Magento Commerce Cloud wprowadza Headless

19.12.2019 Angelika Siczek
mężczyzna trzymający kartę kredytową i płacący za zakupy na tablecie

Firmy prowadzące działalność handlową w internecie robią wszystko, co możliwe, aby zwiększyć swój zasięg i współczynnik konwersji. W celu stałego rozwoju i utrzymywania obsługi na wysokim poziomie muszą być spełnione pewne wymagania. Po pierwsze, nieustanna aktualizacja i poprawa obsługi klienta w swoim sklepie. Po drugie, konsekwencja w kreowaniu zgodnych w UX technologii na przestrzeni wielu platform. Po trzecie, przeciwdziałanie powstawaniu silosów danych, aby lepiej kolekcjonować informacje i podejmować decyzje na bieżąco. Po czwarte, znalezienie kompromisu między integracją nowych technologii a zakłócaniem pracy tych, które są już wykorzystywane.

Magento Commerce Cloud

Czym jest Headless?

Spełnienie wszystkich czterech punktów może być trudne. Ułatwieniem tego zadania będzie Headless commerce, który mieści w sobie wiele narzędzi opartych na przeglądarce, mediach społecznościowych i wbudowanych w sklep touchpointów, ale oddziela je od architektury platformy, korzystając z API. Zwiększa to elastyczność pracy pomiędzy systemem obsługującym sklep e-commerce a systemem zarządzającym danymi.

Odpowiedni system Headless, wraz z odpowiednią strategią, posiada szeroką gamę możliwości, łatwych do zaadaptowania do systemu przez dewelopera, który niekoniecznie posiada wiedzę na temat danej platformy e-commerce. Elastyczne API, wiele mikroserwisów, nowe integracje omnichannel i obszerne narzędzia zarządzania – wszystko to musi zawierać dobry Headless.

Narzędzia dostępne od Adobe

Adobe Commerce Cloud ogłosiło wydanie elastycznej i solidnej platformy, która ułatwia integracje i umożliwia szybkie iteracje kodu. Dzięki temu można wprowadzać w sklepie zmiany na bieżąco, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów.

Żaden interfejs API nie jest taki sam. Jego różne reprezentacje dla wielu interfejsów poprawiają osiągi, możliwości modyfikacji i stabilność integracji. W ofercie są dwa zestawy API – REST i GraphQL. Obie platformy są znane ze swojej warstwy mikroserwisów i możliwości szybkiej rozbudowy i adaptacji API dla różnych touchpointów, w zależności od zmieniających się warunków. Dla firm potrzebujących dokonać rozbudowy wewnętrznej Adobe posiada GraphQL’a z warstwą mikroserwisów, aby dopasować ich działanie pod wymagania rynku. Dzięki tego typu rozwiązaniom nie ma granic dla innowacji i poprawy sprawności swojego sklepu w celu zwiększania lojalności klientów.

Rozwój platform mobilnych

W roku 2018 w czasie świąt sklepy internetowe posiadały 51% wizyt użytkowników urządzeń mobilnych, ale tylko 31% dokonało zakupów. Progressive Web Apps to rozwiązanie najnowocześniejsze w kwestii rozwoju sprzedaży wśród użytkowników mobilnych. Posiadają odczucie aplikacji natywnej mimo funkcjonowania w przeglądarce. Adobe Commerce Cloud posiada Headless API dla PWA oraz PWA Studio do zarządzania aplikacją. Dzięki temu deweloperzy mogą skupić się na stworzeniu sklepu z doskonałym UX, zamiast zmagać się z back-endowymi procesami.

Integracje Headless z systemami wspomagającymi sprzedaż

Headless służy również do integracji sprzedaży z CMS (Content Management System) lub aplikacjami wielokanałowymi. Stosowanie mikroserwisów, z podejściem zorientowanym na obsługę, ułatwiają integrację z innymi systemami, np. systemem zarządzającym sklepem, promocją czy programami lojalnościowymi. Adobe Commerce Cloud jest zintegrowany z Adobe Experience Manager, co oznacza lepsze doświadczenie w procesie zakupowym, modele hybrydowe łączące CMS z Commerce lub pełne Headless. Oprócz tego możliwa jest integracja z systemami POS, digital sygnage i sprzedażą w modelu społecznościowym. System jest wewnętrznie niezależny, dzięki czemu poszczególne komponenty mogą być uruchamiane osobno. To przyspiesza procesy integracji oraz je ułatwia, gdyż poszczególne modyfikacje nie wpływają na resztę platformy.

Adobe Sensei, sztuczna inteligencja odpowiedzialna za uczenie maszynowe, jest wbudowana w Adobe Experience Cloud. Posiada ona możliwość personalizacji API, która pójdzie w parze z poprawą osiągów strony i jej pozycją w rankingu. Przez testy A/B aplikacji jednostronowych, firmy są w stanie wprowadzać modyfikacje i innowacje w serwisie w celu poprawy obsługi klienta i usunięcie błędów z działania sklepu.

Wprowadzenie systemu Headless może być czasochłonne i usłane przeszkodami. Jednak sposób, w jaki jest zaprojektowany, sprzyja pracy deweloperów. Jest w stanie sprostać  integracjom międzysystemowym, posiada wytrzymałe narzędzia deweloperskie, oraz program partnerski.

Możliwości Adobe Commerce Cloud wraz z Headless są ogromne. Firmy, które skorzystają z tego rozwiązania, otrzymają nieograniczone narzędzia do stworzenia serwisu wielokanałowego na każdy użytek. Można stworzyć tryb w pełni oparty na Headless, czyli architekturę serwisów, front-end na miarę oraz PWA. Narzędzia te dają ogromną kontrolę w ręce sprzedawców, w celu zwiększenia sprzedaży i wprowadzania kolejnych innowacji. Rynek sprzedaży internetowej stale się zmienia i te narzędzia umożliwiają nadążanie za jego wymogami.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: