Blog

Jak sprawić, żeby wszyscy pracownicy firmy mieli dostęp do najważniejszych informacji i plików? Gdzie zamieszczać dokumenty, z którymi każdy będzie mógł zapoznać się w dowolnym momencie, jednak nie wyniesie ich poza środowisko pracy? Rozwiązaniem tego typu kwestii, zapewniającym dodatkowo bezpieczeństwo jest Intranet. Zobacz, na czym polega i dlaczego organizacje chętnie korzystają z takiego rozwiązania.

Czytaj dalej

Co robisz rano tuż po otwarciu oczu? Okazuje się, że znaczna część z nas sięga po telefon! Niektórzy wyłączają budzik, inni sprawdzają godzinę lub przeglądają wiadomości. Rzadko kiedy rozpoczynamy nasze poranki bez żadnego zerknięcia na telefon. Współczesne smartfony zdominowały rynek technologiczny, niemal zupełnie wypierając projektowane wcześniej klasyczne telefony komórkowe. Dziś prawie każde dziecko, nastolatek, czy senior korzysta z mniej lub bardziej bogatego w funkcje telefonu. Podobnie dzieje się w przypadku tabletów, które stanowią doskonały kompromis pomiędzy małym smartfonem a znacznie większym laptopem. Z chęcią oddajemy je w ręce naszych pociech, aby umilić im czas podczas podróży, oferujemy naszym starszym rodzicom, a także chętnie sami korzystamy z nich w różnych sytuacjach. Z tego, że urządzenia mobilne opanowały nasz świat, doskonale zdają sobie sprawę ich producenci, którzy coraz bardziej starają się nadążyć ze zmieniającymi się wymaganiami konsumentów i jak najlepiej dopasować swoje produkty do często wygórowanych potrzeb. W końcu telefon nie służy już tylko do dzwonienia, ale spełnia wiele innych potrzebnych nam w codziennym życiu funkcji. 

Czytaj dalej

Tagi:

Do prowadzenia biznesu bardzo często zastosować można uniwersalne prawidła. Z obecnej epoki lub nie, jeśli tylko zakładają prężne podejście i nastawienie na rozwój, z pewnością wskażą odpowiednie podejście do rozwoju firmy. E-commerce to nowoczesna gałąź rynku, ale podobnie, jak w przypadku sprzedaży tradycyjnej, polega na ciągłym rozwoju w kierunku nowych i lepszych rozwiązań. To dzięki nim jesteśmy w stanie skalować swój biznes i zwyczajnie iść na przód. Zobacz, w jaki sposób robić to najlepiej!

Czytaj dalej

Tagi:

Podczas lockdownu wiele firm zmieniło swój tryb pracy na zdalny. Mimo że dziś możemy już wrócić do swoich biur, część z nas wciąż preferuje pracę z domu. W dużej mierze jest to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, które ułatwiają nam pracę z dowolnego miejsca. Niektóre przedsiębiorstwa nawet na stałe zrezygnowały ze stacjonarnego modelu pracy i postawiły na zdalne rozwiązania. To niemały przełom w sferze biznesu, szczególnie dla firm oferujących produkty IT. 

Czytaj dalej

Tagi:

Proces aktualizacji Magento 1 do Magento 2 obejmuje trzy główne etapy: przed migracją, migrację i po migracji. 

 

Zanim rozpoczniesz proces migracji danych z poprzedniej wersji Magento do Magento 2, pamiętaj, że nie jest to proces prosty jak przeciąganie i upuszczanie folderów. Migracja danych to kluczowy etap w procesie transferu. Aby go wykonać, musisz posiadać wystarczającą wiedzę techniczną oraz duże doświadczenie. Tylko ono pomoże Ci w szybkim reagowaniu na możliwość utraty zasobów baz danych, w szczególności danych klientów i danych o produktach. Co więcej, tylko faktyczna wiedza pozwoli Ci na niepopełnienie błędów i chociażby świadomość tego, że zawartość Twojego bloga, meta opisy i zamówienia klientów powinny być przenoszone nierozłącznie. 

Czytaj dalej

Tagi:

Z niemałą przyjemnością ogłaszamy, że nowa wersja Pimcore jest już dostępna na rynku! Wszystko to za sprawą zespołu Pimcore, zaangażowanej społeczności oraz entuzjastów tego narzędzia. Okazuje się, że aż 250 autorów kodu pomagało je rozwijać. Dlaczego to dla nas tak istotna nowina? Najnowsza wersja zawiera ponad 100 ulepszeń poprzednich funkcji i naprawione błędy, a co więcej to kolejna platforma do zarządzania danymi, działająca na zasadach open source, którą udało się jeszcze bardziej rozwinąć. To sukces nie tylko autorów Pimcore, ale i wszystkich programistów, którzy dziś mogą korzystać z rozwiązania. 

Czytaj dalej

Tagi:

Magento 2 wprowadza mnóstwo nowych ulepszeń, szczególnie w edycji Commerce, znanej wcześniej jako Enterprise Edition. Zarówno wersje Open Source, jak i Commerce, zapewniają lepsze możliwości niż do tej pory.

Czytaj dalej

Tagi:

Czym jest MDM? Angielskie rozwinięcie skrótu to Master Data Management, czyli zarządzanie danymi. Zgodnie z definicją Garntera jest to złożona koncepcja, opierająca się na technologii, w której biznes i IT współpracują ze sobą nierozłącznie, zapewniając jednolitość, dokładność, spójność semantyczną, sprawne zarządzanie i odpowiedzialność za wspólne zasoby danych podstawowych w przedsiębiorstwie. 

 

Zarówno niewielkie firmy, jak i globalne przedsiębiorstwa coraz bardziej próbują zwiększyć swoją wartość biznesową dzięki usprawnianiu zarządzania danymi. Tego typu działania doskonale obrazuje branża telekomunikacyjna, w której niezwykle ważny jest sprawny przepływ danych. W sytuacji, kiedy poszczególne działy nie miałyby ze sobą tego typu łączności, zdarzałoby się, że klient korzystający z usług operatora telekomunikacyjnego, otrzymywałby osobne rachunki za każdą usługę (np. na różnego rodzaju połączenia krajowe i zagraniczne). Co więcej, wskutek niespójności danych prawdopodobne jest, że otrzymywałby także  wiadomości z ofertami, na które już się zapisał. Wszystko to byłyby niedopuszczalne błędy w obsłudze klienta, które wskazywałyby na błędne i nieprofesjonalne zarządzanie danymi.  

 

Tego typu niespójność nie tyczy się jedynie wyżej wspomnianej branży, ale wielu innych sektorów biznesowych na całym świecie. Bez integracji systemów, zachodzi powielanie danych, co bezpośrednio przekłada się na niezdolność organizacji do sprawnej i efektywnej obsługi klientów i rodzi ich poważne frustracje. 

 

Aby zapobiec tego typu sytuacjom, warto więc skorzystać z rozwiązania MDM. Pomoże ono w zarządzaniu jakością oraz spójnością elementów danych. Pozwoli również przemodelować strategię danych, która jest niezbędna do przyspieszenia rozwoju firmy. Zobacz więc, w jak w poprawny sposób wdrożyć  Master Data Management i dlaczego przyda się w Twojej firmie!

Czytaj dalej

Tagi:

Rynek e-commerce drastycznie zmienił się po wybuchu pandemii. Wiele osób pracuje z domu, a sprzedaż online rozkręciła się na dobre. Popularna stała się również opinia, że pojawi się ogromny wzrost innych inicjatyw cyfrowych. Niedawne badania od McKinsey’a pokazują, że faktycznie 96% organizacji  B2B zmieniło swój charakter i podejście do rynku na model online. Powstało bardzo dużo działalności e-commerce, które nie istniały do tej pory. Sprzedaż wzrosła o 65%, w porównaniu do tradycyjnych sklepów. Nowy model sprzedaży jest na tyle efektywny, że 80% sklepów przyznaje, iż transformacja była opłacalna.

 

Adobe ogłosiło wypuszczenie nowej wersji Magento. Idealnie w czas! Aktualizacja dotyczy Magento Commerce i Magento Open Source. Mają one udowodnić sprzedawcom, że możliwości tych ulepszonych platform całkowicie zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających. Umożliwiają również doskonałe planowanie na przyszłość, biorąc pod uwagę niestabilny okres, w jakim żyjemy.

 

Migracja kupującego z kanału tradycyjnego do cyfrowego to nie jest coś, o czym można zapominać. Przed pandemią, jeśli lojalność klienta nie przychodziła z marką, musiała ona zostać wypracowana od nowa. Po tym jak Covid-19 zmienił całkowicie dynamikę rynku e-commerce, sam lipiec przyniósł 73 miliardy dolarów zysku w sprzedaży globalnej.

Czytaj dalej

Tagi:

Jak najlepiej wytłumaczyć, czym jest Akeneo Pim? Doskonałą analogię zastosował pracownik firmy, porównując system do pilota od telewizora. Brzmi zagadkowo? Zdecydowanie tak! Jednak to naprawdę doskonała analogia. 

 

Wyobraź sobie, że ten niepozorny element – pilot TV może być potraktowany jako największy wynalazek wrzechczasów. Bo w końcu, jak w komfortowy sposób oglądać telewizję bez niego? Z pewnością zdajesz sobie z tego sprawę, jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się szukać przez pół godziny pilota w otchłaniach kanapy, pod stołem lub w innym „typowym” dla niego miejscu. 

 

Jeśli nie byłbyś w posiadaniu tego wyjątkowego gadżetu, nie mógłbyś zwyczajnie usiąść, zrelaksować się i pozwolić, aby rozrywka sama do Ciebie przyszła. Zamiast tego musiałbyś wstawać, podchodzić do telewizora i ręcznie zmieniać kanały, przeglądać każdy z nich w poszukiwaniu tego, co faktycznie Cię interesuje, gdy chcesz ściszyć lub podgłośnić program, albo pominąć reklamę i co więcej, powtarzać ten proces za każdym razem, kiedy najdzie Cię ochota na włączenie telewizora. Ponadto, jeśli korzystasz ze Smart TV, praktycznie niemożliwe byłoby korzystanie z platform typu Netflix lub innych oferujących dostęp do całej puli filmów i seriali. Gdyż bez pilota nie miałbyś do nich dostępu.

 

Reasumując – bez pilota oglądanie telewizji nie byłoby niemożliwe, ale znacznie utrudniłoby to, co ostatecznie powinno być rozrywką, a nie żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Właśnie dlatego pilot może być potraktowany jako jeden z najlepszych wynalazków na świecie. A tak, jak każdy dobry nowy telewizor potrzebuje do swojej obsługi pilota, tak każdy profesjonalny zespół zajmujący się wzbogacaniem i rozwijaniem produktu potrzebuje swojego podstawowego wyposażenia, którym jest właśnie rozwiązanie umożliwiające zarządzanie informacjami o produkcie – PIM. Pod wieloma względami dobre rozwiązanie PIM jest jak zdalne sterowanie informacjami o produkcie i kierowanie doświadczeniem produktu. Dochodzimy tu więc do sedna naszego tematu, że jest to narzędzie, które poprzez swoją funkcjonalność jest analogicznie do pilota od telewizora.

Czytaj dalej

Tagi: