Neo24 wśród najszybszych sklepów na Black Friday

05.12.2019 Angelika Siczek

Nasz klient Neo24 znalazł się wśród najszybciej działających sklepów na Black Friday z czasem ładowania 3,7 sekundy. Zważając, iż w Weekend Wyprzedaży na Black Friday i Cyber Monday ruch w sklepach jest zwykle o kilkaset procent wyższy jest to bardzo dobry wynik.

 

W weekend wyprzedaży (29.11-2.12.2019), najszybszymi spośród badanych sklepów internetowych okazały się amfora.pl (1,1 sekundy), zalando-lounge.pl (1,4 sekundy), euro.com.pl (1,7 sekundy), x-kom.pl (2,1 sekundy), domodi.pl (3,4 sekundy), lancerto.com (3,6 sekundy) oraz neo.24.pl (3,7 sekundy). Najwolniej ładowały się natomiast sklepy 4f.com.pl (9,3 sekundy), empik.com (9 sekund), mediamarkt.pl (8,1 sekund), mediaexpert.pl (7,8 sekund), douglas.pl (7,8 sekund), oponeo.pl (7,2 sekundy), sephora.pl (7,2 sekundy).

 

Badanie szybkości ładowania sklepów prowadzono od piątku 29.11.2019 (Black Friday) do 2.12.2019 (Cyber Monday), zbierając dane na temat first (pierwsza użyteczna wersja) i last visual change (pełne załadowanie wszystkich elementów) serwisów. Taki sam pomiar wykonano również miesiąc wcześniej, 29.10.2019, żeby móc dokonać analizy porównawczej. Każdy pomiar wykonywany był co 30 minut. Każdy ze wskazanych sklepów testowany była z trzech lokalizacji: Frankfurt (Amazon Web Service), Warszawa (Oktawave), Rybnik (Hostersi Data Center). W każdej z lokalizacji uruchomione zostały instancje i na nich prowadzone były fizycznie testy ładowania. Test wykonywany był w oparciu o zestaw skryptów, pozwalających na symulacje ładowania stron w przeglądarkach, zbieranie danych i pomiary czasu. W sumie dokonano ponad 5000 pomiarów ładowania badanych sklepów.

 

WIęcej na ten temat można przeczytać na stronie: https://antyweb.pl/nie-wszystkie-sklepy-internetowe-zdaly-egzamin-w-weekend-wyprzedazy/

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: