Koniec wsparcia dla Magento 1

06.09.2018 Angelika Siczek
logo platformy e-Commerce Magento

Magento oficjalnie ogłosiło datę zakończenia wsparcia dla Magento 1. Mając na uwadze, iż wiele firm aktywnie korzystało z Magento w wersji 1 oficjalne wsparcie Magento było systematycznie przedłużane, ostatecznie jednak firma zdecydowała się na podanie do publicznej wiadomości oficjalnej daty zakończenia wsparcia.

Zakończenie wsparcia dla Magento

Jak podało Magento na swojej stronie oficjalne wsparcie dla Magento 1 zarówno w wersji Commerce (dawniej Enterprise) jak i Community zakończy się w czerwcu 2020 roku. Oznacza to, iż po tym terminie nie będą wydawane już kolejne poprawki ani patche bezpieczeństwa. Magento w wersji 1 swoją premierę miało w marcu 2008 roku i szybko zyskało rzeszę zwolenników stając się jedną z najbardziej popularnych platform na świecie i jedyną platformą e-commerce w wersji Open Source dającą tak ogromne możliwości sprzedawcą. 17 listopada 2015 roku zostało oficjalnie wydane Magento 2, którego celem stało się zapewnienie nowych sposobów zwiększania zaangażowania użytkowników, płynniejszej nawigacji, lepszych współczynników konwersji i generowania przychodów dla właścicieli sklepów. Wśród ulepszonych funkcji Magento 2 są: zmniejszone problemy z blokowaniem tabel, poprawione buforowanie stron, skalowalność klasy korporacyjnej, wbudowane wzbogacone fragmenty danych strukturalnych, nowa struktura plików z łatwiejszą personalizacją, wstępne przetwarzanie CSS z wykorzystaniem LESS & CSS URL resolver, ulepszone wydajność i bardziej uporządkowana podstawa kodu. Magento stosuje system zarządzania relacyjnymi bazami danych MySQL lub MariaDB, język programowania PHP i elementy Zend Framework. Magento 2 wprowadził wzorzec Model-View-ViewModel do kodu front-end przy użyciu biblioteki Knockout.js i biblioteki JavaScript.

Najwyższy czas przejść na Magento 2

Magento 2 przebyło długą drogę, aby stać się stabilnym systemem, który zapewni bezpieczeństwo biznesu na miarę swojego poprzednika Magento 1. W związku z osiągnięciem odpowiedniego poziomu dojrzałości przez nowy system Magento zdecydowało się na ogłoszenie daty zakończenia wsparcia dla poprzednika. Jest to zatem najwyższy czas aby zaplanować migrację do nowego systemu. Obecnie Magento 2 posiada już ponad 2 tysiące dostępnych rozszerzeń, a co kwartał tworzone są nowe rozwiązania. Na horyzoncie pojawia się już wersja Magento 2.3. Co kwartał uruchamianych jest blisko 8.000 nowych sklepów w porównaniu do 30.000 istniejących sklepów. Magento 2 zdecydowanie nabiera dynamiki, rozbudowywane są nowe funkcje, a z każdą nową wersją rośnie szybkość i wydajność Magento 2. To najwyższy moment na przeprowadzenie migracji do nowego systemu.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: