Blog

Firmy prowadzące działalność handlową w internecie robią wszystko, co możliwe, aby zwiększyć swój zasięg i współczynnik konwersji. W celu stałego rozwoju i utrzymywania obsługi na wysokim poziomie muszą być spełnione pewne wymagania. Po pierwsze, nieustanna aktualizacja i poprawa obsługi klienta w swoim sklepie. Po drugie, konsekwencja w kreowaniu zgodnych w UX technologii na przestrzeni wielu platform. Po trzecie, przeciwdziałanie powstawaniu silosów danych, aby lepiej kolekcjonować informacje i podejmować decyzje na bieżąco. Po czwarte, znalezienie kompromisu między integracją nowych technologii a zakłócaniem pracy tych, które są już wykorzystywane.

Magento Commerce Cloud

Czytaj dalej

Projektowanie doświadczeń użytkowników to nieodłączny element tworzenia wszelkiego rodzaju produktów cyfrowych. Dlatego bez sprawdzenia tego, czego oczekuje odbiorca ciężko stworzyć w pełni zadowalające narzędzie. Dzieje się tak, ponieważ nowoczesne technologie zmieniają sposób interakcji użytkowników z ich urządzeniami, wpływając na dynamiczne ewoluowanie procesu cyfrowego projektowania produktu. Z tego powodu warto być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i zastosowaniem różnych metodologii, by zapewnić odbiorcom jak największą ilość pozytywnych wrażeń. Poznaj więc 10 trendów UX z 2019 roku, które pomogą Ci tworzyć produkty w pełni zorientowane na użytkownika! 

Trendy UX

Czytaj dalej

Po fantastycznym konkursie CIO Roku jury ujawniło swój werdykt: Zefiryn Tora, CIO w Neonet SA, został CIO Roku 2019. Global4Net współpracuje z Neonet już od 4 lat, uczestnicząc w procesach tworzenia ecommerce i transformacji chmurowej firmy Neonet. Określenie tych rozwiązań jako istotnych dla przewagi konkurencyjnej firmy jest również dla nas ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem.

Czytaj dalej

Jaki framework PHP wybrać do swojego projektu? Laravel czy Symfony? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób przed przystąpieniem do pracy. Szczególnie jeśli nie ma się doświadczenia w programowaniu. Wybór frameworka łączy się nie tylko z technologicznymi różnicami, ale dotyczy także własnych preferencji. Co więcej, podejmowanie wyboru jest też warunkowane czynnikami biznesowymi. Stoisz przed podobną decyzją? Zobacz, który framework i w jakim przypadku lepiej wybrać. 

Laravel vs Symfony

Czytaj dalej

React Active od samego początku swego istnienia przyciągała uwagę deweloperów. Perspektywa pisania dla wielu platform jednocześnie i nauka języka React jest atrakcyjna dla programistów początkujących lub starających się nabyć kompetencji w nowym oprogramowaniu. Aplikacja powstać może na jakiejkolwiek platformie – iOS, Android czy nawet Windows. Należy jednak mieć na uwadze również minusy React Native.

React Native

Czytaj dalej

Tagi:

Nasz klient Neo24 znalazł się wśród najszybciej działających sklepów na Black Friday z czasem ładowania 3,7 sekundy. Zważając, iż w Weekend Wyprzedaży na Black Friday i Cyber Monday ruch w sklepach jest zwykle o kilkaset procent wyższy jest to bardzo dobry wynik.

Czytaj dalej

Spring Boot to framework oparty na Java, stworzony z myślą o tworzeniu mikroserwisów. Powstał z rąk Pivotal Team – międzynarodowego zespołu deweloperów. Przystosowany jest do tworzenia aplikacji samodzielnych. Dzięki architekturze mikroserwisów umożliwia uruchamianie poszczególnych elementów osobno, niezależnie od siebie. 

 

Spring Boot oferuje szybkie i bezproblemowe postawienie aplikacji w krótkim czasie, ponieważ odbywa się to bez dodatkowych konfiguracji podczas instalacji. Skraca to nie tylko czas tworzenia aplikacji, ale również zasoby finansowe i kadrowe potrzebne do jej uruchomienia. 

Spring Boot - Java

Czytaj dalej

Czym jest Laravel? To nic innego jak framework do aplikacji internetowych. Został napisany w języku PHP i bazuje na wzorcu architektonicznym Model-View-Controller. Kod źródłowy Laravel’a jest udostępniany na licencji MIT.

 

Swoją popularnością Laravel bardzo szybko dorównał pozostałym, obecnym już od jakiegoś czasu frameworkom. Okazuje się też, że w dwa lata po powstaniu był najczęściej wyszukiwanym frameworkiem w Google. Czemu zawdzięcza swój sukces i czy to oznacza, że może być wykorzystywany w każdym projekcie programistycznym? Sprawdź, jak to naprawdę wygląda!

Laravel framework

Czytaj dalej

JSON Web Tokens to otwarty standard, który umożliwia transfer danych lub wymianę informacji między dwiema frakcjami. Działa na zabezpieczonym URL-u. Dane przekazywane są zakodowane jako obiekty JSON Web Signature lub jako struktury JSON Web Encryption. Przekazywanym informacjom można ufać, ponieważ są podpisane cyfrowo. Podpisuje się je w sposób niejawny za pomocą algorytmu HMAC lub jawnie za pomocą klucza publicznego/prywatnego RSA lub ECDSA.

 

JSON Web Tokens pozwala nadać podpisane przekazy. Umożliwiają one weryfikację zawartości. Natomiast zakodowane przesyłki ukrywają tę zawartość. Korzystanie z prywatnego lub publicznego klucza dodatkowo certyfikuje nadawcę transferu danych lub informacji. 

JSON Web Tokens

Czytaj dalej

Co jest nieodłącznym elementem wszystkich wysoko funkcjonujących aplikacji? To oczywiście wymiana danych, bez których systemy nie mogłyby poprawnie funkcjonować. Jednak, aby była ona możliwa, niezbędne jest określenie odpowiednich reguł i formatów komunikacji. W ich skład wchodzą m.in. protokoły komunikacji i usystematyzowane struktury danych takie jak SOAP i REST. Którą z nich i w jakim wypadku wybrać? Podpowiadamy. 

SOAP czy REST

Czytaj dalej