InspiredBy

InspiredBy to wyjątkowy serwis, oferujący możliwość subskrybcji zestawów prezentowych komponowanych przez polskich celebrytów. W ofercie znajdują się nie tylko typowe dla tego rodzaju inicjatyw zestawy kosmetyczne, ale również m.in. artykuły spożywcze, markowe akcesoria oraz biżuteria. W ramach abonamentu Klienci mogą liczyć na produkty takich firm, jak Marc Jacobs, Astor, Adidas, Anatomicals, E.Wedel i wiele innych. Każdego miesiąca zestawy trafiają do tysięcy stałych subskrybentek.

Zaawansowany system subskrypcji Działanie serwisu www.inspiredby.pl opiera się na systemie zamówień i regularnych wysyłek, które dostarczane są do Klientów w określonych odstępach czasu. Biorąc pod uwagę fakt, że poszczególne typy wysyłek charakteryzują się odmiennymi terminami dostarczania, podczas projektowania architektury subskrypcji należało wziąć pod uwagę znacznie więcej elementów niż w przypadku mniej zaawansowanych systemów.
Efektem naszych prac developerskich jest rozbudowana struktura zamówień, która oferuje użytkownikom pełną kontrolę nad poszczególnymi etapami przesyłki poprzez:
  1. zakładkę „moje konto“, pozwalająca edytować zamówiona subskrypcje oraz sprawdzać ich aktualny status,
  2. odnośnik przekierowujący do panelu historii zamówień, udostępniającego wgląd w archiwum subskrypcji,
  3. przycisk przekierowujący do zakładki zawierającej dane dotyczące aktualnych subskrypcji (istnieje możliwość aby z jego poziomu anulować zamówienia oraz monitorować stan wysyłki),
  4. przycisk umożliwiający zapis do newslettera.
Zintegrowane systemy płatności Zaawansowany system subskrypcji wymaga odpowiedniej architektury płatności, dlatego szczególną uwagę poświęciliśmy integracji z wybranymi pośrednikami online. Po wnikliwej analizie najbardziej efektywnych rozwiązań podjęto również decyzję o dodaniu możliwości otrzymywania informacji na temat przesyłki również za pomocą formularza kontaktowego, co usprawniło komunikację z administracją sklepu. Istnieje również możliwość zapisania się do newslettera.
Nowoczesne rozwiązania na poziomie layoutu Po dopracowaniu strony technicznej projektu rozpoczęto prace związane z wyglądem strony. W trosce o lepszą widoczność portalu oraz wyższe wyniki SEO jedną z naszych pierwszych decyzji było wdrożenie rozwiazań z zakresu Responsive Web Design. Polegają one na zmodyfikowaniu kodu strony w taki sposób, aby dostosowywała się ona do zmiennych parametrów urządzeń, na których będzie wyświetlana. Nie tylko pozwala to na prawidłowe wyświetlanie domeny na każdym rodzaju urządzenia, ale stanowi też znaczne udogodnienie dla administratorów, pozwalając m.in. na wprowadzenia późniejszych zmian w wyglądzie strony przy jednoczesnym obniżeniu kosztów związanych z jej utrzymaniem.
Kolejnym ukłonem w kierunku najnowszych trendów związanych w web designem było również całkowite oparcie strony na rozwiązaniu Infinite Scroll, czyli przedstawieniu treści w formie jednolitego ciągu. Największym jego atutem jest przede wszystkim wygoda: zagłębienie się w treść strony nie wymaga bowiem od użytkownika żadnych dodatkowych akcji oprócz przewijania (co jednocześnie sprawia, że Infinite Scroll jest najlepszą opcją budowy strony z myślą o urządzeniach mobilnych). To jednak nie wszystko: jak dowodzą testy UX, usunięcie z widoku strony „przystanków“ określających jej koniec zwiększa ilość obejrzanych treści. Wynika to chęci spontanicznego doczytania oferowanych treści, która drzemie w każdym z nas i została już wielokrotnie udowodniona np. przez popularny serwis społecznościowy Facebook, którego stream potrafi zaangażować na wiele godzin.
Ciekawym rozwiązaniem zwiększającym atrakcyjność strony jest też przedstawienie aktualności oraz dodatkowych materiałów w formie sliderów, czyli ruchomych zdjęć, które przekierowują do podstron ze szczegółowymi informacjami. Rozwiązanie to jest nie tylko wygodne z punktu widzenia użytkownika (nie wymaga przeszukiwania strony pod kątem określonych danych), ale również atrakcyjne wizualnie: profesjonalne zdjęcia i ruchome elementy przykuwają wzrok i są wygodniejsze w odbiorze.
Wszystkie opisane powyżej wdrożenia powstały w oparciu o technologię JavaScript, co pozwoliło uniknąć późniejszych prac związanych z aktualizacją strony, zwiększając jednocześnie płynność jej działania. Dzięki temu wyeliminowana została również większość ewentualnych problemów technicznych.

Social Media firstŻyjąc w świecie mediów społecznościowych nie sposób pominąć ich w projekcie strony internetowej. W związku z tym, już z poziomu strony głównej istnieje możliwość przeniesienia się na fanpage marki oraz jej profil w serwisie Twitter. Rozwiązanie to generuje wiele możliwości sprzedażowych oraz marketingowych:
  1. pozwala na pokazanie produktów w odsłonie lifestyle, co zwłaszcza w przypadku oferty kosmetycznej znacząco wpływa na wyniki sprzedażowe,
  2. ociepla wizerunek firmy poprzez udostępnianie wpisów zawierających recenzje Klientów i autorów zestawów,
  3. sprzyja rozwojowi marketingu szeptanego wokół oferowanych produktów i nadchodzących promocji (według badań, tego rodzaju pomocja działa skuteczniej niż kampanie reklamowe: Klienci ufają opiniom innych w większym stopniu niż przekazom marketngowym),
  4. zwiększa ilość kanałów dotarcia do potencjalnych subskrybentów, wliczając w to również nowe grupy odbiorców (każde medium społecznościowe to zupełnie nowa grupa docelowa, charakteryzująca się innymi cechami),
  5. skraca drogę komunikacji pomiędzy Klientem a marką (wypełnianie formularzy kontaktowych jest czasochłonne, podczas gdy rozmowa poprzez komentarze/chat na fanpage zajmuje w większości przypadków kilka minut).

Powyższe zalety to tylko kropla w morzu benefitów, jakie niskim kosztem można uzyskać dzięki obecności marki w social media. Dlatego właśnie w ramach integracji domeny z wtyczką społecznościową dodana została również możliwość wygodnego logowania za pomocą konta Facebook. Dzięki temu Klient może złożyć zamówienie bez poświęcania dodatkowego czasu na zakładanie konta i rejestrację w serwisie, a wszystkie jego dane zostają automatycznie pobrane z formularzy informacyjnych jego konta społecznościowego. Co więcej, rozwiązanie to skraca sam proces dokonywania zamówienia, przyczyniając się do zwiększenia prawdopodobieństwa finalizacji transakcji.