Kluczowe obszary implementacji Magento Commerce

01.08.2019 Angelika Siczek
pisanie-kodu-na-laptopie

Rosnący rynek e-commerce to siła, której nie sposób zatrzymać. Jest to również pole dla sprzedawców doświadczonych w sprzedaży stacjonarnej. Obie formy handlu różnią się nie tylko charakterystyką sprzedaży, ale także rodzajem obsługi. Posiadanie odpowiedniej wiedzy i metod pracy jest kluczowe dla sukcesu w sprzedaży. Jednak w przypadku sklepu internetowego to odpowiednie narzędzie może przechylić szalę sukcesu na korzyść sprzedawcy. Czy jednak naprawdę potrzebne jest rozległe doświadczenie w sprzedaży, aby założyć sklep internetowy odnoszący sukces?

Większość ciężaru transakcji i obsługi biznesu e-commerce spoczywa na systemie. Zajmuje się on nie tylko magazynowaniem, sprzedażą, koordynacją wysyłki, ale również porządkowaniem płatności, zarządzaniem danymi produktów oraz danymi klientów. Dlatego tak ważny jest dobór narzędzia zintegrowanego, który obsłuży obie strony sklepu – wystawę oraz zaplecze.

Współpraca sprzedawcy z deweloperem

Aby Twój sklep e-commerce powstał szybko i sprawnie, musi zachodzić odpowiednia współpraca pomiędzy Tobą a zespołem deweloperskim. Jeśli nawiążesz kontakt z firmą posiadającą w tym obszarze doświadczenie, możesz mieć pewność, że poświęcony czas i ulokowane pieniądze nie pójdą na marne. Na skróceniu Time-to-Market zależy obu stronom, więc odpowiednie zarządzanie projektem to kwestia kluczowa.

Zakres projektu tworzenia sklepu

Na początek należy określić zakres projektu. Najważniejszym będzie określenie założeń do spełnienia oraz metody pracy klienta. Magento Commerce dopasuje się do Ciebie i umożliwi pracę na Twoich warunkach, ale tylko jeśli zostanie odpowiednio skonfigurowany. Należy przeanalizować funkcjonalności Magento pod kątem potencjalnych zagrożeń i możliwości rozwoju. Zebranie informacji na temat Twoich procesów to kwestia kluczowa. Ważne jest, w jaki sposób informacje o produktach będą wysyłane do Magento. Następnie należy określić jakie wdrożenia są potrzebne i dla kogo są przeznaczone. Należy określić również co dzieje się z zamówieniami złożonymi w Magento i jak będą przez Ciebie przetwarzane. Jest to najlepszy moment na zaprezentowanie pomysłów na ulepszenie tej implementacji.

Praca nad projektem zachodzić musi w pełnej współpracy. Zarówno praca programistyczna, jak i praca nad reorganizacją wewnętrznych procedur w celu polepszenia wydajności funkcjonowania sklepu.

Przeprowadzanie ciągłych testów umożliwi wyłapanie wszelkich błędów w pracy systemu i usunięcie ich jeszcze przed ruszeniem sklepu. Na szali leży odpowiednie funkcjonowanie magazynu i prezentowanie jego danych, zarządzanie informacją produktową, która musi być nie tylko tworzona i modyfikowana, ale również właściwie prezentowana. Magento potrzebuje odpowiednie informacje na temat asortymentu, aby bezproblemowo móc nim zarządzać.

Serwery biznesu e-commerce

Równie ważną cechą działania sklepu jest jego środowisko. W pracy deweloperskiej serwer niekiedy istnieje jedynie w założeniu i dopiero gotowy produkt jest na niego implementowany. Należy uniknąć sytuacji, w której programiści napotkają problemy i będą musieli wykonać szereg dodatkowych zmian, aby sklep ruszył na odpowiedniej platformie. Dlatego serwer należy dostarczyć jak najszybciej. Obniży to również nieprzewidziane dodatkowe koszty czy zmniejszy ryzyko opóźnienia realizacji projektu.

Metodologia Scrum

Scrum oznacza pewną filozofię lub sposób realizacji projektu. W przypadku tworzenia sklepu e-commerce Scrum jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Nie tylko zadba o terminową realizację, ale również o etapową akceptację postępów. Wykonywane Sprinty dają kontrolę nad projektem na każdym etapie jego powstawania. Programiści mogą jednocześnie skupić się na poszczególnych elementach i dopracować je do wymagań wewnętrznych i zewnętrznych. Interesariusze lub klienci mogą akceptować poszczególne etapy lub sugerować zmiany. Filozofia ta jest nastawiona nie tylko na szybki, ale również wydajny proces rozwoju projektu. W trakcie jego realizacji można obserwować i testować poszczególne modyfikacje pod kątem użyteczności dla modułów Magento dla tworzonego sklepu. Jeśli jakaś z modyfikacji nie spełnia założonych wymogów lub nie spotyka się z satysfakcją interesariusza lub Product Ownera, to iteracja może zostać porzucona. 

Technika ta może okazać się szczególnie użyteczna w tworzeniu produktu Omnichannel. Ciągłe testy i integracje, których osiągi mierzone są na bieżąco, zostaną tym samym lepiej przygotowane do działania na długo przed premierą. 

Odpowiednio przygotowany i przeprowadzony projekt stworzy produkt, z którego klient korzystać będzie długo i bezproblemowo. Środowisko implementacji rozwiązania Magento Omnichannel determinuje do pewnego stopnia zakres pracy, ale komunikacja z klientem na temat założeń i postępów to nieoceniony wkład w rozwój projektu. Nakreślenie przejrzystych zasad i wymogów oraz stała ich konsultacja w trakcie wysiłków deweloperskich to klucz do zbudowania udanego sklepu z silnym fundamentem systemowym. Takim, który stworzy platformę wychodzącą naprzeciw Twoim oczekiwaniom, ale również funkcjonować będzie bezawaryjnie i sprawnie.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane







  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: