Personalizacja w Pimcore: Jakie oferuje możliwości?

17.11.2020 Angelika Siczek
mężczyzna przeglądający produkty w sklepie online

Jako osoby różnimy się między sobą. Każdy z nas często ma inne preferencje, potrzeby i upodobania niż druga osoba. Jednak często na podstawie różnych kryteriów tworzymy grupy ludzi o podobnych zainteresowaniach, poglądach i upodobaniach. Dokładnie takie parametry muszą brać pod uwagę sprzedawcy online, którzy chcą dotrzeć do odpowiedniego grona odbiorców i jak najlepiej zaspokoić ich oczekiwania. Jak osiągnąć sukces w najlepszym dopasowaniu produktów do danego klienta? Jakie narzędzia pomagają w tych działaniach? M.in. Pimcore, który oferuje duże możliwości personalizacji. 

Co oferuje Pimcore?

Z pomocą przychodzi Pimcore. To narzędzie, które zapewnia ogromne możliwości targetowania behawioralnego i personalizacji. Dzięki niemu jesteś w stanie stworzyć profil swoich potencjalnych klientów oraz dokładny profil odbiorców, którzy mieli już styczność z Twoją firmą. Na podstawie tego typu interakcji, możesz więc wyświetlić użytkownikowi odpowiednie i spersonalizowane treści. Zrobisz to także do wybranego segmentu użytkowników. Wszystko po to, aby wpłynąć na pozytywne doświadczenia klienta w styczności z Twoją marką, a także, by podnieść konwersję, czyli sprzedaż i zyski. Okazuje się, że aż 95% firm odnotowuje wzrost współczynnika konwersji po spersonalizowaniu oferowanych przez nie cyfrowych doświadczeń.

Profilowanie odwiedzających, potencjalnych klientów i klientów Twojego sklepu

Jak wiesz, nie każda osoba wchodząca na stronę sklepu od razu jest klientem. Do różnych podejmowanych akcji możemy więc przydzielić odpowiednich użytkowników – osoby, które jedynie przeglądają stronę, czyli odwiedzający. Potencjalni klienci, czyli osoby, które mogą być zainteresowane Twoimi produktami oraz klienci – użytkownicy, którzy wcześniej dokonali już zakupu w Twoim e-sklepie.

Dzięki Pimcore jesteś więc w stanie dopasować odpowiednie oferty do danego segmentu klientów. Aby poznać możliwość tego typu personalizacji z Pimcore, podamy Ci nasz przykład, który przedstawia fikcyjne przedsiębiorstwo handlujące starymi samochodami. Funkcjonujący w nim dział marketingu dzieli na grupy wszystkich klientów na podstawie ich zainteresowania samochodami luksusowymi, ekonomicznymi lub sportowymi. Podział dokonany jest także na nowych, stałych lub klientów VIP. Łącznie powstaje sześć segmentów. Do każdego z nich kierowane są więc odmienne treści. To dobry przykład pokazujący, w jaki sposób można podejść do klientów w swoim biznesie.

mozliwosc personalizacji w pimcore

Jak działa Pimcore?

Backend Pimcore zapewnia przyjemny i prosty w obsłudze interfejs administratora, który służy do definiowania reguł i przypisywania grup docelowych w oparciu o profilowanie, zachowanie i charakterystykę odbiorców. Dostępnych jest też wiele reguł dotyczących wyboru lokalizacji, typu urządzenia, z którego korzysta potencjalny odbiorca, liczby wizyt na stronie, a także mnóstwo innych istotnych parametrów. 

Pełna personalizacja cyfrowych doświadczeń w Pimcore

Aby stworzyć odpowiednie doświadczenie w kontakcie ze swoim sklepem, najpierw musisz zdefiniować spersonalizowane treści dla każdej z grup docelowych. Następnie pozwól Pimcore na jego działanie. To dzięki niemu osiągniesz zamierzony efekt. Wszystkie procedury odbywają się za sprawą silnika personalizacji, który identyfikuje i następnie przypisuje klienta do danej grupy docelowej w czasie rzeczywistym.

Co zyskasz, korzystając z personalizacji w Pimcore?

 • Pokażesz niestandardową zawartość każdej ustalonej grupie odbiorców. 
 • Wyślesz spersonalizowane wiadomości e-mail na podstawie zachowań i zainteresowań poszczególnych użytkowników. 
 • Spersonalizujesz wyniki wyszukiwania i zapowiedzi produktów nie tylko na podstawie zachowań takich, jak historia zamówień, zainteresowanie określonymi markami lub ulubionym kolorem, ale nawet biorąc pod uwagę zachowania podobnych odbiorców.
 • Zwiększysz skalę personalizacji zorientowaną na klienta, zapewniając tym samym płynną i bezproblemową obsługę klienta we wszystkich kanałach sprzedaży. 

Jak widzisz, Pimcore i personalizacja naprawdę może odmienić prowadzenie Twojej platformy sprzedażowej.  Korzystając z tego narzędzia, pozyskasz nowych klientów i zwiększysz lojalność już tych obecnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego narzędzia i jego implementacji, skontaktuj się z nami! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: