Blog

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – czy to na randce, czy w biznesie – i od niego zależy powodzenie w przyciągnięciu do siebie klienta. W e-Commerce pierwsze wrażenie jest bardziej kluczowe niż w tradycyjnym handlu. Zniechęcić klienta może szczegół, a od opuszczenia strony i udania się do konkurencji dzieli go jeden "backspace". Aby do tego nie dopuścić w każdym software-housie powinien pracować grafik. W Global4Net na straży pierwszego wrażenia stoi Monika Chojnicka. Powiedziała nam, m. in. jak stworzyć witrynę, która jednocześnie oczaruje klienta i nie przysporzy problemów zespołowi deweloperskiemu.

grafika wstępna

Czytaj dalej

Jak powstają strony internetowe, ogromne platformy e-commerce i aplikacje mobilne? Czym są języki programowania i co tak naprawdę robi na co dzień web developer? Czy każdy, jeśli tylko chce, może zbudować własną stronę WWW? Jeśli fascynuję Cię te i inne zagadnienia z branży IT, poznaj 10 najczęstszych pytań i odpowiedzi na temat web-developmentu!

okulary i komputery programowanie

Czytaj dalej

E-commerce to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża. Szczególnie w sektorze B2C, związanej z detaliczną obsługą klienta. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Jedną mającą szczególne znaczenie jest pandemia COVID-19, która niezwykle mocno wpłynęła na konieczność przenoszenia biznesów do sieci oraz na funkcjonowanie całej branży e-handlu. Siłą rzeczy koronawirus i związane z nim obostrzenia spowodowały duże zainteresowanie użytkowników możliwością dokonywania zakupów online, a przy tym zwiększyły ich ruch w serwisach, sprawiając, że te musiały dostosować się do nowych wymagań stale napływających klientów.

Jednak nie wszystkie sklepy internetowe odnotowały wzrosty. Zyskały je takie, które były do tego najlepiej przygotowane. Nie chodzi tu jedynie o oferowane produkty, ale o odpowiednie przygotowanie sklepu do nowych oczekiwań użytkowników oraz o kierowanie do odbiorców trafnych przekazów marketingowych. Skąd sprzedawcy wiedzieli, co robić? Dzięki analizowaniu danych na temat klientów, ich zachowań i preferencji. To właśnie analiza pozwala wyciągać najlepsze wnioski na przyszłość i rozwijać biznesy. Dowiedz się, na czym dokładnie polega i jak możesz wykorzystać ją u siebie!

 

analityka online w biurze

Czytaj dalej

Ciekawe i odpowiadające na zapotrzebowanie klientów produkty. Spersonalizowane oferty. Możliwość wyboru różnych sposobów płatności, metod wysyłki i odbioru towarów. To bardzo dużo i jednocześnie tylko część elementów, które powinien posiadać lub spełniać Twój sklep. Jeśli tak jest, oznacza to, że jesteś na dobrej drodze. Warto jednak przyjrzeć się bliżej jeszcze jednemu, istotnemu czynnikowi – sprawdzić, w jaki sposób możesz poprawić Customer Journey w Twoim biznesie. Co to takiego i dlaczego jest takie ważne?

kobieta-finalizujaca-zamowienie-na-telefonie

Czytaj dalej

Kryzysy, wpadki i drobne potknięcia zdarzają się w każdej branży. Dlatego też część świata biznesu przestała starannie je ukrywać, a nawet wprost przeciwnie – mówi o nich głośno, by inni mogli uczyć się na błędach. Powstają nawet serie spotkań typu Fuckup Nights, gdzie prelegenci opowiadają o największych wpadkach swoich firm. Wspominane są sytuacje mniej lub bardziej typowe dla konkretnej branży. Dobrze więc znać je zawczasu i niepotrzebnie nie narażać się na fuckup. Gdzie trzeba zachować czujność w przypadku branży e-Commerce? Z okazji Dnia Kota, by jednak nie kupować go w worku, podpowiadamy!

cat-in-the-sack

Czytaj dalej

Niezależnie od dziedziny, w której powstaje projekt – czy jest to, np. branża IT, finanse, budownictwo, czy sfera marketingu; trzeba ustalić kolejność wykonywanych w nim działań i sprawić, by wszystkie przebiegały w odpowiedni sposób. Szczególnie jeśli do projektu zaangażowanych jest kilka zespołów, wykonujących niezależne od siebie prace. By w organizacji takiego przedsięwzięcia nie wkradł się chaos, potrzebna jest osoba, która przejmie nad nim kontrolę. To właśnie rola Project Managera, który dokłada wszelkich starań, aby doprowadzić projekt do końca w założonym na początku kształcie. W jaki sposób to robi i na czym dokładnie polega jego praca?

