Blog

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Czy kiedykolwiek przeszedł Ci przez myśl pomysł na przebranżowienie się? Zainteresowania analityczne to nie jest typowa odpowiedź człowieka zapytanego o szczególne zdolności. Nie jest to również profesja, z której znajomością można się po prostu urodzić. Jednak zapotrzebowanie na analityków biznesowych nie maleje.

 

Wraz z rozrostem gałęzi technologicznej rynku pracy, wzrośnie również zapotrzebowanie na analityków biznesowych. Osoby z różnych szkół i z różnym wykształceniem mogą spróbować swoich sił, ponieważ główną cechą wymaganą będzie identyfikacja potrzeb klientów w celu rozwiązania problemów biznesowych. Im więcej będzie firm nastawionych na rozrost i sukces na rynku, tym większy będzie popyt na analityków. Osób nie tylko ze zdolnościami obserwacyjnymi, ale również komunikacyjnymi. Najważniejsze jednak będzie chęć zdobywania wiedzy i rozwoju umiejętności.

Czytaj dalej

Co charakteryzuje funkcjonowanie całego internetu? To przede wszystkim nieustannie zachodzące zmiany. Aktualizacjom ulegają algorytmy w wyszukiwarkach, zmieniają się trendy w projektowaniu stron, a także sposoby wyszukiwania informacji i wiele innych czynników. Pozostaje jednak rzecz, która jest niezmienna – fakt, że tylko dobre strony internetowe wyświetlają się wysoko w wynikach wyszukiwania i dzięki temu zyskują więcej odwiedzających. To, aby znaleźć się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce, jest priorytetem podczas prowadzenia działalności online. Wyszukiwarki są pierwszymi stronami sieci, na które wchodzą użytkownicy. Ich misją jest więc to, aby pokazywać odwiedzającym witryny o najwyższej jakości i jak najlepiej dopasowane do wyszukiwanego hasła. Nie ma więc lepszego sposobu na zwiększenie ruchu na stronie internetowej niż spełnienie tych kryteriów. W jaki sposób można to zrobić?

Czytaj dalej

Tworzenie oprogramowania w dużej mierze przypomina komponowanie muzyki. Każda część aplikacji powinna być napisana z dbałością o szczegóły i wychodzić naprzeciw potrzebom użytkownika. Podobnie jak każdy instrument w orkiestrze powinien bezbłędnie zagrać swoją partię, aby stać się całością utworu, który zachwyci słuchacza.

 

Ta metafora nie jest przypadkowa, ponieważ omówimy w tym artykule oprogramowanie Symfony. W dzisiejszych czasach 82% wszystkich stron internetowych stworzonych jest w języku programowania PHP. Witryny mogą opierać się albo na czystym PHP, albo na jednym z jego frameworków. Wszystko zależy od poziomu zaawansowania aplikacji, ram czasowych wykonania projektu, doświadczenia zespołu i wielu innych czynników.

 

Symfony plasuje się na trzecim miejscu w rankingu popularności, zaraz za Laravelem i Codelginterem. Framework ten jest szeroko chwalony w środowisku programistycznym, gdzie sami eksperci nie szczędzą pozytywnych opinii na jego temat. Dlaczego?

Czytaj dalej

Każdy przedsiębiorca, mający sukces na swoim koncie, zapytany o to, co jest najważniejsze w prowadzeniu działalności, odpowie to samo – dobry model biznesowy. Innymi słowy, plan na rozwój w oparciu o konkretną strategię. Czym jest więc Business Model Canvas? To szablon, pomagający uporządkować dane, które posłużą później do stworzenia modelu biznesowego. Dlaczego ważne jest, aby go stworzyć?

Czytaj dalej

Współczesne biznesy zdecydowanie różnią się od tych, które znaliśmy jeszcze zaledwie kilka lat temu. Dziś nie potrzebujesz floty taksówkarskiej, aby świadczyć usługi transportowe. Nie musisz też otwierać hotelu, aby pod swoim dachem przyjmować klientów. Z takiego typu innowacyjnych modeli biznesowych korzystają różne firmy, w tym, jak się domyślasz – Uber i Airbnb. Podobna sytuacja zachodzi w dziedzinie sprzedaży. Dziś chcąc prowadzić sprzedaż online, nie musisz nawet mieć własnych towarów na stanie, wystarczy, że skorzystasz z metody dropshippingu, jak np. serwis Alibaba. 

 

Tego typu modele biznesowe powstały, aby ułatwić prowadzenie wielu działalności. Dostarczają one różnorodnych wartości, stąd mnóstwo osób korzysta z ich rozwiązań. Poznaj 10 inspirujących modeli biznesowych  i przekonaj się, czy któryś z nich jest odpowiedni dla Ciebie!

Czytaj dalej

Czym jest metodyka wdrożeniowa? To nic innego jak sposób uporządkowania projektu informatycznego. Umożliwia on optymalne przeprowadzenie całego projektu z uwzględnieniem jego najważniejszych aspektów. Warto podkreślić, że w przypadku oprogramowania dla firm niezbędne jest, aby wszystkie założenia techniczne szły w parze z założeniami biznesowymi i współgrały z ich potrzebami. Z tego względu powstały dwa podejścia metodologiczne do projektu – tradycyjne zwane Waterfall, czyli metodyka kaskadowa i podejście zwinne, w tym np. framework Scrum. Czym poszczególne metodyki różnią się od siebie oraz którą i w jakiej sytuacji należy wybrać? Podpowiadamy.

Czytaj dalej

W prowadzeniu internetowego biznesu, szczególnie w przypadku działalności e-commerce, najważniejsza jest platforma sprzedażowa. To za jej sprawą sprzedaje się swoje towary, pozyskuje klientów i rozwija całe przedsiębiorstwo. Bez odpowiedniego serwisu sprzedażowego nie ma możliwości prowadzenia działalności odbywającej się w pełni online. 

 

Prawidłowo zaprojektowana platforma sprzedażowa odpowiada na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów. Jej celem nie jest jedynie prezentacja i sprzedaż asortymentu, ale także gwarantowanie użytkownikom zadowolenia z zakupów i zachęcenie do dokonania ich ponownie. To dzięki intuicyjnej, prostej i przyjaznej użytkownikowi platformie jednorazowi klienci stają się systematycznymi, którzy z przyjemnością polecą sklep swoim znajomym. Z tego względu już od samego początku zakładania serwisu, trzeba zwrócić uwagę na jego odpowiednie dostosowanie. Z kolei w przypadku unowocześniania istniejącej już platformy warto przyjrzeć się funkcjom, które sprawią, że dokonywanie zakupów i cała związana z tym obsługa jest dużo łatwiejsza niż wcześniej. 

 

Tego typu strategie zastosowaliśmy podczas prac nad platformą ŚWIATŁOLUX. Przede wszystkim postawiliśmy na dodanie nowych funkcjonalności, które z perspektywy klienta ułatwiają nawigację i orientację w asortymencie firmy, a właścicielom serwisu gwarantują posiadanie w pełni nowoczesnej i przynoszącej zyski platformy. Zobacz, na czym polegają wdrożone zmiany i jakie są efekty naszej pracy!

Czytaj dalej

Tagi:

Nie ma wątpliwości, że pandemia COVID-19 zmieniła ogólny porządek rzeczy i sprawiła, że musieliśmy wyrobić sobie nowe nawyki. Z powodu zamknięcia sklepów stacjonarnych ciężar transakcji zakupowych przeniósł się na sklepy internetowe. Ta sytuacja wymusiła wprowadzenie pewnych zmian przez sprzedawców. E-commerce szybko ewoluowało z alternatywy do przymusu dla wielu odbiorców. Nowa normalność szybko dała się we znaki i zmusiła przedsiębiorców do działania. Jak sobie z tym poradzili?

Czytaj dalej

Tagi:

Przekonanie klientów do marki i uczynienie ich lojalnymi nabywcami nie jest łatwe. Po pierwsze, potrzebujesz przewidywalnej i powtarzalnej strategii zachęcającej ich do ponownego zakupu. I tu właśnie pojawiają się programy lojalnościowe dla odbiorców. Jeśli pokierujesz odpowiednio swoimi działaniami, nie tylko zdobędziesz oddanych klientów, ale również utrzymasz nieskazitelny obraz marki. W jaki sposób to zrobić?

Czytaj dalej

Tagi:

Czym jest Symfony? To framework opracowany przez Sensio Labs już w 2011 roku. Oparty na języku PHP. Został udostępniony na licencji wolnego oprogramowania. Można więc w tym przypadku modyfikować, kopiować, udostępniać, a nawet sprzedawać go po wprowadzonych zmianach. Co jednak ważne w Symfony to fakt, że jest on prosty w obsłudze, w instalacji na większości platform, a także to, że wykorzystuje model programowania obiektowego. Jednak łatwa obsługa to nie jedyna zaleta tego frameworka. Niesie on za sobą szereg innych korzyści. Dowiedz się, co zyskasz, stawiając na Symfony! 

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5