Czym jest rozwiązanie Commercetools?

10.06.2022 Angelika Siczek
co-to-jest-commercetools

Dzisiaj liczba usług i platform, z których mogą korzystać sklepy internetowe, przyprawia o zawrót głowy. Jednak, jeśli chcesz rozwijać swój sklep i wyprzedzić konkurencję, potrzebujesz platformy, która jest elastyczna, kompleksowa i skalowalna. Commercetools to platforma e-commerce przeznaczona dla firm o największych potrzebach biznesowych. Sprawdza się w wielu konfiguracjach, w tym B2B, B2C i D2C. W tym artykule pokażemy Ci, czym jest Commercetools i jakie są główne cechy tej platformy.

Jeśli jeszcze nie zacząłeś prowadzić sklepu internetowego lub nie wybrałeś platformy e-commerce dla siebie warto przyjżeć się bliżej Commercetools. Ta platforma została uznana za jednego z liderów w badaniu firmy consultingowej Gartner (Gartner Magic Quadrant for Digital Commerce 2021). Co sprawia, że ta platforma jest warta uwagi?

Co trzeba wiedzieć o Commercetools?

To rozwiązanie zostało zaprojektowane, aby było elastyczne i wszechstronne. Zawiera w sobie całą listę użytecznych funkcji i opcji, które możesz dopasować do sposobu działania swojej firmy. Utrzymanie platformy i dodawanie nowych funkcji jest naprawdę proste, a sama platforma jest gotowa na przyszłe rozwiązania i usługi.

PLATFORMA HEADLESS COMMERCE

To jedna z najważniejszych cech Commercetools. W tym modelu warstwy backend i frontend są od siebie oddzielone, co daje niespotykaną elastyczność. Obie warstwy komunikują się ze sobą za pomocą protokołów API, co oznacza, że możesz modyfikować to, jak Twój sklep wygląda, działa i reaguje na działania klientów bez przebudowywania całej platformy.

ZARZĄDZANIE KATALOGIEM

Dzięki rozwiązaniu znanemu jako zintegrowane zarządzanie informacjami o produktach (Product Information Management – PIM) masz łatwy dostęp do wszystkich danych produktowych. W rezultacie możesz zarządzać produktami w swoim sklepie i tworzyć złożone katalogi dopasowane do modelu biznesowego. Co więcej, zarządzanie katalogiem obejmuje także zaawansowany silnik cenowy, który pozwala ustawiać ceny w różnych walutach, w zależności od kraju, w którym działasz.

WIELE SKLEPÓW

Rozwiązanie określane przez Commercetools jako Unified Cart (Ujednolicony Koszyk) pozwala prowadzić kilka sklepów internetowych i efektywnie je nadzorować. Co więcej, możesz zaoferować te same doświadczenia zakupowe i jednolity proces sprzedażowy, niezależnie od tego, co oferujesz. Dzięki Unified Cart możesz optymalizować proces finalizacji zakupu i zarządzać subskrypcjami, zniżkami i podatkami.

ZARZĄDZANIE ZAMÓWIENIAMI

Każdy właściciel sklepu internetowego wie, jak ważne jest efektywne zarządzanie zamówieniami. Z pomocą Commercetools możesz łatwo zarządzać wszystkimi zamówieniami, niezależnie od kanału. Zyskujesz dogłębny wgląd we wszystkie procesy związane z logistyką, co oznacza, że możesz zintegrować logistykę i dostawy tak, aby obniżać związane z nimi koszty i zwiększać zadowolenie klientów.

ANALIZA DANYCH I UCZENIE MASZYNOWE

Na koniec powiedzmy o Merchant Center. To panel, który umożliwia nadzór i optymalizację wszystkich procesów i procedur. Merchant Center daje wgląd w dane, których potrzebujesz, aby sprawnie zarządzać biznesem. Daje Ci też wgląd w dane klientów, np. związane z wcześniejszymi zamówieniami. Następnie możesz wykorzystać tę wiedzę, aby poprawiać doświadczenia zakupowe klientów i wdrażać personalizowane rekomendacje produktowe.

commerctools

A co z uczeniem maszynowym? Ta technologia wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby automatyzować powtarzalne czynności i wyciągać wartościowe wnioski z danych. Commercetools wykorzystuje machine learning, aby dostarczać rekomendacje produktowe, spersonalizowane promocje i oferty na życzenie.

PEŁNA ELASTYCZNOŚĆ OMNICHANNEL

Omnichannel to kluczowa strategia e-commerce, która zakłada kompleksowe podejście do prowadzenia sklepu. Skupia się na spełnianiu oczekiwań klientów i wykorzystywaniu w tym celu wszystkich dostępnych kanałów sprzedaży i komunikacji. Dzięki Commercetools możesz zaoferować swoim klientom doskonałą obsługę w wielu różnych kanałach, takich jak:

 • web i desktop,
 • urządzenia mobilne, 
 • internet rzeczy,
 • digital signage (komunikacja w miejscach publicznych),
 • rozwiązania customowe (możesz wymyślić zupełnie nowy kanał sprzedaży, np. w samochodach lub na pokładach samolotów). 

Gdziekolwiek chcesz być i cokolwiek chcesz sprzedawać, Commercetools Ci pomoże. W następnym artykule wyjaśnimy, jak możesz wykorzystać tę platformę w swoim biznesie, aby wspomóc jego rozwój.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: