E-commerce

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Spring Boot to framework oparty na Java, stworzony z myślą o tworzeniu mikroserwisów. Powstał z rąk Pivotal Team – międzynarodowego zespołu deweloperów. Przystosowany jest do tworzenia aplikacji samodzielnych. Dzięki architekturze mikroserwisów umożliwia uruchamianie poszczególnych elementów osobno, niezależnie od siebie. 

 

Spring Boot oferuje szybkie i bezproblemowe postawienie aplikacji w krótkim czasie, ponieważ odbywa się to bez dodatkowych konfiguracji podczas instalacji. Skraca to nie tylko czas tworzenia aplikacji, ale również zasoby finansowe i kadrowe potrzebne do jej uruchomienia. 

Czytaj dalej

Czym jest Laravel? To nic innego jak framework do aplikacji internetowych. Został napisany w języku PHP i bazuje na wzorcu architektonicznym Model-View-Controller. Kod źródłowy Laravel’a jest udostępniany na licencji MIT.

 

Swoją popularnością Laravel bardzo szybko dorównał pozostałym, obecnym już od jakiegoś czasu frameworkom. Okazuje się też, że w dwa lata po powstaniu był najczęściej wyszukiwanym frameworkiem w Google. Czemu zawdzięcza swój sukces i czy to oznacza, że może być wykorzystywany w każdym projekcie programistycznym? Sprawdź, jak to naprawdę wygląda!

Czytaj dalej

JSON Web Tokens to otwarty standard, który umożliwia transfer danych lub wymianę informacji między dwiema frakcjami. Działa na zabezpieczonym URL-u. Dane przekazywane są zakodowane jako obiekty JSON Web Signature lub jako struktury JSON Web Encryption. Przekazywanym informacjom można ufać, ponieważ są podpisane cyfrowo. Podpisuje się je w sposób niejawny za pomocą algorytmu HMAC lub jawnie za pomocą klucza publicznego/prywatnego RSA lub ECDSA.

 

JSON Web Tokens pozwala nadać podpisane przekazy. Umożliwiają one weryfikację zawartości. Natomiast zakodowane przesyłki ukrywają tę zawartość. Korzystanie z prywatnego lub publicznego klucza dodatkowo certyfikuje nadawcę transferu danych lub informacji. 

Czytaj dalej

Co jest nieodłącznym elementem wszystkich wysoko funkcjonujących aplikacji? To oczywiście wymiana danych, bez których systemy nie mogłyby poprawnie funkcjonować. Jednak, aby była ona możliwa, niezbędne jest określenie odpowiednich reguł i formatów komunikacji. W ich skład wchodzą m.in. protokoły komunikacji i usystematyzowane struktury danych takie jak SOAP i REST. Którą z nich i w jakim wypadku wybrać? Podpowiadamy. 

Czytaj dalej

Programiści nie mają łatwego zadania. Przy tworzeniu zwykłej, wydawać by się mogło nieskomplikowanej aplikacji, pracować musi cały zespół osób. Powstanie finalnego produktu może odwlec się nawet o kilka miesięcy, głównie ze względu na stałe testowanie i usuwanie błędów. Czy istnieją narzędzia ułatwiające ten proces?

Czytaj dalej

Urządzając firmę, personalizując samochód, czy aranżując mieszkanie, najczęściej poszukujemy rzeczy dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Zdarza się więc, że wybieramy meble na wymiar, czy dobieramy specjalną tapicerkę. Dlaczego to robimy? Ponieważ wierzymy, że produkty skrojone na miarę lepiej zaspokoją nasze oczekiwania niż te gotowe, dostępne dla wszystkich. Dlaczego więc tak samo nie zrobić z oprogramowaniem w naszej działalności? Sprawdź, czym jest oprogramowanie dedykowane i kiedy warto w nie zainwestować. 

Czytaj dalej

Architektura SOA to koncepcja, według której systemy informatyczne buduje się pod użytkownika i usługi, które są mu potrzebne. W obrębie tego zagadnienia mieszczą się wytyczne określające związek biznesowy i informatyczny przedsiębiorstwa. Wszystko, co uznane może być za element oprogramowania stworzony w celu użytkowym, może być włączony do architektury SOA.

Czytaj dalej

Czym jest Symfony? To platforma programistyczna w języku PHP utrzymana w ruchu otwartego oprogramowania. Oznacza ono dostęp do kodu źródłowego i możliwość ingerencji w kształt platformy. Symfony cieszy się dużą popularnością wśród deweloperów ze względu na możliwość tworzenia dużych projektów. Zezwala również na korzystanie z PHP 5, za czym idzie szeroka możliwość konfiguracji. Symfony umożliwia tworzenie wielu linii kodu przy niskim koszcie.

 

Innymi frameworkami opartymi na PHP są m.in. Codeigniter, Zend i Cake PHP. Jednak to Symfony jest pierwszym wyborem wielu firm deweloperskich. Jest szybsze od pozostałych i wykorzystuje dwa razy mniej pamięci. 

Czytaj dalej

Rozwój technologiczny na całym świecie swoją skalą zmusza producentów i firmy serwisujące do ciągłych innowacji na swoich liniach produkcyjnych. Wykonywana na nich praca musi być szybka i wydajna. Potencjał pracowniczy i produkcyjny musi być wykorzystywany w pełni, aby sprostać popytowi i utrzymać się na rynku z silną konkurencją.

Czytaj dalej

System CRM to niezastąpione narzędzie w funkcjonowaniu sklepu internetowego. Umożliwia szereg funkcji, dzięki którym usprawnia pracę całego zespołu. Jednak przede wszystkim pozwala zrozumieć swojego klienta, nawiązać z nim relacje i w efektywny sposób nimi zarządzać. Czym dokładnie jest, co oferuje i dlaczego warto korzystać z CRM? Podpowiadamy. 

Czytaj dalej
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5