Dojrzałość w e-Commerce B2B – wyższa satysfakcja klienta

16.08.2018 Angelika Siczek

Nie jest tajemnicą, że eCommerce jest podstawą strategii B2B. Od rosnących przychodów po poprawę satysfakcji i lojalności klientów, firmy widzą szansę na większy wzrost dzięki kanałom cyfrowym.

Dlaczego więc tylko 26% firm B2B w pełni wdrożyło najlepsze praktyki?

Na zlecenie Magento Forrester Group przeprowadziło badanie Co znaczy być liderem w B2B eCommerce, którego celem było udzielenie odpowiedzi na powyższe pytanie oraz zapewnienie praktycznych kroków, które można podjąć, aby podnieść swoje operacje B2B z dobrych do doskonałych. Badanie nie pozostawia wątpliwości, że kanały cyfrowe mają kluczowe znaczenie dla tworzenia doświadczeń handlowych B2B, które generują wyższą satysfakcję klientów, poprawiają pozycję konkurencyjną i zwiększają wzrost przychodów. Zapewnia także ramy oceny możliwości cyfrowych i wskazówki dotyczące tworzenia i utrzymywania najlepszych praktyk w celu usprawnienia zakupów, usprawnienia merchandisingu i wzmocnienia pozycji nabywców dzięki funkcjom samoobsługi.

Co znaczy być liderem w ecommerce B2B?

W ramach badania przeprowadzono ankietę wśród 300 globalnych decydentów i dyrektorów e-commerce. Badanie odbyło się w marcu 2018 i w jego ramach wyciągnięte zostały następujące wnioski:

Firmy B2B opierają się głównie na eCommerce, aby zwiększyć zadowolenie klientów, wzrost przychodów i cele produktywności. Prawie połowa uczestników twierdzi, że działania B2B w zakresie handlu elektronicznego pomagają im zdobywać, obsługiwać i zatrzymywać klientów. Prawie 80% ankietowanych firm „cyfrowo dojrzałych” donosi, że ich obecny zestaw technologii handlu elektronicznego B2B był „bardzo” lub „niezwykle pomocny” w poprawie ich ogólnego zadowolenia i dochodów.

Liderzy szukają niezawodnych, elastycznych i kompletnych rozwiązań technologicznych, ale walczą o zmaksymalizowanie tych inwestycji. Wysoka wydajność, niezawodność, kompletność rozwiązania oraz możliwość obsługi zarówno wymagań B2B, jak i B2C są najważniejszymi kryteriami przy wyborze opcji technologii B2B eCommerce. Ponad połowa uczestników stawiła czoła wyzwaniom związanym ze znalezieniem partnerów do integracji rozwiązań w ramach istniejącej infrastruktury technologicznej.

Dojrzałość organizacyjna i przywództwa w handlu koreluje bezpośrednio ze wzrostem zadowolenia i utrzymania klientów. Tylko 26% badanych firm w pełni rozwinęło swoją działalność w zakresie handlu elektronicznego B2B, co oznacza, że ​​ustanowiły cztery lub wszystkie pięć najlepszych praktyk organizacyjnych mierzonych w badaniu. Te najlepsze praktyki to od posiadania dedykowanego zespołu eCommerce do osiągnięcia wielofunkcyjnego dopasowania do strategii eCommerce firmy. Firmy o najbardziej dojrzałym przywództwie i zasobach mają większe szanse na usprawnienie drogi do zakupu, zwiększenie zadowolenia i utrzymania klientów, poprawę przewagi konkurencyjnej i ostatecznie zwiększenie przychodów.

Nie więcej niż 50% procent firm wdrożyło wszystkie najlepsze praktyki

najlepsze praktyki b2b

Tylko 26% firm w pełni wdrożyło najlepsze praktyki

Poziom cyfrowej dojrzałości

Magento może pomóc

Magento wspomaga firmy w osiągnięciu ich cyfrowych aspiracji biznesowych. Jako otwarta platforma, Magento wspierane jest przez globalny ekosystem. Zapewnia firmom elastyczność i skalowalność, umożliwiając tworzenie wyjątkowych doświadczeń w zakresie e-handlu również opartego na chmurze, zarządzania zamówieniami i możliwości analizy biznesowej. Magento zapewnia praktyczną realizację strategii B2B, aby umożliwić handlowcom realizację inicjatyw w całej ich organizacji. Dostarczenie tych nowych badań jest najnowszym przykładem tego, w jaki sposób Magento pomaga firmom w podnoszeniu ich działalności i zdobywaniu pozycji liderów w handlu B2B.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: