Jak Commercetools może pomóc Twojej firmie?

06.07.2022 Angelika Siczek
jak_commercetools_moze_pomoc_twojej_firmie

W poprzednim artykule na temat Commercetools pokazaliśmy Ci, czym jest ta platforma oraz jakie są jej główne funkcje. Jako kontynuację tamtego artykułu, mamy dzisiaj dla Ciebie drugi tekst ukazujący, jak można wykorzystać Commercetools do rozwoju biznesu, niezależnie od jego modelu. Zapraszamy do lektury!

Często podkreślamy na naszym blogu, że narzędzia i platformy e-commerce powinny być przede wszystkim elastyczne i skalowalne, niezależnie jaki rodzaj biznesu prowadzisz. W czasach chmury, skalowalność można stosunkowo łatwo osiągnąć, ale to jednocześnie ważny warunek wstępny decydujący o Twoim sukcesie w e-commerce. Platformy, które nie dają się łatwo skalować, szybko przegrywają z konkurencją. Dlatego pierwsze, co musisz wiedzieć to, że Commercetools oferuje pełną skalowalność dzięki architekturze MACH.

Jak architektura MACH pomaga w rozwoju firmy? 

Dużo mówiliśmy o architekturze MACH w innym wpisie na naszym blogu – polecamy serdecznie jego lekturę! W skrócie – architektura MACH zakłada wykorzystanie czterech technologii, które sprawiają, że Twój biznes online staje się elastyczny, skalowalny i w pełni dostosowany do potrzeb cloud computing.

Pierwsza technologia to mikrousługi. To sposób tworzenia produktów cyfrowych tak, że każdy element lub część stanowi samodzielną całość. Dzięki temu, jeśli np. chcesz wdrożyć nową metodę płatności, nie musisz przebudowywać całego sklepu. Druga usługa to API. To protokół, który stanowi formę komunikacji między różnymi narzędziami i platformami online. Dzięki API możesz łatwo zintegrować swój sklep z innymi narzędziami, wtyczkami i platformami (np. marketplace). Trzecia technologia to chmura. Dzisiaj większość usług jest opartych na chmurze, co oznacza, że są dostępne 24/7 z dowolnego miejsca na świecie. Do korzystania z takich usług potrzeba jedynie połączenia internetowego. Co więcej, produkty wykorzystujące cloud computing mogą być łatwo rozwijane i skalowane, ponieważ nie ogranicza Cię własna infrastruktura IT. I wreszcie mamy headless commerce. To sposób tworzenia sklepów internetowych tak, aby warstwa front end działała niezależnie od warstwy back end. Dzięki temu możesz modyfikować to, jak Twój sklep wygląda i działa bez konieczności przebudowywania jego struktury. To doskonałe rozwiązanie oferujące niespotykaną elastyczność.

Commercetools to platforma, która wykorzystuje architekturę MACH, co oznacza, że Twój sklep staje się w pełni konfigurowalny i możliwe jest jego praktycznie nieograniczone rozwijanie.

Commercetools dla firm B2C

Większość sklepów internetowych działa w modelu B2C. Właśnie tutaj Commercetools się sprawdza idealnie. Z pomocą tej platformy możesz zagwarantować klientom szerokie, personalizowane doświadczenia zakupowe. Po pierwsze, dzięki wspomnianej architekturze, możesz dopasować sklep do swojego modelu biznesowego i wizji firmy. Po drugie, nie ogranicza Cię liczba kanałów, które chcesz wykorzystywać. Chcesz sprzedawać produkty za pomocą Allegro, własnego sklepu, aplikacji mobilnej i w miejscach publicznych? Żaden problem! Commercetools oferuje pełne możliwości omnichannel.

Co więcej, Commercetools pozwala Ci wykorzystywać content marketing i SEO. Strony zbudowane przy pomocy tej platformy są przyjazne SEO i pozwalają tworzyć różne formy treści i wykorzystywać różne narzędzia do ich promocji. Możliwe jest oczywiście również zintegrowanie sklepu z Twoimi profilami social media, co pozwoli Ci korzystać z handlu społecznościowego (social commerce) i przyciągać nowych klientów.

Wreszcie, Commercetools oferuje pogłębioną analitykę. Wszystkie dane klientów i o klientach są szybko i łatwo dostępne i możesz je wykorzystywać, aby wdrażać nowe rozwiązania i usługi (np. personalizowane rekomendacje produktowe). Dzięki temu będziesz w stanie lepiej odpowiadać na potrzeby kupujących.

Commercetools dla firm B2B

Świat B2B działa nieco inaczej. Być może pracujesz z firmami zainteresowanymi różnymi produktami i usługami. Z pomocą tej platformy e-commerce, możesz dostosować swój sklep do potrzeb różnych grup odbiorców i firm. Dzięki mikroserwisom i headless commerce nie jesteś w żaden sposób ograniczony z technicznego punktu widzenia. Jeśli np. chcesz stworzyć sklep, który w połowie jest centrum fulfillmentowym a w połowie hurtownią – masz taką możliwość. 

Commercetools pozwala Ci ułożyć wszystkie elementy układanki tak, jak sobie tego życzysz. Możesz tworzyć i dostosowywać złożone katalogi produktów i wykorzystywać różne kanały sprzedaży, nawet te najbardziej zaawansowane, jak np. internet rzeczy.

Zacznij wykorzystywać Commercetools w swoim biznesie

Commercetools to ciekawe rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę w przypadku planowania wdrożenia swojego sklepu. Jest to bardzo zaawansowana platforma e-commerce zaprojektowana, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: