Adobe Commerce: Jak możesz go wykorzystać do unowocześnienia swojego sklepu?

01.03.2022 Kornel Kosoń
adobe commerce

Wszechstronna i łatwo skalowalna platforma e-commerce, która pomaga Ci wykorzystywać dane, które przetwarzasz w swoim sklepie i wdrożyć sprzedaż w modelu multichannel. Tak w skrócie można przedstawić Adobe Commerce. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu, oferowanemu przez Adobe z technologią Magento. Dowiesz się też, jak Adobe Commerce może pomóc unowocześnić Twój sklep i ułatwić codzienną pracę.

Adobe Commerce Cloud to wynik zakupu przez Adobe open-sourcowej platformy Magento w maju 2018 roku. W wyniku transakcji wartej ponad 1,6 miliarda dolarów, oferta Adobe dla sprzedawców online znacznie się rozszerzyła. A dzięki integracji z całym ekosystemem Adobe, użytkownicy mają teraz dostęp do kompleksowego rozwiązania e-commerce dostępnego z poziomu jednej platformy chmurowej.  Zaraz pokażemy Ci, jak Adobe Commerce może pomóc przenieść Twój biznes e-commerce na wyższy poziom. Zapraszamy do lektury! 

Włącz sprzedaż multichannel do swojego biznesu

Dzisiaj strategia multichannel (lub nawet omnichannel) powinna stanowić ważny element w każdym sklepie internetowym. Klienci po prostu oczekują, że zaoferujesz im różne kanały komunikacji i że będą mogli zapoznać się z Twoją ofertą w różnych miejscach. W badaniu przeprowadzonym w 2021 roku ponad 65% badanych z Europy i Ameryki Północnej przyznało, że omnichannel jest „bardzo ważny” lub „dość ważny”. 

źródło: https://www.statista.com/statistics/1174137/view-omnichannel-strategy-ecommerce-companies-worldwide/

Z perspektywy biznesowej, takie podejście jest oczywiste. Szacuje się, że firmy, które wdrożyły strategię omnichannel cieszą się nawet 9,5% wzrostu sprzedaży. W jaki sposób Adobe Commerce może tutaj pomóc? Po pierwsze, platforma ta umożliwia łatwy dostęp do wszystkiego, co związane ze sprzedażą z poziomu jednego panelu. W ten sposób zyskujesz kompleksowy wgląd w swoje produkty, marki, strony internetowe, kanały sprzedaży, a nawet kraje, w których działasz. Jest też moduł poświęcony realizacji zamówień (włączając w to płatności i dostawy). To wszystko daje Ci pełną kontrolę nie tylko nad samym sklepem, ale także nad ścieżką zakupową klientów. Po drugie, Adobe daje Ci dostęp do automatyzacji i personalizacji, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i skuteczniej trafiać do potencjalnych klientów. I wreszcie – z pomocą Adobe Commerce możesz obsługiwać zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

Osiągnij pełną skalowalność biznesu

Żyjemy w czasach dynamicznego rozwoju e-commerce. Szacuje się, że globalna sprzedaż na tym rynku przekroczy 5,4 biliona dolarów w 2022 roku. Prawdopodobne jest zatem, że Twój sklep także będzie się rozwijać, a z nim – jego potrzeby. Platforma Adobe jest w pełni przygotowana na taki scenariusz. Po pierwsze, oferuje rozwiązania z zakresu headless commerce bazujące na API, co oznacza, że możesz łatwo włączyć do swojego sklepu dowolną aplikację, rozwiązanie lub wtyczkę. Po drugie, ponieważ wszystko jest w chmurze (i przez to szybko dostępne), możesz łatwo rozwijać się na nowych rynkach, tworzyć nowe strony internetowe i docierać do coraz to nowych grup odbiorców bez większych problemów. 

Ostatnia kwestia, która wymaga podkreślenia, jest związana z elastycznością tego rozwiązania. Ponieważ, jak już wspomnieliśmy, Adobe wykorzystuje headless commerce, możesz zdecydować się na standardową stronę internetową, aplikację PWA lub nawet stworzyć coś zupełnie nowego.

EKOSYSTEM ADOBE

W skład ekosystemu Adobe wchodzi wiele rozwiązań, które pomagają w codziennej pracy:

 • Analytics: Zaawansowany moduł ułatwiający analizowanie danych, a nawet korzystanie z modeli predykcyjnych.
 • Target: Tutaj czeka na Ciebie szereg rozwiązań umożliwiających personalizację i testy różnych rozwiązań (np. testy A/B i automatyzacja z pomocą AI).
 • Experience Manager: To system ułatwiający zarządzanie treścią i cyfrowymi zasobami w Twoim sklepie
 • Sign i Creative Cloud: Creative Cloud daje dostęp do ponad 20 aplikacji designerskich, a Sign umożliwia podpisywanie cyfrowych dokumentów z pomocą e-podpisu.

Wykorzystaj dane do maksimum

Jak już wiesz, Adobe Commerce posiada szerokie możliwości analizowania danych i raportowania. W efekcie masz pełen wgląd we wszystko, co się dzieje w Twoim sklepie.

Aby jeszcze lepiej wykorzystywać dane, którymi dysponujesz, wykorzystaj Adobe Sensei – frameworka sztucznej inteligencji, który wykorzystuje uczenie maszynowe do pozyskiwania lepszych informacji na temat Twojego biznesu. Adobe pozwala klasyfikować produkty i zapewniać klientom inteligentne rekomendacje produktowe. Możliwe jest także śledzenie danych w czasie rzeczywistym, co pozwala stale trzymać rękę na pulsie i mieć wygodny dostęp do wszystkich danych (o klientach, sklepie, transakcjach) w jednym miejscu. W ten sposób łatwiej będzie Ci lepiej zrozumieć klientów i dopasowywać ofertę do ich potrzeb.


Adobe Commerce Cloud to prawdziwie wszechstronne i użyteczne narzędzie dla Twojego sklepu internetowego, nie ważne gdzie i jak pracujesz. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu. Ta platforma to jedno z podstawowych narzędzi, którymi posługujemy się każdego dnia. Chętnie pomożemy Ci wdrożyć tę platformę w Twoim sklepie i w ten sposób pomóc Ci w rozwoju biznesu!

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: