Magento Association – nowa organizacja wewnątrz platformy

16.05.2019 Angelika Siczek
osoba z wyciągniętymi rękami pokazuje cyfrowy obraz ludzi z pomiędzy dłoni

W 2018 roku Task Force należące do organizacji Magento, wybrało sobie zadanie do wykonania. Wysłuchano głosu społeczności Magento i stworzono Magento Association, czyli stowarzyszenia Magento. Dokonano tego we współpracy i w porozumieniu z wieloma członkami wspólnoty i interesariuszy. Od teraz celem tej organizacji będzie tworzenie niepodległej wspólnoty nonprofit w sposób zorganizowany. Zajmie się ona edukacją, tworzeniem sieci kontaktów i ogólnym wspieraniem społeczeństwa Magento. Są to rzeczy, którymi twórcy Magento zajmowali się już do tej pory, ale teraz stworzyli dodatkową strukturę kadrową.

Zawiązanie się organizacji

Proces pozyskiwania środków i personelu zajął trochę czasu. Twórcy chcieli podążać za głosem społeczności, dla której podjęli się tego zadania. Zebranie wszystkich opinii i rozważenie wszystkich pomysłów na przestrzeni zróżnicowanego ekosystemu to czasochłonny proces. Efektem tej pracy jest spisanie 3-letniego planu oraz statutu organizacji, w którym znajdują się wszystkie definicje i postanowienia istotne dla wspólnoty Magento Association. W celu stworzenia rady nadzorczej, która będzie opiekować się organizacją, przejrzano ponad sto zgłoszeń.  Wybrano ośmiu kandydatów, którzy zasiądą w inauguracyjnej komisji kierowniczej. W jej skład wchodzą: Rebecca Brocton, Juan Ignacio De Paula, Hilda Fontana, Guido Jansen, Viacheslav Kravchuk, Danny Verkade, Joshua Warren, Kuba Zwolinski.

Powołanie zespołu Magento Association

Osoby zasiadające w komisji tworzą zróżnicowany, ale skupiony na technologii zespół sprzedawców, programistów oraz liderów społeczności. Wszyscy byli dedykowanymi współtwórcami wspólnoty nastawionej na rozwój Magento. Głównym reprezentantem zostanie Ben Marks wraz z Brittany Mosquerą. Josh Berman z SithBucklin, który mocno przyłożył się do powstawania organizacji, dlatego zostanie dyrektorem zarządzającym.

Zaledwie rok po ogłoszeniu zadania stworzenia struktury kadrowej powstała rada nadzorcza złożona z utalentowanych przywódców.  Będą dbać o społeczność Magento pod zwierzchnictwem jej statutu. Zajmą się oni organizowaniem i ułatwianiem procesu rozwoju wspólnoty. Jednak równie ważnymi dla całości przedsięwzięcia są liderzy wolontariusze spoza rady nadzorczej. Magento Association zachęca, aby przejęcie inicjatywy było traktowane jak pierwsze zadanie w kierunku dalszego rozwoju wspólnoty. Odpowiednio aktywnym osobom może zostać zaproponowana współpraca.

Czy Magento Association jest dla Ciebie?

Mimo że istnienie i działanie rady nadzorczej to ważny krok w kierunku rozwoju każdej organizacji,  jej zdrowe funkcjonowanie i szybki rozwój polega głównie na działalności reszty członków społeczności w kierunku realizowania kolektywnej wizji organizacji. Twórcy zachęcają, aby członkowie wspólnoty zapisywali się do newslettera organizacji. To najlepszy sposób, aby pozostać na czasie ze wszystkimi zmianami organizacyjnymi i możliwościami rozwoju zawodowego. Jeśli już teraz korzystasz z osiągnięć wspólnoty, oznacza to, że tego typu zajęcie idzie w parze z Twoimi zainteresowaniami i doświadczeniem zawodowym. Dalszy rozwój pośród liderów z całego świata to najlepszy sposób na zdobycie dodatkowego doświadczenia i dalszy wkład w rozbudowę organizacji.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: