Blog

Szybkość działania sklepu to jeden z kluczowych czynników do utrzymania niskiego współczynnika porzuceń oraz osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Wolne działanie serwisu jest jednym z decydujących powodów szybkiego opuszczania go przez użytkowników. Jeszcze większe znaczenie czynnik ten nabiera w przypadku korzystania z urządzeń mobilnych, gdzie strony ładowane są wolniej niż w przypadku tradycyjnych desktopów. Co można zrobić aby temu zaradzić? Jednym z rozwiązań tego problemu jest właśnie AMP (Accelerated Mobile Pages).

AMP

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

PWA Magento Studio

09.07.2018

Magento powoli staje się aplikacją wspierającą PWA, pojawiają się pierwsze wdrożenia, coraz więcej mówi się o Progressive Web App na kolejnych konferencjach Magento. Z tego też powodu zespół Magento rozpoczął pracę nad zestawem narzędzi wspierających pracę programistów w nauce wykorzystania PWA. Narzędzia te mają na celu pomóc programistom

w wykorzystaniu technik PWA, tworzenia szybkich interfejsów PWA oraz tworzenia komponentów i rozszerzeń do ponownego wykorzystania lub sprzedaży w Magento Marketplace. We wszystkich tych czynnościach niezwykle pomocne okazuje się wspomniane wyżej Magento PWA Studio.

PWA Magento Studio

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

Pimcore jest obok Akeneo jednym z częściej rozważanych systemów zbierających informacje o produkcie w przypadku działań w obszarze e-commerce. Zadaniem systemu jest zbieranie wszystkich danych w jednym miejscu oraz zarządzanie nimi w sposób najbardziej elastyczny. Oprócz powyższego Pimcore pozwala ponadto również na zarządzanie informacjami o klientach oraz dostawcach z podziałem na organizacje i branże, z którymi są powiązani. Co jednak zdecydowało o tym, że popularność systemu stale rośnie?

pimcore

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

Z wielką satysfakcją informujemy, iż Global4Net przejęło opiekę techniczną nad Rugs of London, firmą będącą jednym z największych detalistów i dystrybutorów dywanów w Europie współpracującą z najbardziej prestiżowymi sklepami w Wielkiej Brytanii i Europie. Firma działa w branży dywanów od ponad 60 lat i jest liderem w swojej branży oraz głównym źródłem dostaw dywanów dla wielu projektantów oraz domów towarowych na całym kontynencie. Z ponad 15 000 dywanów w londyńskim showroomie, Rugs of London posiada jedną z najbardziej obszernych ofert dywanów, obejmującą  również dywany tkane ręcznie.

Rugs of London

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Wśród wielu nowych technologii, produktów i usług, które zalewają nas każdego dnia pojawia się wiele możliwości na to aby założyć nowy biznes i zająć własną nisze rynkową. O ile na początku sprzedaż idzie dość łatwo, o tyle w momencie pojawienia się konkurencji, biznes staje się bardziej wymagający. Dlatego tworzenie biznesu należy oprzeć na takiej platformie, która jest w stanie zapewnić przewagę technologiczną nad konkurentami. Na szczęście do dyspozycji jest platforma Magento, która zdobyła zaufanie wielu liczących się biznesów działających w obszarze e-commerce. Co więcej jest to obecnie jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie, używana zarówno przez niewielkich sprzedawców jak i duże znane brandy.

powody wyboru Magento

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

Nie ulega wątpliwości, iż Magento to jeden z najpopularniejszych silników do stawiania sklepów internetowych na świecie. Wbrew temu co mówią jego przeciwnicy, podnoszący argumenty iż Magento jest skomplikowane, wymaga dużych zasobów, nie działa tak jak powinno liczba wdrożeń platformy stale rośnie. Co więcej kto raz miał do czynienia z dobrze wdrożoną platformą i poświęcił czas na to aby w pełni opanować jego obsługę nie zamieni jej na żadną inną. Niemniej nie ulega wątpliwości, iż nie jest to system, który będzie odpowiedni dla każdego biznesu.

zalety i wady Magento

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

PWA (Progressive Web App) jest rozwiązaniem, które od niedawna pojawiło się i od razu stało się bardzo gorącym tematem, jeżeli chodzi o e-commerce. Powszechnie kojarzy się z wykorzystaniem w największych i najbardziej znanych światowych serwisach takich jak Alibaba, Forbes, Twitter czy The Washington Post. Ze względu na to, iż PWA pozwala na znaczne zwiększenie wydajności oraz skalowalności coraz częściej jego wykorzystanie brane jest pod uwagę przez średnie i duże sklepy internetowe.

progressive web apps w ecommerce

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

Jeżeli chcesz założyć startup, ale nie masz wiedzy technologicznej możesz znaleźć się w sytuacji, gdy będziesz potrzebował rozejrzeć się za partnerem działającym w obszarze nowych technologii, który wspomoże rozwój Twojego startupu. Jest to wykonalne, choćby założyciele AirBnB stworzyli firmę wartą miliardy dolarów, bez umiejętności kodowania.

startup partner technologiczny

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce

Firma Global4Net została oficjalnym sposnorem Meet Magento Poland 2018 będącą serią międzynarodowych konferencji skupionych na biznesie, eCommerce, platformie Magento oraz ich społeczności, poruszającą wszystkie zagadnienia związane z sprzedażą w Internecie. Global4Net od kilku lat aktywnie wspiera społeczność skupioną wokół Magento.

Meet Magento Poland 2018

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Przed przystąpieniem do wdrożenia zdefiniuj najważniejsze problemy i wąskie gardła oraz przeanalizuj obecną sytuację, koniecznie sprawdź jakie występują problemy w przepływie informacji przy obecnie wykorzystywanej infrastrukturze. Podstawą do wdrożenia zawsze jest konkretny cel, najczęściej jest nim usprawnienie przepływu informacji pozwalające na lepszą prezentację danych oraz ich analizę. Szyna ESB (Enterprise Service Bus) nie jest wyłącznie mechanizmem do przesyłania danych – wachlarz jej zastosowań jest zdecydowanie większy. Szyna wymiany danych z jednej strony wprowadza pewną elastyczność w wymianie danych pomiędzy systemami, z drugiej pozwala na ich uporządkowanie i właściwą segmentację. Warunkiem jest jednak poprawne i przemyślane jej wdrożenie, w przeciwnym razie może wpłynąć na powstanie wysokich kosztów utrzymania oraz modyfikacji. Etap planowania wdrożenia szyny jest zatem najważniejszy i nie powinien zostać pomijany. Właściwe określenie celów oraz zakresu i sposobu wymiany danych będzie później rzutowało na funkcjonowanie wszystkich systemów przedsiębiorstwa.

szyna wymiany danych esb

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce