SunLoox

Profesjonalny internetowy salon optyczny SunLoox to efekt dynamicznego rozwoju powstałej w 2006 roku sieci sklepów SunLoox oraz Loox Galeria Optyki. Wyróżnia go niezwykle bogata i ekskluzywna oferta: w asortymencie znajdują się okulary słoneczne i oprawki takich marek, jak Tom Ford, Christian Dior, Guess czy Victoria Beckham.
Wraz z intensywnym rozwojem wzrosło również zapotrzebowanie sklepu na nowoczesne oprogramowanie e-commerce, które pozwoliłyby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.

Inteligentne rozwiązaniaPodążając za trendami, wspólnie z firmą SunLoox zdecydowaliśmy, że prace przy projekcie należy rozpocząć od opracowania szeregu inteligentnych rozwiązań, które zapamiętają zachowania Klienta i zmodyfikują ofertę zgodnie z Jego oczekiwaniami. Najważniejsze z nich to:
 1. filtry umożliwiające sortowanie produktów według poszukiwanych cech (cena, marka, kolor itp.),
 2. inteligentna wyszukiwarka, która przy wykorzystaniu multiwariantów podpowiada Klientowi poszukiwaną frazę na podstawie wpisywanych słów (lista najpopularniejszych produktów jest dodatkowo udostępniania administratorowi sklepu),
 3. rozwinięcie wyszukiwarki o możliwość sortowania wyświetlonych wyników według określonych cech (cena, marka itp.),
 4. blok sugerujący akcesoria oraz inne alternatywne produkty, które mogą stanowić uzupełnienie dokonywanego zakupu,
 5. zakładka wyświetlająca ostatnio oglądane produkty.

Wygoda użytkowania Nowa strona sklepu została stworzona w oparciu o zasadę Mobile First, co pozwala na jej prawidłowe wyświetlanie niezależnie od rodzaju wykorzystywanego urządzenia. Oprócz zwiększenia wygody użytkowania, rozwiązanie to umożliwia również szybsze indeksowanie strony, a w rezultacie jej lepsze pozycjonowanie.
Responsive Web Design to nie jedyne rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą o intuicyjnym nawigowaniu Klientów w procesie zakupowym. Spośród licznych funkcjonalności wprowadzonych w celu zwiększenia wygody użytkowania strony warto zwrócić również uwagę na:
 1. menu dzielące listę produktów według klucza kategorii oraz marek,
 2. zakładkę z nowościami,
 3. blok informacyjny w obrębie którego znajdują się dane kontaktowe wszystkich sklepów stacjonarnych,
 4. dodatkową kartę informacji na temat oglądanego produktu (dostawa, gwarancje, zwroty, oceny użytkowników itp.),
 5. menu wyboru metody płatności oraz dostawy,
 6. dodatkową kartę szczegółowych informacji na temat wybranego sklepu.
Pomoc onlineW trosce o wymagających Klientów marki SunLoox podjęliśmy również decyzję o wzbogaceniu strony sklepu o możliwość bezpośredniego kontaktu z konsultantem. W tym celu, oprócz standardowej zakładki „Kontakt“ zamieściliśmy również wysuwalne okno chatu. Po uruchomieniu domeny www.sunloox.com pojawia się w nim informacja „Kliknij, aby rozpocząć chat“, co stanowi swoiste zaproszenie do rozmowy online.
„Rozwiązania typu Live Chat z powodzeniem zastępują darmową infolinię, znacznie skracając drogę komunikacji między użytkownikiem a marką. Przede wszystkim jednak pozwalają one wyeliminować problemy związane z kolejkami w Punktach Obsługi Klienta oraz wysokimi kosztami połączeń telefonicznych. Łatwo wyobrazić sobie, że sklep zyskuje w rezultacie zadowolonego Klienta, który będzie bardziej skłonny do zakupów.“ Andrzej Szylar, CEO Global4Net
Połączenie z Social Media Mówi się, że większa obecność marki online wpływa również na jej popularność offline. Właśnie z tego powodu podjęta została decyzja o uzupełnieniu gotowej domeny sklepu o zakładki linkujące do mediów społecznościowych firmy: fanpage SunLoox oraz bloga sunloox.com. Zabieg ten nie jest niczym nowym w świecie e-biznesu, ale niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że pozwala on zwiększyć ilość potencjalnych kanałów dotarcia do Klientów oraz ocieplić często stricte sprzedażowy wizerunek marki. Właśnie dlatego był to dla nas absolutnie niezbędny element wdrożenia.
Sprawna sprzedaż Sklep SunLoox jest również w pełni zintegrowany z systemem ERP, którego zadaniem jest połączenie w obrębie jednej platformy większości procesów operacyjnych firmy. Pozwala on na usprawnienie pracy m.in. poprzez automatyzację czynności finansowych, synchronizację danych, aktualizację cen i asortymentu oraz zarządzanie dokumentacją. Dla wielu firmy wdrożenie programu ERP jest naturalnym krokiem wspierającym rozwój w kierunku e-commerce.
Opisane powyżej rozwiązania pozwoliły na stworzenie pięknej, nowoczesnej i w pełni spełniającej wymagania Klientów strony. Jesteśmy pewni, że wykorzystane przez nas funkcjonalności sprawią, że zakupy w sklepie marki SunLoox będą wyjątkowym przeżyciem, które przełoży się nie tylko na rosnące wyniki sprzedażowe, ale przede wszystkim na pozytywne doświadczenia Klientów.