E-commerce

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

E-commerce to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża. Szczególnie w sektorze B2C, związanej z detaliczną obsługą klienta. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Jedną mającą szczególne znaczenie jest pandemia COVID-19, która niezwykle mocno wpłynęła na konieczność przenoszenia biznesów do sieci oraz na funkcjonowanie całej branży e-handlu. Siłą rzeczy koronawirus i związane z nim obostrzenia spowodowały duże zainteresowanie użytkowników możliwością dokonywania zakupów online, a przy tym zwiększyły ich ruch w serwisach, sprawiając, że te musiały dostosować się do nowych wymagań stale napływających klientów.

Jednak nie wszystkie sklepy internetowe odnotowały wzrosty. Zyskały je takie, które były do tego najlepiej przygotowane. Nie chodzi tu jedynie o oferowane produkty, ale o odpowiednie przygotowanie sklepu do nowych oczekiwań użytkowników oraz o kierowanie do odbiorców trafnych przekazów marketingowych. Skąd sprzedawcy wiedzieli, co robić? Dzięki analizowaniu danych na temat klientów, ich zachowań i preferencji. To właśnie analiza pozwala wyciągać najlepsze wnioski na przyszłość i rozwijać biznesy. Dowiedz się, na czym dokładnie polega i jak możesz wykorzystać ją u siebie!

 

analityka online w biurze

Czytaj dalej

Kryzysy, wpadki i drobne potknięcia zdarzają się w każdej branży. Dlatego też część świata biznesu przestała starannie je ukrywać, a nawet wprost przeciwnie – mówi o nich głośno, by inni mogli uczyć się na błędach. Powstają nawet serie spotkań typu Fuckup Nights, gdzie prelegenci opowiadają o największych wpadkach swoich firm. Wspominane są sytuacje mniej lub bardziej typowe dla konkretnej branży. Dobrze więc znać je zawczasu i niepotrzebnie nie narażać się na fuckup. Gdzie trzeba zachować czujność w przypadku branży e-Commerce? Z okazji Dnia Kota, by jednak nie kupować go w worku, podpowiadamy!

cat-in-the-sack

Czytaj dalej

Amazon to firma, której nazwę z pewnością zna każda osoba interesująca się dziedziną e-commerce. Jest globalną marką, posiadającą największy na świecie sklep internetowy – amazon.com. W Polsce jeszcze do niedawna przedsiębiorstwo słynęło przede wszystkim z wielkich centrów dystrybucyjnych i magazynów, wysyłających towary do klientów z całej Europy, tworząc przy tym ogromną ilość miejsc pracy. Dziś Amazon idzie o krok dalej i już wkrótce planuje rozpocząć sprzedaż za pośrednictwem polskiej wersji swojej strony. Co to oznacza dla lokalnych właścicieli sklepów online i jak będzie oddziaływać na polski rynek e-commerce?

dostawca-pakujacy-karton

Czytaj dalej

Zmiany, które w ostatnim czasie zaszły w sferze e-commerce osiągają ogromną skalę. Nie tylko powstało dużo nowych sklepów online, ale także unowocześnione zostały te funkcjonujące na rynku już od jakiegoś czasu. 

 

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańską firmę konsultingową Frost & Sullivan światowa wartość e-commerce w sferze B2B osiągnie aż 6,7 bilionów dolarów do końca 2020 roku. Z kolei na naszym rodzimym rynku szacuje się, że branża e-commerce osiągnie wartość ponad 340 miliardów złotych. Co więcej, prognozuje się także, że przewaga nad handlem elektronicznym w sektorze B2C wciąż będzie dynamicznie wzrastać. W związku z tym konieczne jest przygotowanie się całej branży na gwałtowny rozwój. Jakie więc zmiany i wyzwania czekają na firmy zajmujące się handlem elektronicznym i na co muszą uważać? 

Czytaj dalej

Strategie marketingowe powinny być dostosowane do modelu biznesowego oraz rynku, na którym biznes e-commerce działa. Do pewnego jednak stopnia niektóre ogólne zasady i podstawowe prawidła są wspólne. Wynika to z tych samych idei oraz często bardzo podobnych platform. Jest kilka ważnych elementów, o które warto zadbać we współpracy z klientem biznesowym. Sprawdź, co mamy na myśli!

Czytaj dalej

Produkujesz własne towary i chcesz rozwinąć biznes także w sieci? Jesteś hurtownikiem i zależy Ci na dotarciu do szerszego grona klientów? A może marzy Ci się rozbudowa istniejącej już e-hurtowni i zwiększenie asortymentu? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś „TAK”, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Jest nim wdrożenie odpowiedniej platformy e-commerce, która odpowie na wszystkie Twoje potrzeby! W jaki sposób to zrobić? Zapraszamy do naszego poradnika, w którym krok po kroku pokażemy Ci jak wybrać i wdrożyć platformę B2B!

Czytaj dalej

Trend rynkowy w świecie e-commerce pokazuje, że użytkownicy mobilni dominują w przeglądaniu witryny. Jednak realizacje transakcji wciąż głównie odbywają się na komputerach stacjonarnych. Nie łatwo będzie odwrócić tę tendencję, ale można zmniejszyć pomiędzy nimi różnicę.

 

Dysproporcja pomiędzy platformami wynika z kilku prostych cech desktopów i ich przeglądarek. Aby zwiększyć wskaźnik konwersji na urządzeniach mobilnych, trzeba usprawnić ich działanie. Desktopy wciąż stoją najwyżej w hierarchii softwarowej, co znaczy, że większość aplikacji i stron powstaje z myślą o przeglądarkach stacjonarnych. Wiele funkcji nie dociera do wersji mobilnej albo jest okrojonych. Aby zwiększyć swoje szanse w konkurowaniu ze sprzedażą na komputerze stacjonarnym, trzeba ułatwić transakcję na urządzeniu mobilnym.

smarphone-z-aplikacjami-na-pulpicie

Czytaj dalej

Jak zabezpieczyć sklep dzięki Magento Security Scan Tool?Przezorny zawsze ubezpieczony? Ten slogan tak mocno wszedł w naszą kulturę, że dziś już mało kto pamięta, z jakiej okazji powstał. Było to na potrzeby reklamy PZU. Mimo że nie jest już ona emitowana, hasło wciąż okazuje się aktualne. W naszym wypadku warto odnieść je do funkcjonowania sklepu internetowego, ponieważ chroniąc go zawczasu, zyskujemy pewność, że atak hakerski nie będzie dla nas aż tak straszny.

Czytaj dalej

Konsumenci częściej niż kiedykolwiek dokonują zakupów za pomocą telefonów komórkowych. Według Adobe smartfony są na dobrej drodze, aby wygenerować ponad 50% wydatków online do września 2022 r. Udział osób, które wykorzystywały je do uzyskania kredytu lojalnościowego, wzrósł z 26,8% w 2019 r. do 34,8% w 2020 r. Eksperci uważają, że w miarę trwania pandemii zakupy online i handel mobilny będą się nadal rozwijać.

 

Poprawa komfortu korzystania z telefonu komórkowego może być zatem jedną z najważniejszych inwestycji, jakie dokonasz w swojej firmie w tym roku. „Spełnianie potrzeb i oczekiwań klientów w takiej chwili jest niezbędne: może to albo rozbudować, albo zniszczyć Twoją markę” – powiedział Nate Smith, kierownik grupy ds. marketingu produktów w Adobe Analytics.

 

Progressive Web Apps (PWA) to najlepszy sposób na zapewnienie klientom doskonałych wrażeń na wszystkich urządzeniach mobilnych, a nawet na komputerach stacjonarnych. Mogą zastąpić mozaikę responsywnych witryn internetowych i aplikacji mobilnych jedną bazą kodu, która działa dla wszystkich punktów końcowych.

Czytaj dalej

Jako osoby różnimy się pomiędzy sobą. Każdy z nas często ma inne preferencje, potrzeby i upodobania niż druga osoba. Jednak często na podstawie różnych kryteriów tworzymy grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach, poglądach i upodobaniach. Dokładnie takie parametry muszą brać pod uwagę sprzedawcy online, którzy chcą dotrzeć do odpowiedniego grona odbiorców i jak najlepiej zaspokoić ich oczekiwania. Jak osiągnąć sukces w najlepszym dopasowaniu produktów do danego klienta?

strona z produktami zarzadzanymi w pimcore

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5