Tablica z rozrysowanym planem

Czytaj dalej

Amazon to firma, której nazwę z pewnością zna każda osoba interesująca się dziedziną e-commerce. Jest globalną marką, posiadającą największy na świecie sklep internetowy – amazon.com. W Polsce jeszcze do niedawna przedsiębiorstwo słynęło przede wszystkim z wielkich centrów dystrybucyjnych i magazynów, wysyłających towary do klientów z całej Europy, tworząc przy tym ogromną ilość miejsc pracy. Dziś Amazon idzie o krok dalej i już wkrótce planuje rozpocząć sprzedaż za pośrednictwem polskiej wersji swojej strony. Co to oznacza dla lokalnych właścicieli sklepów online i jak będzie oddziaływać na polski rynek e-commerce?

dostawca-pakujacy-karton

Czytaj dalej

Współczesne sklepy internetowe pod wieloma względami nie przypominają już pierwszych e-commersów. Jedna z różnic polega przede wszystkim na zmianie sposobu obsługi klienta, który kiedyś przebiegał w całkowicie niezautomatyzowany sposób. Istniały oczywiście programy, w których sprzedawcy gromadzili dane, jednak nie były to zaawansowane systemy, kompatybilne z innymi narzędziami wykorzystywanymi w firmie. Na szczęście ręczne wpisywanie sprzedanych produktów mamy już za sobą. Dziś istotne stało się, aby w szybko odpowiadać na dynamicznie rosnące oczekiwania klientów związane nie tylko z produktami, ale z procesem całej obsługi zamówienia, a właściwie podróży klienta przez sklep. W dużej mierze to właśnie użytkownicy przejęli władzę nad ścieżką zakupową i to oni dyktują warunki. Rolą sprzedawców jest więc szybkie dostosowanie się i zapewnienie bezproblemowej obsługi klienta w sposób opłacalny zarówno dla niego, jak i dla przedsiębiorstwa.

dokonywanie-zamowienia-urzadzeniu0mobilnym

Czytaj dalej

Rok 2020 zapisze się w naszej historii z wielu powodów. Głównym jest z pewnością pandemia spowodowana koronawirusem i idące za nią zmiany. Na szczęście nie wszystkie okazały się negatywne. Mimo dużej liczby branż, które poniosły ogromne straty, istnieją sektory, przeżywające dynamiczny rozkwit. Jednym z nich jest branża e-Commerce, która już wcześniej mocno się rozwijała, jednak w dobie COVID-19 musiała przyspieszyć jeszcze bardziej. 

Co rusz pojawiają się nowe technologie i rozwiązania, które zapewniają usprawnienie sprzedaży, podniesienie jej efektywności i wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów. Przewiduje się, że w ciągu kolejnych lat będziemy mieć do czynienia z dalszym, dynamicznym rozwojem handlu elektronicznego. Na czym dokładnie będzie on polegał? Poznaj 10 najważniejszych trendów, których możemy spodziewać się w 2021 roku i w kolejnych latach!

platnosc-w-internecie-za-pomoca-karty-platniczej

 

Czytaj dalej

Projektowanie stron to skomplikowany proces wymagający zaangażowania wielu specjalistów. Składa się z poszczególnych etapów, które nie zawsze występują kolejno po sobie. Jednak każde działanie ma swój początek. W przypadku budowy strony odpowiada za niego UX designer. To osoba nadająca kształt projektowi i pilnująca, aby osiągnął on zamierzony cel. W zespole Global4Net przykładamy dużą wagę do etapu projektowania, dopracowując każdy szczegół. Dlatego też w naszych szeregach skupiamy osoby pracujące z prawdziwą pasją. Wśród nich znajduje się Aleksandra Stopczańska – UX Designerka, która uczestniczyła w tworzeniu naszej nowej strony. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda praca przy takim projekcie, jakie kroki należy wykonać i co jest najbardziej istotne podczas procesu twórczego, zapraszamy do lektury!

cover-photo-global4net

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5