7 powodów dla których powinieneś wybrać Magento

03.07.2018 Angelika Siczek

Wśród wielu nowych technologii, produktów i usług, które zalewają nas każdego dnia pojawia się wiele możliwości na to aby założyć nowy biznes i zająć własną nisze rynkową. O ile na początku sprzedaż idzie dość łatwo, o tyle w momencie pojawienia się konkurencji, biznes staje się bardziej wymagający. Dlatego tworzenie biznesu należy oprzeć na takiej platformie, która jest w stanie zapewnić przewagę technologiczną nad konkurentami. Na szczęście do dyspozycji jest platforma Magento, która zdobyła zaufanie wielu liczących się biznesów działających w obszarze e-commerce. Co więcej jest to obecnie jedna z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie, używana zarówno przez niewielkich sprzedawców jak i duże znane brandy.

powody wyboru Magento

Niezwykła popularność Magento

W nawiązaniu do statystyk BuiltWith Magento jest drugą najpopularniejszą platformą e-commerce na świecie, posiadającą 17% rynku wśród 100 tysięcy najbardziej popularnych sklepów. Zgodnie z badaniem Forrester’s Q3 Magento zostało nazwane liderem oprogramowania B2B dla średniej wielkości organizacji. Według Tecgcrunch około 51% biznesów zamknęło fizyczne sklepy i przeniosło swoją sprzedaż online, głównie z powodu możliwości platform takich jak Magento.

Magento popularity

Magento jest platformą open source, która posiada szereg funkcjonalności znanych z oprogramowani klasy Enterprise z możliwością elastycznego dopasowania do potrzeb danego biznesu. Według niektórych źródeł wielu sprzedawców przypisuje od 10 do 80% wzrostu sprzedaży swoich przedsiębiorstw właśnie rozbudowanej funkcjonalności Magento. Jakie są zatem czynniki powodujące, iż Magento jest tak cenioną platformą?

Powody popularności Magento

1. Platforma przyjazna pozycjonowaniu

W celu zwiększenia widoczności w wyszukiwarkach platforma Magento oferuje wiele udogodnień takich jak przyjazne linki, możliwość tworzenia opisów meta oraz ich automatyzacji, możliwość automatycznego generowania mapy witryny zarówno w formacie XML jak i w postaci podstrony, tworzenie automatycznych przekierowań dla zmienionych adresów URL, linki kanoniczne dla powielonych adresów i wiele innych. Dlatego Magento to idealna platforma pod SEO rekomendowana dla działań marketingowych w sieci, z uwagi na możliwości jakie oferuje.

2. Elastyczność platformy

W porównaniu do wielu platform jak choćby rozwiązania SaaS za każdym razem gdy sklep internetowy jest wdrażany na Magento dana firma otrzymuje pełny dostęp do kodu oraz hostingu, dzięki czemu ma możliwość dowolnej modyfikacji platformy pod swoje potrzeby.

3. Gotowe moduły

Magento posiada specjalny marketplace pełen gotowych modułów, rozbudowujących funkcjonalność platformy i będących gotowymi rozwiązaniami na konkretne problemy biznesowe, z którymi zetknęło się wcześniej wiele innych firm. Jeżeli poszukujesz jakiejś nowej funkcjonalności do swojego biznesu jest bardzo prawdopodobne że znajdziesz je w marketplace na stronie Magento. Znacznie przyspiesza to rozwój oraz wdrażanie nowych funkcjonalności do sklepu internetowego.

4. Ogromna społeczność

Praktycznie wszyscy deweloperzy lubią platformy open source i tak samo jest w przypadku Magento, każdy kto poświęci czas, aby dobrze poznać ten system z pewnością go pokocha. Magento posiada wiele forów, na którym wymieniana jest wiedza o platformie oraz rozwiązywane problemy biznesowe. Wiele firm łączy siły aby opracować rozwiązania, niedostępne dla innych platform jak PWA, AMP, SOLR itp.

5. Bezpieczeństwo platformy

Bezpieczeństwo to najważniejszy aspekt każdego biznesu, szczególnie jeżeli chodzi o sprzedaż online. W przypadku Magento w przeciwieństwie do wielu innych platform nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo. Szeroka społeczność czuwa nad wykryciem potencjalnych zagrożeń a łatki i aktualizacje wydawane są kilka razy do roku, dzięki temu właściciel biznesu może się skoncentrować na rozwoju sprzedaży a nie utrzymaniu platformy.

6. Przyjazne dla urządzeń mobilnych

Szablony Magento są w pełni responsywne, dzięki czemu niezależnie od urządzenia oferta sklepu jest w pełni dostępna dla każdego użytkownika serwisu. Ponadto Magento można rozbudować o wsparcie dla AMP (Accelerated Mobile Pages), trwają również pracę nad wdrożeniem do Magento PWA (Progressive Web App). Wszystkie te czynniki powodują, iż jest to rozwiązanie bezkonkurencyjne.

7. Skalowalność

Magento to silnik, który łatwo daje się skalować. Możliwość działania na wielu serwerach z użyciem Load Balancera, obsługa dodatkowego cachowania, jak Full Page Cache lub Varnish, użycie Redis, SOLR lub Elastic Search, sprawia, iż wzrost ruchu jest Magento nie straszny i wraz z rozwojem biznesu będzie można odpowiednio dostosowywać platformę.

Wnioski

Biorąc pod uwagę wspomniane wyżej zalety platformy Magento nie byłoby błędnym stwierdzenie iż jest to obecnie najlepsza tego typu platforma do prowadzenia działalności e-commerce. Wyposażona w najnowocześniejsze i rozbudowane funkcje oraz elastyczny CMS, pozwalający sprzedawcą na kreatywną sprzedaż online może pomóc w osiągnięciu zakładanych celów przedsiębiorstwa i wypracowania znacznego wzrostu sprzedaży, zwiększenia współczynnika konwersji a w efekcie zysków.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: