Global4Net dla Saint-Gobain

12.07.2016 Angelika Siczek

Saint-Gobain to światowy lider w dziedzinie budownictwa, który wyróżnia się na tle konkurencji szczególną troską o środowisko naturalne. Zlokalizowane w 66 krajach oddziały firmy skupiają specjalistów zajmujących się tworzeniem, produkcją oraz dystrybucją materiałów budowlanych wykorzystujących ekologiczne rozwiązania. Rosnąca  popularność tego typu technologii zaowocowała potrzebą stworzenia sklepu internetowego, który zaoferuje Klientom więcej, niż tylko zakupy. Tak narodziła się idea stworzenia w pełni responsywnej domeny www.remontibudowa.pl.

Przede wszystkim funkcjonalność

Czasy skomplikowanych rozwiązań w dziedzinie e-commerce minęły, dlatego postawiliśmy na prostotę i funkcjonalność. Naturalną decyzją było więc dla nas w tym przypadku rozpoczęcie od dodania licznych modułów, których zadaniem jest ułatwienie nawigacji w trakcie zakupów:

– moduł „Nowości“, pozwalający na szybkie przeskanowanie oferty pod kątem nowo dodanych produktów,

– zakładka „Ostatnio oglądałeś“, dzięki której użytkownik może w każdej chwili powrócić do zamkniętych wcześniej kart z ofertą,

– wyeksponowana za pomocą dodatkowych elementów graficznych zakładka „Koszyk“, pokazująca aktualny stan zamówienia już z poziomu strony głównej,

– mapa przedstawiająca lokalizację poszczególnych sklepów stacjonarnych, która linkuje bezpośrednio do listy adresowej placówek handlowych marki Saint-Gobain,

– strona startowa  eksponująca za pomocą prostych grafik najważniejsze z punktu widzenia Klienta funkcjonalności sklepu (m.in. odbiór osobisty, specjalne warunki sprzedaży, promocje i wyprzedaże).

Podczas licznych spotkań podjęta została również odważna decyzja o rozbudowaniu zakładki ofertowej, dzięki czemu Klienci zyskali możliwość szybkiego wyszukiwania produktu na podstawie nazwy producenta. Dokonanie wyboru powoduje przeniesienie na podstronę zawierającą krótką charakterystykę wybranej firmy oraz kompletną listę oferowanych produktów.

Saint-Gobain strona główna

Inteligentna wyszukiwarka

Znacznemu uproszczeniu został również poddany proces wyszukiwania produktów. Stworzony przez nas system umożliwia precyzyjne określanie kryteriów poszukiwań, które stopniowo zawężają ofertę zakupową. Klient otrzymuje dzięki temu w pełni spersonalizowaną ofertę, która spełnia wszystkie Jego oczekiwania. To z kolei znacznie skraca czas finalizacji zakupu.

Wyszukiwarka została również rozbudowana o inteligentną opcję podpowiadania fraz. Oznacza to, że użytkownik wpisując pierwsze litery poszukiwanego słowa zobaczy listę dostępnych produktów, których nazwa składa się z takiego samego ciągu liter. Co ciekawe, wyszukiwarka z każdą wpisaną frazą będzie się uczyć i zapamiętywać, poszerzając przy tym swój zakres słów wyszukiwanych. Do stworzonej w ten sposób bazy ma również dostęp administrator sklepu, co pozwala na dodatkową analizę potrzeb Klientów i dynamiczne dostosowywanie oferty do najczęściej poszukiwanych haseł.

Autorskie rozwiązania

Klienci marki Saint-Gobain są bardzo wymagającą grupą docelową, dlatego niektóre z dostępnych funkcjonalności powstały ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki branży budowlanej. Specjalnych rozwiązań wymagał zwłaszcza system dostaw oraz synchronizacji danych.

Owocem przeprowadzonych pod tym kątem analiz jest powstanie autorskiego modułu integracji przesyłek kurierskich na podstawie dostarczonego API oraz  integracja sklepu z systemami ERP i SAP. Integracja odpowiada za takie funkcjonalności, jak zarządzanie zamówieniami i wysyłką oraz synchronizacja danych Klientów.  W rezultacie udało się nam stworzyć sprawny system pozwalający na szybki przesył informacji pomiędzy sklepem a dostawcami.

Dwustronna komunikacja

To nie wszystko. Świadomi możliwości, jakie oferuje marketing szeptany, zaoferowaliśmy użytkownikom możliwość polecania zakupionych produktów. Analizy dowodzą bowiem, że Klienci e-sklepów są skłonni zaufać opiniom znajomych lub innych użytkowników w większym stopniu, niż tradycyjnym formom reklamy. W ten sposób zyskaliśmy również dodatkowy kanał informacji na temat oferty sklepu.

W ramach powyższego rozwiązania dodany został także moduł „Kontakt“. Formularz składa się z indywidualnie dobranych parametrów, spośród których użytkownik może wybrać interesujące go zagadnienie (np. zgłoszenie serwisowe, wycenę usługi lub dodatkowe pytania dotyczące oferty sklepu). Istnieje również możliwość skontaktowania się bezpośrednio z wybranym sklepem stacjonarnym.

Bezpieczeństwo danych

Szczególną uwagę zwrócono również na kwestię bezpieczeństwa danych osobowych Klientów. Uruchomiony przez nas sklep posiada certyfikat SSL, zapewniający bezpieczeństwo przesłanych danych oraz ich integralność.

Więcej niż tylko sklep

W efekcie naszej współpracy z firmą Saint-Gobain powstała rozbudowana, w pełni mobilna platforma internetowa, łącząca w sobie wiele funkcji. Uzupełnieniem wdrożenia było dodatkowe zintegrowanie sklepu z Google Analytics, pozwalające na bieżący monitoring zainteresowania marką. Nowy sklep w pełni odpowiada potrzebom nawet najbardziej wymagających Klientów, pozwalając marce na dotarcie do jeszcze większej ilości osób.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: