Blog

Nie ulega wątpliwości, iż Magento to jeden z najpopularniejszych silników do stawiania sklepów internetowych na świecie. Wbrew temu co mówią jego przeciwnicy, podnoszący argumenty iż Magento jest skomplikowane, wymaga dużych zasobów, nie działa tak jak powinno liczba wdrożeń platformy stale rośnie. Co więcej kto raz miał do czynienia z dobrze wdrożoną platformą i poświęcił czas na to aby w pełni opanować jego obsługę nie zamieni jej na żadną inną. Niemniej nie ulega wątpliwości, iż nie jest to system, który będzie odpowiedni dla każdego biznesu.

zalety i wady Magento

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

PWA (Progressive Web App) jest rozwiązaniem, które od niedawna pojawiło się i od razu stało się bardzo gorącym tematem, jeżeli chodzi o e-commerce. Powszechnie kojarzy się z wykorzystaniem w największych i najbardziej znanych światowych serwisach takich jak Alibaba, Forbes, Twitter czy The Washington Post. Ze względu na to, iż PWA pozwala na znaczne zwiększenie wydajności oraz skalowalności coraz częściej jego wykorzystanie brane jest pod uwagę przez średnie i duże sklepy internetowe.

progressive web apps w ecommerce

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

Jeżeli chcesz założyć startup, ale nie masz wiedzy technologicznej możesz znaleźć się w sytuacji, gdy będziesz potrzebował rozejrzeć się za partnerem działającym w obszarze nowych technologii, który wspomoże rozwój Twojego startupu. Jest to wykonalne, choćby założyciele AirBnB stworzyli firmę wartą miliardy dolarów, bez umiejętności kodowania.

startup partner technologiczny

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

Firma Global4Net została oficjalnym sposnorem Meet Magento Poland 2018 będącą serią międzynarodowych konferencji skupionych na biznesie, eCommerce, platformie Magento oraz ich społeczności, poruszającą wszystkie zagadnienia związane z sprzedażą w Internecie. Global4Net od kilku lat aktywnie wspiera społeczność skupioną wokół Magento.

Meet Magento Poland 2018

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Przed przystąpieniem do wdrożenia zdefiniuj najważniejsze problemy i wąskie gardła oraz przeanalizuj obecną sytuację, koniecznie sprawdź jakie występują problemy w przepływie informacji przy obecnie wykorzystywanej infrastrukturze. Podstawą do wdrożenia zawsze jest konkretny cel, najczęściej jest nim usprawnienie przepływu informacji pozwalające na lepszą prezentację danych oraz ich analizę. Szyna ESB (Enterprise Service Bus) nie jest wyłącznie mechanizmem do przesyłania danych – wachlarz jej zastosowań jest zdecydowanie większy. Szyna wymiany danych z jednej strony wprowadza pewną elastyczność w wymianie danych pomiędzy systemami, z drugiej pozwala na ich uporządkowanie i właściwą segmentację. Warunkiem jest jednak poprawne i przemyślane jej wdrożenie, w przeciwnym razie może wpłynąć na powstanie wysokich kosztów utrzymania oraz modyfikacji. Etap planowania wdrożenia szyny jest zatem najważniejszy i nie powinien zostać pomijany. Właściwe określenie celów oraz zakresu i sposobu wymiany danych będzie później rzutowało na funkcjonowanie wszystkich systemów przedsiębiorstwa.

szyna wymiany danych esb

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

Miło nam poinformować, iż Global4Net przejęło opiekę techniczną nad witryną marki Blue Shadow. Blue Shadow to polska marka modowa, której początki sięgają roku 2003. Obecnie firma posiada 16 sklepów stacjonarnych. Podstawowym celem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości działania internetowego kanału sprzedaży marki Blue Shadow.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Czerwona Maszyna to serwis oferujący marki z działu wyposażenia dom i ogród. W ofercie sklepu znajdziemy kilkadziesiąt tysięcy produktów znanych światowych projektantów. Czerwona Maszyna to najstarszy polski sklep internetowy z designem a zarazem lider zarówno w swojej branży jak i pod kątem nowoczesnych rozwiązań e-commerce. Od ponad 14 lat sklep oferuje przedmioty najwyższej jakości – piękne, funkcjonalne o niepowtarzalnym designie. Znaczną część oferty stanowią produkty importowane bezpośrednio od producentów z krajów Unii Europejskiej.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Mojekrzesla.pl to kolejny serwis, który zdecydował się na wdrożenie Magento 2. Serwis jest liderem na rynku wyposażenia biura, w specjalizacji, jaką jest dostarczanie krzeseł biurowych.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Współpraca z Global4Net dała efekt w postaci uzyskania czołowych miejsc w ogólnopolskich rankingach. Według badań segmentu RTV/AGD przeprowadzonych przez Gemius/PBI i opublikowanych przez Wirtualnemedia.pl sklep Neonet.pl jest jednym z dwóch najszybciej rozwijających się sklepów w branży osiągając ponad dwukrotny wzrost zasięgu.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Firma Global4Net została oficjalnym sponsorem Meet Magento 2017, serii międzynarodowych konferencji skupionych na biznesie, eCommerce, platformie Magento oraz ich społeczności. Konferencja porusza wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z handlem w Internecie i jest największym wydarzeniem związanym z Magento organizowanym w Polsce.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento