ul. Strzegomska 2-4
53-611 Wrocław
NIP 8992786490
KRS 0000608120
REGON 363987723
Global4Net Sp. z o. o.
+48 71 358 41 00
© 2009 – Global4Net. All Rights Reserved.
Jeśli zaczynasz właśnie nowy projekt IT, czeka Cię kilka trudnych wyborów. Po pierwsze, musisz zdecydować, jakie technologie zostaną wykorzystane w procesie, który właśnie zaczynasz. Dzisiaj to pytanie obejmuje przede wszystkim język programowania i tzw. framework. W tym poście pokażemy Ci język programowania zwany PHP i framework znany jako Symfony.
W dzisiejszych czasach masz mnóstwo języków programowania, które możesz wykorzystać w swoim projekcie IT. Dlaczego warto rozważyć PHP? Jak pewnie wiesz, każdy projekt IT wymaga warstwy back-end i front-end. PHP pomoże ci z tym pierwszym zadaniem. PHP to język skryptowy, który zajmuje się wszystkim, co dzieje się po stronie serwera. Warto dodać, że PHP jest osadzony w HTML. Ten język jest bardzo elastyczny; za jego pomocą możesz zarządzać swoimi bazami danych (PHP można zintegrować z całą listą baz danych, w tym MySQL i Microsoft SQL Server) oraz tworzyć projekty przeznaczone dla wszystkich popularnych systemów operacyjnych. Co więcej, jeśli jesteś biegły w PHP, możesz użyć tego języka do zaimplementowania także niektórych zaawansowanych funkcji po stronie front-end.
Jeśli już zdecydowałeś, że chcesz wykorzystać PHP w swoim projekcie, czas wybrać framework, który ułatwi i przyspieszy Twoją pracę. Warto zdecydować się na Symfony. Oto dlaczego.
Na świecie jest ponad 600 000 developerów wykorzystujących Symfony do tworzenia projektów IT. Ta popularność wynika z faktu, że ten framework oferuje masę zalet. Po pierwsze, Symfony zawiera gotowy zestaw komponentów, które możesz wykorzystać w swoim projekcie, aby był bardziej wszechstronny lub łatwy w obsłudze. Działając z Symfony, nie musisz tak dużo kodować, co oznacza, że ryzyko błędu jest znacznie mniejsze. Innymi słowy, Symfony zwiększa Twoją wydajność i dostarcza prostą drogę do ukończenia prac nad projektem.
Zobaczmy teraz, jak możesz wdrożyć Symfony w swoim projekcie.
Aby stworzyć projekt IT przy pomocy tego frameworka, musisz zainstalować serwer webowy i skonfigurować go, aby działał z Symfony. Co ważne, jeśli potrzebujesz tylko możliwości działania lokalnie, możesz użyć lokalnego serwera dostarczonego przez Symfony. Ich lokalny serwer obsługuje HTTP/2, programowanie współbieżne, TLS/SSL i automatyczne generowanie certyfikatów bezpieczeństwa.
Na stronie Symfony znajdziesz kompleksowy poradnik, pokazujący krok po kroku co należy zrobić w trakcie procesu instalowania i konfiguracji Symfony.
WYKORZYSTAJ GOTOWĄ METODOLOGIĘ PRACY
Symfony oferuje gotową metodologię, która krok po kroku prowadzi Cię przez proces developmentu. Takie ustrukturyzowane podejście pozwala pracować bardziej wydajnie i skupić się na najważniejszych zadaniach, jednocześnie gwarantując pełną stabilność, łatwość konserwacji i możliwość aktualizacji produktu, nad którym pracujesz.
DODAJ WIĘCEJ KOMPONENTÓW DO SWOJEGO PRODUKTU
Symfony Components to gotowe biblioteki dla aplikacji PHP. Są niezwykle przydatne, ponieważ gwarantują większą funkcjonalność projektu. Istnieją setki dostępnych komponentów, których możesz użyć w swoim projekcie IT. Oto kilka najważniejszych:
Oczywiście to nie wszystko – lista dostępnych rozszerzeń, wtyczek i bibliotek jest znacznie dłuższa. Znajdziesz je na podlinkowanej stronie internetowej.
KORZYSTAJ ZE WSPARCIA DEVELOPERÓW NA CAŁYM ŚWIECIE
Kiedy korzystasz z Symfony, praktycznie nigdy nie jesteś sam ze swoim projektem. Możesz pracować i rozmawiać z developerami z całego świata, którzy są zawsze gotowi do pomocy. Dołącz do SymfonyConnect, czyli profesjonalnej sieci zrzeszającej developerów pracujących na tym frameworku. Dzięki tej społeczności zyskujesz dostęp do:
I oczywiście pamiętaj – my też chętnie Ci pomożemy! Symfony to jeden z wielu frameworków, które wykorzystujemy w naszej pracy. Jeśli chcesz stworzyć nowy produkt cyfrowy przy użyciu tego frameworka, ale potrzebujesz doświadczonej firmy, która Ci w tym pomoże – jesteśmy do Twojej dyspozycji. Przejdź do sekcji „kontakt” i napisz nam coś więcej o swoim projekcie.
Napisz do nas