Implementacja PWA dla firmy Grodno

Implementacja PWA dla firmy Grodno

Klient

Elektromag to polska marka oferująca rozwiązania w branży dekoracji wnętrz, która skupia się na sprzedaży systemów i osprzętu oświetleniowego. W portfolio oferowanych towarów wchodzą te wykonane przez światowej renomy producentów: Philips, Bosch, czy Nowodvorski Lighting.

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Celem klienta była zmiana systemu na którym opiera się infrastruktura sklepu i instalacja szablonu frontowego. PWA jest znacznie szybsze i powinno przynieść wzrost sprzedaży sklepu.

Cele projektu

Zmiana systemu na Magento

Zmiana platformy operującej działaniami sklepu z Shopera na Magento: platforma oferuje więcej funkcji i możliwości rozbudowy systemu.

Wprowadzenie szablonu PWA

Zaimplementowanie rozwiązania PWA (Progressive Web Apps) pozwalające na szybsze korzystanie ze sklepu i skrócony czas ładowania stron.

Rozwiązanie

PWA, z angielskiego Progressive Web Apps, jest technologią IT ukierunkowaną na zwiększenie wygody korzystania ze stron internetowych w formie aplikacji mobilnych i wersji desktopowych. Polega na używaniu pamięci podręcznej, co zmniejsza ilość danych potrzebną do wczytania treści i przyspiesza tym samym ładowanie stron. Umożliwia on również wczytywanie części treści w trybie offline. Na skorzystanie z tego rozwiązania zdecydowały się m.in. Twitter czy Hosting.com. 

PWA jest obsługiwana przez platformę Magento, która oferuje rozwiązania w sferze infrastruktury dla sklepów internetowych. Dzięki otwartej licencji i rozbudowanemu systemowi, Magento jest w stanie zapewnić niemal nieograniczone możliwości w projektowaniu e-sklepów i ich rozbudowie. To dlatego tak wiele biznesów, np. Coca Cola,  zdecydowało się na skorzystanie z tej platformy. 

sklepy Magento
Magento Polska

Komentarz

projektowanie sklepów Magento wdrożenia Magento Warszawa
sklepy Magento Wrocław

Adrian Chojnicki

CTO

agencja ecommerce

PWA wykorzystuje nowoczesne możliwości sieciowe, aby zagwarantować użytkownikom wrażenia podobne do tych, które towarzyszą im podczas korzystania z dedykowanej aplikacji mobilnej. Spełnia ona określone wymagania – jest wdrażana na serwery, dostępna przez adres URL oraz indeksowana przez wyszukiwarki. Technologia ta to doskonałe połączenie między światem mobilnym a stacjonarnym.

Nasze działania

Po przeniesieniu sklepu na platformę Magento, specjaliści G4N zainicjowali wprowadzenie autorskiego rozwiązania typu PWA. Został on zastosowany do części front-endowej witryny. Nasi deweloperzy użyli narzędzia GraphQL do konwersji elementów sklepu do formatu PWA, żeby zapewnić skrócony czas ładowania wszystkich elementów.

Zastosowali również silnik wyszukiwania SOLR, do którego zaimportowano dane produktowe 15 tys. unikatowych towarów. Aby zapewnić spersonalizowany i nowoczesny standard użytkowania, nasi specjaliści zrekonstruowali istniejące moduły.

Chcąc osiągnąć wysoką funkcjonalność zaimplementowali autorskie moduły, wykorzystujące technologię PWA, np. moduł marek, importer produktów czy generator feedów. Zgodnie z życzeniami klientami zastosowane rozwiązania zostały przygotowane z myślą o specyfice jego strony i brały pod uwagę wyzwania codziennej pracy firmy Elektromag.

Rezultat

Nowy system operacyjny

Zastosowanie nowszego i bardziej wszechstronnego systemu do obsługi sklepu

Implementacja PWA

Zgodnie z oczekiwaniami zaimplementowano system PWA, który przyśpieszył działanie całego serwisu.

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager