E-commerce

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Z niemałą przyjemnością ogłaszamy, że nowa wersja Pimcore jest już dostępna na rynku! Wszystko to za sprawą zespołu Pimcore, zaangażowanej społeczności oraz entuzjastów tego narzędzia. Okazuje się, że aż 250 autorów kodu pomagało je rozwijać. Dlaczego to dla nas tak istotna nowina? Najnowsza wersja zawiera ponad 100 ulepszeń poprzednich funkcji i naprawione błędy, a co więcej to kolejna platforma do zarządzania danymi, działająca na zasadach open source, którą udało się jeszcze bardziej rozwinąć. To sukces nie tylko autorów Pimcore, ale i wszystkich programistów, którzy dziś mogą korzystać z rozwiązania. 

Czytaj dalej

Tagi:

Czym jest MDM? Angielskie rozwinięcie skrótu to Master Data Management, czyli zarządzanie danymi. Zgodnie z definicją Garntera jest to złożona koncepcja, opierająca się na technologii, w której biznes i IT współpracują ze sobą nierozłącznie, zapewniając jednolitość, dokładność, spójność semantyczną, sprawne zarządzanie i odpowiedzialność za wspólne zasoby danych podstawowych w przedsiębiorstwie. 

 

Zarówno niewielkie firmy, jak i globalne przedsiębiorstwa coraz bardziej próbują zwiększyć swoją wartość biznesową dzięki usprawnianiu zarządzania danymi. Tego typu działania doskonale obrazuje branża telekomunikacyjna, w której niezwykle ważny jest sprawny przepływ danych. W sytuacji, kiedy poszczególne działy nie miałyby ze sobą tego typu łączności, zdarzałoby się, że klient korzystający z usług operatora telekomunikacyjnego, otrzymywałby osobne rachunki za każdą usługę (np. na różnego rodzaju połączenia krajowe i zagraniczne). Co więcej, wskutek niespójności danych prawdopodobne jest, że otrzymywałby także  wiadomości z ofertami, na które już się zapisał. Wszystko to byłyby niedopuszczalne błędy w obsłudze klienta, które wskazywałyby na błędne i nieprofesjonalne zarządzanie danymi.  

 

Tego typu niespójność nie tyczy się jedynie wyżej wspomnianej branży, ale wielu innych sektorów biznesowych na całym świecie. Bez integracji systemów, zachodzi powielanie danych, co bezpośrednio przekłada się na niezdolność organizacji do sprawnej i efektywnej obsługi klientów i rodzi ich poważne frustracje. 

 

Aby zapobiec tego typu sytuacjom, warto więc skorzystać z rozwiązania MDM. Pomoże ono w zarządzaniu jakością oraz spójnością elementów danych. Pozwoli również przemodelować strategię danych, która jest niezbędna do przyspieszenia rozwoju firmy. Zobacz więc, w jak w poprawny sposób wdrożyć  Master Data Management i dlaczego przyda się w Twojej firmie!

Czytaj dalej

Tagi:

Jak najlepiej wytłumaczyć, czym jest Akeneo Pim? Doskonałą analogię zastosował pracownik firmy, porównując system do pilota od telewizora. Brzmi zagadkowo? Zdecydowanie tak! Jednak to naprawdę doskonała analogia. 

 

Wyobraź sobie, że ten niepozorny element – pilot TV może być potraktowany jako największy wynalazek wrzechczasów. Bo w końcu, jak w komfortowy sposób oglądać telewizję bez niego? Z pewnością zdajesz sobie z tego sprawę, jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się szukać przez pół godziny pilota w otchłaniach kanapy, pod stołem lub w innym „typowym” dla niego miejscu. 

 

Jeśli nie byłbyś w posiadaniu tego wyjątkowego gadżetu, nie mógłbyś zwyczajnie usiąść, zrelaksować się i pozwolić, aby rozrywka sama do Ciebie przyszła. Zamiast tego musiałbyś wstawać, podchodzić do telewizora i ręcznie zmieniać kanały, przeglądać każdy z nich w poszukiwaniu tego, co faktycznie Cię interesuje, gdy chcesz ściszyć lub podgłośnić program, albo pominąć reklamę i co więcej, powtarzać ten proces za każdym razem, kiedy najdzie Cię ochota na włączenie telewizora. Ponadto, jeśli korzystasz ze Smart TV, praktycznie niemożliwe byłoby korzystanie z platform typu Netflix lub innych oferujących dostęp do całej puli filmów i seriali. Gdyż bez pilota nie miałbyś do nich dostępu.

 

Reasumując – bez pilota oglądanie telewizji nie byłoby niemożliwe, ale znacznie utrudniłoby to, co ostatecznie powinno być rozrywką, a nie żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Właśnie dlatego pilot może być potraktowany jako jeden z najlepszych wynalazków na świecie. A tak, jak każdy dobry nowy telewizor potrzebuje do swojej obsługi pilota, tak każdy profesjonalny zespół zajmujący się wzbogacaniem i rozwijaniem produktu potrzebuje swojego podstawowego wyposażenia, którym jest właśnie rozwiązanie umożliwiające zarządzanie informacjami o produkcie – PIM. Pod wieloma względami dobre rozwiązanie PIM jest jak zdalne sterowanie informacjami o produkcie i kierowanie doświadczeniem produktu. Dochodzimy tu więc do sedna naszego tematu, że jest to narzędzie, które poprzez swoją funkcjonalność jest analogicznie do pilota od telewizora.

Czytaj dalej

Tagi:

Co najbardziej wyróżnia Cię na tle konkurencji? Nie koniecznie musi to być wyjątkowy produkt. To przede wszystkim wyjątkowe doświadczenie klienta, które oferujesz mu w trakcie styczności z Twoim sklepem online. Niezależnie więc od tego, czy jesteś producentem, dystrybutorem, hurtownikiem, czy sprzedawcą detalicznym to właśnie pozytywne doświadczenie online przekłada się na rentowność Twojego biznesu. Podejście zorientowane na klienta szczególnie istotne jest w sektorze B2B. Ponieważ najczęściej tego typu transakcje i spotkania muszą odbywać się tam gdzie chce i kiedy tego klient.

Czytaj dalej

Tagi:

Nie ma sprawnej pracy bez odpowiednich narzędzi. Ta zasada sprawdza się w każdej dziedzinie – od branży budowlanej, po biurową. Tak samo jest więc w przypadku działań programistów. Ich prace nie zakończą się powodzeniem bez właściwych narzędzi, które w tym przypadku stanowią programy, umożliwiające stworzenie np. aplikacji internetowych. Istnieje cały przekrój tego typu rozwiązań, które programista wybiera zgodnie ze stylem swojej pracy. Jedną z technologii, na którą warto zwrócić uwagę, jest biblioteka JavaScript o nazwie Vue.js. Do czego służy i dlaczego aż tak zyskuje na znaczeniu w pracy programisty? Dowiedz się tego z naszego wpisu! 

Czytaj dalej

Tagi:

Jeśli zajmujesz się tworzeniem aplikacji, z pewnością zetknąłeś się z React JS. Mimo że nie jest on typowym frameworkiem, oferuje wiele możliwości, dzięki czemu w ostatnich czasach znacząco zyskał na popularności. Wiele znanych i cenionych serwisów zdecydowało się na jego implementację. Wśród grona odbiorców znajduje się m.in. Netflix, Facebook, Instagram, Pinterest i Skype. Zobacz, co ma do zaoferowania React JS i dowiedz się, dlaczego ma tak wielu zwolenników!  

Czytaj dalej

Tagi:

E-learning stał się popularny na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne platformy do nauki np. języków obcych, oferujące certyfikowane kursy z różnych dziedzin i inne możliwości dla osób chcących zdobyć nowe kwalifikacje. Szczególnym powodzeniem platformy e-leraningowe zaczęły cieszyć się podczas pandemii korona wirusa, kiedy zmuszeni do pozostania w domu, szukaliśmy rozwiązań na zagospodarowanie nadmiaru wolnego czasu. To doświadczenie pokazało nam, że przyszłość jest w internecie i z pewnością niektóre dziedziny biznesu znajdą w nim swoją przestrzeń na stałe. Jedną z nich jest właśnie sfera edukacji, dlatego warto przyjrzeć się najlepszym platformom e-learningowym, których można używać do kursów online. Jeśli interesujesz się prowadzeniem własnych szkoleń, działasz w marketingu i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem lub jesteś szkoleniowcem i marzysz o otwarciu własnego biznesu, zobacz jakie narzędzie w postaci platformy e-learningowej wybrać!

Czytaj dalej

Tagi:

Zacznijmy od tego, na czym polega proces biznesowy. To uporządkowany ciąg czynności, które służą zaspokojeniu potrzeb klienta procesu, czyli jego odbiorcy. Do realizacji wszystkiego rodzaju procesów są potrzebne odpowiednie zasoby. Aby mówić o pełnym procesie, warto również wyszczególnić pojęcia, które pomagają w obrazowaniu całego zjawiska. Należy do nich mapa procesu, czyli sposób pokazania zależności pomiędzy procesami lub jego elementami. Dzięki niej możemy badać sprawność samego procesu. Istotne jest także pojęcie modelu biznesu, który służy do zobrazowania funkcjonowania procesu. Z kolei prototyp jest już pełnym, sparametryzowanym modelem procesów, który może posłużyć do przeprowadzenia symulacji oraz do wykonania narzędzi wspierających realizację. 

Czytaj dalej

Przed przystąpieniem do wprowadzania wszelkiego rodzaju zmian niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Właśnie w tym celu powstała analiza przedwdrożeniowa. Jest ona dokumentem, który zawiera wszelkie informacje dotyczące wdrożenia nowego systemu do organizacji. Może to być dla przykładu integracja systemu ERP w działalności e-commerce. Dokument ten kumuluje charakterystykę doczesną firmy, plany i założenia na przyszłość. Jest dla pracowników azymutem na dalszy rozwój oraz drogowskazem na drodze do nowego systemu.

Czytaj dalej

Czym jest PIM?

Zanim przejdziemy dalej, warto przytoczyć definicję pojęcia PIM. Rozszerzenie skrótu to Personal Information Manager, czyli zarządzanie informacjami o produkcie. Odnosi się ono to procesu przetwarzania wszystkich danych, treści oraz innych materiałów niezbędnych do wprowadzania produktów na rynek i ich sprzedaży. PIM zapewnia także możliwość tworzenia wysokiej jakości danych do użytku wewnętrznego oraz do wielokanałowej dystrybucji. Aby dokładnie zrozumieć, czym jest i na czym polega zarządzanie informacją produktową, należy bardziej szczegółowo przyjrzeć się jej poszczególnym funkcjom i zastosowaniu.

Czytaj dalej

Tagi:

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5