Chcesz mieć intuicyjny sklep, który będzie przyjazny dla każdego użytkownika? W takim razie sprawdzimy, które funkcjonalności oraz elementy pomogą Ci w osiągnięciu celów.
O sukcesie aplikacji decyduje w dużej mierze jej użyteczność (usability) oraz emocje i wrażenia, jakie towarzyszą użytkownikom podczas korzystania z jej poszczególnych funkcji (user experience). Dbałość o szczegóły, jakość wykonania, a także sama ergonomia wdrożeń e-commerce stały się warunkiem koniecznym funkcjonowania w świecie nowoczesnych technologii. „Projektowanie doświadczeń użytkownika” jest często używane zamiennie z terminami takimi jak „Projekt interfejsu użytkownika” i „Użyteczność”. Jednakże, chociaż projektowanie użyteczności i interfejsu użytkownika (UI) są ważnymi aspektami projektowania UX, stanowią one jego podzbiory – projektowanie UX obejmuje również szeroką gamę innych obszarów. Projektant UX zajmuje się całym procesem pozyskiwania i integracji produktu, w tym aspektami brandingu, designu, użyteczności i funkcji. Jest to dziedzina multidyscyplinarna – projektanci UX wywodzą się z różnych środowisk, takich jak projektowanie wizualne, programowanie, psychologia i projektowanie interakcji. Projektowanie dla użytkowników oznacza również, że muszą pracować ze zwiększonym zakresem dostępności i pogodzenia wielu fizycznych ograniczeń potencjalnych userów, takich jak np. czytanie małego tekstu.
Klientów
Chcących zapewnić swoim użytkownikom pozytywne doświadczenia zakupowe.
Sklepów
Posiadających aplikacje internetowe.
Organizacji
Dopracowujących aplikacje mobilne dla swoich klientów.
Mapowanie scenariusza użytkownika odnosi się do narracji, która przekazuje zamiar użytkownika, aby dokonać konwersji na Twojej stronie. Zaletą korzystania z takich scenariuszy jest to, że pozwalają na implementację wizualizacji, takich jak storyboardy, scenariusze narracyjne lub mapy scenariuszy. Mapy scenariuszy są szczególnie interesujące, ponieważ pokazują każdy etap realizacji zadania. Komunikują motywację persony do wykonania zadania i pomagają odkryć problemy, które persona napotyka po drodze, a także identyfikują możliwości ulepszenia procesu zakupowego. W przypadku uchwycenia zamierzonego doświadczenia użytkownika odkrywamy, że mapowanie scenariuszy jest najskuteczniejsze na bardzo wczesnym etapie projektu. Wtedy najbardziej opłacalne jest jego użycie, aby pomóc w określeniu podróży użytkowników, prawdopodobnych funkcji sklepu i możliwych ekranów interfejsu dla usera. W przypadku projektów Agile może to być przydatne do pomocy w zestawieniu zaległości produktu, a w przypadku bardziej tradycyjnych projektów (tj. bardziej kaskadowych) do zdefiniowania wymagań funkcjonalnych.
User Journey Map to liniowa wizualizacja, która odzwierciedla to, co osoba czuje podczas korzystania z produktu. User Journey Map pozwala naszym projektantom zauważyć potencjalne luki w procesie i zidentyfikować obszary wymagające poprawy. Projektanci zazwyczaj tworzą takie mapy na podstawie informacji zwrotnych, które otrzymują podczas wywiadów z użytkownikami, danych z poprzednich etapów i obserwacji. W swojej najbardziej podstawowej formie mapowanie podróży rozpoczyna się od zestawienia serii działań użytkownika na osi czasu. Podróż klienta to proces, w którym klient wchodzi w interakcję z firmą w celu osiągnięcia celu. Dzisiejsi konsumenci wchodzą w interakcje z markami w sposób trudny do ustalenia. Pomiędzy zdobyciem świadomości marki za pośrednictwem mediów społecznościowych, do otrzymania wiadomości e-mail z podziękowaniem za zakup po udanej transakcji, zazwyczaj jest wiele różnych kroków.
W procesie projektowania historie są tym, czego projektanci używają, aby pomóc im wczuć się w grupy docelowe. Służą one również jako inspiracja, gdy projektanci tworzą rozwiązania, które wpisują się w codzienne czynności ich użytkowników. Mogą być używane razem z personami lub zintegrowane z nimi. Zrozumienie, jak bardzo historie użytkowników przybliżają świat użytkowników do deski kreślarskiej, jest kluczowe dla każdego projektanta, którego celem jest dopracowanie produktu, który będzie konsekwentnie dopasowywał się do potrzeb użytkowników na co dzień.
Modele szkieletowe, prototypy i makiety tworzą trzy z wcześniejszych etapów sekwencji rozwoju produktu. Oferują projektantom UX (i UI) możliwość przeprowadzania rund testów użytkowników na każdym etapie ich procesu projektowania. Te testy użytkowników pomagają projektantom ocenić, czy ich produkt jest odpowiedni dla ich docelowych odbiorców, dokładnie w jaki sposób użytkownicy nawigują i czerpią wartość z Twojego produktu, w jakim celu i czy spełnia ich oczekiwania. Przeprowadzanie testów użytkownika w każdej iteracji projektu; od najwcześniejszego szkieletu o low-fidelity do prototypu o high-fidelity, zaowocuje silnym, dobrze zaprojektowanym produktem, który zapewnia użytkownikom wartość. To podstawa dobrego projektowania UX.
Ponieważ proces tworzenia oprogramowania jest czasochłonny, w tym momencie zespół programistów jest prawdopodobnie głęboko zajęty pracą nad systemami zaplecza aplikacji. Projektanci UX zwykle wspierają zespół, odpowiadając na pytania dotyczące tego, jak rzeczy powinny działać lub wyglądać, udzielając wskazówek w razie potrzeby i angażując się w testy użytkowników, aby uzyskać więcej informacji zwrotnych. Projektanci UX są również odpowiedzialni za planowanie nowych funkcji i biorą udział w dyskusjach na temat przyszłych aktualizacji.
Nasza wiedza
Nieograniczony dostęp do postępów projektu w JIRA
Cotygodniowe planowanie pracy z zespołem projektowym
Realne warunki rozliczeń oraz realizacji zadań
Nasza metodyka
CELEM PROCESU JEST ZEBRANIE INFORMACJI O PROJEKCIE:
CELEM WARSZTATÓW JEST ZEBRANIE INFORMACJI O:
CELEM WARSZTATÓW JEST:
USTALENIE TECHNICZNYCH ASPEKTÓW WDROŻENIA TAKICH JAK:
USTALENIE TECHNICZNYCH ASPEKTÓW WDROŻENIA TAKICH JAK:
ZATWIERDZENIE DOKUMENTACJI
WŁAŚCIWA WYCENA PROJEKTU
ZAPROJEKTOWANIE PROPOZYCJI DO ZAPREZENTOWANIA KLIENTOWI:
PRZYGOTOWANIE ŚRODOWISKA DEVELOPERSKIEGO ORAZ PLANOWANIE SPRINTÓW:
W TRAKCIE TESTOWANIA SKUPIAMY SIĘ NA:
DEPLOYMENT
OPTYMALIZACJA
W czym jeszcze możemy pomóc
Napisz do nas
Wyceń projekt
Napisz do nas
Andrzej Szylar
Chief Executive Officer