Blog

JSON Web Tokens to otwarty standard, który umożliwia transfer danych lub wymianę informacji między dwiema frakcjami. Działa na zabezpieczonym URL-u. Dane przekazywane są zakodowane jako obiekty JSON Web Signature lub jako struktury JSON Web Encryption. Przekazywanym informacjom można ufać, ponieważ są podpisane cyfrowo. Podpisuje się je w sposób niejawny za pomocą algorytmu HMAC lub jawnie za pomocą klucza publicznego/prywatnego RSA lub ECDSA.

 

JSON Web Tokens pozwala nadać podpisane przekazy. Umożliwiają one weryfikację zawartości. Natomiast zakodowane przesyłki ukrywają tę zawartość. Korzystanie z prywatnego lub publicznego klucza dodatkowo certyfikuje nadawcę transferu danych lub informacji. 

Czytaj dalej

Co jest nieodłącznym elementem wszystkich wysoko funkcjonujących aplikacji? To oczywiście wymiana danych, bez których systemy nie mogłyby poprawnie funkcjonować. Jednak, aby była ona możliwa, niezbędne jest określenie odpowiednich reguł i formatów komunikacji. W ich skład wchodzą m.in. protokoły komunikacji i usystematyzowane struktury danych takie jak SOAP i REST. Którą z nich i w jakim wypadku wybrać? Podpowiadamy. 

Czytaj dalej

React Native to framework oparty na JavaScript. Od konkurencji odróżnia go fakt, że łączy najlepsze cechy frameworków hybrydowych i natywnych. Z jednej strony, mimo że aplikacja dla iOS’a i Androida wyglądać będzie inaczej, to około 70 procent kodu będzie można wykorzystać ponownie. React Native nie polega zupełnie na HTML-u czy CSS, ale pozwala na pisanie w JavaScript. Później, przy kompilacji, dopasowuje się do natywnego języka platformy przez most React Native.

 

Pomijając PWA, React Native zrewolucjonizował cross-platformowe pisanie kodu. Na tym frameworku powstało wiele znanych aplikacji, takich jak Facebook Ads Manager, AirBnB, UberEats czy nawet Instagram. Co jednak wpłynęło na sukces?

 

React Native ma możliwość współdzielenia kodu w repozytoriach i wykorzystywania wtórnego wielu komponentów. Framework ten słynie z tego, że raz zapoznany z nim deweloper jest w stanie napisać cokolwiek, niezależnie od platformy. Ekspert w JavaScripcie może z miejsca budować aplikacje w React Native.

Czytaj dalej

Tagi:

Myślisz o swojej pracy i wciąż nurtuje Cię pytanie – jak zwiększyć sprzedaż? Niestety tak jak na wiele innych, nie ma na nie jednej prawidłowej odpowiedzi. Ile sprzedawców, tyle teorii. Dlatego w gąszczu informacji trzeba odnaleźć te najbardziej użyteczne. 

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 10 najbardziej skutecznych sposobów na to, jak zwiększyć sprzedaż B2B. Liczymy, że rady okażą się pomocne i że po ich zastosowaniu Twoje zyski wrosną. Pamiętaj jednak, że wszystko wymaga czasu i zmiany, nie pojawią się od razu. Nie istnieje żadna metoda, która podniesie efektywność firmy w jeden dzień. Niemniej jednak zapraszamy do lektury i wyciągnięcia odpowiednich dla siebie wniosków!  

Czytaj dalej

Programiści nie mają łatwego zadania. Przy tworzeniu zwykłej, wydawać by się mogło nieskomplikowanej aplikacji, pracować musi cały zespół osób. Powstanie finalnego produktu może odwlec się nawet o kilka miesięcy, głównie ze względu na stałe testowanie i usuwanie błędów. Czy istnieją narzędzia ułatwiające ten proces?

Czytaj dalej

Urządzając firmę, personalizując samochód, czy aranżując mieszkanie, najczęściej poszukujemy rzeczy dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Zdarza się więc, że wybieramy meble na wymiar, czy dobieramy specjalną tapicerkę. Dlaczego to robimy? Ponieważ wierzymy, że produkty skrojone na miarę lepiej zaspokoją nasze oczekiwania niż te gotowe, dostępne dla wszystkich. Dlaczego więc tak samo nie zrobić z oprogramowaniem w naszej działalności? Sprawdź, czym jest oprogramowanie dedykowane i kiedy warto w nie zainwestować. 

Czytaj dalej

Architektura SOA to koncepcja, według której systemy informatyczne buduje się pod użytkownika i usługi, które są mu potrzebne. W obrębie tego zagadnienia mieszczą się wytyczne określające związek biznesowy i informatyczny przedsiębiorstwa. Wszystko, co uznane może być za element oprogramowania stworzony w celu użytkowym, może być włączony do architektury SOA.

Czytaj dalej

Podczas prowadzenia działalności handlowej w internecie warto zapoznać się z ważnymi terminami, które opisują zjawiska i metody umożliwiające lub usprawniające pracę. Należy do nich pojęcie e-procurement, które dotyczy dokonywania zakupów właśnie drogą elektroniczną. Wchodzi więc w skład dziedziny e-biznesu. Charakteryzuje się szeregiem rozwiązań, które warto wdrożyć w swojej działalności. Zobacz, czym dokładnie jest e-procurement i w jaki sposób z niego skorzystać. 

Czytaj dalej

Rynek B2B rośnie w niezwykle szybkim tempie. Przewiduje się, że do roku 2020 osiągnie on 6,7 biliona dolarów w skali światowej. Na pierwszym miejscu znajdują się Chiny, z rynkiem opiewającym na 2,1 biliona dolarów. Na rok 2020 szacuje się także wzrost europejskiego obrotu branży B2B o 32%, co da wartość 2,16 biliona euro.

  

W Polsce prym wciąż wiedze B2C. Jednak przedsiębiorcy wydają dziesięć razy więcej niż klienci indywidualni. W latach 2011-2014 rynek B2B rósł w tempie 21,5% na rok. W roku 2014 transakcje B2B w internecie zajmowały 10% całości, natomiast w 2020 szacuje się wzrost do nawet 60%. Co to dla nas oznacza?

Czytaj dalej

Czym jest Symfony? To platforma programistyczna w języku PHP utrzymana w ruchu otwartego oprogramowania. Oznacza ono dostęp do kodu źródłowego i możliwość ingerencji w kształt platformy. Symfony cieszy się dużą popularnością wśród deweloperów ze względu na możliwość tworzenia dużych projektów. Zezwala również na korzystanie z PHP 5, za czym idzie szeroka możliwość konfiguracji. Symfony umożliwia tworzenie wielu linii kodu przy niskim koszcie.

 

Innymi frameworkami opartymi na PHP są m.in. Codeigniter, Zend i Cake PHP. Jednak to Symfony jest pierwszym wyborem wielu firm deweloperskich. Jest szybsze od pozostałych i wykorzystuje dwa razy mniej pamięci. 

Czytaj dalej