Blog

Twój biznes wymaga fachowego podejścia do zarządzania informacją o posiadanych w asortymencie produktach i nie możesz pozwolić sobie na niedokładność? W takim wypadku potrzebujesz odpowiedniego systemu PIM (Product Information Management). Dzięki niemu możesz tworzyć i rozpowszechniać informacje produktowe w różnych kanałach, np. w systemach e-commerce, aplikacjach mobilnych, na stronach internetowych, a także w katalogach i plikach PDF. 

 

Dzięki nowoczesnym technologiom możesz uprościć i usprawnić wiele procesów w swojej firmie. Od zamawiania po dystrybucję. Nawet z pozoru niemożliwe do zarządzania procesy, okazują się możliwe dzięki odpowiedniemu wyposażeniu programistycznemu. 

 

Najpopularniejszymi systemami PIM są Pimcore i Akeneo. Który z nich jest najlepszy dla Twojego biznesu? Sprawdź porównanie obydwu i dowiedz się, które funkcje oprogramowania PIM najlepiej pasują do Twojej działalności!

PIM - Pimcore i Akeneo

Czytaj dalej

Oficjalna mapa rozwoju Magento nie istnieje. Jeśli jednak zebrać wszystkie informacje, jakie są w sieci na temat nowej aktualizacji, powstaje pokaźna lista ciekawych funkcji, które mogą pojawić się w wersji Magento 2.4. Zebrane informacje pochodzą z zapowiedzi od samego teamu Magento lub z godnych zaufania źródeł i stanowią dowód popularności tej platformy oraz szybkości jej rozwoju. Opisane zmiany pojawią się w formie aktualizacji na przestrzeni najbliższych kilku lat w Magento 2 i będą dotyczyć mniejszych funkcji, ale również poważnych zmian w platformie.

Mapa rozwoju Magento

Czytaj dalej

Tagi:

Magento jest dla wielu sprzedawców ulubioną platformą. Oferuje nieskomplikowane środowisko do prowadzenia działalności e-commerce. Pozwala na ciągłe przebudowy i modyfikacje, które są nieuniknione w tej branży. Ciągły rozwój platformy dobrze zwiastuje na przyszłość. Jest wiele firm, które trudnią się adaptacją i tworzeniem na miarę sklepów e-commerce na platformie Magento. W roku 2020 doczeka się ona nowej wersji, w której pojawi się wiele ulepszeń i dodatków.

Magento 2.4

Czytaj dalej

Tagi:

Czy wiesz, że według analiz Magento aż 93% klientów z sektora B2B wybiera zakupy online? Fakt ten przestaje dziwić, ponieważ zakupy przez internet są zdecydowanie bardziej wygodne od ich tradycyjnej formy. Korzystając z takiej możliwości jako firma, dostarczasz swoim klientom informacje bezpośrednio od dostawców. Dzięki temu oszczędzasz ich czas i bez problemu zaspokajasz ich potrzeby na wiedzę o określonych produktach. 

Funkcje Magento 2 Commerce B2B - Adobe Commerce Cloud B2B 

Jednak to nie wszystko, czego oczekują klienci B2B. Informacje są jedynie podstawą. Wymagają oni też intuicyjnego procesu zakupowego, zindywidualizowanych ofert i możliwość zarządzania swoim kontem. To wszystkie opcje dostępne w modelu B2C wraz z połączeniem elementów tradycyjnych transakcji B2B. Możliwości te oferuje Magento 2. Platforma jest w stanie zarządzać złożonymi strukturami organizacyjnymi i wieloma użytkownikami o różnych rolach i poziomach uprawnień. Poznaj dostępne funkcje, z których możesz skorzystać, wybierając Magento 2 Commerce!

Czytaj dalej

Znasz już nowy produkt Adobe? To Adobe Commerce Cloud oparty na Magento 2. Dzięki temu narzędziu powstały trzy kluczowe oferty, z których już można korzystać: Magento Open Source, Magento Commerce Cloud oraz Adobe Commerce Cloud. Skupimy się jednak na najnowszym programie i pokażemy, dlaczego warto na niego postawić przy wyborze platformy e-commerce. 

 

Adobe Commerce Cloud skierowana jest do szerokiego grona handlowców – od małych, przez średnie i po duże przedsiębiorstwa. Wszystko za sprawą jej licznych funkcji i oparcia na Magento 2. Zobacz, w jaki sposób firma Adobe wykorzystała możliwości tej platformy e-commerce do stworzenia zupełnie nowego projektu. 

Adobe Commerce Cloud - Magento 2

Czytaj dalej

Tagi:

Użytkownicy korzystający z internetu przez urządzenia mobilne rosną w zawrotnym tempie. Z roku na rok jest ich coraz więcej, dlatego firmy chętnie inwestują w technologie, które spełniają wymagania smartfonów i tabletów. Dla obsługi klienta nie jest jednak ważna jedynie sama możliwość korzystania z urządzenia mobilnego. Niezwykle istotne są także doświadczenia, które zdobywa się w kontakcie z firmową stroną. Jak sprawić, by były one w pełni satysfakcjonujące zarówno na smartfonach, jak i desktopach? Z pomocą przychodzi oczywiście Progressive Web Apps (PWA). 

Wdrożenie PWA

Czytaj dalej

Tagi:

Nastała era mobilna i to użytkownicy smartfonów dyktują warunku. W takiej rzeczywistości wysokiej jakość UX (User Experience) nie jest już ukłonem w kierunku klienta ani cechą, którą warto mieć. Firmy zajmujące się e-commerce chętnie adaptują wszelkie technologie, które pomogą im dotrzeć do klienta mobilnego, a w tej kwestii nie ma rozwiązania lepszego niż Progressive Web Apps. Odważni, którzy dokonali implementacji PWA we wczesnej fazie rozwoju dzisiaj świętują ogromne postępy.

Przykłady wdrożeń PWA

Czytaj dalej

Tagi:

PWA to rozwiązanie idealne dla firm myślących o przyszłości. Mobile-friendly nie oznacza już wyrażania dobrej woli i manifestowania nowoczesności, ale jest to obowiązek egzekwowany przez Google. Zaznaczono to dość wyraźnie przez uaktualnienie algorytmu pod użytkowników urządzeń mobilnych. Mimo to 5 miliardów użytkowników telefonów komórkowych nie jest liczbą, którą sprzedawcy mogą po prostu ignorować.

PWA a podejście mobile first

Czytaj dalej

Tagi:

Wdrożony, rozwijany oraz utrzymywany przez Global4Net sklep internetowy marki Neonet, z którą współpracujemy od 2015 roku, po raz kolejny został wyróżniony w badaniu „Koszyk Roku” zajmując miejsce na podium w rankingu najbardziej przyjaznych użytkownikom sklepów internetowych w kategorii mobile.

Czytaj dalej

Wyobraź sobie, że szybko musisz sprawdzić rozkład jazdy pociągów. Robisz to za pomocą swojego smartfona. Wchodzisz na stronę internetową, a ta nie chce się załadować. Jak szybko stracisz cierpliwość i zamkniesz okno przeglądarki? To sytuacja, która dotyczy wielu stron internetowych. Irytuje wszystkich użytkowników, jednak najbardziej dokucza tym korzystającym z urządzeń mobilnych. To oni w szczególności oczekują szybkiego działania witryny i natychmiastowego dostępu do informacji. Jeśli są zmuszeni pokonywać jakiekolwiek przeszkody, zazwyczaj porzucają działanie. Jednak to właśnie użytkownicy mobilni rosną w siłę w ciągu ostatnich lat. Dlatego też firmy muszą dostosować się do ich oczekiwań i potrzeb. Jak więc to zrobić?

 

Odpowiedzią z pewnością są PWA, czyli progresywne aplikacje internetowe. Są połączeniem funkcji klasycznej strony internetowej i aplikacji mobilnej. Dzięki tej kombinacji są w stanie zaoferować użytkownikom szybkość działania, możliwość pracy w trybie offline oraz dostępność bezpośrednio z przeglądarki. Można dodać je jako skrót na ekranie głównym smartfona dokładnie tak, jak w przypadku typowej aplikacji natywnej. Nie trzeba jednak pobierać ich ze sklepu z aplikacjami, dzięki czemu zaoszczędza się miejsce w pamięci urządzenia. To bardzo ważne szczególnie dla osób, które w telefonach kolekcjonują zdjęcia, notatki, wiadomości i inne pliki. Jeśli więc mają pobrać kolejną aplikację, która zajmie ich cenne miejsce, zastanowią się nad nią i najpewniej zrezygnują z jej wyboru. 

Wdrożenie PWA

Czytaj dalej

Tagi: