E-commerce

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Wyobraź sobie, że szybko musisz sprawdzić rozkład jazdy pociągów. Robisz to za pomocą swojego smartfona. Wchodzisz na stronę internetową, a ta nie chce się załadować. Jak szybko stracisz cierpliwość i zamkniesz okno przeglądarki? To sytuacja, która dotyczy wielu stron internetowych. Irytuje wszystkich użytkowników, jednak najbardziej dokucza tym korzystającym z urządzeń mobilnych. To oni w szczególności oczekują szybkiego działania witryny i natychmiastowego dostępu do informacji. Jeśli są zmuszeni pokonywać jakiekolwiek przeszkody, zazwyczaj porzucają działanie. Jednak to właśnie użytkownicy mobilni rosną w siłę w ciągu ostatnich lat. Dlatego też firmy muszą dostosować się do ich oczekiwań i potrzeb. Jak więc to zrobić?

 

Odpowiedzią z pewnością są PWA, czyli progresywne aplikacje internetowe. Są połączeniem funkcji klasycznej strony internetowej i aplikacji mobilnej. Dzięki tej kombinacji są w stanie zaoferować użytkownikom szybkość działania, możliwość pracy w trybie offline oraz dostępność bezpośrednio z przeglądarki. Można dodać je jako skrót na ekranie głównym smartfona dokładnie tak, jak w przypadku typowej aplikacji natywnej. Nie trzeba jednak pobierać ich ze sklepu z aplikacjami, dzięki czemu zaoszczędza się miejsce w pamięci urządzenia. To bardzo ważne szczególnie dla osób, które w telefonach kolekcjonują zdjęcia, notatki, wiadomości i inne pliki. Jeśli więc mają pobrać kolejną aplikację, która zajmie ich cenne miejsce, zastanowią się nad nią i najpewniej zrezygnują z jej wyboru. 

Czytaj dalej

Tagi:

Prowadzisz działalność B2B, korzystając z platformy sprzedażowej? To dobry krok, ponieważ łatwiej docierasz do swoich potencjalnych klientów. Jednak nawet jeżeli prowadzisz satysfakcjonującą działalność, powinieneś wyjść poza dotychczas przyjęte schematy. Współcześni klienci szukają czegoś więcej niż sprawnie przebiegającej transakcji. 

 

Z badań i obserwacji wynika, że coraz więcej konsumentów w branży business to business poszukuje doświadczeń zakupowych podobnych do tych, które otrzymują poruszając się w sferze B2C. W badaniach Gallup’a udowodniono, że tylko 29% klientów jest w pełni zaangażowanych i chętnie inwestuje w firmy, z którymi prowadzi interesy. Oznacza to, że aż 71% przedsiębiorstw jest skłonnych zmienić swojego kontrahenta. Jeśli więc zależy Ci, aby nie być na przegranej pozycji, przyciągać nowych odbiorców i utrzymywać lojalność obecnych klientów, powinieneś dostosować swoją działalność do nowych wymagań rynku. W tym przede wszystkim postawić na nowoczesną stronę internetową i zoptymalizowane doświadczenia zakupowe. W jaki sposób to zrobić?

Czytaj dalej

Jak wyglądał świat B2B przed pojawieniem się internetu? Oczywiście wszystkie transakcje odbywały się offline. Aby poznać nowych kontrahentów, trzeba było nawiązywać osobiste relacje i wymieniać się wizytówkami. Następnie budowało się sieci kontaktów i najczęściej wśród osób polecanych przez znajomych dokonywało transakcji. Mimo że do tej pory warto uczęszczać na spotkania biznesowe i poznawać ludzi z różnych branż, styl dokonywania transakcji wygląda zupełnie inaczej. Dzięki internetowi przed przedsiębiorcami pojawiła się możliwość poszerzenia grona odbiorców i nawiązywania relacji z bardzo zróżnicowanymi kontrahentami. Niemałą zasługę w tym mają rozwiązania e-commerce. Dlatego właśnie tak wiele firm chętnie z nich korzysta. 

 

Jak prezentują dane zebrane podczas badań Forrester Research, wzrost B2B e-commerce nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Dzieje się wprost przeciwnie. Okazuje się, że w 2018 roku w USA osiągnięto 1 bilion USD w sprzedaży B2B online. Stanowi to 17% wzrost w stosunku do 969 miliardów USD w 2017 roku. Co więcej, przewiduje się, że liczby te będą stale rosły, osiągając 1,8 biliarda USD w 2023 roku. 

