E-commerce

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Zmiany, które w ostatnim czasie zaszły w sferze e-commerce osiągają ogromną skalę. Nie tylko powstało dużo nowych sklepów online, ale także unowocześnione zostały te funkcjonujące na rynku już od jakiegoś czasu. 

 

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańską firmę konsultingową Frost & Sullivan światowa wartość e-commerce w sferze B2B osiągnie aż 6,7 bilionów dolarów do końca 2020 roku. Z kolei na naszym rodzimym rynku szacuje się, że branża e-commerce osiągnie wartość ponad 340 miliardów złotych. Co więcej, prognozuje się także, że przewaga nad handlem elektronicznym w sektorze B2C wciąż będzie dynamicznie wzrastać. W związku z tym konieczne jest przygotowanie się całej branży na gwałtowny rozwój. Jakie więc zmiany i wyzwania czekają na firmy zajmujące się handlem elektronicznym i na co muszą uważać? 

Czytaj dalej

Strategie marketingowe powinny być dostosowane do modelu biznesowego oraz rynku, na którym biznes e-commerce działa. Do pewnego jednak stopnia niektóre ogólne zasady i podstawowe prawidła są wspólne. Wynika to z tych samych idei oraz często bardzo podobnych platform. Jest kilka ważnych elementów, o które warto zadbać we współpracy z klientem biznesowym. Sprawdź, co mamy na myśli!

Czytaj dalej

Produkujesz własne towary i chcesz rozwinąć biznes także w sieci? Jesteś hurtownikiem i zależy Ci na dotarciu do szerszego grona klientów? A może marzy Ci się rozbudowa istniejącej już e-hurtowni i zwiększenie asortymentu? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś „TAK”, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Jest nim wdrożenie odpowiedniej platformy e-commerce, która odpowie na wszystkie Twoje potrzeby! W jaki sposób to zrobić? Zapraszamy do naszego poradnika, w którym krok po kroku pokażemy Ci jak wybrać i wdrożyć platformę B2B!

Czytaj dalej

Trend rynkowy w świecie e-commerce pokazuje, że użytkownicy mobilni dominują w przeglądaniu witryny. Jednak realizacje transakcji wciąż głównie odbywają się na komputerach stacjonarnych. Nie łatwo będzie odwrócić tę tendencję, ale można zmniejszyć pomiędzy nimi różnicę.

 

Dysproporcja pomiędzy platformami wynika z kilku prostych cech desktopów i ich przeglądarek. Aby zwiększyć wskaźnik konwersji na urządzeniach mobilnych, trzeba usprawnić ich działanie. Desktopy wciąż stoją najwyżej w hierarchii softwarowej, co znaczy, że większość aplikacji i stron powstaje z myślą o przeglądarkach stacjonarnych. Wiele funkcji nie dociera do wersji mobilnej albo jest okrojonych. Aby zwiększyć swoje szanse w konkurowaniu ze sprzedażą na komputerze stacjonarnym, trzeba ułatwić transakcję na urządzeniu mobilnym.

smarphone-z-aplikacjami-na-pulpicie

Czytaj dalej

Jak zabezpieczyć sklep dzięki Magento Security Scan Tool?Przezorny zawsze ubezpieczony? Ten slogan tak mocno wszedł w naszą kulturę, że dziś już mało kto pamięta, z jakiej okazji powstał. Było to na potrzeby reklamy PZU. Mimo że nie jest już ona emitowana, hasło wciąż okazuje się aktualne. W naszym wypadku warto odnieść je do funkcjonowania sklepu internetowego, ponieważ chroniąc go zawczasu, zyskujemy pewność, że atak hakerski nie będzie dla nas aż tak straszny.

Czytaj dalej

Konsumenci częściej niż kiedykolwiek dokonują zakupów za pomocą telefonów komórkowych. Według Adobe smartfony są na dobrej drodze, aby wygenerować ponad 50% wydatków online do września 2022 r. Udział osób, które wykorzystywały je do uzyskania kredytu lojalnościowego, wzrósł z 26,8% w 2019 r. do 34,8% w 2020 r. Eksperci uważają, że w miarę trwania pandemii zakupy online i handel mobilny będą się nadal rozwijać.

 

Poprawa komfortu korzystania z telefonu komórkowego może być zatem jedną z najważniejszych inwestycji, jakie dokonasz w swojej firmie w tym roku. „Spełnianie potrzeb i oczekiwań klientów w takiej chwili jest niezbędne: może to albo rozbudować, albo zniszczyć Twoją markę” – powiedział Nate Smith, kierownik grupy ds. marketingu produktów w Adobe Analytics.

 

Progressive Web Apps (PWA) to najlepszy sposób na zapewnienie klientom doskonałych wrażeń na wszystkich urządzeniach mobilnych, a nawet na komputerach stacjonarnych. Mogą zastąpić mozaikę responsywnych witryn internetowych i aplikacji mobilnych jedną bazą kodu, która działa dla wszystkich punktów końcowych.

Czytaj dalej

Jako osoby różnimy się pomiędzy sobą. Każdy z nas często ma inne preferencje, potrzeby i upodobania niż druga osoba. Jednak często na podstawie różnych kryteriów tworzymy grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach, poglądach i upodobaniach. Dokładnie takie parametry muszą brać pod uwagę sprzedawcy online, którzy chcą dotrzeć do odpowiedniego grona odbiorców i jak najlepiej zaspokoić ich oczekiwania. Jak osiągnąć sukces w najlepszym dopasowaniu produktów do danego klienta?

strona z produktami zarzadzanymi w pimcore

Czytaj dalej

Każda branża charakteryzuje się pewną sezonowością. To specyficzny okres, w którym jej produkty cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów, np. sprzęty wodne przed i podczas wakacji. Jednak w ciągu roku istnieją także inne specjalne wydarzenia, które również wiążą się ze zwiększonym popytem na oferowane artykuły, np. wszelkiego rodzaju wyprzedaże, Black Friday, czy Cyber Monday. Te gorące okresy są szczególnie ważne w internetowej sferze handlu. To właśnie wtedy strony e-sklepów muszą być gotowe na zwiększenie obrotów – większą liczbę użytkowników, dokonywanych transakcji i idące za tym przeciążenia serwerów. Jak właściwie przygotować swój sklep, by sprostał wymaganiom klientów i przyniósł oczekiwane zyski?

 

Przedstawiamy specjalny przewodnik wzorowany na tym od Adobe, w którym wyjaśniamy, co należy zrobić, aby uzbroić się w odpowiednie narzędzia przed szczytową wydajnością sezonu. Wdrażanie zaleceń to nie wielka inwestycja czasu, która jednak powinna znaleźć się wysoko na Twojej liście priorytetów, ponieważ umożliwi Ci odpowiednie przygotowanie do osiągnięcia szczytowego ruchu sprzedażowego. Jeśli zastanawiasz się, kiedy należy rozpocząć prace – zacznij już dziś! Ponieważ najbardziej polecanym momentem na wdrażanie tego typu rozwiązań jest okres, co najmniej trzech miesięcy przed krytyczną datą w kalendarzu – sezonem na Twoje produkty!

Czytaj dalej

Framework, czyli platforma programistyczna dla web-developerów, to przede wszystkim szkielet do budowania aplikacji. Dzięki niemu możemy określić strukturę nowego programu oraz ogólny mechanizm jego funkcjonowania. Dostarcza on także zestaw gotowych komponentów oraz bibliotek, które umożliwiają wykonywanie danych zadań. 

 

Jednym z najpopularniejszych frameworków jest Symfony, oparty na języku programowania PHP i dostępny w ramach dostępu open-source. Swoją popularność w środowisku programistycznym zawdzięcza temu, że w znaczny sposób redukuje czas pracy konieczny do stworzenia oprogramowania.  Co więcej, liczne zalety oferuje także pod kątem biznesowym. Między innymi ze względu na to, że w krótkim czasie i za przystępną kwotą zespół może wraz z nim wytworzyć wysokiej jakości aplikację. Jednak to tylko jeden z plusów Symfony. Zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania ten framework! 

Czytaj dalej

Sztuczna inteligencja (ang. AI – artificial intelligence) od dobrych kilku lat pojawia się w różnych sferach biznesu. Szczególnym powodzeniem cieszy się w dziedzinie marketingu. To właśnie tam tworzenie modeli zachowań inteligentnych oraz programów i systemów symulujących tego typu zachowania przynosi najwięcej korzyści. W marketingu chętnie wykorzystuje się dorobek AI, jakim jest machine learning, czyli uczenie maszynowe. To dzięki niemu marketingowcy w znaczny sposób mogą usprawnić swoją pracę. Czym dokładnie jest machine learning i dlaczego warto wykorzystać go we własnym biznesie? Dowiedz się z naszego artykułu!

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5