Blog

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Jak wiesz, w ostatnim czasie coraz większą wagę przykłada się do bezpieczeństwa w sieci. Dotyczy to nie tylko witryn, z których korzysta się na co dzień, ale przede wszystkim sklepów internetowych. Jeśli jesteś sprzedawcą, zapewne wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo Twojej witryny oraz korzystającej z niej klientów. 

 

By wzmocnić ten aspekt, firma Adobe w ramach swoich priorytetów postawiła właśnie działania z zakresu bezpieczeństwa. Udoskonaliła narzędzie Magento Security Scan Tool, którego nowa wersja jest już dostępna dla użytkowników platformy Magento. Dlaczego warto z niego skorzystać? Okazuje się, że średni koszt naruszenia bezpieczeństwa danych wynosi aż 3,86 miliona USD, a niestety aż 82% sklepów e-commerce, w których zlokalizowano złośliwe oprogramowanie, korzystało z nieobsługiwanej wersji produktu. Co więcej, starty finansowe to nie jedyny negatywny skutek działania hakerów. Równie znaczące jest zachwianie zaufania klientów, negatywna reklama, niezadowolenie oszukanych użytkowników, które może zaszkodzić Twojej działalności nawet na lata. Z tego powodu właśnie warto postawić na solidną ochronę!

 

W związku z powyższym firma Adobe w I kwartale 2021 roku wprowadzi nową politykę aktualizacji dla wszystkich sprzedawców e-commerce, którzy nie mają jeszcze najnowszej wersji Magento 2.4 i nadal korzystają z obsługiwanej wersji Magento Commerce lub Magento Open Source 2.3. Celem tej nowej polityki jest ułatwienie wdrażania, planowania i zagwarantowanie bezpieczeństwa sprzedawcom Magento, zapewniając jednocześnie zespołowi więcej opcji dotyczących sposobu i czasu aktualizacji witryny Magento. Zaktualizowane zostaną także zasady cyklu życia Magento, by odzwierciedlić całość zmiany zasad.

Czytaj dalej

Konsumenci częściej niż kiedykolwiek dokonują zakupów za pomocą telefonów komórkowych. Według Adobe smartfony są na dobrej drodze, aby wygenerować ponad 50% wydatków online do września 2022 r. Udział osób, które wykorzystywały je do uzyskania kredytu lojalnościowego, wzrósł z 26,8% w 2019 r. do 34,8% w 2020 r. Eksperci uważają, że w miarę trwania pandemii zakupy online i handel mobilny będą się nadal rozwijać.

 

Poprawa komfortu korzystania z telefonu komórkowego może być zatem jedną z najważniejszych inwestycji, jakie dokonasz w swojej firmie w tym roku. „Spełnianie potrzeb i oczekiwań klientów w takiej chwili jest niezbędne: może to albo rozbudować, albo zniszczyć Twoją markę” – powiedział Nate Smith, kierownik grupy ds. marketingu produktów w Adobe Analytics.

 

Progressive Web Apps (PWA) to najlepszy sposób na zapewnienie klientom doskonałych wrażeń na wszystkich urządzeniach mobilnych, a nawet na komputerach stacjonarnych. Mogą zastąpić mozaikę responsywnych witryn internetowych i aplikacji mobilnych jedną bazą kodu, która działa dla wszystkich punktów końcowych.

Czytaj dalej

Ataki hakerskie są wciąż częstym przypadkiem, z którym muszą mierzyć się właściciele popularnych stron. Zwykle największym problemem jest to, że możesz nawet nie wiedzieć, że Twój sklep e-commerce został zaatakowany. Jeśli przestępcy uderzyli w Twoją firmę, musisz wyczyścić zainfekowaną witrynę Magento. Ponadto należy zadbać o ochronę przed możliwymi dalszymi wtargnięcia. Aby Ci w tym pomóc, omawiamy, jak zidentyfikować, naprawić i zabezpieczyć system Magento oraz zawrzeć informacje o najbardziej rozpowszechnionych typach włamań i sposobach, w jakie przestępcy wykorzystują sklepy e-commerce na swoją korzyść.

shakowana platforma magento 2

Czytaj dalej

Platforma Magento ewoluuje nieustannie. Często dodawane są do niej nowe funkcjonalności, aby jeszcze bardziej usprawnić sprzedaż. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o wersji Magento Open Source 2.4.0. Nowa wersja platformy wprowadza obsługę PHP 7.4, Elasticsearch 7.6.x i MySQL 8.0. Poza tym posiada istotne zmiany w zakresie bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla administratorów, które jest teraz domyślnie włączone. Zwróć także uwagę na usunięcie integracji metod płatności Authorize.Net i Braintree z kodu podstawowego. Teraz musisz ręcznie zainstalować odpowiednie moduły innych firm. Magento 2.4.0 zawiera ponad 100 podstawowych poprawek kodu i 30 ulepszeń bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się głównym punktom aktualizacji.

laptop wyświetlający sklep internetowy

Czytaj dalej

Wszyscy w branży wiedzą, że Magento stało się najpotężniejszą platformą, umożliwiającą prowadzenie działalności e-commerce. Jest oparta na Open Source, posiada mnóstwo cech oraz dodatków, jest elastyczna i wytrzymała. Jednak pytanie pozostaje, czy opinia branżowa dorasta do autentycznych wymagań, jakie przed nią stoją? W tym artykule przybliżymy techniczne i użytkowe aspekty, które pomogą zrozumieć, dlaczego Magento jest idealnym rozwiązaniem dla każdego biznesu e-commerce.

Monitor z kodem w PHP

Czytaj dalej

Jako osoby różnimy się pomiędzy sobą. Każdy z nas często ma inne preferencje, potrzeby i upodobania niż druga osoba. Jednak często na podstawie różnych kryteriów tworzymy grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach, poglądach i upodobaniach. Dokładnie takie parametry muszą brać pod uwagę sprzedawcy online, którzy chcą dotrzeć do odpowiedniego grona odbiorców i jak najlepiej zaspokoić ich oczekiwania. Jak osiągnąć sukces w najlepszym dopasowaniu produktów do danego klienta?

strona z produktami zarzadzanymi w pimcore

Czytaj dalej

Usprawnianie przebiegu pracy to bardzo ważny element prowadzenia każdego biznesu. Przeprowadza się je przede wszystkim po to, aby zredukować liczbę mało znaczących obowiązków lub zautomatyzować często powtarzalne czynności. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas, a także często i środki finansowe. Do tego samego dążą także sprzedawcy Magento, którym zależy na zautomatyzowaniu rutynowych obowiązków, aby pozostały czas przeznaczyć na bardziej opłacalne procesy biznesowe lub na inne skomplikowane i wymagające większej uwagi obowiązki. Nie ma też co ukrywać – że zyskany w ten sposób wolny czas można przeznaczyć również na zupełnie inne przyjemności i po prostu oderwać się od obowiązków związanych z pracą. W jaki sposób to zrobić? Za sprawą Webhooków Magento 2, czyli automatyzacji, którą gwarantują. Zobacz, czym są i jak działają Webhooki w Magento 2 i poznaj najlepsze rozwiązania opracowane, by przekształcić obciążenia handlu elektronicznego w procesy zachodzące w tle. 

Czytaj dalej

Każda branża charakteryzuje się pewną sezonowością. To specyficzny okres, w którym jej produkty cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów, np. sprzęty wodne przed i podczas wakacji. Jednak w ciągu roku istnieją także inne specjalne wydarzenia, które również wiążą się ze zwiększonym popytem na oferowane artykuły, np. wszelkiego rodzaju wyprzedaże, Black Friday, czy Cyber Monday. Te gorące okresy są szczególnie ważne w internetowej sferze handlu. To właśnie wtedy strony e-sklepów muszą być gotowe na zwiększenie obrotów – większą liczbę użytkowników, dokonywanych transakcji i idące za tym przeciążenia serwerów. Jak właściwie przygotować swój sklep, by sprostał wymaganiom klientów i przyniósł oczekiwane zyski?

 

Przedstawiamy specjalny przewodnik wzorowany na tym od Adobe, w którym wyjaśniamy, co należy zrobić, aby uzbroić się w odpowiednie narzędzia przed szczytową wydajnością sezonu. Wdrażanie zaleceń to nie wielka inwestycja czasu, która jednak powinna znaleźć się wysoko na Twojej liście priorytetów, ponieważ umożliwi Ci odpowiednie przygotowanie do osiągnięcia szczytowego ruchu sprzedażowego. Jeśli zastanawiasz się, kiedy należy rozpocząć prace – zacznij już dziś! Ponieważ najbardziej polecanym momentem na wdrażanie tego typu rozwiązań jest okres, co najmniej trzech miesięcy przed krytyczną datą w kalendarzu – sezonem na Twoje produkty!

Czytaj dalej

To już 11. edycja oraz kolejny rok z rzędu, gdy w gronie zwycięzców rankingu „Zaufany Sklep” organizowanego przez Ceneo.pl znaleźli się nasi klienci. Od 2010 roku zespół Ceneo wybiera zwycięzców na podstawie opinii użytkowników, którzy uzupełniają ankiety po zakończeniu transakcji. Liczy się cały proces – od wrażeń podczas dokonywania zakupów w sklepie, przez obsługę klienta, aż po odebranie produktu.

ranking zaufany sklep 2020 wyniki global4net

 

Czytaj dalej

Framework, czyli platforma programistyczna dla web-developerów, to przede wszystkim szkielet do budowania aplikacji. Dzięki niemu możemy określić strukturę nowego programu oraz ogólny mechanizm jego funkcjonowania. Dostarcza on także zestaw gotowych komponentów oraz bibliotek, które umożliwiają wykonywanie danych zadań. 

 

Jednym z najpopularniejszych frameworków jest Symfony, oparty na języku programowania PHP i dostępny w ramach dostępu open-source. Swoją popularność w środowisku programistycznym zawdzięcza temu, że w znaczny sposób redukuje czas pracy konieczny do stworzenia oprogramowania.  Co więcej, liczne zalety oferuje także pod kątem biznesowym. Między innymi ze względu na to, że w krótkim czasie i za przystępną kwotą zespół może wraz z nim wytworzyć wysokiej jakości aplikację. Jednak to tylko jeden z plusów Symfony. Zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania ten framework! 

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5