Automatyczne tłumaczenia opinii na inne wersje językowe

Automatyczne tłumaczenia opinii na inne wersje językowe

Klient

Zegarownia to polski autoryzowany sprzedawca oferujący zegarki, smartwatche i biżuterię dla każdego klienta. Sklep w swojej kolekcji ma ponad 100 marek i stale poszerza swą ofertę. Konsumenci mają dostęp do wysokiej jakości produktów od marek takich jak Meccaniche Veneziane, Orient Star czy Eberhard.

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Celem klienta było wprowadzenie kompleksowych rozwiązań umożliwiających dodatkowe funkcje sklepu pomimo bariery językowej.

Cele projektu

Wyświetlanie opinii w innych wersjach językowych sklepu

Życzeniem klienta było wprowadzenie możliwości wyświetlania opinii wystawionych przez klientów na więcej liczbie wersji językowych sklepu.

Podgląd pierwotnej opinii w sklepie obcojęzycznym

Klientowi zależało na udostępnieniu opinii wystawionych pierwotnie na innej wersji językowej sklepu także w sklepie obcojęzycznym.

Automatyczne tłumaczenie dodawanych opinii

Celem klienta było umożliwienie zautomatyzowania tłumaczenia treści dodawanych opinii w czasie rzeczywistym, co zaoszczędziłoby siły przerobowe na inne działania.

Przeniesienie bazy polskich opinii na sklepy obcojęzyczne

Klient życzył sobie również przeprowadzenia migracji baz danych składujących opinie w polskim języku do baz danych nowych wersji językowych sklepów.

Rozwiązanie

Platforma Magento to jedno z najpotężniejszych urządzeń do zarządzania infrastrukturami sklepów internetowych. Ciągłe wsparcie tysięcy specjalistów i otwarta licencja sprawiają, że niezmiennie jest rozwiązaniem wybieranym przez czołowych graczy na rynku e-Commerce. Połączona z narzędziem tłumaczącym Google Translate zapewnia sklepowi automatyczne wykrywanie obcych języków i tłumaczenie wspierane sztuczną inteligencją. Narzędzie Google Translate jest obecne na rynku od wielu lat i obecnie wykorzystywana przez największe przedsiębiorstwa cyfrowe w celu udostępnienia treści w każdym języku dla wszystkich użytkowników bez względu na różnice językowe.

sklepy Magento
Magento Polska

Komentarz

projektowanie sklepów Magento wdrożenia Magento Warszawa
sklepy Magento Wrocław

Michał Pawlak

Back-end Developer

agencja ecommerce

Wykorzystując dostępne już opinie w języku polskim rozważaliśmy zaimplementowanie kompleksowego rozwiązania z którego korzysta już Amazon i Booking.com i które sprawdza się świetnie od wielu lat. Opinie tłumaczone byłyby na język klienta, który właśnie je czyta w czasie rzeczywistym lub okresowo, np. w okresie nocnym.

Nasze działania

Automatyczne tłumaczenia zostały wdrożone przez naszych specjalistów za pomocą sprawdzone urządzenia API Google Translate. Ponadto zaimplementowania rozszerzenia funkcjonalności wystawiania opinii w systemie Magento i dodano kilka dodatkowych pól do użytku klientów.

W celu zapewnienia wysokiej jakości tłumaczeń i poprawy potencjalnych błędów wprowadzono możliwość korekty treści przetłumaczonych automatycznie. Ze względu na dużą ilość danych i ograniczenia narzędzia translatora, zaimplementowano moduł tłumaczenia wykorzystujący narzędzie Cron.

Wprowadzono także zabezpieczenie pozwalające na tłumaczenie danych treści dopiero po zaakceptowaniu opinii przez obsługę sklepu. 

Rezultat

Implementacja tłumaczeń opinii

Tłumaczenie opinii obcojęzycznych na polski i polskojęzycznych na obce języki.

Podgląd oryginalnej wersji opinii

Możliwość podejrzenia oryginalnego języka w jakim została napisana opinia, celem ustalenia narodowości klienta.

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager