Blog

E-commerce jest stale rozwijającą się gałęzią sprzedaży. Co roku przynosi sprzedawcom coraz lepsze wyniki. Dzieje się tak dzięki rozwojowi technologii odpowiedzialnej za obsługę klienta w internecie, ale również za sprawą prężnych i zmotywowanych przedsiębiorców, którzy dbają o swoje witryny. E-commerce nadal nie wyprzedza sprzedaży tradycyjnej, jednak stanowi dużą część handlu. W 2019 wakacyjna sprzedaż online osiągnęła 138 miliardów dolarów (Forrester, 2019 US Online Holiday Sales: Retailers, Buckle Up For A Strong Season). Ta liczba oznacza wzrost rok w rok o 12,7%. Aż 58% ruchu sieciowego w zakupach online pochodzi z urządzeń mobilnych, ale nadal tylko 36% sprzedaży finalizowanych jest na telefonach i tabletach (Adobe, 2019 Holiday Shopping Trends). W wyniku tempa zmian w e-commerce sprzedawcy nie zawsze mają okazje przygotować się na czas. Z tego względu warto śledzić najnowsze trendy, by być na bieżąco!

E-commerce w 2020 roku

Czytaj dalej

Tagi:

Amazon Business w świecie e-commerce B2B (business to business, czyli współpraca handlowa pomiędzy przedsiębiorstwami), jest absolutnym fenomenem. Ich sprzedaż wzrosła z 1 miliarda do 10 miliardów dolarów w ciągu zaledwie trzech lat. Sukces ich jest na tyle spektakularny, a popularność na tyle wysoka, że ponad 70% nabywców biznesowych używa go do sprawdzania produktów i cen. Zrozumiałe jest więc, że znaczna część przedsiębiorstw B2B decyduje się przenosić swoje sklepy na platformę Amazona. Wciąż jednak pojawia się coraz więcej firm, które wybierają budowę własnych platform B2B. Popyt na tego typu usługi rośnie, a technologie rynkowe stają się bardziej dostępne. Dlaczego tak się dzieje? Co oferują szyte na miarę markety B2B?

Wzrost sprzedaży - market B2B

Czytaj dalej

Tagi:

Doskonałe pomysły często rodzą się podczas burzy wielu mózgów. Podobnie jest z wielkimi przedsięwzięciami, które powstają przez połączenie sił dwóch lub większej ilości gigantów. Korzystając z takiego typu doświadczeń, dwie znaczące firmy IT postanowiły pójść śladami sukcesu – Magento Innovations Lab rozszerza swoje dotychczasowe relacje z Amazon Web Services. Wychodząc poza współpracę w rozwiązaniach chmurowych, powiększa szeregi społeczności programistów. Firma podkreśla ogromną radość z możliwości zaproszenia do współpracy programistów oraz partnerów do wspólnego tworzenia nowych możliwości Magento poprzez łączenie innowacji AWS z propozycjami Innovation Labs.  

Magento Innovation Labs łączy siły z AWS

Czytaj dalej

Tagi:

Dawniej rozszerzona rzeczywistość (AR) i sztuczna inteligencja (AI) były nieosiągalne, jako technologie użyteczne, bo były zbyt futurystyczne i niedostatecznie rozwinięte. Ale ten czas już minął. Technologia się zmieniła i teraz widzimy, jak jej wpływ przesuwa nas w kierunku płynnych, szybkich, wciągających i spersonalizowanych doświadczeń. 

 

Trendy, które zauważyć można w handlu cyfrowym w 2020 roku, mogą wywrzeć bezpośredni wpływ na Twój biznes e-commerce. Pamiętaj jednak, że konkurencja również ma do nich dostęp, więc stracisz, jeśli nie zdecydujesz się ich przyjąć. Dla tych, którzy są ciekawi tych trendów w swoich strategiach zaangażowania klientów, zgromadziliśmy 5 propozycji, które z pewnością będą interesujące w kontekście implementacji w sklepie internetowym. Poznaj je!

Trendy e-commerce w 2020 roku

Czytaj dalej

Tagi:

Sprzedaż B2B rośnie w siłę na przestrzeni ostatnich lat. To ważna gałąź biznesu, w której rozwój firmy nieustannie inwestują swoje środki. Na czym polega? Sprzedaż B2B, czyli business to business, to sprzedaż pomiędzy dwoma firmami. Najczęściej odbywa się z pomocą przedstawicieli handlowych, którzy przedstawiają ofertę firmy reprezentantom drugiego przedsiębiorstwa. Pod wieloma względami różni się od sprzedaży B2C (business to customer), czyli sprzedaży konsumenckiej. Przede wszystkim wydaje się, że jest to typ sprzedaży, w którym decyzje zakupowe są dużo bardziej przemyślane i racjonalne. Jednak czy zawsze tak jest? Poznaj 15 ciekawych faktów dotyczących sprzedaży B2B, które z pewnością Cię zaskoczą!

Sprzedaż B2B - e-commerce

Czytaj dalej

Stworzenie dobrej i użytecznej aplikacji leży w interesie zarówno zespołu developerów, jak i interesariuszy. Nie ma jednego przepisu na sukces ani złotych zasad zapewniających pozytywne efekty. Jednak z pewnością można zrobić wszystko, co w mocy zespołu, aby dopracować projekt w najmniejszych szczegółach. Co do jednego można mieć pewność – testów nigdy za wiele. W końcu, jak inaczej aplikacja ma działać poprawnie, jeśli jej funkcjonowanie nie zostanie sprawdzone w realnych warunkach?

Quality Assurance and Quality Control - proces testowania

Czytaj dalej

Branża e-commerce, choć z pozoru może wydawać się prosta, to dość skomplikowany sposób na zarabianie pieniędzy. Jest bardzo wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, prowadząc firmę w tej branży. Zarządzanie asortymentem, koszty wysyłki, radzenie sobie z oszustwami, podatek od sprzedaży, zdobywanie i utrzymywanie klientów – lista jest długa. 

 

Złe praktyki w e-commerce, takie jak skomplikowane płatności lub złe zarządzanie oszustwami, które blokują prawdziwych klientów, mogą łatwo wkraść się w procesy i zniweczyć długo i mozolnie zdobywaną renomę. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać regularną diagnostykę w celu wykrycia tych błędów. Bez działań profilaktycznych mogą okazać się one szkodliwe dla biznesu i wizerunku. Przedstawimy wskazówki, jakie mogą pomóc zatrzymać zysk w firmie i wyeliminować czynniki zabijające sprzedaż e-commerce. 

E-commerce

Czytaj dalej

Tagi:

Agile to zbiór zasad wspólnych dla zwinnego tworzenia aplikacji. Opiera się on na założeniach, które należy wdrożyć, aby poprawić procesy deweloperskie i przyspieszyć powstanie aplikacji. Założenia polegają przede wszystkim na skupieniu się na praktycznej części tworzenia aplikacji oraz pragmatyzmie i dobrej komunikacji – zarówno w zespole, jak i z klientem.

 

Współcześnie stosuje się te techniki dla szybkiego rozwoju, ale również dla poprawy jakości produkcji, lepszego pilnowania budżetu i jednocześnie stworzenia produktu, który usatysfakcjonuje klienta. Metodyki zwinne przygotują zaangażowanych w projekt do produktywnej pracy i stworzenia wysokiej jakości aplikacji.

Metodyki zwinne - Agile

Czytaj dalej

Znasz powiedzenie, bez ryzyka nie ma zabawy? Podobnie jest z projektami – nie ma takich, przy których nie ponosilibyśmy ryzyka. Okazuje się jednak, że ponad połowa projektów kończy się niepowodzeniem. Inne z kolei nie kończą się w założonym terminie lub znacząco przekraczają zakładany budżet. Dlaczego tak się dzieje?

Zarządzanie ryzykiem w metodykach zwinnych

Czytaj dalej

Wielkość globalnego rynku e-commerce znacznie wzrosła w ciągu ostatniej dekady. Zauważyć można było nie tylko nowe rozwiązania, które ułatwiają życie klientom, sprzedawcom, marketerom i programistom, ale także stale rozwijające się systemy posiadające już miejsce na rynku, takie jak Magento. Po wydaniu drugiej wersji, nowe aktualizacje stopniowo zmieniają standardowy algorytm sprzedaży online. 

Magento 2.3.4

Czytaj dalej

Tagi: