5 najlepszych programów do zarządzania magazynem

04.10.2022 Angelika Siczek
osoby pracujace na magazynie

W poprzednim wpisie, wyjaśniliśmy, czym są programy do zarządzania magazynem i sprzedażą, czyli systemy WMS. Dzięki tym platformom możesz uprościć zarządzanie magazynem i zamówieniami, które otrzymujesz od klientów. Jednak takich programów magazynowych jest sporo – który będzie najlepszy? To oczywiście zależy od Twoich wymagań. Zebraliśmy pięć opcji, które ułatwią wybór sprawdzonego systemu WMS. Każda z pozycji na naszej liście oferuje wszystkie najważniejsze funkcje i znacznie więcej.

Czym jest wms?

Program do zarządzania magazynem i sprzedażą to najczęściej chmurowa platforma, która jest w pełni zintegrowana z magazynem i systemem e-commerce. Systemy WMS mają stały wgląd we wszystko, co dzieje się w magazynie i przez to pomagają w codziennej pracy poprzez automatyzację procesów magazynowych, w tym wsparcie w organizowaniu produktów, przygotowywaniu zamówień, tworzeniu dokumentów przewozowych i wysyłce zamówień. Dzięki WMS Twoja firma może zaoszczędzić dużo czasu i pracować bardziej wydajnie, ponieważ zmniejsza się liczba pomyłek w zamówieniach i opóźnień. Jednak aby to wszystko osiągnąć, potrzebujesz sprawdzonego systemu WMS. Zobaczmy, jakie możliwości oferuje współczesny rynek.

Sortly

To nietypowa pozycja na naszej liście. Po pierwsze, Sortly oferuje darmowy okres próbny, co jest rzadkim rozwiązaniem w tym sektorze (w poprzednim poście wyjaśniliśmy, że dostosowanie systemu WMS do potrzeb firmy może trwać nawet kilka tygodni). Wynika to z tego, że Sortly jest prawie wyłącznie dla małych firm ze stosunkowo niewielkimi oczekiwaniami. Składa się z czterech prostych modułów:

 • Katalog: Ten moduł pozwala śledzić produkty w magazynie i sprawdzać ich parametry, w tym liczbę, cenę, stan itp.
 • Zarządzanie: Tutaj zarządzasz i aktualizujesz stany magazynowe; możesz też przenosić produkty w inne miejsca i skanować kody kreskowe.
 • Śledzenie: W tym module śledzisz wszystko, co dzieje się w magazynie. Otrzymujesz np. powiadomienia, gdy jakiegoś produktu zaczyna brakować.
 • Raportowanie: Moduł do raportowania pozwala utrzymywać wszystko pod kontrolą i mieć dostęp do potrzebnych danych. 
table_sortly

Źródło grafiki: https://help.sortly.com/hc/en-us/articles/360041190391-Dashboard-Overview

3PL Warehouse Manager

To złożony program do zarządzania magazynem i sprzedażą. 3PL Warehouse Manager działa w chmurze i pomaga sprzedawcom i dystrybutorom w zarządzaniu magazynem, automatyzacji codziennych zadań i współpracy z firmami 3PL (operatorami logistycznymi). Dzięki 3PL Warehouse Manager masz dostęp do śledzenia wszystkiego, co ma miejsce w magazynie w czasie rzeczywistym. Możliwe jest też mobilne zbieranie i skanowanie produktów (przy pomocy urządzeń mobilnych), generowanie etykiet i innych dokumentów i zautomatyzowane rozliczenia. Program wykorzystuje integrację API/EDI, co oznacza, że można go łatwo połączyć z innymi narzędziami w Twoim sklepie.

table_3plwm

Źródło grafiki: https://www.g2.com/products/3pl-warehouse-manager/reviews

Fishbowl

Fishbowl to program do zarządzania produkcją i magazynami. Znacznie ułatwia zarządzanie procesem produkcyjnym, co obejmuje przydzielanie zadań i obliczanie zapotrzebowania produkcyjnego. Co do magazynowania, Fishbowl Warehouse dostarcza wszystkiego, czego potrzebujesz, w tym:

 • efektywne zarządzanie magazynem (lub wieloma magazynami),
 • integrację z oprogramowaniem księgowym (QuickBooks),
 • śledzenie kosztów i działań pracowników,
 • a nawet dostęp do rozwiązań BI (business intelligence), co daje jeszcze lepszy wgląd w operacje magazynowe.

Do Twojej dyspozycji jest także aplikacja Fishbowl GO, która umożliwia przekształcenie zwykłego smartfona w pełni funkcjonalny skaner kodów kreskowych.

system_table_fishbowl

Źródło grafiki: https://www.fishbowlinventory.com/products/fishbowl-warehouseLogiwa

To kolejna chmurowa aplikacja WMS na naszej liście. Logiwa automatyzuje realizację zamówień, zarządzanie magazynem i automatyzację procesów magazynowych. Sprawdza się najlepiej w przypadku małych i średnich sklepów, ale dzięki elastycznym integracjom, z Logiwy mogą korzystać także duże firmy. Platforma wspomoże Cię nie tylko w zarządzaniu samym magazynem, ale również łańcuchami dostaw i współpracą z kurierami i firmami 3PL. Integracje z innymi narzędziami przebiegają bezproblemowo. Co szczególnie istotne, Logiwa najlepiej sprawdza się w konfiguracji D2C (direct to consumer), czyli w sklepach, które korzystają z własnych kanałów sprzedaży. Logiwa także oferuje darmowy okres próbny.

logiwa_graph

Źródło grafiki: https://softwareconnect.com/warehouse-management/logiwa/

Infor WMS

Ostatnia platforma na naszej liście może być wdrożona zarówno w chmurze, jak i lokalnie. Jest dostępna w 14 językach i jest łatwo konfigurowalna. Podobnie jak Fishbowl, Infor doskonale się sprawdza w przypadku posiadania wielu magazynów. Platforma wspiera Cię w zarządzaniu wszystkimi działaniami Twoich centrów dystrybucyjnych, ponieważ łączy funkcje zarządzania magazynem i zarządzania pracownikami. Użytkownicy cenią tę platformę za jej nowoczesny UX, intuicyjny panel i elastyczność obsługi. Co ciekawe, Infor WMS może działać nawet w przypadku sklepów, które działają na skalę międzynarodową i mają magazyny w różnych krajach. Sprawdzi się, nawet jeśli Twój sklep wysyła ponad 200 000 zamówień dziennie.

graph_infor_wms

Źródło grafiki: https://www.explorewms.com/infor-scm-wms-software-profile.html

Gdy już wybierzesz optymalny system WMS dla swojej firmy, przychodzi czas na wdrożenie, które często wymaga sporo doświadczenia. Nasz zespół z przyjemnością pomoże Ci wdrożyć wybrany system WMS. Skontaktuj się z nami i powiedz nam, którą platformę chcesz zintegrować ze swoim sklepem. My zajmiemy się resztą.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: