Relacja z polskiej konferencji Magento

koniec wsparcia akeneo 4.0 i nowości w wersji 5.0

W dniach 23-24 listopada odbyła się pierwsza oficjalna konferencja Magento w Polsce. Spotkanie to było okazją do wymiany doświadczeń i kontaktów biznesowych. Zorganizowana w hotelu Mariott imprez była bardzo dobrze przygotowana pod względem organizacyjnym. Nie zabrakło firm z innych krajów w tym Niemiec czy nawet Ghany.

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z informacjami na temat wdrożeń Magento w Castoramie czy też firmie TIM, największym dystrybutorze kabli w Polsce, a także sposobach wdrożeń i optymalizacji Magento pod kątem wyszukiwarek internetowych. Międzynarodowe firmy prezentowały sposoby właściwego zapewnienia kontroli wersji systemu podczas wdrożeń, między innymi poprzez użycie takich narzędzi jak GIT.

Firma PayU zaprezentowała swój nowy w mim odczuciu wciąż na ten moment nieco niedopracowany moduł płatności do Magento, z możliwością utworzenia konta bezpośrednio w PayU.

Dodatkową atrakcją był udział członków oficjalnego teamu pracującego przy rozwoju Magento, który podzielił się z uczestnikami planami rozwoju Magento, w tym między innymi przepisaniem niemal całego kodu od początku do nowej drugiej wersji Magento, opartej w znacznym stopniu na jQuery. Nowa wersja ma być szybsza i bardziej intuicyjna we wdrożeniach dla programistów. Ponadto wraz z wersją drugą ma również zostać utworzona tak długo wyczekiwana pełna dokumentacja systemu. Prawdopodobnie na nową wersję przyjdzie nam jednak poczekać do końca przyszłego roku. Równocześnie wciąż rozwijana ma być pierwotna wersja systemu.

Dodatkową atrakcją konferencji była możliwość zdania certyfikatu Magento Certified Developer.

Napisz do nas

Masz pytanie?

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager