Blog

Osoby prowadzące sklep internetowy doskonale zdają sobie sprawę z istnienia wielu różnych kanałów sprzedaży. Jednak spora część z nich nadal nie wykorzystuje dostępnych kanałów lub po prostu nie robi tego w odpowiedni sposób. Dobrym przykładem obrazującym takie zjawisko są wyniki badania BRP Consulting (2018) pokazujące, że aż 73% klientów wyraża chęć śledzenia swojego zamówienia we wszystkich punktach kontaktowych, jednak zaledwie 7% sprzedawców może im to zaoferować. Dlaczego tak się dzieje?

sprzedaż wielokanałowa

Czytaj dalej

Tagi:

E-commerce manager, manager sklepu internetowego, koordynator e-commerce, czy lider zespołu e-commerce – jeszcze kilkanaście lat temu zdziwilibyśmy się, słysząc taką nazwę stanowiska pracy. Dziś jednak nikogo nie zaskakuje zapotrzebowanie na tego typu pracowników. W dobie gwałtownego rozwoje handlu online obecność specjalistów mających rozeznanie w branży jest nieodzowna. Sprzedaż internetowa zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat – od zakupu unikatowych i ciężko dostępnych w stacjonarnych sklepach produktów, przeszliśmy do kupowania artykułów pierwszej potrzeby wraz z ich dowozem do domu. Z tego względu branża e-commerce rozwija się nieustannie i rośnie zapotrzebowanie na jej wykwalifikowany personel. Na czym polega praca e-commerce managera i z jakiego powodu jest on potrzebny w firmie?

ecommerce manager

Czytaj dalej

Tagi:

Omnichannel w e-commerce to już branżowy standard. Jeśli chcesz prowadzić sklep, który będzie nowoczesny i zaoferuje klientowi obsługę, której oczekuje, sprzedaż i promocja wielokanałowa jest obligatoryjna.

omnichannel ecommerce

Czytaj dalej

W dziedzinie silników wyszukiwania typu open source liderami są SOLR i Elasticsearch. Ich wspólną cechą jest Lucene – oprogramowanie, na którym bazują obie wyszukiwarki. Różnic jest jednak dużo, dlatego wybór między nimi musi być subiektywny. Aby dobrze wybrać, trzeba zdać sobie sprawę ze swoich potrzeb i do nich dopasować odpowiednią wyszukiwarkę.

SOLR oraz Elastic Search

Czytaj dalej

Wiesz, że w Ameryce aż 95% społeczeństwa posiada telefon komórkowy? Co więcej, są one najpopularniejszymi urządzeniami do robienia zakupów online. Takie dane udostępniło centrum badawcze Pew Research Center.

 
Najwięcej transakcji handlowych odbywa się w sezonie świątecznym. W 2018 roku odnotowano rekordową sprzedaż właśnie przy użyciu urządzeń mobilnych. Okazuje się też, że aż jeden na pięciu Amerykanów korzysta z internetu tylko za pośrednictwem smartfona, nie posiadając w ogóle domowego szerokopasmowego łącza.

 
Podobne tendencje można zaobserwować w Polsce. Dlatego też warto przyjrzeć się bliżej rewolucji w handlu online, która niebawem nastąpi. Poznaj więc 6 wiodących trendów w e-commerce.

trendy zmieniające e-commerce

Czytaj dalej

Co jest najważniejsze dla każdego sklepu online? To przede wszystkim sprzedaż asortymentu i wzrost zysków. Każdemu sprzedawcy zależy, aby poprzez zwiększanie widoczności strony, zwiększać także ruch na niej, który finalnie przełoży się na konwersje w postaci robienia zakupów przez klientów. Jak dokonać optymalizacji konwersji w sklepie internetowym, by gwarantowała oczekiwane rezultaty? Sprawdź, jakie metody warto zastosować w swojej działalności i poznaj najlepsze praktyki w optymalizacji współczynnika konwersji w handlu elektronicznym w 2019 roku.

optymalizacja konwersji

Czytaj dalej

PIM, czyli Product Information Management, to system, który będzie automatycznie zarządzać Twoją informacją produktową. Proces polega na nawiązaniu połączeniu z zewnętrzną bazą produktów. Oznacza to ściąganie danych do Twoich produktów przygotowanych przez zewnętrzną firmę lub społeczność. Podstawową korzyścią dla Ciebie jest oszczędność czasu i zyskanie złożonych i wolnych od błędów danych produktowych. Jeśli posiadasz szeroką gamę produktów i przeprowadzasz częste zmiany w asortymencie – PIM jest rozwiązaniem dla Ciebie.

pim pimcore lub akeneo

Czytaj dalej

Co z perspektywy użytkownika jest jednym z najważniejszych wyznaczników pozytywnej oceny strony? Oprócz responsywności to przede wszystkim szybkość jej ładowania. Szczególne znaczenie ma ona w przypadku urządzeń mobilnych, z których to coraz częściej korzystają użytkownicy podczas przeglądania np. sklepów online. Kiedy postawisz na Progressive Web Apps (PWA) masz gwarancję dobrego wyglądu strony i kreowania takich samych doświadczeń w korzystaniu ze strony niezależnie od urządzenia, z którego wchodzi Twój odbiorca. Jak jednak sprawić, aby Twoja witryna znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania i co zrobić, by była odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO, ale przede wszystkim – pod kątem działalności Googlebotów?

optymalizacja SEO dla PWA

Czytaj dalej

Tagi:

Współpraca pomiędzy agencją a klientem posiada wiele punktów stycznych, które należy ustalić już na samym początku podejmowania działania. Jedną z najważniejszych do omówienia kwestii jest metoda rozliczeń. Powinna być dobrana tak, aby każda ze stron była usatysfakcjonowana. W innym przypadku będzie rzutować to na efektywność całej współpracy.

rozliczenia agencja - klient

Czytaj dalej

Zdecydowałeś się na zmianę i skorzystanie z Magento 2. Jednak zastanawiasz się, którą wersję wybrać? Platforma Magento jest dostępna w dwóch wersjach – Magento 2 Enterprise Edition (nazywanej także Magento Commerce) i Magento 2 Community (w wersji Open Source). Licencja na pierwszą wersję jest stosunkowo wysoka, z kolei druga wersja jest bezpłatna. Którą wybrać do prowadzenia swojego biznesu? Sprawdź, jakie są między nimi różnice i wybierz wersję odpowiednią do swoich potrzeb.

Magento Commerce a Magento Community

Czytaj dalej