Największe problemy Magento 2 i sugestie rozwiązań – część 2

kobieta zastanawiająca się nad problemami w Magento 2

Jakie są główne objawy występującego problemu?

Istnieją dwa różne przypadki. Pierwszy –  Twoja witryna sklepu internetowego może w ogóle nie działać. Napotkasz żądania HTTP skutkujące 50-krotnym błędem. Drugi – normalnie działająca witryna internetowa może nie odświeżyć statycznych zasobów, co także jest oznaką problemu.  

Programista PHP pracuje na kodzie źródłowym

Jak go rozwiązać? Zmodyfikuj fazę wdrażania. Użyj zmiennej środowiskowej SCD_THREADS, aby ponownie wdrożyć witrynę:

1. Otwórz terminal i zaloguj się do swojego projektu za pomocą tego polecenia:

magento-cloud login

2. Ustaw zmienną. Użyj następującej komendy:

mmagento-cloud variable:set SCD_THREADS '1' -e <environment>

Jak rozwiązać problemy z mapą witryny i robotami wyszukiwarek w Magento 2?

Niestety tego typu błędy również spędzają sen z powiek użytkownikom Magento 2. Czasami wygenerowanie i zapisanie pliku sitemap.xml w katalogu głównym powoduje wyświetlenie następującego komunikatu:

Please make sure that „/” is writable by the web-server.

Dzieje się tak, ponieważ Magento Commerce Cloud umożliwia pisanie tylko do określonych katalogów. Na przykład var, pub / media, pub / static i app / etc są do Twojej dyspozycji. W rezultacie konieczne jest ustawienie / media / path podczas generowania pliku sitemap.xml od administratora.

Dzięki Magento 2 Commerce Cloud nie ma potrzeby generowania pliku robots.txt, ponieważ tworzy on odpowiednią zawartość na żądanie, przechowując ją w bazie danych. Aby wyświetlić zawartość w przeglądarce, użyj tego linku:

<domain.your.project>/robots.txt 

Pamiętaj, że wymagane są narzędzia ECE w wersji 2002.0.12 i nowsze. Konieczny jest też zaktualizowany plik .magento.app.yaml. 

Szukając rozwiązania, możesz też wygenerować plik sitemap.xml w wersji 2.2+, rozwiązując wszystkie powiązane problemy w następujący sposób:

1. Przejdź do Administracja → Marketing → SEO i wyszukiwanie → Mapa witryny.
2. Kliknij opcję Dodaj mapę witryny.
3. Określ nazwę pliku – sitemap.xml – and Path –/media/
4. Kliknij: Zapisz i wygeneruj.

Teraz Twoja nowa mapa witryny jest przechowywana w siatce Mapa witryny. Możesz kliknąć ścieżkę w kolumnie Link do Google, a także wykonać inne czynności.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz również, jak bez problemów dodać zawartość do pliku robots.txt w Magento 2.

1. Przejdź do Administracja → Treść → Projekt → Konfiguracja.
2. Kliknij opcję Edytuj dla witryny sieci Web w kolumnie Akcja w widoku Konfiguracja projektu.
3. Przejdź do widoku strony głównej i otwórz roboty wyszukiwarek.
4. Zmodyfikuj pole Edytuj instrukcje niestandardowe w pliku robots.txt.
5. Zapisz konfigurację.

Po jego wygenerowaniu możesz użyć linku, aby zweryfikować plik w przeglądarce. Jeśli wystąpi błąd 404, prześlij zgłoszenie do pomocy technicznej.

Jednak opisane powyżej podejście nie spełni Twoich wymagań, jeśli masz różne domeny i potrzebujesz dla nich oddzielnych map witryn. W tej sytuacji możesz utworzyć VCL, aby skierować do odpowiedniej mapy witryny. Musisz wygenerować plik sitemap.xml w panelu administracyjnym, tak jak właśnie opisaliśmy, i utworzyć niestandardowy fragment kodu VCL Fastly. Ten ostatni pomoże ci zarządzać przekierowaniem.

Warto podkreślić, że możliwe jest także przesłanie niestandardowych fragmentów VCL od administratora za pomocą interfejsu Fastly API. Skoncentrujmy się jednak na tym, jak użyć fragmentu kodu Fastly VCL do przekierowania w Magento 2. Możesz przepisać ścieżkę dla sitemap.xml to /media/sitemap.xml za pomocą par klucza, wartości i typu treści:

{
  "name": "sitemapxml_rewrite",
   "dynamiczny": "0",
  "type": "recv",
  "priorytet": "90",
  "content": "if (req.url.path ~ \" ^ /? sitemap.xml $ \ ") {set req.url = \" / media / sitemap.xml \ ";}"
  }

Aby lepiej zrozumieć to podejście, przeanalizuj następujący przykład. Załóżmy, że musisz przepisać ścieżkę do plików robots.txt i sitemap.xml na /media/robots.txt i /media/sitemap.xml. Możesz to zrobić w następujący sposób:

{
"name": "sitemaprobots_rewrite"
"dynamiczny": "0",
   "type": "recv",
   "priorytet": "90",
   "content": "if (req.url.path ~ \" ^ /? sitemap.xml $ \ ") {set req.url = \" / media / sitemap.xml \ ";} else if (req.url. ścieżka ~ \ "^ /? robots.txt $ \") {set req.url = \ "/ media / robots.txt \";} "
}

W tym samym czasie Magento 2 umożliwia użycie fragmentu Fastly VCL dla określonych przekierowań domen. Możesz wygenerować plik pub / media / domain_robots.txt (pamiętaj, że domena to domain.com) i usprawnić następujący fragment:

{
name": "domain_robots",
  "dynamiczny": "0",
  "type": "recv",
  "priorytet": "90",
   "content": "if (req.url.path == \" / robots.txt \ ") {if (req.http.host ~ \" (domena) .com $ \ ") {set req.url = \ "/ media / \" re.group.1 \ "_ robots.txt \";}} "
 }

 

Fragment kodu VCL służy do kierowania adresu http://domain.com/robots.txt. Poza tym prezentuje plik pub / media / domain_robots.txt.

Przekierowanie pojedynczego fragmentu kodu wymaga utworzenia plików pub / media / domain_robots.txt i pub / media / domain_sitemap.xml oraz użycia tego kodu:

 {
 "name": "domain_sitemaprobots",
  "dynamiczny": "0",
  "type": "recv",
  "priorytet": "90",
  "content": "if (req.url.path == \" / robots.txt \ ") {if (req.http.host ~ \" (domena) .com $ \ ") {set req.url = \ "/ media / \" re.group.1 \ "_ robots.txt \";}} else if (req.url.path == \ "/ sitemap.xml \") {if (req.http.host ~ \ "(domena) .com $ \") {set req.url = \ "/ media / \" re.group.1 \ "_ sitemap.xml \";}} "
 }

 

Nie zapomnij określić lokalizacji pliku za pomocą pub / media / w konfiguracji administratora mapy witryny. Nie używaj „/”!

W następnym kroku konieczne jest skonfigurowanie indeksowania przez wyszukiwarki. Przejdź do ustawień projektu i włącz opcję „Indeksowanie przez wyszukiwarki jest włączone dla”. Aktywuje to możliwość dostosowania pliku robots.txt.

Jak rozwiązywać problemy z motywami w Magento 2?

Zastanawiasz się, jak rozwiązywać problemy związane z motywami dodanymi do Twojej witryny Magento Commerce Cloud? Mogą pojawić się różne nieprawidłowości. Na przykład możesz utracić obrazy podczas ich wdrażania na stronę. Jak tego uniknąć lub co zrobić, aby do tego nie dopuścić?

Niestety motywy zmieniające rozmiar obrazów mogą powodować dokładnie taki problem. Jeśli zdjęcia produktów nie są wyświetlane lub znikają ze stron katalogu po wdrożeniu, należy ponownie wygenerować pamięć podręczną obrazów. Podczas każdego wdrożenia możesz napotkać ten problem we wszystkich środowiskach.

Co zrobić? Uzyskaj informacje o SSH i zapisz adres URL. Oba są dostępne za pośrednictwem interfejsu WWW projektu. Otwórz aplikację terminalową, sprawdź gałąź powiązaną z problemem i zregeneruj pamięć podręczną za pomocą tego polecenia:

php bin/magento catalog:images:resize

Następnie możesz przetestować strony kategorii, otwierając je w przeglądarce internetowej.

Podczas debugowania szablonów może być również konieczne zlokalizowanie bloków w motywach. Pamiętaj, że niektóre bloki powodują, że strony sklepu są nieczytelne. Możesz zlokalizować te bloki za pomocą takiego polecenia:

find ./app -type f -name "*.xml" | xargs grep -l cacheable | xargs grep -l false

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do oficjalnej dokumentacj „Rozwiązywanie problemów z Magento 2 Commerce Cloud” dostępnej na stronie dostawcy.

Jak rozwiązać niektóre typowe problemy w Magento 2? Sprawdź nasze porady! 

Platfoema e-Commerce na smartfonie

Poniżej znajdziesz najpopularniejsze procedury używane przez sprzedawców Magento 2 do rozwiązywania różnych problemów. Podzieliliśmy je na kilka osobnych zagadnień tematycznych. 

Jak zainstalować przykładowe dane po instalacji Magento 2?

Zainstalowałeś Magento 2 po raz pierwszy, ale Twój sklep jest czysty? Potrzebujesz przykładowych danych, aby poznać funkcje platformy? Pobierz je za pomocą następującego polecenia:

sudo php bin/magento sampledata:deploy

Teraz możesz zainstalować przykładowe dane na swojej stronie Magento 2:

sudo php bin/magento setup:upgrade

I gotowe!

Jak wyczyścić pamięć podręczną motywu / CSS w Magento 2?

Aby wytłumaczyć Ci, jak to działa, załóżmy, że zaktualizowałeś swój CSS lub dodałeś coś nowego do motywu Magento 2. Jednak wprowadzone zmiany się nie wyświetlają. Bez obaw! Najpewniej pominąłeś jeden ważny krok. Powinieneś wyczyścić pamięć podręczną motywów i CSS. Następujące polecenia pomogą Ci rozwiązać problem i wprowadzić żądane zmiany do interfejsu użytkownika:

sudo php bin/magento cache:flush
sudo php bin/magento cache:clean 

Jak ponownie zindeksować w Magento 2?

Aby ponownie zindeksować witrynę sklepu internetowego Magento 2, uruchom następujące polecenie w swoim CLI:

php bin\magento indexer:reindex

Użyj tego dla określonych poleceń:

php bin\magento indexer:reindex indexer_name

Zastąp nazwa_indeksera nazwą określonego indeksatora. Aby wyświetlić ich pełną listę, użyj:

php bin\magento indexer:info

Jak usunąć blok z układu w Magento 2?

Aby usunąć bloki w najnowszych wersjach Magento 2, użyj poniższego polecenia:

<referenceBlock name = ”block_name” remove = ”true” />

Jak ustawić tryb programisty w Magento 2?

Czasem okazuje się, że konieczne jest włączenie trybu programisty podczas obsługi Magento 2. Dlaczego? Na przykład po to, aby przetestować nowe funkcje i zastosować zmiany w wersji produkcyjnej witryny e-commerce. Użyj następującego polecenia, aby przełączyć się z normalnego trybu na programistyczny:

bin / magento deploy: mode: ustaw programistę

Jak zdobyć podstawowy adres URL Magento 2?

Możesz uzyskać podstawowy adres URL w Magento 2 za pomocą następującego kodu:

  $ this -> _ storeManager-> getStore () -> getBaseUrl ()

Następujący fragment również może być pomocny:

  $ this -> _ objectManager-> get („Magento \ Store \ Model \ StoreManagerInterface”)
                                                        -> getStore ($ storeId)
                                                         -> getBaseUrl ();

 

Poza tym możesz uzyskać podstawowy adres URL multimediów w Magento 2, wykorzystując taki kod:

  $ this -> _ storeManager-> getStore () -> getBaseUrl (\ Magento \ Framework \ UrlInterface :: URL_TYPE_MEDIA);

Jak sprawdzić instalację modułu w Magento 2?

Aby to zrobić, możesz przeglądać listę włączonych lub wyłączonych modułów w Magento 2 za pomocą następujących poleceń:

moduł magento: enable [-c | –clear-static-content] [-f | –force] [–all] <module-list>
moduł magento: disable [-c | –clear-static-content] [-f | –force] [–all] <module-list>

Jak ustawić limit czasu sesji zaplecza w Magento 2?

Ustawienie limitu czasu sesji zaplecza dla administratorów jest bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Dlatego, jeśli administrator zapomni się wylogować i pozostawi „otwarte drzwi” do Twojego sklepu, system „zamknie” je automatycznie po określonym czasie. Limit czasu można ustawić w sekcji Sklepy → Ustawienia → Konfiguracja → Zaawansowane →  Administrator → Zabezpieczenia → Okres ważności sesji administratora.

Jak zarządzać linkami symbolicznymi do zasobów statycznych w Magento 2?

Gdy nie masz włączonego trybu produkcyjnego, Magento 2 tworzy symboliczne nawiązania do niektórych statycznych zasobów. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest konieczne. Możesz to zmienić, modyfikując plik app / etc / di.xml:

1. Znajdź sekcję virtualType name = ”developerMaterialization”.
2. Przewiń do elementu name = „view_preprocessed”
3. Usuń go lub zmodyfikuj.

Możesz zmodyfikować plik, zmieniając następujący fragment:

  Magento \ Framework \ App \ View \ Asset \ MaterializationStrategy \ Symlink

Możesz także pozbyć się plików w pub / static. Spowoduje to zastąpienie wszystkich istniejących linków symbolicznych. Pamiętaj, że nie powinieneś usuwać pliku .htaccess!

Jakie problemy związane z rozszerzeniami możesz napotkać w Magento 2?

Korzystanie z rozszerzenia Magento 2 często wiąże się z pojawiającymi się typowymi problemami i sytuacjami. Najważniejsze z nich znajdziesz poniżej. 

Jak sprawdzić zgodność rozszerzenia z wersjami Magento?

Niezależnie od sytuacji zawsze warto jest sprawdzić, czy rozszerzenie, które zamierzasz kupić, jest kompatybilne z aktualnie używaną wersją Magento. Pamiętaj, że wtyczki opracowane dla wersji 2.3 nie będą działać w wersji 2.0. Nie zapomnij też pobrać najnowszej wersji rozszerzenia. Otrzymasz w niej wszystkie nowe funkcje i poprawki.

Jak wyczyścić statyczną pamięć podręczną dla rozszerzeń Magento 2?

Po zainstalowaniu rozszerzeń Magento 2 konieczne jest wyczyszczenie statycznej pamięci podręcznej. Odpowiednia funkcjonalność jest dostępna w System → Zarządzanie pamięcią podręczną → Opróżnij pamięć podręczną plików statycznych.

Nie zapomnij też wyczyścić pamięci podręcznej zawartości statycznej po zastosowaniu jakichkolwiek zmian w ustawieniach lub w samym rozszerzeniu. W ten sposób upewnisz się, że frontend jest odpowiednio wyświetlany dla Twojego użytkownika końcowego.

Jak uniknąć konfliktów między rozszerzeniami Magento 2?

Przed pobraniem modułu, a przede wszystkim przed wykonaniem jego instalacji w swoim sklepie, dokładnie zbadaj jego funkcjonalności. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w których nowo zakupione rozszerzenie koliduje z funkcjonalnościami istniejących narzędzi.

Jak uniknąć problemów w instalacji modułów Magento 2?

Skopiuj rozszerzenia do odpowiednich folderów. W przeciwnym razie nie będą działać poprawnie. Użyj następującej ścieżki:

app/code/VENDOR_NAME/MODULE_NAME

Ważne – przed zakupem modułu Magento 2 upewnij się, że spełniasz wszystkie wymagania systemowe!

Problemy z Magento 2, z którymi poradzą sobie nieprogramiści

Jak wiesz, Magento 2 to potężna platforma e-commerce, posiadająca złożone rozwiązania, które wymagają wielu konkretnych umiejętności do zarządzania nią. Jednak bycie złożonym oznacza także bycie wyrafinowanym, co pozytywnie przekłada się na wygląd i funkcjonowanie sklepu opartego o tę platformę.

Na szczęście Magento 2 oferuje kilka sztuczek, które do rozwiązywania problemów mogą wykorzystać osoby niebędące programistami. Chociaż utworzenie przeciętnej witryny e-commerce może zająć tygodnie (nie wspominając o niektórych szalonych niestandardowych projektach, których produkcja zajmuje miesiące), rozwiązywanie problemów zwykle nie jest aż tak czasochłonne. Chociaż często wymaga pomocy doświadczonych programistów. Wróćmy jednak do tego, dlaczego możesz poradzić sobie sam! 

Praca z Magento 2 nie oznacza, że nie uda Ci się rozwiązać problemu bez ingerencji eksperta. Wcale nie musisz też umieć kodować. Poznaj kilka podstawowych trików rozwiązywania problemów dla osób niebędących programistami!

Jak rozwiązywać problemy z instalacją w Magento 2?

Jeśli nigdy nie próbowałeś zainstalować Magento 2.0, może to być trudne i niezwykle czasochłonne zadanie. Szczególnie jeśli nie masz żadnych umiejętności technicznych. Możesz jednak postępować zgodnie z oficjalną dokumentacją jako głównym przewodnikiem po całym procesie i skorzystać z podpowiedzi szeroko rozbudowanej społeczności. 

Jeśli jednak Twoje wysiłki spełzną na niczym, zwróć się o pomoc do specjalistów. Znajdź certyfikowanego specjalistę ds. Rozwiązań Magento 2.0. W ten sposób oddasz swój projekt osobom, które mają w tym duże doświadczenie. 

Jak rozwiązywać problemy z migracją Magento 2?

To niestety bardzo skomplikowana kwestia. Istnieją takie same zalecenia dotyczące rozwiązywania problemów migracji Magento 2. Nawet jeśli przejdziesz z Magento 1 na Magento 2, zawsze lepiej jest poprosić profesjonalistów o przeniesienie wszystkich podmiotów między dwiema platformami, by nie mieć wątpliwości. Możesz rozważyć skorzystanie z ulepszonego rozszerzenia Import & Export.

Jak zainstalować rozszerzenia w Magento 2?

Aby uniknąć różnych możliwych problemów, jako nietechniczny użytkownik Magento 2, możesz zastosować się do kilku podstawowych zaleceń. Dlatego, jeśli nie zainstalujesz rozszerzeń przez FTP, nie będziesz musiał rozwiązywać odpowiednich problemów. Ale dlaczego protokół transferu plików nie jest dobrym pomysłem?

Okazuje się, że FTP jest absolutnie niepewny. Ponieważ nie ma szyfrowania, hasła, a także inne poufne dane są przekazywane bez żadnej ochrony. Osoby, które mają odpowiednie doświadczenie w kodowaniu, łatwo będą mogły je zdobyć. Dlatego nie daj się zwieść najprostszemu protokołowi przesyłania plików!

Kiedy sprzedawcy Magento 2 używają więc FTP? Wykorzystują ten standard do instalowania rozszerzeń. 

Jak rozwiązywać problemy ze złymi rozszerzeniami w Magento 2?

Najlepszym sposobem rozwiązywania problemów spowodowanych przez złe moduły innych firm jest zastąpienie ich niezawodnymi alternatywami! Dlatego zdecydowanie zaleca się używanie tylko godnych zaufania wtyczek. Nędzne rozwiązania mogą nie tylko spowolnić Twoją witrynę sklepową, ale także ją zepsuć lub doprowadzić do utraty Twoich danych. We wszystkich takich przypadkach nie będziesz w stanie rozwiązać problemów bez odpowiedniego doświadczenia w programowaniu. Używaj więc tylko dobrych rozszerzeń z rynku Magento 2 lub dostawców, którym ufa społeczność Magento i nie daj się skusić innym rozwiązaniom

Jak przywrócić zapomniane hasła w Magento 2?

Nie pamiętasz swojego hasła administratora? Nie ma powodu do niepokoju! Taki problem pojawia się naprawdę często wśród użytkowników Magento. Na szczęście istnieje stosunkowo prosta poprawka, która pomoże Ci w dalszym obsługiwaniu narzędzia. Jednak, aby jej użyć, musisz mieć podstawowe umiejętności techniczne.

Możesz przywrócić hasło administratora za pomocą phpMyAdmin. Otwórz bazę danych Magento 2 i przejdź do zakładki admin_user. Zastąp istniejące hasło nowym i zapisz wprowadzone zmiany.

Jak rozwiązywać problemy klientów w Magento 2?

Chcesz wiedzieć, jakie problemy napotykają Twoi klienci podczas korzystania z Twojej witryny e-commerce? Potrzebujesz do tego odpowiedniego narzędzia. Najbardziej oczywistym sposobem, aby to sprawdzić, jest dodanie formularza kontaktowego jako element strony CMS, dzięki któremu będą mogli napisać Ci, co jest nie tak. Jednak nie jest to wydajne rozwiązanie, ponieważ odwiedzający sklep muszą przejść do tego formularza za każdym razem, gdy mają do Ciebie zapytanie. Jednocześnie nie mogą uzyskać natychmiastowej odpowiedzi. 

Lepszym pomysłem jest więc dodanie czatu do witryny sklepu e-commerce. Pamiętaj, że nie oznacza to, że możesz całkowicie zrezygnować z posiadania formularza kontaktowego. Oba rozwiązania to normalna i chętnie stosowana możliwość. 

Jak zapobiec problemom z niekompatybilnością w Magento 2?

Zapewne pamiętasz, że Magento 1 i Magento 2 to zupełnie różne systemy. Nie można więc używać rozszerzeń 1.x w wersji 2.x. W rezultacie przy migracji z Magento 1 do Magento 2. musisz kupić nowe moduły. 

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że niektóre rozszerzenia Magento 2 mogą nie obsługiwać najnowszej wersji platformy. Dlatego zawsze musisz sprawdzić te informacje, aby zapobiec problemom z niekompatybilnością, które mogą wystąpić między systemem a wtyczkami innych firm. Pamiętaj, że wszystkie zakupione rozszerzenia powinny być kompatybilne z wersją Magento, której używasz!

Jak rozwiązywać problemy związane z pamięcią podręczną w Magento 2?

Jakie są problemy związane z pamięcią podręczną, które są współmierne do umiejętności użytkowników nietechnicznych? Zobrazujmy to na przykładzie. Wyobraź sobie, że wykonujesz aktualizację Magento 2, a strona frontendowa tego nie pokazuje. To dość często mająca miejsce sytuacja spowodowana starszą wersją pamięci podręcznej. Jak rozwiązać ten problem w Magento 2?

Najpierw musisz odświeżyć pamięć podręczną, aby Magento użyło najnowszych ustawień. Tym samym poprawisz wydajność swojego sklepu, ponieważ czyszczenie pamięci podręcznej przyspiesza działanie witryny.

Jak naprawić problem „One or more indexes are fully invalid” w Magento 2?

Błąd, w tłumaczeniu na polski: „Co najmniej jeden indeks jest całkowicie nieprawidłowy” ma swoje źródło w niewłaściwych ustawieniach. Występuje, gdy oba indeksy są włączone i przeanalizowane. W związku z tym Twoja treść jest oznaczana jako zduplikowana treść. Aby rozwiązać problem „Co najmniej jeden indeks jest całkowicie nieprawidłowy”, należy więc zindeksować tylko preferowaną wersję treści, podczas gdy inna powinna być z nią połączona. Możesz także spróbować zapobiec powielaniu problemów z zawartością za pomocą modułów innych firm, takich jak np. rozszerzenie Amasty Unique Product URL Magento 2.

Jak rozwiązywać problemy z sesją administratora w Magento 2?

Okazuje się, że podczas pracy z Magento 2 możesz napotkać wiele problemów administracyjnych. Jest na nie jednak jedno proste rozwiązanie. Musisz wylogować się z Magento 2, a następnie ponownie zalogować. Ta procedura często działa jak przycisk resetowania. I podobnie jak w przypadku normalnego resetu, trzeba chwilę poczekać, zanim wrócimy do systemu. To najprostsza metoda, która bywa naprawdę skuteczna!

Jak rozwiązywać problemy z wydajnością Magento 2?

Jak każdy sprzedawca e-commerce nie możesz pozwolić sobie na powolnie działanie swojej strony. Jeśli tak się stanie i z jakiegoś powodu ładowanie strony się zwolni, podejmij natychmiastowe działania. Pamiętaj, że Magento 2 domyślnie nie działa wolno. Jeśli tak się wydarzy, możesz przywrócić początkową wydajność.

Miej na względzie to, że Twój serwer i system powinny być aktualne i zgodne z oficjalnymi wymaganiami Magento 2. Dobrym pomysłem jest także włączenie pamięci podręcznej, optymalizacja obrazów, używanie godnych zaufania rozszerzeń itp. Powinno to zapewnić Ci sprawne działanie witryny.

Jak możesz samodzielnie wprowadzić szybkie ulepszenia?

1. Zawsze przestrzegaj najnowszych wymagań systemowych Magento 2.
2. Uruchom najnowszą wersję platformy.
3. Włącz pamięć podręczną lakieru w System → Zaawansowane → Pamięć podręczna całej strony. Zmień Caching Application field na Varnish Caching.
4. Konfiguruj Memcached – darmowy system buforowania obiektów pamięci typu open source zaprojektowany w celu zmniejszenia obciążenia bazy danych.
5. Włącz katalog płaski w Sklep → Konfiguracja → Karta Katalog → Katalog → Sekcja Witryny sklepowej. Włącz „Użyj prostej kategorii katalogu” i „Użyj płaskiego produktu katalogowego”.
6. Zoptymalizuj JavaScript w Advanced → Developer → Javascript Settings. Włącz następujące funkcje: Scal pliki JavaScript, 7. Włącz grupowanie JavaScript i Zmniejsz pliki JavaScript.
8. Zoptymalizuj CSS w Advanced → Developer → CSS Settings. Włącz funkcje scalania plików CSS i zmniejszania plików CSS.
9. Zoptymalizuj obrazy. Ponieważ przeciętny sklep może mieć tysiące zdjęć, jest to niezwykle ważne. Sprawdź to rozszerzenie: Rozszerzenie Magento do optymalizacji obrazu Extendware.
10. Użyj sieci dostarczania treści. Nie tylko zwiększysz wydajność swojej witryny sklepowej, ale także poprawisz bezpieczeństwo swojej witryny e-commerce. Ponadto przejdź do „Sieć” na karcie „Ogólne” i określ adresy URL HTTPS w sekcji „Podstawowe adresy URL (bezpieczne)”.
11. Używaj lekkich motywów. Ta drobna sztuczka pomoże Twojej witrynie ładować się szybciej. Jednak nie zawsze jest to godne rozwiązanie, zwłaszcza gdy potrzebujesz sklepu bogatego w funkcje. Tę kwestię pozostaw jednak specjalistom. 

Jak uniknąć złych adresów URL w Magento 2? 

W dobie ogromnej konkurencji w cieci nie możesz zapomnieć o wydajności SEO swojej witryny. To niezwykle ważne, ponieważ bez tego Twoja strona nie będzie dobrze widoczna w wyszukiwarce Google. Optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek to kluczowy krok w kierunku wyświetlania Twoich stron klientom. Im lepsze będą Twoje rankingi, tym więcej osób znajdzie Twoją witrynę i dokona u Ciebie zakupów.

Jak można się już domyślić, złe adresy URL uniemożliwiają wyświetlanie Twoich stron potencjalnym kupującym. I chociaż Magento 2 domyślnie oferuje wiele sztuczek SEO (zapoznaj się z zapleczem i oficjalną dokumentacją), możesz również użyć rozszerzeń innych firm. Nnie zapomnij też o module Amasty Unique Product URL Magento 2, ponieważ pomaga on rozwiązywać problemy z powielaniem treści i innymi trudnościami z Magento 2 spowodowanymi przez złe adresy URL.

Jak zwiększyć świadomość marki sklepu opartego na Magento 2?

Oprócz poprawy wydajności, optymalizacji SEO i obsługi klienta, zdecydowanie zaleca się utworzenie bloga związanego z Twoją witryną Magento 2. W ten sposób poprawisz rozpoznawalność swojej marki, zbudujesz swój wizerunek eksperta w branży oraz przyciągniesz nowych użytkowników. Pamiętaj – publikuj tylko unikalne treści związane z Twoimi działaniami e-commerce. Dobrym pomysłem jest stworzenie ich planu publikacji.

W jaki sposób dodać bloga do Magento 2? Domyślnie w Magento 2 nie ma takiej funkcji. Możesz jednak polegać na modułach firm trzecich, aby uzyskać brakujący element. Wtyczki opracowane w celu dodania bloga do Twojej witryny znajdziesz w różnych poradnikach. 

Jak badać problemy techniczne w Magento 2?

Gdzie szukać potencjalnych błędów? Pierwszym źródłem informacji dotyczących problemów technicznych jest katalog ./var/log lub Twoja instalacja Magento 2. Wszystkie błędy lub wyjątki są tam wymienione.

W przypadku pojawienia się komunikatu „Wystąpił błąd podczas przetwarzania Twojego żądania”, możesz pobrać identyfikator raportu i poszukać dalszych informacji w katalogu ./var/report. Znajdziesz plik o tej samej nazwie.

Jeśli napotkasz problemy z uprawnieniami do plików, dowiedz się, kto jest właścicielem plików w katalogu sklepu Magento 2. Sprawdź również odpowiednie uprawnienia. Możesz je zaktualizować za pomocą następujących poleceń systemu UNIX:

chown
chmod

Dzienniki serwera WWW są również źródłem dodatkowych danych. W zależności od systemu może to być / var / log / apache2, / var / log / httpd lub coś innego.

Sprawdź nasze wskazówki, które pomogą Ci w rozwiązaniu ewentualnych, wykrytych problemów. Zacznij od wyczyszczenia plików pamięci podręcznej dzięki poleceniom:

  ./var/cache
./var/page_cache
./var/generation


Następnie przejdź do trybu programisty. Może zapewnić Ci to dokładniejszy wgląd w aktualne problem. Użyj następującego polecenia CLI:

php bin/magento deploy:mode:set developer

W dalszych krokach włącz raportowanie błędów PHP w pliku ini:

  ini_set (‘display_startup_errors’, 1);
ini_set (‘display_errors’, 1);
error_reporting (-1);

W przypadku różnych problemów z interfejsem możesz również sprawdzić, czy w konsoli przeglądarki nie ma błędów. Na przykład jest to Narzędzia dla programistów / Konsola w Chrome.

Dobrą praktyką jest również włączenie podpowiedzi do strony szablonu Magento 2. Odpowiednie funkcje są dostępne w panelu administracyjnym w sekcji Sklepy → Ustawienia → Konfiguracja → Zaawansowane → Deweloper → Debugowanie → „Włączone wskazówki dotyczące ścieżki szablonu dla witryny sklepowej”

Teraz już wiesz, jak radzić sobie z pojawiającymi się na Twojej platformie Magento 2 problemami. Podsumowując – istnieją dwa sposoby radzenia sobie z problemami. Pierwszy z nich opiera się na Twoich umiejętnościach. Jeśli posiadasz odpowiednie przygotowanie techniczne, bez problemu poradzisz sobie z każdą nieprawidłowością. Dodatkowo możesz skorzystać z wiedzy społeczności Magento, np. odwiedzając takie miejsca jak StackExchange, Forum społeczności, Quora, Reddit itp.  Z kolei drugi sposób radzenia sobie odwołuje się do skorzystania z pomocy profesjonalistów. To najlepsze rozwiązanie, jeśli Twoją super mocą nie są zdolności programistyczne. Pamiętaj, że profesjonalista znajdzie rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb Twoich i Twojego sklepu. Jeśli więc cokolwiek budzi Twoje wątpliwości, nie zwlekaj i sięgnij po dostępną pomoc. W tej kwestii polecamy swoje usługi! 

Napisz do nas

Masz pytanie?

Napisz do nas  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  Andrzej Szylar

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  Dariusz Kobza

  Dariusz Kobza

  PR & Marketing Manager

  Magdalena Paczynska

  Magdalena Paczyńska

  HR Business Partner