Podsumowanie E-commerce Challenge 2023 

30.05.2023 Katarzyna Zajchowska

W dniach 23-24 maja byliśmy partnerem strategicznego forum networkingowego dla sektora retail – E-Commerce Challenge 2023, które odbyło się w Hotel Courtyard by Marriott w Warszawie. 

Podczas dwóch dni wykładów naszą uwagę zwróciły takie zagadnienia jak: 

 • rentowność e-commerce – również w kontekście modelu omnichannel,  
 • optymalizacja procesów jako sposób na długofalowe oszczędności w firmie, 
 • weryfikacja inwestycji w rozwój w czasach kryzysu.  

Wielokrotnie podczas prezentacji podkreślane było rosnące znaczenie ekspansji międzynarodowej (crossborder) i sprzedaży poprzez platformy marketplace. Głównym bohaterem wielu wystąpień była jednak sztuczna inteligencja (AI) i analiza danych, mające na celu poprawę doświadczeń użytkowników poprzez personalizację.  

Jako partner konferencji mieliśmy również okazję do podzielenia się naszymi doświadczeniami. Tomasz Gutkowski, Head of Business Development Unity Group, poprowadził panel dyskusyjny, podczas którego zastanawialiśmy się z naszymi rozmówcami nad sposobami na pozyskiwanie klientów w czasach kryzysu. Rozmawialiśmy o tym, jakie kanały warto wykorzystać, jaką rolę w procesie zakupowym odgrywa aktualnie cena oraz jak zwiększać lojalność klientów.  

Główne wnioski z panelu dyskusyjnego przedstawiliśmy w artykule podsumowującym nasze wystąpienie – zapraszamy do lektury: https://www.unitygroup.com/pl/blog/jak-pozyskiwac-nowego-klienta-w-dobie-kryzysu/  

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  a.szylar@global4net.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: