Rotomshop

Firma Rotom od 30 lat jest jednym z liderów dystrybucji palet drewnianych, opakowań oraz nośników logistycznych dla przedsiębiorstw w Europie. Jej międzynarodowy sukces to efekt starannego doboru produktów stosowanych w transporcie i magazynowaniu oraz maksymalizacja wydajności procesów logistycznych. Od 2013 roku rozwój marki w internecie wspierany jest przez firmę Global4Net. Jednym z owoców tej współpracy jest serwis www.rotomshop.pl, który z powodzeniem umożliwia realizację zamówień w obrębie ośmiu niezależnych rynków Europejskich.

Wybór technologiiRealizacja projektu wymagała sprawdzonych rozwiązań, dlatego jedną z pierwszych decyzji było wdrożenie Magento. Nie bez powodu platforma ta nazywana jest jedną z najszybciej rozwijających się na rynku e-commerce. Dzięki wspraciu najlepszych developerów oraz samego producenta, oprogramowanie gwarantuje:
  1. skalowalność,
  2. bezpieczeństwo kodu,
  3. wysoki poziom bezpieczeństwa biznesowego,
  4. elastyczny model licencjonowania,
  5. wsparcie merytoryczne,
  6. wtyczki ułatwiające wdrożenie nowych funkcjonalności.
Bezpieczny systemWdrożenie rozbudowanego systemu e-commerce zawsze wiąże się z ryzykiem. Aby wyeliminować potencjalne zagrożenia, konieczne jest wcześniejsze stworzenie szczegółowego projektu funkcjonalnego, który zobrazuje mechanizm działania strony. Pozwala to również na szybką weryfikacją wyobrażeń projektanta z oczekiwaniami potencjalnych użytkowników.

Na podstawie przygotowanych prototypów przeprowadzone zostały również badania reakcji użytkowników na różne warianty ścieżki zakupowej. Pozwoliły one na stworzenie projektów graficznych oraz dokumentacji produkcyjnej wraz z opisem procesów zachodzących w systemie. Ostatnim etapem tej części prac było uszczegółowienie wizualizacji oraz finalna aceptacja Klienta.

Rozwiązania przyjazne dla KlientaPrzystosowanie systemu e-commerce do działania na ośmiu niezależnych rynkach europejskich wiąże się z dodatkowymi wyzwaniami. Aby im sprostać, podjęto decyzję o dodatkowej zewnętrznej integracji oraz rozbudowaniu wybranych funkcjonalności:
  1. kilka modeli płatności dla Klienta końcowego,
  2. możliwość zamawiania produktów w paczkach będących wielokrotnością liczby sztuk wybranego przedmiotu,
  3. jednokrokowy proces zamówienia,
  4. przygotowanie systemu importów, który pozwala na aktualizację oferty produktowej oraz zarządzanie bieżącym asortymentem.

Przy wdrożeniu powyższych rozwiązań wykorzystany został rozproszony międzyplatformowy system kontroli wersji Mercurial, co pozwoliło na zwiększenie wydajności i skalowalności oraz umożliwiło wykonywanie zaawansowanych operacji na gałęziach. Oprogramowanie wspierane jest przez system ewidencji zgłoszeń Active Collab, którego zadaniem jest zarówno pomoc w komunikacji z Klientem, jak i planowanie kolejnych wydań oprogramowania.

Efektem kolejnego już wdrożenia dla firmy Rotom jest funkcjonalna i nowoczesna platforma internetowa, która umożliwia zakupy niemal z każdego zakątka Europy. Z nieukrywaną dumą możemy powiedzieć, że nowy sklep marki to przykład rozwiązania, które nie tylko wpłyneło pozytywnie na wyniki sprzedaży, ale również pozwoliło na zaistnienie w świadomości większej ilości Klientów.