Blog

Magento

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

W przeciągu pół roku przestępcy umieścili szkodliwe skrypty na ponad 7 tysiącach sklepów opartych o silnik Magento. W wyniku tego procederu hakerzy kradli dane kart płatniczych klientów, zyskując dostęp do pieniędzy na kontach bankowych.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento By Andrzej Szylar

Magento oficjalnie ogłosiło datę zakończenia wsparcia dla Magento 1. Mając na uwadze, iż wiele firm aktywnie korzystało z Magento w wersji 1 oficjalne wsparcie Magento było systematycznie przedłużane, ostatecznie jednak firma zdecydowała się na podanie do publicznej wiadomości oficjalnej daty zakończenia wsparcia.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento By Andrzej Szylar

W przypadku małych sklepów internetowych wybór potencjalnej platformy jest naprawdę spory Woocommerce, Shopify, X-Cart, Zen Cart, Prestashop, Open Cart, osCommerce i dziesiątki innych platform rywalizują o wybór przez sprzedających. Co jednak w przypadku dużych sklepów internetowych które wymagają oprogramowania klasy Enterprise? Tutaj sensowne rozwiązania można policzyć na palcach jednej ręki, najważniejsze z nich to Hybris, należący do SAP, Demandware należący do Salesforce oraz Magento należące do Adobe. W poniższym artkule skupimy się na porównaniu dwóch ostatnich.

Porównanie plaftorm dla dużych sklepów Magento i Demandware

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale E-commerce Magento By Andrzej Szylar

Optymalizacja platformy Magento pod SEO to jedno z najważniejszych wyzwań jakie stoi przed E-commerce Managerem. Wyszukiwarka to wciąż jedno z najbardziej istotnych źródeł ruchu potencjalnych klientów. Wyszukiwane frazy zwracają zwykle setki rekordów, a każdy chce być w pierwszej dziesiątce, a najlepiej w pierwszej trójce wyników wyszukiwania. Platforma Magento znacznie ułatwia osiągnięcie tego celu, a samo wdrożenie Magento nie jest wystarczające. W tym poście dowiecie się jak zatem wspomóc optymalizację SEO Magento, tak aby osiągnięcie powyższego celu stało się możliwe.

Optymalizacja Magento

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento By Andrzej Szylar

W przypadku oprogramowania Magento bardzo często można usłyszeć głosy, że Magento jest systemem wolnym lub mało wydajnym. W tym miejscu zmuszony jestem zdecydowanie zaprzeczyć, oprogramowanie Magento to oprogramowanie klasy Enterprise zaprojektowane do przechowywania dużej ilości danych i kombajn e-commerce pozwalający na niemal nieograniczone działania marketingowe. Mimo, iż struktura Magento jest skomplikowana i sama platforma zawiera dziesiątki tysięcy linii kodu Magento nie jest wolne. W 99% przypadków Magento działa wolno, ponieważ zawiera źle przygotowany lub nie zoptymalizowany kod dopisany przez zewnętrzne firmy ewentualnie doinstalowany wraz z zewnętrznymi modułami firm trzecich lub też działa na niezoptymalizowanym serwerze. W Polsce Magento wykorzystują takie sklepy jak Neonet, Castorama czy eobuwie, obsługujące ruch liczony w milionach sesji miesięcznie, warunkiem jest właściwa konfiguracja i optymalizacja sklepu. 

audyt Magento

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento By Andrzej Szylar

PWA Magento Studio

09.07.2018

Magento powoli staje się aplikacją wspierającą PWA, pojawiają się pierwsze wdrożenia, coraz więcej mówi się o Progressive Web App na kolejnych konferencjach Magento. Z tego też powodu zespół Magento rozpoczął pracę nad zestawem narzędzi wspierających pracę programistów w nauce wykorzystania PWA. Narzędzia te mają na celu pomóc programistom

w wykorzystaniu technik PWA, tworzenia szybkich interfejsów PWA oraz tworzenia komponentów i rozszerzeń do ponownego wykorzystania lub sprzedaży w Magento Marketplace. We wszystkich tych czynnościach niezwykle pomocne okazuje się wspomniane wyżej Magento PWA Studio.

PWA Magento Studio

Czytaj dalej

Tagi:

Opublikowany w dziale Magento By Andrzej Szylar

Wśród wielu nowych technologii, produktów i usług, które zalewają nas każdego dnia pojawia się wiele możliwości na to aby założyć nowy biznes i zająć własną nisze rynkową. O ile na początku sprzedaż idzie dość łatwo, o tyle w momencie pojawienia się konkurencji, biznes staje się bardziej wymagający. Dlatego tworzenie biznesu należy oprzeć na takiej platformie, która jest w stanie zapewnić przewagę technologiczną nad konkurentami. Na szczęście do dyspozycji jest platforma Magento, która zdobyła zaufanie wielu liczących się biznesów działających w obszarze e-commerce. Co więcej jest to obecnie jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie, używana zarówno przez niewielkich sprzedawców jak i duże znane brandy.

powody wyboru Magento

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento By Andrzej Szylar

Nie ulega wątpliwości, iż Magento to jeden z najpopularniejszych silników do stawiania sklepów internetowych na świecie. Wbrew temu co mówią jego przeciwnicy, podnoszący argumenty iż Magento jest skomplikowane, wymaga dużych zasobów, nie działa tak jak powinno liczba wdrożeń platformy stale rośnie. Co więcej kto raz miał do czynienia z dobrze wdrożoną platformą i poświęcił czas na to aby w pełni opanować jego obsługę nie zamieni jej na żadną inną. Niemniej nie ulega wątpliwości, iż nie jest to system, który będzie odpowiedni dla każdego biznesu.

zalety i wady Magento

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento By Andrzej Szylar

E-commerce, zwłaszcza ten najwyższej jakości, to nie bułka z masłem.

Największym wyzwaniem są już nie tylko wymagania i oczekiwania klientów: na proces kreacji wpływają również dostępne zasoby, doświadczenie oraz poświęcenie osób współtworzących sklep internetowy. Możesz wierzyć lub nie, ale część z nich otrzymasz w pakiecie z najnowszą wersją Magento.

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento By Andrzej Szylar

 

Za każdym doświadczeniem zakupowym stoi sztab specjalistów ds. marketingu i sprzedaży, którzy zajmują się optymalizacją treści, układem produktów oraz tworzeniem niesamowitych kampanii promocyjnych. A teraz wyobraź sobie, że istnieje sposób na to, aby efekty ich pracy były jeszcze bardziej imponujące. Pomoże Ci w tym Magento EE 2.1.0

Czytaj dalej
Opublikowany w dziale Magento By Andrzej Szylar
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5