Mojekrzesła

Mojekrzesla.pl to sklep internetowy działający na rynku sprzedaży detalicznej i hurtowej mebli biurowych od 2010 roku. Właścicielem marki do 31 stycznia 2017 roku jest firma WES, jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce, nagrodzona między innymi wyróżnieniem Gazela Biznesu. Wyróżnienie jest przyznawane dynamicznie rozwijającym się firmom, dbającym o jakość, miło nam, iż do tego wzrostu mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę poprzez budowę platformy e-commerce, pozwalającej na uzyskanie tak dynamicznych wzrostów sprzedaży.

 

Wyzwania e-commerce

Prace związane z wdrożeniem platformy sprzedażowej e-commerce rozpoczęły się od przygotowania analizy biznesowej, na którą składała się analiza funkcjonalna oraz techniczna. Pozwoliła ona zdefiniować najważniejsze zadania, wśród których można wymienić:

 1. Wdrożenie layoutu zgodnie z założeniami Responsive Web Design
 2. Migracja danych o kontrahentach, produktach i migracja SEO na platformę Magento 2
 3. Przygotowanie ścieżki zakupowej na potrzeby klientów instytucjonalnych
 4. Wdrożenie zaawansowanego konfiguratora produktu, pozwalającego na konfigurowanie wykończeni produktów oraz typów materiałów
 5. Zadbanie o odpowiednią wydajność oraz przygotowanie serwisu na wzrost sprzedaży
 6. Moduł wyliczający koszty dostaw

 

 

Moduł wyliczający koszty dostaw

W ramach prac przygotowaliśmy specjalny moduł, który nalicza końcowy koszt dostawy w zależności od producentów, których wyroby znajdą się w danym zamówieniu. Moduł jest w pełni konfigurowalny, co oznacza że pozwala na dodawanie nowych dostawców i kosztów dostaw dla nich. Dla każdego z producentów istnieje możliwość zdefiniowania przedziału cenowego oraz kosztu dostawy na produkty przypadające w zamówieniu na danego producenta. Dodatkowo każdy producent ma opcję mnożenia wartości dostawy przez liczbę sztuk, wówczas system mnoży koszt dostawy ujęty w ramach danego przedziału wartości zamówienia przez każdy produkt należący do danego producenta. W przypadku, gdy w zamówieniu znajdzie się kilka produktów różnych producentów system wylicza sumaryczny koszt dostawy na wszystkich producentów i przedstawia go klientowi, również z rozbiciem na poszczególnych producentów. Moduł bierze pod uwagę systemowe reguły rabatowe, w przypadku gdy w regułach promocyjnych ustawiona została np. darmowa dostawa.

 

 

Konfigurator produktów

Definiowalny konfigurator produktu wraz z nowym typem produktu dla Magento 2. Możliwość wiązania zależności pomiędzy atrybutami. Administrator ma możliwość przypisania produktowi odpowiednich wartości atrybutów poprzez zaznaczenie checkboxa, a następnie zdefiniowanie wartości wzrostu ceny produktu. System jest w pełni elastyczny i pozwala na skorzystanie również z utworzonych wcześniej zestawów atrybutów a następnie ich modyfikacje, co znacznie przyspiesza konfigurowanie oferty.

 

 

Jednokrokowy proces zamówienia

W serwisie wykorzystany został tzw. Jednokrokowy proces zamówienia, w ramach którego wszystkie informacje konieczne do uzupełnienia przez użytkownika celem złożenia zamówienia dostępne są na jednej karcie, w przypadku wyboru odpowiednich opcji kolejne są doładowywane ajaxowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie uproszczona została ścieżka zakupowa i skrócony czas potrzebny na złożenie zamówienia przez użytkownika. Dodatkowo na potrzeby klientów instytucjonalnych wprowadzony został trzeci adres – tzw. adres nabywcy.

 

Wybrane dane z realizacji:

 1. Ponad 600 zadań zrealizowanych przed uruchomieniem nowego systemu
 2. Ponad 1000 zmian wprowadzonych do repozytorium projektu
 3. Wzrost ruchu po wdrożeniu na poziomie 159%
 4. Wzrost ilości transakcji na poziomie 143%
 5. Wzrost średniej wartości koszyka o 21%