Integracja ze standardem RWD i Opineo dla Bittersweet Paris

Integracja ze standardem RWD i Opineo dla Bittersweet Paris

Klient

Marka Bittersweet Paris oferuje sprzedaż odzieży i akcesorii. W swoich projektach odnosi się do żywiołowości, popkultury i bezkompromisowości. Marka szybko zyskała rozpoznawalność i zaufanie osób na całym świecie.

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Klient potrzebował rozwiązań oferujących większą responsywność i zwiększenie obecności marki w internecie. Zaoferowane przez propozycje zakładały:

Cele projektu

Integracja sklepu z serwisem Opineo

Zintegrowanie serwisu klienta z porównywarką Opineo, która pozwala klientom na wymianę spostrzeżeń na temat wybranych marek i zwiększa zasięgi. 

Wprowadzenie standardu Responsive Web Design

Kodowanie strony w standardzie Responsive Web Design, które zapewnia większy komfort korzystania na urządzeniach mobilnych i zwiększoną jakość wyświetlanych treści. 

Integracja z systemem Multistore

Integracja sklepu z systemem Multistore miała na celu ułatwienie zarządzania różnymi wersjami sklepu bez potrzeby przechodzenia na inną platformę. 

Rozwiązanie

Responsive Web Design to wspierane przez Google standardy kodowania mające na celu automatyczne skalowanie układ stron dla wszystkich urządzeń mobilnych. Przedstawiciele Google potwierdzili, że strony, które stosują się do tych standardów pozycjonują się dużo lepiej w wyszukiwaniach. Natomiast korzystanie z systemu Multistore usprawnia zarządzanie wieloma sklepami i wersjami językowymi sklepów. Odbywa się to z poziomu jednego panelu wspólnego dla wszystkich sklepów właściciela.

sklepy Magento
Magento Polska

Nasze działania

W dobie wszechobecnej digitalizacji nieodzownym elementem obecności marki w internecie jest jego wysoka pozycja w rankingach cenowych online. Z tego powodu jednym z pierwszych wdrożonych rozwiązań była integracja z serwisem Opineo, który umożliwia wymianę spostrzeżeń między klientami wybranych marek. Odpowiednio wdrożone, pozwala ono na systematyczne budowanie wiarygodnego wizerunku firmy w sieci: klient online w większym stopniu wierzy opiniom innych użytkowników niż tradycyjnej reklamie.

Już podczas pierwszego spotkania ustalony został najważniejszy i jednocześnie najbardziej podstawowy priorytet projektu: responsywność.  To rozwiązanie szczególnie istotne zwłaszcza z punktu widzenia grupy docelowej marki Bittersweet, którą w dużej mierze stanowią właśnie użytkownicy urządzeń mobilnych. 

Międzynarodowy zasięg marki Bittersweet stał się również inspiracją do wykorzystania rozwiązań z zakresu multistore. Dzięki ich zaimplementowani przez naszych ekspertów administratorzy sklepu zyskali możliwość obsługi wielu klientów w obrębie jednego serwera, co w rezultacie pozwoliło na zmniejszenie kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości migracji danych. Rozwiązanie to jest też zauważalnie wygodniejsze dla samych użytkowników: dzięki niemu mogą oni m.in. wybierać wersję językową strony oraz walutę, w której dokonana zostanie płatność za zakupy.

Rezultat

Poprawa wyników SEO

Dzięki wprowadzeniu zastosowania RWD, serwis uzyskał lepszy współczynnik pozycjonowania związany z kompatybilnością z podejściem Mobile First.

Obniżenie kosztów związanych z utrzymywaniem strony

Zarówno Responsive Web Design jak i rozwiązanie multistore eliminuje potrzebe posiadania wielu wersji witryn: ze względu na podział urządzeń (stacjonarna i mobilna) a także geograficzny (różne wersje językowe wyposażone w odpowiednie waluty).

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager