Adobe Experience Manager — poznaj jego funkcje

21.04.2023 Angelika Siczek
kobieta przy biurku

Wymagania konsumentów w zakresie doświadczeń w sieci cały czas rosną. Aby sprostać tym oczekiwaniom, firmy korzystają z wielu zaawansowanych narzędzi, aby ulepszać obsługę klientavw każdym jej aspekcie. Jednym z takich rozwiązań jest Adobe Experience Manager. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jego najważniejszym zaletom i zastosowaniom.

Czym jest Adobe Experience Manager (AEM)

Adobe Experience Manager to system do zarządzania treścią, który pozwala tworzyć, dostarczać i zarządzać doświadczeniami klientów w wielu różnych kanałach, np. na stronach internetowych w  aplikacjach mobilnych, czy w social mediach.

Rozwiązanie Adobe łączy zarządzanie treścią, zasobami i doświadczeniami klientów w ramach jednej, zintegrowanej platformy. Zapewnia dostęp do narzędzi służących tworzeniu i publikacji contentu, pozwalając przedsiębiorcom na jego łatwą personalizację i optymalizację pod kątem różnych kanałów.

Adobe Experience Manager to platforma chmurowa, która obejmuje również funkcje z zakresu analityki, integracji z mediami społecznościowymi czy e-handlu. To wszystko sprawia, że AEM to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające zarządzanie doświadczeniami online. Z tego względu platforma jest chętnie wykorzystywana zarówno przez małe, jak i duże firmy.

Najważniejsze zalety Adobe Experience Managera

 • Integracja z innymi narzędziami — kompleksowy charakter AEM ułatwia zarządzanie wszystkimi aspektami doświadczeń online w jednym miejscu.
 • Zaawansowane narzędzia do tworzenia treści — platforma obejmuje między innymi kreatory drag-and-drop, gotowe szablony i rozbudowane funkcje edycji multimediów.
 • Personalizacja — AEM pozwala na dostarczanie klientom spersonalizowanych doświadczeń na podstawie ich zachowań, preferencji i dostępnych danych.
 • Zaawansowana analityka i raportowanie — integracja z Adobe Analytics gwarantuje dostęp do danych na temat działania Twojej strony, zachowań użytkowników i innych kwestii, wszystko w czasie rzeczywistym.
 • Skalowalność i elastyczność — AEM można łatwo rozbudować i dostosować do potrzeb danej firmy.

Kluczowe komponenty systemu AEM

Rozwiązanie Adobe obejmuje wiele komponentów służących zarządzaniu różnymi aspektami obecności marki w sieci. Oto najważniejsze z nich:

 • Adobe Experience Manager Sites — to narzędzie udostępnia platformę do tworzenia stron internetowych i zarządzania nimi. Obejmuje narzędzia do projektowania i budowania witryn, administrowania treścią i optymalizacji doświadczeń użytkowników.
 • Adobe Experience Manager Assets — pozwala zarządzać plikami (obrazami, filmami i dokumentami). Zapewnia dostęp do narzędzi służących porządkowaniu i wyszukiwaniu zasobów cyfrowych, a także ich edycji i modyfikacji.
 • Adobe Experience Manager Forms — umożliwia projektowanie responsywnych formularzy, automatyzację pracy z formularzami i integrację z innymi systemami.
 • Adobe Experience Manager Communities — pomaga budować społeczności online i poprawiać zaangażowanie klientów. Służy do tworzenia forów, blogów oraz integracji z social media, a także do zarządzania treściami tworzonymi przez użytkowników.
 • Adobe Experience Manager Commerce — to platforma do administrowania sklepami internetowymi. Obejmuje między innymi dostęp do katalogów produktów, cenników, promocji i zamówień.
 • Adobe Experience Manager Intelligence — umożliwia użytkownikom uzyskanie wglądu w zachowania klientów i optymalizację ich doświadczeń cyfrowych. Wykorzystuje integracje z Adobe Analytics i innymi narzędziami analitycznymi.

Integracje w ramach Adobe Experience Managera

Wspomniane wyżej integracje pozwalają firmom połączyć AEM z innymi narzędziami i systemami zewnętrznymi. Pomoże Ci to usprawnić procesy marketingowe oraz zarządzanie treścią w sieci, a także poprawić zaangażowanie użytkowników i lepiej wykorzystywać gromadzone dane.

Do kluczowych integracji AEM należą przede wszystkim połączenia z innymi narzędziami Adobe — na przykład z Adobe Creative Cloud, Adobe Analytics czy Adobe Target. Umożliwiają one tworzenie i zarządzanie treścią, monitorowanie zachowań klientów oraz personalizację ich doświadczeń (w ramach jednej platformy).

Adobe AEM oferuje również integracje z systemami zewnętrznymi, takimi jak CRM, platformy e-commerce czy media społecznościowe. Te integracje umożliwiają usprawnianie przepływu informacji, automatyzację kluczowych procesów i dostarczanie klientom jeszcze bardziej spersonalizowanych doświadczeń.

Wreszcie, do ważnych integracji AEM zaliczają się także połączenia z innymi platformami chmurowymi, takimi jak Amazon Web Services czy Microsoft Azure. W ten sposób możesz wykorzystać skalowalność oraz elastyczność przetwarzania w chmurze do rozwoju biznesu, cały czas mając swobodny dostęp do możliwości Adobe Experience Managera.

Zrób dobry użytek z systemu CMS

Rozwiązanie Adobe to wszechstronna platforma, która może być używana przez różne firmy, bez względu na ich wielkość czy branżę. Jeśli szukasz kompleksowego narzędzia do zarządzania cyfrowymi zasobami, treściami i doświadczeniami klientów, ta platforma z pewnością będzie dobrym wyborem, przede wszystkim z uwagi na mnogość zastosowań.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: