Blog

Jeśli prowadzisz działalność e-commerce, wiesz, że sprostanie wymaganiom klientów jest coraz trudniejsze. Niekiedy wymaga przebudowy całej strony lub zmiany sposobu prowadzanie działalności. Jednak wszystkie zabiegi, zazwyczaj przynoszą oczekiwane efekty, dzięki czemu i klient i handlowiec są zadowoleni. Jak pójść z duchem czasu, zaspokoić oczekiwania klientów i efektywnie zarządzać swoją działalnością?

Czytaj dalej

Myślisz nad wyborem  React Native do tworzenia swojej kolejnej aplikacji mobilnej? Jeśli zastanawiasz się, czy to dobre rozwiązanie, poznaj listę 9 właściwości tego frameworka. Dzięki nim dowiesz się, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie, co pozwoli Ci na podjęcie ostatecznej i trafnej decyzji.

Czytaj dalej

Tagi:

Firmy prowadzące działalność handlową w internecie robią wszystko, co możliwe, aby zwiększyć swój zasięg i współczynnik konwersji. W celu stałego rozwoju i utrzymywania obsługi na wysokim poziomie muszą być spełnione pewne wymagania. Po pierwsze, nieustanna aktualizacja i poprawa obsługi klienta w swoim sklepie. Po drugie, konsekwencja w kreowaniu zgodnych w UX technologii na przestrzeni wielu platform. Po trzecie, przeciwdziałanie powstawaniu silosów danych, aby lepiej kolekcjonować informacje i podejmować decyzje na bieżąco. Po czwarte, znalezienie kompromisu między integracją nowych technologii a zakłócaniem pracy tych, które są już wykorzystywane.

Czytaj dalej

Projektowanie doświadczeń użytkowników to nieodłączny element tworzenia wszelkiego rodzaju produktów cyfrowych. Dlatego bez sprawdzenia tego, czego oczekuje odbiorca ciężko stworzyć w pełni zadowalające narzędzie. Dzieje się tak, ponieważ nowoczesne technologie zmieniają sposób interakcji użytkowników z ich urządzeniami, wpływając na dynamiczne ewoluowanie procesu cyfrowego projektowania produktu. Z tego powodu warto być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i zastosowaniem różnych metodologii, by zapewnić odbiorcom jak największą ilość pozytywnych wrażeń. Poznaj więc 10 trendów UX z 2019 roku, które pomogą Ci tworzyć produkty w pełni zorientowane na użytkownika! 

Czytaj dalej

Po fantastycznym konkursie CIO Roku jury ujawniło swój werdykt: Zefiryn Tora, CIO w Neonet SA, został CIO Roku 2019. Global4Net współpracuje z Neonet już od 4 lat, uczestnicząc w procesach tworzenia ecommerce i transformacji chmurowej firmy Neonet. Określenie tych rozwiązań jako istotnych dla przewagi konkurencyjnej firmy jest również dla nas ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem.

Czytaj dalej

Jaki framework PHP wybrać do swojego projektu? Laravel czy Symfony? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób przed przystąpieniem do pracy. Szczególnie jeśli nie ma się doświadczenia w programowaniu. Wybór frameworka łączy się nie tylko z technologicznymi różnicami, ale dotyczy także własnych preferencji. Co więcej, podejmowanie wyboru jest też warunkowane czynnikami biznesowymi. Stoisz przed podobną decyzją? Zobacz, który framework i w jakim przypadku lepiej wybrać. 

Czytaj dalej

React Active od samego początku swego istnienia przyciągała uwagę deweloperów. Perspektywa pisania dla wielu platform jednocześnie i nauka języka React jest atrakcyjna dla programistów początkujących lub starających się nabyć kompetencji w nowym oprogramowaniu. Aplikacja powstać może na jakiejkolwiek platformie – iOS, Android czy nawet Windows. Należy jednak mieć na uwadze również minusy React Native.

Czytaj dalej

Tagi:

Nasz klient Neo24 znalazł się wśród najszybciej działających sklepów na Black Friday z czasem ładowania 3,7 sekundy. Zważając, iż w Weekend Wyprzedaży na Black Friday i Cyber Monday ruch w sklepach jest zwykle o kilkaset procent wyższy jest to bardzo dobry wynik.

Czytaj dalej

Spring Boot to framework oparty na Java, stworzony z myślą o tworzeniu mikroserwisów. Powstał z rąk Pivotal Team – międzynarodowego zespołu deweloperów. Przystosowany jest do tworzenia aplikacji samodzielnych. Dzięki architekturze mikroserwisów umożliwia uruchamianie poszczególnych elementów osobno, niezależnie od siebie. 

 

Spring Boot oferuje szybkie i bezproblemowe postawienie aplikacji w krótkim czasie, ponieważ odbywa się to bez dodatkowych konfiguracji podczas instalacji. Skraca to nie tylko czas tworzenia aplikacji, ale również zasoby finansowe i kadrowe potrzebne do jej uruchomienia. 

Czytaj dalej

Czym jest Laravel? To nic innego jak framework do aplikacji internetowych. Został napisany w języku PHP i bazuje na wzorcu architektonicznym Model-View-Controller. Kod źródłowy Laravel’a jest udostępniany na licencji MIT.

 

Swoją popularnością Laravel bardzo szybko dorównał pozostałym, obecnym już od jakiegoś czasu frameworkom. Okazuje się też, że w dwa lata po powstaniu był najczęściej wyszukiwanym frameworkiem w Google. Czemu zawdzięcza swój sukces i czy to oznacza, że może być wykorzystywany w każdym projekcie programistycznym? Sprawdź, jak to naprawdę wygląda!

Czytaj dalej