Jak CMS Magento pomaga Twojemu sklepowi internetowemu?

22.02.2022 Oliwia
jak cms magento pomaga twojemu sklepowi internetowemu

Myśląc o otwarciu e-biznesu jedną z podstawowych kwestii, jaką należy rozważyć jest wybór platformy, na której taki sklep będzie funkcjonował. Wśród najpopularniejszych, wymienianych zawsze przy okazji jakichkolwiek rankingów, jest oparta na otwartym źródle platforma Magento. Rozwijana przez społeczność z całego świata platforma prezentuje całe spektrum możliwości rozwoju i budowania solidnej płaszczyzny sprzedażowej w kanałach online. Od systemu zarządzania treścią, przez wydajność, mobile-friendly po zoptymalizowaną funkcjonalność i intuicyjność. Nie bez powodu niemal 300 tys. sprzedawców z całego świata zdecydowało się rozwijać swój e-commerce korzystając z zalet Magento.

Magento CMS – co go wyróżnia?

Czasy, kiedy trzeba było zatrudnić programistę, by zmodyfikować choćby najmniejszy fragment tekstu na stronie internetowej, już dawno przeminęły. Dzisiaj wystarczy nawet krótkie szkolenie z systemu zarządzania treścią (CMS) tej czy innej platformy sprzedażowej, by bardzo wiele czynności udało się zrobić we własnym zakresie. Nie inaczej jest z platformą Magento, która udostępnia intuicyjny, funkcjonalny i użyteczny panel, dzięki któremu uda się wzbogacić każdą stronę www w angażujące treści. Ale to niejedyne atuty całej platformy, które wywindowały Magento na rynku rozwiązań open source. Trudno też pominąć fakt, że dostęp do technologii Magento jest darmowy. Eliminuje to konieczność opłacania kosztów licencyjnych. Co jeszcze warto odnotować w kontekście zalet?

Skuteczne SEO

Platforma jest świetnie przygotowana pod kątem pozycjonowania sklepu internetowego. Mamy tu dostęp do wielu rozwiązań, które wspierają działania SEO. Na każdym etapie tworzenia treści możemy skorzystać z podpowiedzi, które pozwolą nam zoptymalizować takie elementy wpływające na SEO jak nagłówki, meta opisy, atrybuty title czy frazy kluczowe. Sama struktura adresów URL także stoi na bardzo wysokim poziomie.

Wysoka wydajność

Platforma Magento sama w sobie jest stosunkowo wydajna, ale jeśli e-sklep oferuje tysiące produktów, gromadzi bardzo rozbudowane bazy klientów czy zamówień, a także musi wywiązywać się np. z kwestii wynikających z RODO może mieć problemy z wydajnością. Magento w tym temacie prezentuje duży potencjał. Możliwa jest jak najbardziej ręczna optymalizacja, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z narzędzi, które poprawią wydajność sklepu online zaledwie po kilku kliknięciach myszką. Do dyspozycji mamy np. CSS Compressor + Image Optimization, który odpowiednio skompresuje pliki CSS, HTML czy JS, co przełoży się na krótszy czas ładowania strony.

Przyjazny mobile

Naturalne przechodzenie użytkowników na zakupy realizowane za pośrednictwem smartfonów jest zauważalne od kilku sezonów. Statystyki dowodzą, że nawet 95% użytkowników sieci w wieku od 18 do 29 lat korzysta z telefonu w celach zakupowych. Nie bez znaczenia pozostaje więc dostosowanie e-sklepu do przeglądania oferty w telefonie. Potencjał, jaki drzemie w platformie Magento pod kątem optymalizacji e-sklepu pod ruch mobilny jest niezwykle duży. Do dyspozycji mamy cały arsenał narzędzi do mobilnej optymalizacji przy jednoczesnym zachowaniu w pełni funkcjonalnej i atrakcyjnej wersji desktopowej.

Motywy i rozszerzenia

Aktywna społeczność Magento dostarcza niezliczonej ilości motywów, które możemy z powodzeniem dobrać do naszego biznesu i jego charakteru. Decydując się na ten czy inny motyw zyskujemy też partnera, który stworzył dany motyw. W razie potrzeby można skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia, by w pełni wykorzystać potencjał danej templatki.

A jeśli zależy ci na wtyczce, która zmniejszy ilość opuszczonych koszyków, pozwoli wprowadzić program partnerski, a może dodać jakiś marketplace nie ma z tym najmniejszego problemu. Rozszerzeń w Magento jest wystarczająco dużo, są one rozbudowywane, aktualizowane i w zdecydowanej przewadze zaspokoją potrzeby e-sklepu.

Przyjazna integracja z zewnętrznymi partnerami

Jeśli korzystasz z partnerów, którzy dysponują dużą bazą produktów i prowadzą swój biznes w oparciu o dropshipping możesz zintegrować swój sklep z ich systemami. Z tą samą skutecznością zintegrujesz się z operatorami płatności czy kurierami lub np. firmą oferującą fulfilment.

Duża społeczność jako support

Społeczność, która zebrała się wokół platformy to niemal 400 tys. aktywnych użytkowników, specjalistów, programistów, webdesignerów, właścicieli sklepów, etc. Jest to niezwykła wartość całej platformy, która w ten sposób stworzyła wspierające się środowisko. Warto pamiętać, że zawsze możemy poradzić się fachowców na specjalistycznych forach, którzy pomogą odnaleźć rozwiązanie tego czy innego problemu.

Robiące wrażenie statystyki potwierdzające skuteczność platformy

Platforma Magento nie bez powodu w stosunkowo krótkim czasie podbiła rynek e-commerce. Obecnie z tego rozwiązania korzysta niemal 300 tys. e-biznesów. Wartość rynkowa platformy w 2020 r. wyniosła 13%, co oznaczało 4% wzrost do poprzedniego roku. Na całym świecie działa ponad 200 tys. programistów korzystających z Magento.

To tylko kilka faktów dotyczących platformy, które potwierdzają jej skuteczność w drodze do osiągania coraz lepszych wyników sprzedażowych.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  a.szylar@global4net.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: