Blog

Prowadzisz swój sklep online i zauważasz coraz większe wzrosty. Udało Ci się więc stworzyć platformę, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Jaki jest kolejny krok w rozwoju firmy? Z pewnością może nim być rozszerzenie sprzedaży na nowe rynki zbytu, czyli rozpoczęcie działalności w innych krajach. To sprawdzony sposób na rozwój, który wykorzystało wiele przedsiębiorstw. Jak jednak zabrać się za to, aby z sukcesem rozpocząć sprzedaż międzynarodową?

sprzedaż międzynarodowa

Czytaj dalej

Czym jest rozgrzewanie cache? To proces ocieplania pamięci podręcznej, który stosują deweloperzy do poprawienia wydajności strony internetowej.

Wiele stron mocno polega na pamięci podręcznej. Jest to system przechowujący części strony internetowej w pamięci masowej o wysokiej wydajności. Robi się to po to, by uniknąć wczytywania informacji z systemów o słabej wydajności lub z części systemów o gorszej przepustowości.

Pliki cache są obecne w wielu miejscach podczas konfigurowania strony. Można je znaleźć między innymi w procesorach, wbudowane w bazę danych, a także w aplikacjach takich, jak Redis lub Memcached. 

rozgrzewanie cache

Czytaj dalej

W czerwcu 2020 roku Magento 1 nie będzie dłużej wspieraną platformą. Co prawda pozostało jeszcze trochę czasu, ale nie warto dłużej obsługiwać przestarzałej platformy. Jeśli zostaniesz w Magento 1, musisz wziąć pod uwagę kilka kwestii, które mogą przysporzyć utrudnień. Łaty bezpieczeństwa nie będą produkowane po upływie licencji. Oprócz tego nie pozostaniesz na czele konkurencji, ponieważ Magento 1 nie będzie wprowadzało już żadnych innowacyjnych rozwiązań. Zostaną one przeniesione na M2. 

Migracja do Magento 2

Czytaj dalej

Tagi:

Osoby prowadzące sklep internetowy doskonale zdają sobie sprawę z istnienia wielu różnych kanałów sprzedaży. Jednak spora część z nich nadal nie wykorzystuje dostępnych kanałów lub po prostu nie robi tego w odpowiedni sposób. Dobrym przykładem obrazującym takie zjawisko są wyniki badania BRP Consulting (2018) pokazujące, że aż 73% klientów wyraża chęć śledzenia swojego zamówienia we wszystkich punktach kontaktowych, jednak zaledwie 7% sprzedawców może im to zaoferować. Dlaczego tak się dzieje?

sprzedaż wielokanałowa

Czytaj dalej

Tagi:

E-commerce manager, manager sklepu internetowego, koordynator e-commerce, czy lider zespołu e-commerce – jeszcze kilkanaście lat temu zdziwilibyśmy się, słysząc taką nazwę stanowiska pracy. Dziś jednak nikogo nie zaskakuje zapotrzebowanie na tego typu pracowników. W dobie gwałtownego rozwoje handlu online obecność specjalistów mających rozeznanie w branży jest nieodzowna. Sprzedaż internetowa zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat – od zakupu unikatowych i ciężko dostępnych w stacjonarnych sklepach produktów, przeszliśmy do kupowania artykułów pierwszej potrzeby wraz z ich dowozem do domu. Z tego względu branża e-commerce rozwija się nieustannie i rośnie zapotrzebowanie na jej wykwalifikowany personel. Na czym polega praca e-commerce managera i z jakiego powodu jest on potrzebny w firmie?

ecommerce manager

Czytaj dalej

Tagi:

Omnichannel w e-commerce to już branżowy standard. Jeśli chcesz prowadzić sklep, który będzie nowoczesny i zaoferuje klientowi obsługę, której oczekuje, sprzedaż i promocja wielokanałowa jest obligatoryjna.

omnichannel ecommerce

Czytaj dalej

W dziedzinie silników wyszukiwania typu open source liderami są SOLR i Elasticsearch. Ich wspólną cechą jest Lucene – oprogramowanie, na którym bazują obie wyszukiwarki. Różnic jest jednak dużo, dlatego wybór między nimi musi być subiektywny. Aby dobrze wybrać, trzeba zdać sobie sprawę ze swoich potrzeb i do nich dopasować odpowiednią wyszukiwarkę.

SOLR oraz Elastic Search

Czytaj dalej

Wiesz, że w Ameryce aż 95% społeczeństwa posiada telefon komórkowy? Co więcej, są one najpopularniejszymi urządzeniami do robienia zakupów online. Takie dane udostępniło centrum badawcze Pew Research Center.

 
Najwięcej transakcji handlowych odbywa się w sezonie świątecznym. W 2018 roku odnotowano rekordową sprzedaż właśnie przy użyciu urządzeń mobilnych. Okazuje się też, że aż jeden na pięciu Amerykanów korzysta z internetu tylko za pośrednictwem smartfona, nie posiadając w ogóle domowego szerokopasmowego łącza.

 
Podobne tendencje można zaobserwować w Polsce. Dlatego też warto przyjrzeć się bliżej rewolucji w handlu online, która niebawem nastąpi. Poznaj więc 6 wiodących trendów w e-commerce.

trendy zmieniające e-commerce

Czytaj dalej

Co jest najważniejsze dla każdego sklepu online? To przede wszystkim sprzedaż asortymentu i wzrost zysków. Każdemu sprzedawcy zależy, aby poprzez zwiększanie widoczności strony, zwiększać także ruch na niej, który finalnie przełoży się na konwersje w postaci robienia zakupów przez klientów. Jak dokonać optymalizacji konwersji w sklepie internetowym, by gwarantowała oczekiwane rezultaty? Sprawdź, jakie metody warto zastosować w swojej działalności i poznaj najlepsze praktyki w optymalizacji współczynnika konwersji w handlu elektronicznym w 2019 roku.

optymalizacja konwersji

Czytaj dalej

PIM, czyli Product Information Management, to system, który będzie automatycznie zarządzać Twoją informacją produktową. Proces polega na nawiązaniu połączeniu z zewnętrzną bazą produktów. Oznacza to ściąganie danych do Twoich produktów przygotowanych przez zewnętrzną firmę lub społeczność. Podstawową korzyścią dla Ciebie jest oszczędność czasu i zyskanie złożonych i wolnych od błędów danych produktowych. Jeśli posiadasz szeroką gamę produktów i przeprowadzasz częste zmiany w asortymencie – PIM jest rozwiązaniem dla Ciebie.

pim pimcore lub akeneo

Czytaj dalej