Platforma dla dużych sklepów: Magento czy Demandware?

W przypadku małych sklepów internetowych wybór potencjalnej platformy jest naprawdę spory Woocommerce, Shopify, X-Cart, Zen Cart, Prestashop, Open Cart, osCommerce i dziesiątki innych platform rywalizują o wybór przez sprzedających. Co jednak w przypadku dużych sklepów internetowych które wymagają oprogramowania klasy Enterprise? Tutaj sensowne rozwiązania można policzyć na palcach jednej ręki, najważniejsze z nich to Hybris, należący do SAP, Demandware należący do Salesforce oraz Magento należące do Adobe. W poniższym artkule skupimy się na porównaniu dwóch ostatnich.

Porównanie plaftorm dla dużych sklepów Magento i Demandware

Porównanie Magento i Demandware

Obie platformy wybierane są przez najszybciej rozwijające się firmy. Marki takie jak Missguided, Coca Cola czy Nike wybrały Magento Commerce, z drugiej strony Adidas, Lacoste czy Kate Space wybrały Demandware. Nie ma wątpliwości, iż obie platformy to oprogramowanie klasy Enterprise, jednak istnieją pomiędzy nimi istotne różnice, obie zawierają różny zakres funkcjonalności i adresowane są do różnych typów sprzedawców.

Najważniejsze zalety Demandware

  • Wysoka skalowalność, bez konieczności wykonywania dodatkowej optymalizacji
  • Rozbudowane narzędzia sprzedażowe i personalizacja
  • Rozbudowane funkcje omnichannel

 

Najważniejsze zalety Magento Commerce

  • Elastyczny jeżeli chodzi o rozbudowę i dopasowanie do potrzeb, posiadający dużą społeczność rozwijającą nowe funkcjonalności
  • Doskonałe funkce w obszarze B2B
  • Rozbudowane możliwości w zakresie multistore

 

Funkcje Magento vs funkcje Demandware

Moagento Comerce jest dobrze rozpoznawalną skalowalną platformą ecommerce z rozbudowanymi możliwościami w zakresie sprzedaży, zarządzania wieloma sklepami z jednego panelu, sprzedażą międzynarodową, funkcjami B2B oraz segmentacją klientów. Wśród najnowszych funkcjonalności można wyróżnić integrację z CMS Bluefoot, Magento Business Inteligence Pro umożliwiające analizę dużych zbiorów danych dopasowanych do potrzeb danego przedsiębiorstwa, tzw. visual merchandising pozwalający na dowolny sposób konfiguracji produktów na stronie. Najnowszy moduł B2B w Magento Commerce, uważany jest za najnowocześniejsze tego typu rozwiązanie na świecie, dodatkowo wsparty przez nowoczesny system zarządzania zamówieniami, który naprawdę robi wrażenie.

Demandware z drugiej strony ma porównywalne funkcjonalności w większości obszarów, przy czym jest nieco mocniejszy jeżeli chodzi o obszar sprzedaży i personalizacji. Salesforce Commerce Cloud (wersja Demndware) jest najczęściej wybierane przez branże modową i najlepiej nadaje się dla tego typu działalności, aczkolwiek i w przypadku Magento nie brakuje marek modowych wykorzystujących to oprogramowanie.

Koszt licencji na użycie Magento Commerce jest nieco niższy niż koszt Demandware, równocześnie platformę tą można w łatwiejszy sposób modyfikować i dostosowywać do potrzeb danej firmy. Obie platformy są w stanie obsługiwać duży ruch, obie mają w portfolio rzeszę sprzedawców postrzeganych jako marki prestiżowe. Demandware wciąż postrzegane jest jako oprogramowanie dla sprzedawców częściowo z uwagi na szerokie możliwości integracji „wyższego szczebla”, natomiast Magento otrząsa się jeszcze z reputacji platformy dla mas. Ostateczny wybór powinien sprowadzać się do budżetu, potrzeby elastyczności i indywidualnych wymagań.

Napisz do nas

Masz pytanie?

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej Szylar

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczynska

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Angelika Siczek

Angelika Siczek

PR & Marketing Specialist