Magento ogłosiło udostępnienie PWA Magento Studio

15.02.2019 Angelika Siczek

Rok 2018 potwierdził, że urządzenia mobilne w dużej części wykorzystywane są do zakupów internetowych. Według raportu Adobe Analytics Holiday w roku 2018 aż 30 procent ruchu sieciowego z urządzeń mobilnych dotyczyło zakupów w sieci. Mimo to wielu sprzedawców wciąż ma problem z zachęceniem swoich klientów do dokonywania zakupów przez internet. Czy istnieje na to recepta?

15 stycznia 2019 Magento Studio ogłosiło start Progressive Web Applications (PWA), czyli zespołu narzędzi, które posłużą sprzedawcom w stworzeniu idealnego sklepu internetowego bez specjalistycznej wiedzy. Ułatwią one zwiększenie współczynnika sprzedaży u osób odwiedzających za sklep on-line oraz pomogą zbudować go na kształt aplikacji mobilnej. W pakiecie są również dodatki do Adobe Experience Cloud, które pomogą stworzyć witrynę spersonalizowaną i dopasowaną do potrzeb sprzedawcy.

PWA rewolucjonizuje projektowanie sklepów online. Narzędzia te umożliwiają zbudowanie witryny w przeglądarce wyglądającej i zachowującej się jak aplikacja mobilna. Angażuje to użytkownika na dłużej swoją estetyką i intuicyjnością.

pwa

PWA rozwiązuje dotychczasowe problemy sprzedawców

Cechą aplikacji mobilnych jest płynność działania i intuicyjność, które zapewniają lepsze zakupy online niż te dokonywane przez przeglądarki. Jednak aplikacje mogą być kosztowne w tworzeniu i utrzymaniu. Użytkownicy i tak będą korzystać z aplikacji znanych sobie wcześniej, należących do swoich ulubionych marek. Według Gartnera (amerykańska firma prowadząca badania marketingowe), tylko 10% lojalnych klientów pobierze aplikację stworzoną przez sklep, co kładzie duży ciężar ruchu sieciowego na strony www.

Dlaczego tak użytecznym narzędziem jest Progressive Web App? Zobacz, co może Ci zaoferować:

Szybkie przeglądanie – PWA umożliwia szybsze i bardziej interaktywne działanie oraz płynniejsze przewijanie, co ogranicza przymus ładowania strony  na nowo.

Błyskawiczne zalety aplikacji – PWA są  gotowe do użycia od pierwszego ładowania strony. Eliminuje to obowiązek pobierania aplikacji do pamięci urządzenia mobilnego.

Powiadomienia Push – plusem PWA jest możliwość utworzenia powiadomień Push (dla urządzeń z oprogramowaniem Android), co z kolei otwiera nowe możliwości dotarcia do klienta w czasie rzeczywistym, przez spersonalizowane komunikaty.

Natychmiastowy dostęp – podobnie jak aplikacje, sklepy zbudowane przy użyciu PWA można zapisać na ekranie powitalnym (na urządzeniach z oprogramowaniem Android). Umożliwia to dostęp do sklepu on-line za pomocą jednego kliknięcia, bez wpisywania adresu URL. Istnieje również możliwość otwarcia ich w trybie pełnego ekranu, co jeszcze bardziej upodabnia je do aplikacji mobilnych w wyglądzie i odczuciu użytkownika.

Synchronizacja z urządzeniem macierzystym – w architekturę strony może zostać wbudowana możliwość korzystania z lokalizacji. Można wtedy dostarczyć spersonalizowany komunikat, co ostatecznie wyrównuje szanse w rywalizacji z aplikacjami mobilnymi.

Dodatkowe zalety

Wszystkie wymienione zalety są osiągalne dzięki PWA za ułamek ceny aplikacji, a z tym samym efektem. To rewolucja, którą zauważyli już zarówno developerzy jak i użytkownicy. PWA dostarcza również wiele narzędzi ułatwiających prowadzenie sklepu przez usprawnianie kolejnych etapów zakupów. Progressive Web Apps umożliwia synchronizację z aplikacjami płatniczymi, takimi jak Google Pay czy Apple Pay, co przyspiesza finalizację transakcji i zwiększa jej bezpieczeństwo i tym samym zaufanie klienta. PWA ułatwia korzystanie ze znanych użytkownikom pośredników sprzedaży on-line, zarówno w sferze finansowej jak i logistycznej. Daje to sprawność działania do tej pory możliwą tylko w aplikacji. Ponadto, Google posiada Lighthouse – narzędzie do testowania ruchu sieciowego na stronach www, kompatybilnego z Progressie Web Applications.

Aplikacje mobilne przetarły szlaki, pokazując potrzeby i wymagania klientów robiących zakupy w sieci. PWA natomiast umożliwia adaptowanie zachowania i narzędzi aplikacji na szeroko dostępnej platformie, jaką jest przeglądarka i czyni to w znacznie niższej cenie. To otwiera drzwi dla wielu sprzedawców, dla których wcześniej posiadanie profesjonalnego sklepu on-line było nieosiągalne.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: