Blog

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Projektowanie stron to skomplikowany proces wymagający zaangażowania wielu specjalistów. Składa się z poszczególnych etapów, które nie zawsze występują kolejno po sobie. Jednak każde działanie ma swój początek. W przypadku budowy strony odpowiada za niego UX designer. To osoba nadająca kształt projektowi i pilnująca, aby osiągnął on zamierzony cel. W zespole Global4Net przykładamy dużą wagę do etapu projektowania, dopracowując każdy szczegół. Dlatego też w naszych szeregach skupiamy osoby pracujące z prawdziwą pasją. Wśród nich znajduje się Aleksandra Stopczańska – UX Designerka, która uczestniczyła w tworzeniu naszej nowej strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda praca przy takim projekcie, jakie kroki należy wykonać i co jest najbardziej istotne podczas procesu twórczego, zapraszamy do lektury!

key-visual-global4net

Czytaj dalej

Rok 2020 z całą pewnością można okrzyknąć mianem rozkwitu branży e-commerce. Spowodował to ogólny postęp technologiczny tej dziedziny, ale także sytuacja pandemii, która wymusiła zainteresowanie użytkowników handlem online. Znaczna część z nich, nawet po zniesieniu obostrzeń w handlu tradycyjnym, już tam została. Co jest kluczowe w branży e-commerce? Oczywiście odpowiednio dostosowana platforma zakupowa, wysokiej jakości produkty, nastawienie na potrzeby użytkownika, a także transport. Nad tym ostatnim warto pochylić się trochę dłużej, ponieważ to kwestia istotna zarówno z perspektywy właściciela, jak i klienta. Wysyłka stała się kluczowym elementem strategii sprzedaży w handlu elektronicznym, który często przekonuje użytkownika do dokonania zakupu w konkretnym sklepie i nie tylko. Przyjrzyjmy się więc dokładnie, dlaczego wysyłka powinna być podstawową częścią marketingu w e-commerce i dlaczego warto o nią zadbać!

rozpakowanie paczki po odbiorze jej od kuriera

Czytaj dalej

Magento to niepodważalnie jedna z najbardziej zaawansowanych i niezwykle chętnie wybieranych platform e-commerce. Jednak jak w każdym narzędziu IT także na tej platformie pojawiają się czasem trudności w jej technicznej  obsłudze oraz kwestie przysparzające wątpliwości programistów. Poniżej prezentujemy najważniejsze, budzące wątpliwość elementy oprogramowania Magento 2 wraz z propozycjami ich rozwiązania. 

Programista PHP pracuje na kodzie źródłowym

Czytaj dalej

Magento to niepodważalnie jedna z najbardziej zaawansowanych i niezwykle chętnie wybieranych platform e-commerce. Jednak jak w każdym narzędziu IT także na tej platformie pojawiają się czasem trudności w jej technicznej  obsłudze oraz kwestie przysparzające wątpliwości programistów. Poniżej prezentujemy najważniejsze, budzące wątpliwość elementy oprogramowania Magento 2 wraz z propozycjami ich rozwiązania. 

Największe problemy Magneto 2 i sugestie rozwiązań - część 1

Czytaj dalej

Jeśli trudnisz się e-handlem, być może należysz do grona szczęśliwców, którzy nie tylko przetrwali trudny okres lockdownu, ale także odnotowali znaczne wzrosty zysków. Tak miła niespodzianka podczas pandemii COVID-19 spotkała wielu sprzedawców, którzy mimo kryzysu rozwinęli swoje biznesy.

google analytics na laptopie

Czytaj dalej

Zmiany, które w ostatnim czasie zaszły w sferze e-commerce osiągają ogromną skalę. Nie tylko powstało dużo nowych sklepów online, ale także unowocześnione zostały te funkcjonujące na rynku już od jakiegoś czasu. 

 

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańską firmę konsultingową Frost & Sullivan światowa wartość e-commerce w sferze B2B osiągnie aż 6,7 bilionów dolarów do końca 2020 roku. Z kolei na naszym rodzimym rynku szacuje się, że branża e-commerce osiągnie wartość ponad 340 miliardów złotych. Co więcej, prognozuje się także, że przewaga nad handlem elektronicznym w sektorze B2C wciąż będzie dynamicznie wzrastać. W związku z tym konieczne jest przygotowanie się całej branży na gwałtowny rozwój. Jakie więc zmiany i wyzwania czekają na firmy zajmujące się handlem elektronicznym i na co muszą uważać? 

Czytaj dalej

Z platformy Magento korzysta coraz więcej firm trudniących się handlem online. Do niedawna sprzedawcy musieli zadowolić się pierwszą wersją platformy e-commerce Magento. Jednak teraz nowe wydanie oferuje m.in. poprawę systemu akceptacji zamówienia, proste wdrożenia headless PWA czy wielopoziomowe uwierzytelnianie.

Reka obslugujaca futurystyczny interfejs

Czytaj dalej

Strategie marketingowe powinny być dostosowane do modelu biznesowego oraz rynku, na którym biznes e-commerce działa. Do pewnego jednak stopnia niektóre ogólne zasady i podstawowe prawidła są wspólne. Wynika to z tych samych idei oraz często bardzo podobnych platform. Jest kilka ważnych elementów, o które warto zadbać we współpracy z klientem biznesowym. Sprawdź, co mamy na myśli!

Czytaj dalej

Produkujesz własne towary i chcesz rozwinąć biznes także w sieci? Jesteś hurtownikiem i zależy Ci na dotarciu do szerszego grona klientów? A może marzy Ci się rozbudowa istniejącej już e-hurtowni i zwiększenie asortymentu? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś „TAK”, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Jest nim wdrożenie odpowiedniej platformy e-commerce, która odpowie na wszystkie Twoje potrzeby! W jaki sposób to zrobić? Zapraszamy do naszego poradnika, w którym krok po kroku pokażemy Ci jak wybrać i wdrożyć platformę B2B!

Czytaj dalej

Od lat zajmujemy się wdrażaniem platform e-commerce dla biznesów naszych klientów. W ten sposób pomagamy im rozwinąć skrzydła i usprawnić działanie całej firmy. Wybór odpowiedniego oprogramowania to podstawa w efektywnym prowadzeniu sprzedaży. Jest to istotna kwestia zarówno z perspektywy sprzedawcy, jak i klienta. Szybkie działanie sklepu, możliwość wielopoziomowego przeglądania produktów, dodawania ich do ulubionych, weryfikacja koszyka zakupowego i wiele innych aspektów wpływa na decyzje zakupowe klientów. To właśnie na ich podstawie decydują się (lub nie) na wybór danego sklepu online. Dlatego właśnie każda witryna powinna być stabilna i wydajna. To w końcu ona reprezentuje Twoją markę. Można więc śmiało powiedzieć, że podjęcie decyzji o wyborze platformy hostingowej to najważniejszy krok i kluczowy element prowadzenia Twojego biznesu.

serwery_magento_commerce_cloud

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5