 

Jaki z tego wniosek? Jeśli działasz w sektorze B2B, powinieneś zainwestować w nowoczesną stronę internetową, obsługującą e-commerce. Dzięki temu dołączysz do niesłabnącego trendu i cyfrowej transformacji w handlu pomiędzy firmami. Aby przekonać się, że naprawdę warto, poznaj powody, dla których Twój biznes potrzebuje e-commerce! 

Czytaj dalej

Czym jest Progressive Web App? To termin wprowadzony w 2015 roku przez Google. Jednak koncepcja, aby strony w odczuciu i zachowaniu przypominały aplikacje mobilne, sięga dalej. Aby lepiej zrozumieć znaczenie idei dla rozwoju współczesnych rozwiązań e-commerce oraz doznania multikanałowego, poznaj genezę PWA!

Czytaj dalej

Tagi:

Progressive Web App to technologia, która wprowadzona została przez Google. Jej popularność wzmaga się, czego dowodem jest nie tylko rosnąca ilość firm, które inkorporowały ją na swoje potrzeby (Pinterest, Aliexpress, Trivago, OLX, Forbes), ale również poziom wsparcia od największych graczy na rynku, takich jak Microsoft. PWA to udowodniona w boju technologia, która zwiększa zaangażowanie użytkowników, ale przede wszystkimi odpowiada na wymagania współczesnego świata technologii e-commerce, który polega na wielokanałowości.

Czytaj dalej

Tagi:

Jeśli prowadzisz działalność e-commerce, wiesz, że sprostanie wymaganiom klientów jest coraz trudniejsze. Niekiedy wymaga przebudowy całej strony lub zmiany sposobu prowadzanie działalności. Jednak wszystkie zabiegi, zazwyczaj przynoszą oczekiwane efekty, dzięki czemu i klient i handlowiec są zadowoleni. Jak pójść z duchem czasu, zaspokoić oczekiwania klientów i efektywnie zarządzać swoją działalnością?

Czytaj dalej

Myślisz nad wyborem  React Native do tworzenia swojej kolejnej aplikacji mobilnej? Jeśli zastanawiasz się, czy to dobre rozwiązanie, poznaj listę 9 właściwości tego frameworka. Dzięki nim dowiesz się, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie, co pozwoli Ci na podjęcie ostatecznej i trafnej decyzji.

Czytaj dalej

Tagi:

Firmy prowadzące działalność handlową w internecie robią wszystko, co możliwe, aby zwiększyć swój zasięg i współczynnik konwersji. W celu stałego rozwoju i utrzymywania obsługi na wysokim poziomie muszą być spełnione pewne wymagania. Po pierwsze, nieustanna aktualizacja i poprawa obsługi klienta w swoim sklepie. Po drugie, konsekwencja w kreowaniu zgodnych w UX technologii na przestrzeni wielu platform. Po trzecie, przeciwdziałanie powstawaniu silosów danych, aby lepiej kolekcjonować informacje i podejmować decyzje na bieżąco. Po czwarte, znalezienie kompromisu między integracją nowych technologii a zakłócaniem pracy tych, które są już wykorzystywane.

Czytaj dalej

Projektowanie doświadczeń użytkowników to nieodłączny element tworzenia wszelkiego rodzaju produktów cyfrowych. Dlatego bez sprawdzenia tego, czego oczekuje odbiorca ciężko stworzyć w pełni zadowalające narzędzie. Dzieje się tak, ponieważ nowoczesne technologie zmieniają sposób interakcji użytkowników z ich urządzeniami, wpływając na dynamiczne ewoluowanie procesu cyfrowego projektowania produktu. Z tego powodu warto być na bieżąco z najnowszymi odkryciami i zastosowaniem różnych metodologii, by zapewnić odbiorcom jak największą ilość pozytywnych wrażeń. Poznaj więc 10 trendów UX z 2019 roku, które pomogą Ci tworzyć produkty w pełni zorientowane na użytkownika! 

Czytaj dalej

Jaki framework PHP wybrać do swojego projektu? Laravel czy Symfony? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób przed przystąpieniem do pracy. Szczególnie jeśli nie ma się doświadczenia w programowaniu. Wybór frameworka łączy się nie tylko z technologicznymi różnicami, ale dotyczy także własnych preferencji. Co więcej, podejmowanie wyboru jest też warunkowane czynnikami biznesowymi. Stoisz przed podobną decyzją? Zobacz, który framework i w jakim przypadku lepiej wybrać. 

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5