E-commerce

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Konsumenci częściej niż kiedykolwiek dokonują zakupów za pomocą telefonów komórkowych. Według Adobe smartfony są na dobrej drodze, aby wygenerować ponad 50% wydatków online do września 2022 r. Udział osób, które wykorzystywały je do uzyskania kredytu lojalnościowego, wzrósł z 26,8% w 2019 r. do 34,8% w 2020 r. Eksperci uważają, że w miarę trwania pandemii zakupy online i handel mobilny będą się nadal rozwijać.

 

Poprawa komfortu korzystania z telefonu komórkowego może być zatem jedną z najważniejszych inwestycji, jakie dokonasz w swojej firmie w tym roku. „Spełnianie potrzeb i oczekiwań klientów w takiej chwili jest niezbędne: może to albo rozbudować, albo zniszczyć Twoją markę” – powiedział Nate Smith, kierownik grupy ds. marketingu produktów w Adobe Analytics.

 

Progressive Web Apps (PWA) to najlepszy sposób na zapewnienie klientom doskonałych wrażeń na wszystkich urządzeniach mobilnych, a nawet na komputerach stacjonarnych. Mogą zastąpić mozaikę responsywnych witryn internetowych i aplikacji mobilnych jedną bazą kodu, która działa dla wszystkich punktów końcowych.

Czytaj dalej

Jako osoby różnimy się pomiędzy sobą. Każdy z nas często ma inne preferencje, potrzeby i upodobania niż druga osoba. Jednak często na podstawie różnych kryteriów tworzymy grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach, poglądach i upodobaniach. Dokładnie takie parametry muszą brać pod uwagę sprzedawcy online, którzy chcą dotrzeć do odpowiedniego grona odbiorców i jak najlepiej zaspokoić ich oczekiwania. Jak osiągnąć sukces w najlepszym dopasowaniu produktów do danego klienta?

strona z produktami zarzadzanymi w pimcore

Czytaj dalej

Każda branża charakteryzuje się pewną sezonowością. To specyficzny okres, w którym jej produkty cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów, np. sprzęty wodne przed i podczas wakacji. Jednak w ciągu roku istnieją także inne specjalne wydarzenia, które również wiążą się ze zwiększonym popytem na oferowane artykuły, np. wszelkiego rodzaju wyprzedaże, Black Friday, czy Cyber Monday. Te gorące okresy są szczególnie ważne w internetowej sferze handlu. To właśnie wtedy strony e-sklepów muszą być gotowe na zwiększenie obrotów – większą liczbę użytkowników, dokonywanych transakcji i idące za tym przeciążenia serwerów. Jak właściwie przygotować swój sklep, by sprostał wymaganiom klientów i przyniósł oczekiwane zyski?

 

Przedstawiamy specjalny przewodnik wzorowany na tym od Adobe, w którym wyjaśniamy, co należy zrobić, aby uzbroić się w odpowiednie narzędzia przed szczytową wydajnością sezonu. Wdrażanie zaleceń to nie wielka inwestycja czasu, która jednak powinna znaleźć się wysoko na Twojej liście priorytetów, ponieważ umożliwi Ci odpowiednie przygotowanie do osiągnięcia szczytowego ruchu sprzedażowego. Jeśli zastanawiasz się, kiedy należy rozpocząć prace – zacznij już dziś! Ponieważ najbardziej polecanym momentem na wdrażanie tego typu rozwiązań jest okres, co najmniej trzech miesięcy przed krytyczną datą w kalendarzu – sezonem na Twoje produkty!

Czytaj dalej

Framework, czyli platforma programistyczna dla web-developerów, to przede wszystkim szkielet do budowania aplikacji. Dzięki niemu możemy określić strukturę nowego programu oraz ogólny mechanizm jego funkcjonowania. Dostarcza on także zestaw gotowych komponentów oraz bibliotek, które umożliwiają wykonywanie danych zadań. 

 

Jednym z najpopularniejszych frameworków jest Symfony, oparty na języku programowania PHP i dostępny w ramach dostępu open-source. Swoją popularność w środowisku programistycznym zawdzięcza temu, że w znaczny sposób redukuje czas pracy konieczny do stworzenia oprogramowania.  Co więcej, liczne zalety oferuje także pod kątem biznesowym. Między innymi ze względu na to, że w krótkim czasie i za przystępną kwotą zespół może wraz z nim wytworzyć wysokiej jakości aplikację. Jednak to tylko jeden z plusów Symfony. Zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania ten framework! 

Czytaj dalej

Sztuczna inteligencja (ang. AI – artificial intelligence) od dobrych kilku lat pojawia się w różnych sferach biznesu. Szczególnym powodzeniem cieszy się w dziedzinie marketingu. To właśnie tam tworzenie modeli zachowań inteligentnych oraz programów i systemów symulujących tego typu zachowania przynosi najwięcej korzyści. W marketingu chętnie wykorzystuje się dorobek AI, jakim jest machine learning, czyli uczenie maszynowe. To dzięki niemu marketingowcy w znaczny sposób mogą usprawnić swoją pracę. Czym dokładnie jest machine learning i dlaczego warto wykorzystać go we własnym biznesie? Dowiedz się z naszego artykułu!

Czytaj dalej

Wiedza nigdy nie była tak osiągalna, jak dziś. Dzieje się tak za sprawą dostępnych technologii. Jedną z nich jest możliwość edukacji online. Model e-learningu sam wyznacza tempo, w którym zwiększa poziom edukacji. Stworzył zupełnie nową dynamikę nauki, docenianą przez coraz większe grono użytkowników. Zamiast kuć niepotrzebne materiały w dusznym pomieszczeniu, oferuje wybór. Sam decydujesz więc, czego chcesz się nauczyć, kiedy i gdzie. Poza tym możesz to zrobić niemalże za darmo, a nie kosztem wstrzymania kariery czy życia prywatnego.

 

Analizując popularne oferty na kształcenie na odległość, można zastanawiać się co sprawia, że odnoszą tak duży sukces i co jest czynnikiem przechylającym szalę w kierunku konkretnego wyboru? Kursy w prestiżowych uczelniach, a może zestaw funkcji platformy e-learningowej? Sprawdź, czym naprawdę charakteryzuje się dobra platforma do nauki online!

Czytaj dalej

Twórcy programu ogłosili, że dzięki owocnej współpracy ich partnerów, programistów i zaangażowanej społeczności udało im się udostępnić nową wersję Pimcore 6.7. Oznacza to przeniesienie jednej z największych platform open source do zarządzania danymi i zarządzania doświadczeniami na jeszcze wyższy poziom niż wcześniej. Zobacz, co oznacza dla Ciebie ta zmiana i jakie nowości oraz ulepszenia oferuje!

Czytaj dalej

Dlaczego Continous Integration to taka ważna kwestia w pracy programisty? Ponieważ to dzięki niej w znaczący sposób można usprawnić swoją pracę i skrócić czas oczekiwania na efekt projektu, a to nadal nie wszystko! Dowiedz się, na czym polega Ciągła Integracja i czy rzeczywiście już na stałe zagościła w branży programistycznej, czy jest jedynie chwilowym trendem!

Czytaj dalej

Jak sprawić, żeby wszyscy pracownicy firmy mieli dostęp do najważniejszych informacji i plików? Gdzie zamieszczać dokumenty, z którymi każdy będzie mógł zapoznać się w dowolnym momencie, jednak nie wyniesie ich poza środowisko pracy? Rozwiązaniem tego typu kwestii, zapewniającym dodatkowo bezpieczeństwo jest Intranet. Zobacz, na czym polega i dlaczego organizacje chętnie korzystają z takiego rozwiązania.

Czytaj dalej

Do prowadzenia biznesu bardzo często zastosować można uniwersalne prawidła. Z obecnej epoki lub nie, jeśli tylko zakładają prężne podejście i nastawienie na rozwój, z pewnością wskażą odpowiednie podejście do rozwoju firmy. E-commerce to nowoczesna gałąź rynku, ale podobnie, jak w przypadku sprzedaży tradycyjnej, polega na ciągłym rozwoju w kierunku nowych i lepszych rozwiązań. To dzięki nim jesteśmy w stanie skalować swój biznes i zwyczajnie iść na przód. Zobacz, w jaki sposób robić to najlepiej!

Czytaj dalej

Tagi:

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5