Global4Net wdrożyło sklep dla Novamed

02.06.2016 Angelika Siczek
logo novamed

Obecna na rynku od ponad 20 lat marka Novamed jest liderem w dziedzinie dystrybucji sprzętu medycznego. W jej asortymencie znaleźć można produkty najwyższej jakości: są to zarówno elementy wyposażenia gabinetów i sal operacyjnych, jak i mniejsze akcesoria i narzędzia niezbędne lekarzom w codziennej pracy. Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy działania związane z wdrożeniem sklepu internetowego dla tej marki. Efekty naszej współpracy zobaczyć można na stronie www.novamed.pl.

Najnowsze rozwiązania

Rozwiązania dedykowane branży medycznej wymagają szczególnej uwagi, dlatego zdecydowaliśmy się na integrację sklepu z systemem Multistore. To zaawansowane narzędzie pozwala na prowadzenie wielopłaszczyznowej sprzedaży poprzez tworzenie dowolnej liczby sklepów w obrębie jednego panelu administracyjnego. Dzięki temu baza produktów może być dowolnie dzielona, prezentując różniące się od siebie parametry. Zabieg ten stosowany jest również z powodzeniem w celu zapewnienia wyższych pozycji w wyszukiwarkach.

Responsive Web Design

W styczniu 2015 przedstawiciele firmy Google potwierdzili, że strony nie spełniające wymogów wyświetlania na urządzeniach mobilnych pozycjonują się znacznie gorzej, w związku z czym wszystkie projekty wdrażane przy współpracy z Global4Net kodowane są w Responsive Design. Rozwiązanie to generuje wiele korzyści:

– zwiększenie szansy dotarcia do potencjalnych klientów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów związanych z utrzymaniem strony,

– zachowanie jednolitego wizerunku marki poprzez automatyczne dostosowanie layoutu do wszystkich urządzeń mobilnych,

– możliwość wprowadzania późniejszych zmian w krótkim czasie

– efektywna prezentacja oferty, która sprzyja zakupom.

Novamed wizualizacja

Zaawansowane ulepszenia wizualne

Zadbano również o odświeżenie szaty graficznej sklepu. Przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań udało się stworzyć estetyczny i bardzo intuicyjny w użytkowaniu layout, w obrębie którego na szczególną uwagę zasługują:

– wzbogacenie poszczególnych elementów efektem lightbox,

– dodanie efektów przejścia w ruchomych modułach,

– automatyczne ustawianie wysokości okien,

– zmiana wyglądu pól wyboru oraz zaznaczania

Warto dodać, że całość powstała przy wykorzystaniu technologii JavaScript, która nie wymusza ciągłych aktualizacji strony. Rozwiązanie to nie tylko eliminuje możliwe problemy techniczne, ale przede wszystkim zwiększa płynność użytkowania strony sklepu.

Technologia w służbie zakupom

Solidne fundamenty techniczne i dopracowany layout to jednak nie wszystko. Nadrzędnym celem e-commerce jest ułatwienie procesu zakupowego, dlatego zadbaliśmy o to, aby proces zamawiania produktu został ograniczony do jednego etapu. Co więcej, strona została zaprogramowana w taki sposób, żeby koszyk niezrealizowanych zakupów został automatycznie zapisany na koncie użytkownika. Dzięki temu nawet po opuszczeniu strony internetowej klient ma możliwość powrotu do stworzonej wcześniej listy wybranych produktów.

Wszystkie zrealizowane zakupy zintegrowano z kolei z systemem magazynowo-księgowym SAP. Dzięki temu wyeliminowany został etap przepisywania w interfejsie programistycznym tak istotnych informacji, jak dane klientów, zamówienia, aktualne ceny oraz stan magazynów. Umożliwi to w przyszłości m.in. natychmiastową weryfikację dostępności produktów, co w dziedzinie dystrybucji sprzętu medycznego jest niezwykle ważne.

Dodatkowe udogodnienia

Strona została dodatkowo wzbogacona o nowe moduły, spośród których na szczególną uwagę zasługują:

– „Ostatnio przeglądane artykuły“,

– „Nowości“,

– „Promocje“,

– „Pliki do pobrania“,

– „Poradniki i artykuły“

– „FAQ“,

– „Serwis“,

– „Salony firmowe i współpraca“.

Dzięki temu powstała swojego rodzaju synergia treści, która wzbogaca dotychczas stricte zakupową zawartość sklepu. W połączeniu z odświeżeniem panelu użytkownika strona www.novamed.pl zyskała zupełnie nowy wymiar, którego celem jest przyciągnięcie nie tylko potencjalnych klientów, ale również pasjonatów branży medycznej.

Na szczególną uwagę zasługuje też integracja z wybranymi pośrednikami płatności online. Po wnikliwej analizie najpopularniejszych rozwiązań wykorzystywanych w sklepach Novamed wdrożenie objęło rozwiązania PayU, PayPal, płatność przy odbiorze oraz tradycyjne przelewy. Szczegóły przesyłki i ewentualne wątpliwości klient może ustalać również za pomocą formularza kontaktowego, który dodano z myślą o usprawnieniu komunikacji z administracją sklepu. Istnieje również możiwość zapisania się do newslettera.

Naszym priorytetem jest dostarczenie Klientom najdogodniejszych, spersonalizowanych rozwiązań. Po analizie potrzeb firmy Novamed zasugerowaliśmy przeprowadzenie integracji systemów SAP, co pozwoliło na dodatkową optymalizację procesów kosztowych oraz uzyskanie efektu synergii wprowadzonych udogodnień.

Andrzej Szylar, CEO Global4Net

Follow up

Podczas wdrożenia dodano dynamiczne metatagi, opisy, tytuły oraz linki, a gotowa strona została zintegrowana z systemem Google Analytics oraz AdWords w celu bieżącego monitorowania efektów wdrożenia modułu e-commerce. Pracownicy firmy Novamed wzięli również udział w szkoleniu z zakresu obsługi sklepu internetowego.

Opisane powyżej rozwiązania są jedynie częścią systemu, który marka Global4Net rozwija w odpowiedzi na zmieniające się warunki rynku e-commerce oraz specyficzne zapotrzebowania klientów. Ostateczny kształt tworzonego projektu wynika z obopólnego zaufania oraz niezwykłego profesjonalizmu zarządu firmy Novamed.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: