Magento

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Rok 2020 z całą pewnością można okrzyknąć mianem rozkwitu branży e-commerce. Spowodował to ogólny postęp technologiczny tej dziedziny, ale także sytuacja pandemii, która wymusiła zainteresowanie użytkowników handlem online. Znaczna część z nich, nawet po zniesieniu obostrzeń w handlu tradycyjnym, już tam została. Co jest kluczowe w branży e-commerce? Oczywiście odpowiednio dostosowana platforma zakupowa, wysokiej jakości produkty, nastawienie na potrzeby użytkownika, a także transport. Nad tym ostatnim warto pochylić się trochę dłużej, ponieważ to kwestia istotna zarówno z perspektywy właściciela, jak i klienta. Wysyłka stała się kluczowym elementem strategii sprzedaży w handlu elektronicznym, który często przekonuje użytkownika do dokonania zakupu w konkretnym sklepie i nie tylko. Przyjrzyjmy się więc dokładnie, dlaczego wysyłka powinna być podstawową częścią marketingu w e-commerce i dlaczego warto o nią zadbać!

rozpakowanie paczki po odbiorze jej od kuriera

Czytaj dalej

Magento to niepodważalnie jedna z najbardziej zaawansowanych i niezwykle chętnie wybieranych platform e-commerce. Jednak jak w każdym narzędziu IT także na tej platformie pojawiają się czasem trudności w jej technicznej  obsłudze oraz kwestie przysparzające wątpliwości programistów. Poniżej prezentujemy najważniejsze, budzące wątpliwość elementy oprogramowania Magento 2 wraz z propozycjami ich rozwiązania. 

Programista PHP pracuje na kodzie źródłowym

Czytaj dalej

Magento to niepodważalnie jedna z najbardziej zaawansowanych i niezwykle chętnie wybieranych platform e-commerce. Jednak jak w każdym narzędziu IT także na tej platformie pojawiają się czasem trudności w jej technicznej  obsłudze oraz kwestie przysparzające wątpliwości programistów. Poniżej prezentujemy najważniejsze, budzące wątpliwość elementy oprogramowania Magento 2 wraz z propozycjami ich rozwiązania. 

Największe problemy Magneto 2 i sugestie rozwiązań - część 1

Czytaj dalej

Od lat zajmujemy się wdrażaniem platform e-commerce dla biznesów naszych klientów. W ten sposób pomagamy im rozwinąć skrzydła i usprawnić działanie całej firmy. Wybór odpowiedniego oprogramowania to podstawa w efektywnym prowadzeniu sprzedaży. Jest to istotna kwestia zarówno z perspektywy sprzedawcy, jak i klienta. Szybkie działanie sklepu, możliwość wielopoziomowego przeglądania produktów, dodawania ich do ulubionych, weryfikacja koszyka zakupowego i wiele innych aspektów wpływa na decyzje zakupowe klientów. To właśnie na ich podstawie decydują się (lub nie) na wybór danego sklepu online. Dlatego właśnie każda witryna powinna być stabilna i wydajna. To w końcu ona reprezentuje Twoją markę. Można więc śmiało powiedzieć, że podjęcie decyzji o wyborze platformy hostingowej to najważniejszy krok i kluczowy element prowadzenia Twojego biznesu.

serwery_magento_commerce_cloud

Czytaj dalej

Jak wiesz, w ostatnim czasie coraz większą wagę przykłada się do bezpieczeństwa w sieci. Dotyczy to nie tylko witryn, z których korzysta się na co dzień, ale przede wszystkim sklepów internetowych. Jeśli jesteś sprzedawcą, zapewne wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo Twojej witryny oraz korzystającej z niej klientów. 

 

By wzmocnić ten aspekt, firma Adobe w ramach swoich priorytetów postawiła właśnie działania z zakresu bezpieczeństwa. Udoskonaliła narzędzie Magento Security Scan Tool, którego nowa wersja jest już dostępna dla użytkowników platformy Magento. Dlaczego warto z niego skorzystać? Okazuje się, że średni koszt naruszenia bezpieczeństwa danych wynosi aż 3,86 miliona USD, a niestety aż 82% sklepów e-commerce, w których zlokalizowano złośliwe oprogramowanie, korzystało z nieobsługiwanej wersji produktu. Co więcej, starty finansowe to nie jedyny negatywny skutek działania hakerów. Równie znaczące jest zachwianie zaufania klientów, negatywna reklama, niezadowolenie oszukanych użytkowników, które może zaszkodzić Twojej działalności nawet na lata. Z tego powodu właśnie warto postawić na solidną ochronę!

 

W związku z powyższym firma Adobe w I kwartale 2021 roku wprowadzi nową politykę aktualizacji dla wszystkich sprzedawców e-commerce, którzy nie mają jeszcze najnowszej wersji Magento 2.4 i nadal korzystają z obsługiwanej wersji Magento Commerce lub Magento Open Source 2.3. Celem tej nowej polityki jest ułatwienie wdrażania, planowania i zagwarantowanie bezpieczeństwa sprzedawcom Magento, zapewniając jednocześnie zespołowi więcej opcji dotyczących sposobu i czasu aktualizacji witryny Magento. Zaktualizowane zostaną także zasady cyklu życia Magento, by odzwierciedlić całość zmiany zasad.

Czytaj dalej

Ataki hakerskie są wciąż częstym przypadkiem, z którym muszą mierzyć się właściciele popularnych stron. Zwykle największym problemem jest to, że możesz nawet nie wiedzieć, że Twój sklep e-commerce został zaatakowany. Jeśli przestępcy uderzyli w Twoją firmę, musisz wyczyścić zainfekowaną witrynę Magento. Ponadto należy zadbać o ochronę przed możliwymi dalszymi wtargnięcia. Aby Ci w tym pomóc, omawiamy, jak zidentyfikować, naprawić i zabezpieczyć system Magento oraz zawrzeć informacje o najbardziej rozpowszechnionych typach włamań i sposobach, w jakie przestępcy wykorzystują sklepy e-commerce na swoją korzyść.

shakowana platforma magento 2

Czytaj dalej

Platforma Magento ewoluuje nieustannie. Często dodawane są do niej nowe funkcjonalności, aby jeszcze bardziej usprawnić sprzedaż. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o wersji Magento Open Source 2.4.0. Nowa wersja platformy wprowadza obsługę PHP 7.4, Elasticsearch 7.6.x i MySQL 8.0. Poza tym posiada istotne zmiany w zakresie bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla administratorów, które jest teraz domyślnie włączone. Zwróć także uwagę na usunięcie integracji metod płatności Authorize.Net i Braintree z kodu podstawowego. Teraz musisz ręcznie zainstalować odpowiednie moduły innych firm. Magento 2.4.0 zawiera ponad 100 podstawowych poprawek kodu i 30 ulepszeń bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się głównym punktom aktualizacji.

laptop wyświetlający sklep internetowy

Czytaj dalej

Wszyscy w branży wiedzą, że Magento stało się najpotężniejszą platformą, umożliwiającą prowadzenie działalności e-commerce. Jest oparta na Open Source, posiada mnóstwo cech oraz dodatków, jest elastyczna i wytrzymała. Jednak pytanie pozostaje, czy opinia branżowa dorasta do autentycznych wymagań, jakie przed nią stoją? W tym artykule przybliżymy techniczne i użytkowe aspekty, które pomogą zrozumieć, dlaczego Magento jest idealnym rozwiązaniem dla każdego biznesu e-commerce.

Monitor z kodem w PHP

Czytaj dalej

Usprawnianie przebiegu pracy to bardzo ważny element prowadzenia każdego biznesu. Robi się to  przede wszystkim po to, aby zredukować liczbę mało znaczących obowiązków lub zautomatyzować często powtarzalne czynności. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas oraz środki finansowe. Do tego samego dążą także sprzedawcy Magento, którym zależy na zautomatyzowaniu rutynowych obowiązków, by móc skupić się na bardziej opłacalnych procesach biznesowych lub na innych skomplikowanych i wymagających większej uwagi sprawach. Nie ma też co ukrywać, że takie podejście pozwala spożytkować wolne chwile w nieco przyjemniejszy sposób i po prostu oderwać się od pracy. W jaki sposób to zrobić? Za sprawą Webhooków Magento 2 oraz automatyzacji, którą gwarantują. Zobacz, czym są i jak działają Webhooki w Magento 2 oraz poznaj najlepsze rozwiązania opracowane, by przekształcić obciążenia handlu elektronicznego w procesy zachodzące w tle.Czym są wWebhooki i jak działają?

Czytaj dalej

Istnieje szereg różnych platform sprzedażowych, z których korzystają właściciele sklepów internetowych. Jednak Magento stała się niepodważalnym numerem jeden wśród sprzedawców na całym świece. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Przede wszystkim elastyczności, możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb oraz różnorodnym funkcjom, które ułatwiają prowadzenie sklepu. Różne warianty Magento – Open Source, Commerce i Commerce Cloud wprowadzają odrębne warunki prowadzenia handlu elektronicznego skierowane do firm każdej wielkości i z każdej branży. Poniżej prezentujemy porównanie ich charakterystyk, abyś mógł zrozumieć podstawowe różnice tych trzech wydań. Zobacz więc, jakie wyjątkowe możliwości oferują Magento 2 Open Source, Magento 2 Commerce i Magento 2 Commerce Cloud!

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5