Blog

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Wiesz, że w Ameryce aż 95% społeczeństwa posiada telefon komórkowy? Co więcej, są one najpopularniejszymi urządzeniami do robienia zakupów online. Takie dane udostępniło centrum badawcze Pew Research Center.

 
Najwięcej transakcji handlowych odbywa się w sezonie świątecznym. W 2018 roku odnotowano rekordową sprzedaż właśnie przy użyciu urządzeń mobilnych. Okazuje się też, że aż jeden na pięciu Amerykanów korzysta z internetu tylko za pośrednictwem smartfona, nie posiadając w ogóle domowego szerokopasmowego łącza.

 
Podobne tendencje można zaobserwować w Polsce. Dlatego też warto przyjrzeć się bliżej rewolucji w handlu online, która niebawem nastąpi. Poznaj więc 6 wiodących trendów w e-commerce.

Czytaj dalej

Co jest najważniejsze dla każdego sklepu online? To przede wszystkim sprzedaż asortymentu i wzrost zysków. Każdemu sprzedawcy zależy, aby poprzez zwiększanie widoczności strony, zwiększać także ruch na niej, który finalnie przełoży się na konwersje w postaci robienia zakupów przez klientów. Jak dokonać optymalizacji konwersji w sklepie internetowym, by gwarantowała oczekiwane rezultaty? Sprawdź, jakie metody warto zastosować w swojej działalności i poznaj najlepsze praktyki w optymalizacji współczynnika konwersji w handlu elektronicznym w 2019 roku.

Czytaj dalej

PIM, czyli Product Information Management, to system, który będzie automatycznie zarządzać Twoją informacją produktową. Proces polega na nawiązaniu połączeniu z zewnętrzną bazą produktów. Oznacza to ściąganie danych do Twoich produktów przygotowanych przez zewnętrzną firmę lub społeczność. Podstawową korzyścią dla Ciebie jest oszczędność czasu i zyskanie złożonych i wolnych od błędów danych produktowych. Jeśli posiadasz szeroką gamę produktów i przeprowadzasz częste zmiany w asortymencie – PIM jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Czytaj dalej

Co z perspektywy użytkownika jest jednym z najważniejszych wyznaczników pozytywnej oceny strony? Oprócz responsywności to przede wszystkim szybkość jej ładowania. Szczególne znaczenie ma ona w przypadku urządzeń mobilnych, z których to coraz częściej korzystają użytkownicy podczas przeglądania np. sklepów online. Kiedy postawisz na Progressive Web Apps (PWA) masz gwarancję dobrego wyglądu strony i kreowania takich samych doświadczeń w korzystaniu ze strony niezależnie od urządzenia, z którego wchodzi Twój odbiorca. Jak jednak sprawić, aby Twoja witryna znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania i co zrobić, by była odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO, ale przede wszystkim – pod kątem działalności Googlebotów?

Czytaj dalej

Współpraca pomiędzy agencją a klientem posiada wiele punktów stycznych, które należy ustalić już na samym początku podejmowania działania. Jedną z najważniejszych do omówienia kwestii jest metoda rozliczeń. Powinna być dobrana tak, aby każda ze stron była usatysfakcjonowana. W innym przypadku będzie rzutować to na efektywność całej współpracy.

Czytaj dalej

Zdecydowałeś się na zmianę i skorzystanie z Magento 2. Jednak zastanawiasz się, którą wersję wybrać? Platforma Magento jest dostępna w dwóch wersjach – Magento 2 Enterprise Edition (nazywanej także Magento Commerce) i Magento 2 Community (w wersji Open Source). Licencja na pierwszą wersję jest stosunkowo wysoka, z kolei druga wersja jest bezpłatna. Którą wybrać do prowadzenia swojego biznesu? Sprawdź, jakie są między nimi różnice i wybierz wersję odpowiednią do swoich potrzeb.

Czytaj dalej

Internet w ciągu ostatnich 10 lat zmienił się nie do poznania. Wraz ze stale rosnącą ilością stron internetowych i firm, które zaczynają istnieć w Sieci, zwiększa się standard ich wyglądu, treści, które zawierają, ale przede wszystkim szybkości działania i niezawodności. Niestety, strona ładująca się powoli lub wyświetlająca jedynie komunikat z błędem mocno zniechęca do jej właściciela, tworząc przekonanie, że skoro nie dba on o swoją stronę, to na pewno nie zależy mu na kliencie. W interesie każdego przedsiębiorcy leży więc zadbanie o to, aby jego witryna pozostała na bieżąco z trendami i standardami.

Czytaj dalej

Webpack to bundler, czyli narzędzie, które potrafi spakować wiele różnych formatów do jednego pliku JavaScript. Nada mu rozszerzenie .js, a zrobi to poprzez przekształcenie i minifikację niepotrzebnego kodu.

Czytaj dalej

Skrót pochodzi z angielskiego sformułowania Enterprise Resource Planning. Oznacza to planowanie zasobami przedsiębiorstwa. Ale określenie ERP może oznaczać również system informatyczny, który przyczynia się do lepszego zarządzania przedsiębiorstwem.

Czytaj dalej

Filmiki video to już nie tylko YouTube. Krótsze i dłuższe filmiki zawładnęły mediami społecznościowymi. Powstają w formie relacji, transmisji na żywo, a także w postaci zapętlonych boomerangów. Umieszczane są także na różnych branżowych stronach internetowych. Ze względu na swoją popularność przenikają również do świata e-commerce. Pojawiają się tam w najbardziej tradycyjnej formie – podczas prezentowania towarów i usług na wszelkie możliwe sposoby.

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5