Integracja sklepu z systemem Multistore dla Novamed

Integracja sklepu z systemem Multistore dla Novamed

Klient

Obecna na rynku od ponad 20 lat marka Novamed jest liderem w dziedzinie dystrybucji sprzętu medycznego. W jej asortymencie znaleźć można produkty do wyposażenia gabinetów i sal operacyjnych, jak i mniejsze narzędzia niezbędne lekarzom w codziennej pracy.

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Celem klienta było uzgodnienie serwisu ze standardem Responsive Design, a także odświeżenie szaty graficznej sklepu. Dodatkowo przystał on na propozycję zaimplementowaniu systemu SAP.

Cele projektu

Kompatybilność z Responsive Web Design

Przekodowanie strony zgodnie ze standardem Responsive Web Design wspieranym przez Google w celu dostosowania się do postawy Mobile First. 

Zaawansowane ulepszenia wizualne

Zadbanie o odświeżenie szaty graficznej sklepu, przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań: zmiany w zakresie layoutu, automatyzacji ustawień i innych wizualnych elementów.

Implementacja systemu SAP

Zintegrowanie zrealizowanych zakupów z systemem magazynowo-księgowym SAP, umożliwiającym weryfikację dostępności produktów i przyspieszania zapisu danych. 

Rozwiązanie

Responsive Web Design to dobre praktyki projektowania stron WWW mające na celu dostosowanie układu witryn do rozmiaru ekranów na której treść jest przeglądana. W 2015 roku przedstawiciele firmy Google potwierdzili, że strony nie spełniające wymogów wyświetlania na urządzeniach mobilnych pozycjonują się znacznie gorzej. W związku z tym, w celu osiągnięcia najlepszych wyników i poziomu satysfakcji naszych klientów, Global4Net koduje wszystkie projekty w standardzie Responsive Web Design. Dodatkowe korzystanie z systemów SAP Multistore pozwala na kolejno w pełni konfiguralne i zintegrowane zarządzanie danymi logistycznymi i finansowymi witryny, a także controlling wszystkich procesów. Z narzędziem Multistore właściciel sklepu może zarządzać wieloma sklepami obsługującymi przeróżne waluty i języki nie musząc zmieniać systemu. Cały proces zarządzania sklepami odbywa się z poziomu jednego panelu. Jest to świetne narzędzie jeśli sprzedajemy produkty wchodzące do kilku różnych grup asortymentu lub rozdzielić sklep detaliczny od hurtowego. 

sklepy Magento
Magento Polska

Technologie

RWD

SAP

Multistore

Nasze działania

Nasi programiści przekodowali infrastrukturę witryny zgodnie ze standardem RWD, co pozwoliło na zwiększenie szansy dotarcia do potencjalnych klientów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów związanych z utrzymaniem strony. Dodatkowo wprowadzili moduł automatyczne dostosowania layoutu do wszystkich urządzeń mobilnych, a także przygotowali system do wprowadzenia późniejszych zmian w krótkim czasie.

Nasi profesjonaliści odpowiedzialni za odświeżenie szaty graficznej sklepu wzbogacili poszczególne wizualne elementy za pomocą efektu lightbox. Dodatkowo, dodali efekty przejścia w ruchomych modułach witryny. Wprowadzili moduł odpowiedzialny za automatyczne ustawianie wysokości poszczególnych okien i zmienili wygląd pól wyboru oraz zaznaczania na bardziej nowoczesny. 

Nasi profesjonaliści zadbali o to, aby proces zamawiania produktu został ograniczony do jednego etapu. Co więcej, strona została zaprogramowana w taki sposób, żeby koszyk niezrealizowanych zakupów został automatycznie zapisany na koncie użytkownika. Dzięki temu nawet po opuszczeniu strony internetowej klient ma możliwość powrotu do stworzonej wcześniej listy wybranych produktów. 

Rezultat

Wzbogacenie strony wizualnie i informacyjnie

Odświeżono szatę graficzną i zapewniono sprawne i zintegrowane zarządzanie danymi dzięki systemowi SAP.

Zintegrowanie strony z systemami Google'a

Zaktualizowano kod do obowiązującego standardu RWD, co zwiększyło jakość wyświetlania strony na urządzeniach mobilnych i pozycjonowania jej w wynikach Google.

Usprawnienie rozwiązań zakupowych

Proces zamawiania został ograniczony do jednego etapu, a cały proces zakupowy został udogodniony pod względem User Experience.

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager