Migracja z Magento 1 na Magento 2 dla Neonet

Migracja z Magento 1 na Magento 2 dla Neonet

Klient

Jeden z liderów sprzedaży w branży RTV-AGD, który oferuje bogaty pakiet usług około sprzedażowych w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Obecnie posiada prawie 300 sklepów na terenie całej Polski oraz sklep internetowy, który miesięcznie obsługuje ponad 4 000 000 użytkowników. Jesteśmy partnerami od 2015 roku i od tego czasu udało nam się wdrożyć kilkanaście projektów z różnych obszarów – od PWA po integrację modułów. Naszym celem jest, by Neonet był zawsze dobrze zoptymalizowany oraz doskonale radził sobie nawet podczas największego ruchu klientów. Sukces ich sklepu został doceniony i wyróżniony w takich konkursach jak Laur Konsumenta, Zaufane Opinie oraz Najwyższa jakość.

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Z uwagi na zaprzestanie wspierania przez Adobe platformy Magento 1 Neonet zdecydował się na migrację danych na platformę Magento 2. Pozwoliło to im na:

Cele projektu

Utrzymanie stałego wsparcia

Dostęp do nowych wtyczek oraz brak problemów z ich integracją oraz update’ami pozwoliło nam na szybsze wdrażanie nowych rozwiązań bez potrzeby tworzenia dedykowanych wtyczek i rozszerzeń

Mniejsze koszty optymalizacji

Zachowanie niskich kosztów poprzez wykorzystywanie rozwiązań wspieranych przez Magento.

Rozwiązanie

Od czerwca 2020 roku Magento 1 nie jest dłużej wspieraną platformą przez Adobe. Producent przestaje wydawać patchy bezpieczeństwa oraz nie będzie wprowadzać już żadnych innowacyjnych rozwiązań. Zostaną one przeniesione na M2. Magento 2 wykorzystuje najnowsze technologie, takie jak zespół oprogramowania LAMP, Apache/Nginx MySql, PHP – wszystko w najnowszych wersjach. Wykorzystywać będzie również najnowsze techniki takie jak gromadzenie bazy danych, cachowanie pełnych stron, monitorowanie osiągów poprzez New Relic, Blackfire.io, budowanie stron WYSIWYG CMS, poszerzone raportowanie  przez Magento Business Intelligence i Magento Shopping. Magento 2 wykorzysta również technologię PWA, w Magento PWA Studio.

sklepy Magento
Magento Polska

Komentarz

projektowanie sklepów Magento wdrożenia Magento Warszawa
sklepy Magento Wrocław

Andrzej Szylar

CEO

agencja ecommerce

Chcemy by nasi specjaliści pracowali wyłącznie z najnowszymi technologiami. Dzięki temu oni cały czas się rozwijają, a my mamy pewność, że dostarczamy klientom najlepsze rozwiązania.

Nasze działania

Etap 1: Przed migracją

Na początku przegląd danych i zawartości strony WWW, aby dowiedzieć się, ile pracy należy wykonać. Następnie przygotowaliśmy specyfikację projektową, jej zarys wraz z głównymi etapami i terminami realizacji dla każdej fazy projektu.

 Etap 2: Migracja

Skonfigurowaliśmy środowisko testowe, przenosząc Magento 2 na nowy serwer. Kolejno przenieśliśmy motywy, rozszerzenia, wtyczki, dane i zawartość.

Etap 3: Po migracji

Przeprowadziliśmy synchronizację historii zamówień i danych klientów celem płynnego przejścia z Magento 1 do Magento 2.

Rezultat

Migracja

na wspieraną wersję Magento.

Brak przestojów

w pracy sklepu.

Bezawaryjne działanie

dzięki korzystaniu z najnowszych wtyczek i kompatybilnych rozszerzeń z Magento 2.

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager