Blog

Google Shopping jest serwisem Google, pozwalającym użytkownikom znajdować i porównywać produkty przed zakupem. Jeżeli posiadasz sklep internetowy możesz przesyłać swoje produkty do Google Shopping, aby pomóc swoim klientom szybko odnaleźć oferowane produkty. Na ten moment w Polsce (czerwiec 2014) nie jest jeszcze dostępna główna opcja Google Shopping pozwalająca na wyszukiwanie produktów bezpośrednio przez zakładkę Zakupy na stronie Google, należy jednak przypuszczać że kiedy to się stanie, usługa ta w dużym stopniu wyprze klasyczne porównywarki cen, stąd warto być na to przygotowanym.

Już teraz możliwe jest jednak promowanie swoich produktów poprzez kampanie AdWords bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki temu masz niepowtarzalną szansę wyróżnić swoje produkty przed konkurencją. Wyniki wyszukiwania tego typu produktów pojawiają się bezpośrednio na pierwszej stronie w szczególnie wyróżniony dla użytkownika sposób.

Aby ułatwić całą operację przygotowaliśmy moduł integrujący Magneto z Google Shopping. Nasz moduł pozawala w prosty i automatyczny sposób w kilka minut wygenerować feed spośród produktów dostępnych w Twoim sklepie. Raz zainstalowane rozszerzenie pozwala na generowanie wielu pilów XML dla Google, a także mapowanie poszczególnych kategorii. Więcej informacji na temat modułu znajdziesz na naszej stronie: Moduł Google Shopping dla Magento.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

W sierpniu zakończyliśmy kolejne wdrożenie sklepu internetowego Magento, tym razem przeznaczonego na rynek Wielkiej Brytanii. Manufacured Culture to sklep z produktami do dekoracji wnętrz zaprojektowanymi przez topowych projektantów. Global4net wykonało kompleksowy projekt funkcjonalny, projekt graficzny oraz wdrożenie sklepu. Efekty naszych prac można zobaczyć pod linkiem www.manufacturedculture.com

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Miło nam poinformować iż wdrożyliśmy nowy sklep internetowy dla firmy Rotom Polska. Klient po raz kolejny zdecydował się na współpracę z firmą Globakl4Net przy wdrożeniu platformy e-commerce. Prowadzone prace miały na celu odświeżenie wizerunku sklepu a także dostosowanie do nowych wytycznych SEO dla wyszukiwarek. Efekt naszych prac można zobaczyć pod adresem rotomshop.pl.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

W przypadku kiedy domyślne statusy zamówień nie są wystarczające dla naszego sklepu w Magento mamy możliwość konfiguracji własnych statusów zamówień. W tym celu należy przejść do zakładki System -> Statusy zamówień.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

23 czerwca w hotelu Mercure w Warszawie z inicjatywy firmy Snowdog po raz pierwszy w Polsce odbyło się spotkanie MeetUp Magento. MeetUp Magento to cykle spotkań lokalnych społeczności mających pomóc w nadadniu kierunku rozwoju platformy. Wśród zaproszonych znalazło się kilkanaście agencji z Polski szczególnie liczących się i związanych z wdrożeniami Magento w Polsce oraz na świecie. W spotkaniu uczestniczyli między innymi firma Creativestyle z Krakowa, Snowdog z Poznania, Global4Net z Wrocławia, Bold Agency z Krakowa czy Emagenio z Opola. Nie zabrakło również akcentów międzynarodowych, na spotkaniu obecny był przedstawiciel firmy Goodahead z Ukrainy.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Nie tak dawno została wydana nowa wersja platformy Magento 1.9. Nowa wersja oprócz wielu poprawek wnosi także kilka nowości. Wśród kluczowych nowych funkcjonalności można wymienić nowy w pełni responsywny szablon sklepu dostępny w podstawowej instalacji Magento. Oprócz dostępności sklepu na tabletach oraz urządzeniach mobilnych, podniesienia szybkości działania na tych urządzeniach, wprowadzenie wersji responsywnej wiąże się również z profitami w postaci lepszej optymalizacji SEO, ponieważ Google preferuje sklepy przystosowane do wyświetlania pod różnymi rozdzielczościami.

Wśród nowych funkcjonalności można wymienić również ceny transgraniczne (Cross Border Trade). Funkcjonlność ta ma być wsparciem dla sprzedawców prowadzących handel międzynarodowy na terenie Unii Europejskiej. Umożliwia prezentacje spójnych cen klientom, znajdującym się w lokalizacjach o różnych stawkach podaktowych. W przypadku działalności w kilku krajach klientom prezetnowana jest ta sama cena niezależnie od różnic w stawkach podatkowych w danych krajach.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

Będąca własnością Ebay platforma Magento poinformowała, iż zrezygnuje z dwóch swoich produktów przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorców MagentoGo i ProStores. Firma zamieściła odpowiednią informację na stronach obu produktów oraz przewodnik mający pomóc w migracji sklepów na inne platformy. Łącznie oba produkty używane są przez blisko 10 tysięcy sprzedawców.

Zakupione w 2011 roku przez eBay za niecałe 180 milionów dolarów Magento prowadzi akcję informacyjną, w której mailowo informuje swoich klientów, iż nie była to łatwa decyzja i firma rozumie że może nie być to mile widziana przez sprzedawców wiadomość.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

Debugowanie Magento

20.06.2014

Poniżej zamieszczam krótką instrukcję przygotowaną przez jednego z naszych programistów - Pawła odnośnie tego jak debugować kod Magento, w przypadku kiedy chcemy odczytać błędy pojawiające się w sklepie interenetowym lub wyciągnąć poszczególne zmienne czy też metody.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento

Niedawno zakończyliśmy wdrożenie nowego projektu - sklepu internetowego E-watches. Projekt powstał po analizie wcześniej istniejącego sklepu. Celem nowego projektu była poprawa użyteczności oraz ułatwienie klientom przejścia procesu zakupowego. Efekt naszej pracy można zobaczyć poniżej:

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Aktualności

Czasami istnieje potrzeba wyświetlenia na stronie głównej lub na karcie kategorii listy kategorii wybranego poziomu. W takich przypadkach konieczne jest skorzystanie z kolekcji. Możemy to zrobić w następujący sposób:

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento