Blog

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Na czym polega efektywne zarządzanie danymi? We współczesnym podejściu to przede wszystkim rozbicie silosów danych za pomocą jednej skonsolidowanej platformy, zamiast racjonalizowania starych danych i wdrażania nowych rozwiązań w całym przedsiębiorstwie. 

Czytaj dalej

Na czym polega zwinność we wspieraniu systemów? Dlaczego zwinne podejście ma kluczowe znaczenie dla zarządzania podstawowymi danymi klienta? Zobacz, czym charakteryzuje się to podejście i dowiedz się, jak wykorzystać je we współczesnym biznesie. 

Czytaj dalej

Dlaczego tak ważna jest rzetelne informacja o produkcie? Ponieważ to właśnie dzięki niej klienci chętniej dokonują zakupów, mając na wyciągnięcie ręki wszystkie istotne dla nich dane. Spójne informacje produktowe napędzają więc sprzedaż i co za tym idzie, generują przychody firmy. 

Czytaj dalej

Wielkim wyzwaniem dla każdej firmy IT jest zarządzanie danymi. Brak ich ustrukturyzowania  to zmora w zarządzaniu i późniejszym korzystaniu z nich. Organizacja danych może jednak zwiększyć zyski generowane przez firmy. Inwestycja w odpowiedni system zarządzania danymi w przyszłości zwróci się przez oszczędności czasu w obsłudze bazy i wgląd w informacje pomagające poprawić strategię sprzedaży usług.

Czytaj dalej

Polskie firmy podążają za trendami Unii Europejskiej w kwestii transformacji cyfrowej. Jednak aby uzyskać poziom innych gospodarek, wciąż mają wiele do zrobienia. Systemy wspomagające transformacje przynoszą ogromne zyski. Jednak biorąc pod uwagę korzystanie z technologii teleinformatycznych wciąż pozostajemy w tyle za europejskimi liderami. Obawa przed kosztownością tego przedsięwzięcia jest uzasadniona, ale wydatki można minimalizować, korzystając z określonych wzorców postępowania.

Czytaj dalej

Zanim dowiesz się, na czym dokładnie polega zarządzanie doświadczeniami produktowymi, powinieneś odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czy zawartość Twojego produktu oraz zasoby cyfrowe są zoptymalizowane zgodnie z doświadczeniami Twojego klienta? Doprecyzowując, czy dobrze sobie radzisz z obsługą produktu? Jeśli nie jesteś pewny, zastanów się dlaczego.

Czytaj dalej

W związku z podjęciem przez rząd decyzji o zamknięciu szkół i przedszkoli od 16.03 na dwa tygodnie. Celem umożliwienia naszym pracownikom opieki nad dziećmi oraz zmniejszenia liczby bezpośredni interakcji postanowiliśmy aby każda osoba, która wyrazi taką chęć miała możliwość pracy zdalnej. 

Czytaj dalej

Aby powstał dobry system zarządzający danymi, muszą zostać spełnione pewne wymagania. Przede wszystkim potrzebny jest dobry plan i zaprojektowanie odpowiedniej architektury, zanim konstrukcja systemu się rozpocznie. Każdy etap musi być nadzorowany przez specjalistę. Jego charakter musi z zasady wyprzedzać oczekiwania i wymagania środowiska. Nie trzeba chyba mówić, że system ten musi być kompatybilny ze środowiskiem. Konieczna jest również możliwość późniejszego zarządzania danymi w sposób centralny, ale również z możliwością nadania różnych stopni dostępu. Niestety większość takich systemów powstaje na już istniejących środowiskach, których konstrukcja nie umożliwia łatwej integracji.

 

Jeśli system Master Data Management zostanie dobrze zaprojektowany, to zwiększy on możliwości radzenia sobie z wyzwaniami długoterminowej rozbudowy bazy danych. Oprócz tego usprawni przepływ danych, od ich pozyskiwania, przez kategoryzowanie i przechowywanie, do udostępniania. Jednak wymogi w stosunku do MDMów są teraz bardzo wysokie. Przedsiębiorstwa znajdują się w ciągłym ruchu, potrzebują do tego ciągłej analizy danych, profilowania behawioralnego i odpowiedniego prezentowania danych. Aby zadbać o działanie systemu MDM na wysokich obrotach, należy bazę danych konserwować w określony sposób.

Czytaj dalej

Czy wiesz, że drukowanie katalogu produktów z Pimcore stało się zdecydowanie prostsze niż wcześniej? Wszystko to za sprawą partnerstwa technologicznego Priint i Pimcore, które stworzono, aby ułatwić cały proces publikowania katalogów. Zobacz, w jaki sposób przebiega automatyzacja, by wiedzieć, czy warto skorzystać z niej w swojej działalności. 

Czytaj dalej

Określenie dobre praktyki zastosować można nie tylko do programowania. W internecie wiele jest oficjalnych i zawiłych definicji tego terminu, ale można go uprościć. Dobre praktyki oznaczają chęć nabrania nawyków i wprowadzenia nowych metod pracy, aby poprawić jej jakość, jednocześnie wykonując ją szybciej. Dobre praktyki skupiają się również na długoterminowej pracy przy projekcie. Należy realizować go w sposób, który nie spowolni lub uniemożliwi później zmian, lub poprawek. Dobre praktyki oznaczają również podnoszenie jakości kapitału ludzkiego, czyli przekazywania wiedzy dalej, aby poziom branży wzrastał.

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5