Audyt i przebudowa UX dla Saint-Gobain

Audyt i przebudowa UX dla Saint-Gobain

Klient

Saint Gobain to międzynarodowa grupa, której portfolio obejmuje ponad 100 marek, działających na obszarze 5 różnych rynków: budownictwa, transportu, przemysłu, dystrybucji i opieki medycznej. Grupa działa na terenie 70 krajów na całym świecie i oferuje szereg usług, produktów dostępnych za pomocą sklepów internetowych i stacjonarnych.<b><b>
Dla marki Platforma dla remontu i budowy, należącej do SG, opracowaliśmy sklep online oferujący szeroki wybór materiałów i ekwipunku budowlanego. Wprowadziliśmy liczne usprawnienia, m.in. implementację modułu integracji API oraz integrację sklepu z systemami ERP i SAP, co zaowocowało usprawnieniem systemu i przyśpieszeniem przesyłu informacji pomiędzy sklepem a dostawcami.

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Celem klienta zleconym naszym specjalistom było odświeżenie strony, m.in. zmiana kolorystyki, logotypów na witrynie i maili zgodnie z makietami przesłanymi przez klienta

Cele projektu

Modyfikacje systemu wysyłania maili

Wymagane było zmodyfikowanie systemu odpowiedzialnego za obsługę maili, ze względu na zmianę systemu ERP. Wcześniejsze maile były wysyłane za pomocą SAPu. Jednak ten system zamieniono na inny system ERP – Navireo.

Możliwość edycji i stylowania maili

Razem z aktualizacją systemu ERP wymagana była implementacja nowych narzędzi umożliwiających edycję i stylizowania maili.

Dodanie nowych bloków promocyjnych

Przy wymianie bloków zaistniała potrzeba aktualizacji stylowania poszczególnych elementów i korekta stylowań graficznych, np. tych zastosowanych do funkcji logowania i rejestracji.

Rozwiązanie

Magento zdobyło zaufanie ponad 300 tysięcy biznesów, w tym takich gigantów jak Coca Cola. Oprogramowanie oferuje niezawodność przy obsłudze zamówień online, możliwość stworzenia unikalnego sklepu o wysokiej jakości i wsparcie techniczne ekspertów. Razem z zastosowaniem systemu ERP pomaga zarządzać przedsiębiorstwem w kompleksowy i prosty sposób. ERP jest łatwy w modyfikacji pozwala na optymalizację kosztów, wydajności i zwiększenie udziału w rynku. Ponadto ułatwia współpracę międzydziałową, ujednolica i synchronizuje dane, ogranicza występowanie błędów i automatyzuje rutynowe, powtarzalne procesy. O jeszcze prostsze zarządzanie treściami dba system WYSIWYG, (what you see is what you got) który umożliwia prostą edycję treści, gwarantującą iż to co wydrukujemy będzie jak najdokładniej oddane na ekranie –dzięki WYSIWYG, pierwsza wersja będzie ostateczną. Za to, aby uniknąć popełnienia błędów najlepiej przeprowadzić rzetelny audyt. Pozwala to obronić się przed potencjalnymi problemami, które mogłyby zagrozić wprowadzeniu projektu lub obniżyć jakość zastosowanych rozwiązań. Audyt to nie tylko rozsądne działanie zabezpieczające, ale wręcz obowiązek w gwarancji jak najmniejszej liczby niepożądanych faktorów. 

sklepy Magento
Magento Polska

Komentarz

projektowanie sklepów Magento wdrożenia Magento Warszawa
sklepy Magento Wrocław

Radek Wróblewski

Project Manager

agencja ecommerce

Zmiana kolorystyki została zakończona sukcesem. Zainstalowano moduł do edycji WYSIWYG zgodnie z oczekiwaniami klienta. Aby zachować osiągnięty wysoki poziom rozwiązań, będziemy dostosowywać moduł i konsekwentnie zwiększać jakość, za która znana jest nasza firma. To nie koniec współpracy z naszym klientem; zdecydował się on na kontynuację dopracowywania strony zadowolony z naszych rozwiązań i poziomu usług.

Nasze działania

Do projektu renowacji witryny i systemu ERP zaangażowaliśmy programistów specjalizujących się w zagadnieniach front-endowych. Zidentyfikowaliśmy rozwiązania wymagające wprowadzenia wszystkich wymaganych elementów. Nasi specjaliści przystąpili do aktualizacji systemu zarządzania ERP i wprowadzili moduł WYSIWYG odpowiedzialny za edycję maili, co usprawniło przesył informacji zarówno między pracownikami jak i pomiędzy firmą a klientami.

Zgodnie z naszą praktyką przeprowadziliśmy również audyt, podczas którego, regularnie kontaktowaliśmy się z klientem z nowymi sugestiami i wyjaśnieniami co do ulepszenia wprowadzanych elementów. Podczas tego procesu najważniejsza dla nas była transparentność i efektywność proponowanych rozwiązań. Przy zaawansowanym statusie prac nad projektem, zapewniliśmy wsparcie techniczne dla sklepu, aby zadbać o rozwój i stabilność witryny jak i również mając na uwadze dalszy development systemów.

Rezultat

Audyt UX

Nowy wygląd strony zgodnie z zastosowanymi praktykami działania.

Implementacja WYSIWYG

Wprowadzenie nowego modułu do edycji maili w celu ułatwienia komunikacji.

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager