5 prostych pytań, które zachęcą Twoich klientów do rozmowy

13.12.2013 Angelika Siczek

Będąc internetowym sprzedawcą nie zawsze masz możliwość bezpośrednio skontaktować się ze swoimi klientami. Stąd- z ang. Support tickets, chat online, opinie klientów, forum and zamówienia telefoniczne, które stanowią chyba jedyną możliwość uzyskania informacji zwrotnej od klienta. Niestety, większość z nich nie zawsze udziela do końca prawdziwej opinii na temat zrealizowanych zakupów, a także oczekuje poświęcenia zbyt dużej ilości uwagi, bo to jedyny sposób, żeby zgromadzić i uporządkować odpowiednią ilość informacji.

 Nie jest łatwo nakłonić klienta do pozostawienia wyczerpującej opinii na temat sklepu, w którym dokonywał zakupów ponieważ zajmuje to zbyt wiele czasu. W wielu przypadkach klienci pomijają element recenzowania, ponieważ nie mają ani czasu, ani ochoty spędzać setek godzin na wypełnianiu ankiet. Nawet wtedy, gdy sprzedawcy detaliczni oferują kuszące promocje i rabaty , aby użytkownicy mogli spokojnie wypełnić formularz ankietę lub napisać recenzję , to i tak nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Oznacza to, że nie będzie żadnych danych, które umożliwią zwiększenie wydajności magazynu .

 Tak, jedynym sposób na to, aby zebrać bezcenne informacje o jakości obsługi klienta to natarczywość. Dlatego istotnym jest, aby wybrać odpowiedni moment na ustawienie badań. Marketingowcy sugerują przeprowadzenie badań nie później niż 5 dni po czasie, gdy zamówienie zostało dostarczane do klienta.

 Przed wysłaniem należy przemyśleć listę pytań, które znajdą się w biuletynie. Jedynym rozwiązaniem jest postawić się w sytuacji klienta i zastanowić się, o jakie pytania chcesz zostać poproszony, jako wspólnego nabywcy.

 W tym artykule proponujemy kilka skutecznych pytań, które warto zadać swoim klientom w związku z ich doświadczeniem handlowym. Możesz też używać dodatkowych narzędzi , aby doprecyzować swoje badania, czyli zebrać informacje zwrotne po zakupie.

 Jak zdobyć najważniejsze informacje ?

 

Dlaczego zdecydował się Pan/Pani akurat na nasz sklep ?

 

 

 

 

 

 

Dowiedz się, jakie czynniki motywują klientów do zakupów w Twoim sklepie . Oferujemy około 10 wariantów do wyboru. Zmienne dla wyboru mogą być następujące :

• cena
• rekomendacja znajomego
• wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania
• korzystne opinie itp.

Innymi słowy , należy umieścić tutaj wszystkie istotne czynniki , które wpływają na współczynnik konwersji.

 

Jak nas znaleźć ?

To pytanie zadajemy po to, aby poznać źródło referencyjne, prowadzące do sklepu internetowego . Tutaj możesz również wybrać, czy używać pytania otwartnego.

Czy nasze produkty spełniają Twoje oczekiwania? 

Zaoferuj swoim klientom, aby ocenili produkty w skali od 1 do 10, lub poproś o dodatkowe informacje związane z jakością bądź innymi ważnymi aspektami , zgodnie ze specyfikacją sklepu.

Opowiedz o swoich doświadczeniach na zakupy w naszym sklepie 

 

 

 

 

To pytanie wydaje się być jednym z najważniejszych , ponieważ pozwala uzyskać informacje na temat wszystkich aspektów procesu zakupów. Używaj jak najwięcej zmiennych lub krótkich pytania. Spróbuj obejmować następujące zagadnienia :

 

• Czy łatwo znajduje się produkty?
• Czy nawigacja w sklepie działa dobrze?
• Czy produkty wyglądają tak samo jak na zdjęciach?
• Czy zamówienie dostarczane jest zgodnie z harmonogramem ?

Jaki jest najlepszy sposób, aby skontaktować się z nami ?

Najlepsza metoda, aby być bliżej swoich klientów . Dowiedz się jakie są najpopularniejsze kanały dostarczania informacji , a dialog między tobą a twoim konsumentem zyska na wartości.

 W zależności od potrzeb, zawsze możesz zmodyfikować listę pytań za pomocą dodawania, bądź eliminacji pewnych elementów. Podziel je na mniejsze części, a nawet testuj metodą A/B aby sporządzić listę pytań, które najlepiej docierają do różnych grup klientów. 

 

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  a.szylar@global4net.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: