialne za dane master na temat klientów, produktów, lokacji, sprzedawców i dostawców.

System Master Data Management - MDM

Czytaj dalej

Tagi:

Do rozwoju działalności e-commerce potrzebne są odpowiednie narzędzia. Przy dużej liczbie sprzedawanych produktów jednym z niezbędnych jest system PIM do zarządzania informacjami o produkcie. Dzięki niemu jest się w stanie zoptymalizować pracę i funkcjonowanie całego sklepu internetowego.

 

Według raportu Infomratica aż 65% firm zaczęło wykorzystywać PIM w swoim serwisie sprzedażowym. Tego typu rozwiązania usuwają błędy związane z informacjami o produktach i minimalizują koszty ponoszone na drukowanie papierowych katalogów. Jednak to tylko niektóre z licznych zalet i powodów, dla których właściciele sklepów online używają PIM. 

 

Na czym polega zarządzanie informacjami o produkcie i jakie są wszystkie zalety PIM ujawniające się w sprzedaży wielokanałowej? Jakie oprogramowanie wybrać do platformy Magento 2? Podpowiadamy. 

Rozwiązania PIM dla sklepu Magento

Czytaj dalej

Poradnik dla wydajności Magento napisany jest pod wszystkie wersje platform e-commerce – zarówno do wersji Community, jak i Enterprise. Oprócz tego wiedza przekazana w poradniku stosowana jest dla aplikacji webowych w PHP i MySql. Znajdują się w nim wskazówki na temat optymalizacji i poprawy osiągów dla serwera oraz aplikacji Twojego sklepu e-commerce.

 

Jeśli nie interesuje Cię ręczna optymalizacja, istnieją również narzędzia, które poprawią osiągi Twojej aplikacji już po kilku kliknięciach. Nie wymagają one zaawansowanej wiedzy, a są w stanie poprawić działanie sklepu. JS & CSS Compressor + Image Optimization skompresuje pliki JS, CSS i HTML i skróci tym samym czas ładowania. PotatoCommerce FPC jest modułem, który scashuje stronę w taki sposób, aby zawsze była gotowa do przeładowania. Cały proces jest całkowicie zautomatyzowany i wymaga jedynie instalacji powyższych aplikacji.

Magento 2

Czytaj dalej

Tagi: