Blog

Amazon Web Services (AWS) to platforma usług znajdująca się w chmurze (cloud). Oferuje wiele rodzajów usług, w tym m.in. hosting baz danych, usługi obliczeniowe, z zakresu contentu (dostarczania treści) oraz inne produkty oraz usługi ułatwiające skalowanie i rozrost biznesu. Z platformy tej chętnie korzystają przedsiębiorcy poszukujący nowych i skutecznych rozwiązań technologicznych odpowiednich dla ich działalności. Co warto wybrać i na które z rozwiązań AWS postawić podczas pracy z chmurą i w trakcie projektowania infrastruktury aplikacji oraz serwisów online? Poznaj zestawienie 14 najciekawszych usług Amazon Web Services. 

AWS

Czytaj dalej

Mule ESB to produkt umożliwiający integrację wielu aplikacji w sposób prosty i szybki. ESB (Enterprise Service Bus), czyli po polsku Korporacyjna Magistrala Usług, to rozwiązanie, w którym wiele systemów można dynamicznie włączać i odłączać w wielowarstwowym środowisku korporacyjnym. Mule umożliwia integracje danych w czasie rzeczywistym lub w batchu. Ma on uniwersalne możliwości podłączenia i integracji z różnymi systemami, włączając w to JMS, Web Services, JDBC i HTTP. Rozwiązanie to przypomina fizyczne szyny danych w komputerach stacjonarnych. Jednak tutaj mamy do czynienia z silnikiem Anypoint Platform opartym na Javie.

Szyna mule ESB

 

W skrócie platforma ta umożliwia komunikację różnych aplikacji, działając na zasadzie tunelu tranzytowego, którym przemieszczają się dane. Wymiana odbywać się może wewnątrz środowiska zamkniętego lub przez internet. ESB dyryguje integracją bez udostępniania informacji o fizycznej lokalizacji żadnej z innych usług czy protokołów informacyjnych.

 

Co sprawia, że Mule ESB wyróżnia się na tle innych produktów? Wymiana danych odbywa się pomiędzy różnymi formatami i protokołami. Możesz kierować wiadomościami, filtrować je, zbierać i zmieniać ich kolejność na podstawie ich zawartości i zasad. Mule ESB będzie towarzyszyć w każdej wymianie i chronić je przed formatowaniem wiadomości oraz separować logikę biznesową od komunikacyjnej.

Czytaj dalej

Branżową normą stają platformy B2B funkcjonujące w każdej działalności online. Przeniesienie ciężaru transakcji oraz współpracy jedynie do sieci to prawdopodobnie naturalna kolej rzeczy i przyszłość całego biznesu. Podobnie jak coraz większą sprzedaż notują sklepy B2C, również współpraca pomiędzy firmami odbywać się może na platformie cyfrowej.

 

Powodem, dla którego tego typu rozwiązania cieszą coraz większą popularnością, są między innymi sposoby finansowania. Możliwe jest pozyskanie dofinansowania z funduszy unijnych. Innymi metodami jest leasing oprogramowania i kredyt technologiczny. Wdrożenie nowej platformy nie musi więc już kojarzyć się z rujnującym finansowo przedsięwzięciem. A dla niektórych firm tego typu rozwiązanie może być nawet powodem decyzji o rozpoczęciu działalności e-commerce i wdrożeniu platformy B2B. 

Wdrożenie platformy B2B

 

Wątpliwością, która posiadają firmy przed wdrożeniem, jest często obawa przed niepowodzeniem. Zmiana platformy to skomplikowana operacja, która wymaga wielu działań. Jeśli jednak zostanie wykonana przez profesjonalistów, ryzyko niepowodzenia jest dużo mniejsze. Firma z doświadczeniem będzie w stanie przekonać niezdecydowanych klientów swoim własnym portfolio pełnym udanych wdrożeń. Będą oni również lepiej zorientowani w sposobach, które  zagwarantują zyski z wprowadzenia platformy. Zarówno finansowe, jak i w sprawności funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Czytaj dalej

Podstawą prowadzenia hurtowni online, oprócz atrakcyjnego asortymentu, jest platforma e-commerce. Bez odpowiedniego jej dobrania ciężko efektywnie sprzedawać towary i zarządzać biznesem. Jak wybrać system B2B, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby? Poznaj 10 pytań, na które warto znać odpowiedź, zanim podejmie się ostateczny wybór. 

platforma B2B

Czytaj dalej

Dlaczego powinieneś wdrożyć w swoim biznesie internetowym omnichannel? Ponieważ klient internetowy jest wybredny, a sieci używa po to, by zaspokoić swoje wysokie wymagania. Jest również nabywcą zorientowanym i zdecydowanym na konkretny zakup i czasami potrzebuje tylko wskazówek, aby swoje kroki skierować w kierunku konkretnego produktu. Dlatego też korzysta z wielu kanałów jednocześnie, ponieważ każdy z nich przynosi mu inną korzyść. Na smartfonie dokonuje wstępnego rozeznania, na laptopie finalizuje transakcję, a w sklepie stacjonarnym odbiera zamówienie. To powszechna praktyka dla konsumenta internetowego i należy wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom.

Strategia omnichannel

Czytaj dalej

Wielokanałowość jest niezbędna do efektywnego działania biznesu. Warto mieć tego świadomość, kiedy prowadzi się działalność, używając tylko jednego kanału. W takim momencie należy podjąć zdecydowany krok i pójść z duchem czasu. Jak przygotować się do takiego działania, kiedy wdrożenie omnichannel wydaje się prawdziwą rewolucją?

Omnichannel - implementacja

Czytaj dalej

Podjąłeś decyzję, że wprowadzasz omnichannel w swojej firmie? To świetny krok do przodu, który z pewnością przyniesie profity. Jednak zawsze jest jakieś ale… Musisz pamiętać, że popełniając niektóre błędy, Twoje przedsięwzięcie może zakończyć się fiaskiem lub wystąpieniem poważnych problemów. Zobacz, jakich największych błędów we wdrożeniach omnichannel unikać, aby odnieść sukces. 

Błędy we wdrożeniach omnichannel

Czytaj dalej

Żyjemy w czasach, w których cyfryzacja jest na tyle powszechna, że zawładnęła właściwie wszystkimi aspektami naszego życia. Przede wszystkim zakupami. Dostęp do internetu umożliwia dokonania pełnego rozeznania w danej grupie produktów w ciągu kilku godzin. Takim właśnie podejściem cechują się tzw. smart shopperzy. To klienci doskonale rozeznani, zdecydowani na konkretny towar i szukający najlepszej oferty. 

E-commerce

Czytaj dalej

Rynek sprzedaży Business to Business to niedoceniona gałąź handlu przez początkujących lub rozwijających się sprzedawców. Jednak najwięcej dystrybutorów pracujących w rynku B2B najczęściej pochodzi właśnie z B2C (Business to Customer). Zachęcają ich nowe technologie i ich możliwości. Mimo to przejście na nową gałąź rynku łączy się z dużymi zmianami dla marki i sklepu. Jak sobie z tym poradzić? Z pomocą przychodzi Magento, które nie tylko ułatwia otwarcie nowych kanałów, ale również ich prowadzenie.

Magento jako system sprzedaży B2B

Czytaj dalej

Co jest podstawą w handlu online? Z pewnością warty uwagi asortyment.  Jednak to nie wszystko, bo nawet jeśli w swoim sklepie zaoferujesz klientom wartościowy produkt, może okazać  się, że wcale nie będą chętni, żeby go kupić. A nawet możliwe, że będą woleli to zrobić u Twojej konkurencji. Podstawą sprzedaży w internecie jest więc nie towar, który posiadasz, a to, w jaki sposób obsługujesz swojego klienta. W tej kwestii najważniejsze są nowe technologie  i innowacje podczas procesu zakupowego, który sam w sobie może być dla Twojego klienta przyjemnością. 

Innowacje we wdrożeniach omnichannel

Czytaj dalej