Magento Open Source vs Commerce vs Commerce Cloud – dla kogo są poszczególne platformy – porównanie

15.10.2020 Angelika Siczek
osoby wspólnie pracujące nad rozwiązaniem

Istnieje szereg różnych platform sprzedażowych, z których korzystają właściciele sklepów internetowych. Jednak Magento stała się niepodważalnym numerem jeden wśród sprzedawców na całym świece. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Przede wszystkim elastyczności, możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb oraz różnorodnym funkcjom, które ułatwiają prowadzenie sklepu. Różne warianty Magento – Open Source, Commerce i Commerce Cloud wprowadzają odrębne warunki prowadzenia handlu elektronicznego skierowane do firm każdej wielkości i z każdej branży. Poniżej prezentujemy porównanie ich charakterystyk, abyś mógł zrozumieć podstawowe różnice tych trzech wydań. Zobacz więc, jakie wyjątkowe możliwości oferują Magento 2 Open Source, Magento 2 Commerce i Magento 2 Commerce Cloud!

Trzy wydania Magento – krótka charakterystyka

Aby poznać różnice dzielące trzy wydania Magento, warto zapoznać się z ich specyfikacją. Zacznijmy więc od krótkiego podsumowania każdej z nich.

Magento 2 Open Source

W powstawaniu platformy sprzedażowej Magento ogromną rolę odgrywa społeczność Magento. Powstała ona w 2008 roku i rozpoczęła działania nad ciągłym doskonaleniem narzędzia. Produkt, jakim jest Magento 2 Open Source, mocno zmienił rynek e-commerce, dostarczając solidne, a przy tym bezpłatne oprogramowanie do prowadzenia handlu detalicznego online. Dziś od tego wydarzenia minęło 12 lat, a sprzedawcy wciąż korzystają z bogatej w funkcje platformy z ogromną społecznością, która wspiera jej działanie. Mimo że część opcji, którą oferuje płatna wersja narzędzia, nie jest dostępna, wciąż ma naprawdę wiele do zaoferowania.

Magento 2 Open Source jest ukierunkowany na podstawowe potrzeby sprzedawców internetowych. Jednak pomimo to wykracza daleko poza minimalny zakres instrumentów. To wydanie platformy w zupełności wystarcza do uruchomienia w pełni funkcjonalnego serwisu e-commerce. A jeśli potrzebujesz dodatkowych ulepszeń, zawsze możesz odwiedzić Magento Marketplace. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne narzędzia, umożliwiające efektywne prowadzenie działalności.

Co więcej, Magento 2 Open Source pozwala na zastosowanie dowolnych modyfikacji podczas konfiguracji platformy. Pomagają w tym doświadczeni programiści i agencje specjalizujące się w obsłudze właśnie tej platformy, dostosowując ją na miarę Twoich potrzeb. W rezultacie bezproblemowo stworzysz pełne i angażujące środowisko e-commerce, korzystając z wersji Open Source Magento 2. Za pośrednictwem platformy sprzedasz więc każdy produkt – od najbardziej minimalistycznych rozwiązań lokalnego handlu detalicznego po bardzo wymagający asortyment liderów branży.

Chcesz poznać przykład wykorzystania Magento 2 Open Source? Zajrzyj na stronę sklepu Sergio Rossi.

Magento 2 Commerce

Przyglądając się Magento 2 Open Source, można zastanawiać się, po co w ogóle korzystać z płatnej wersji platformy, skoro za pośrednictwem tej pierwszej można stworzyć w pełni funkcjonujący sklep. Otóż Magento Commerce, wcześniej znana jako Magento Enterprise Edition, uważany jest za  „płatną wersję Open Source na sterydach”. Dlaczego? Ponieważ zapewnia szereg zaawansowanych funkcji, które nie są domyślnie dostępne w wersji bezpłatnej ani za pośrednictwem rozszerzeń innych firm (np. Kreator Stron lub Staging). Jednak okazuje się, że Magento 2 Commerce nie jest dla każdego. Platforma cechuje się zaawansowanymi osobliwościami i nieograniczonym dostępem do personalizacji, ale przy tym towarzyszy jej także wysoka cena. Korzystanie z niej opłaca się więc jedynie dużym graczom.

Różnica pomiędzy dwiema edycjami platformy znacząco powiększyła się na przestrzeni ostatnich kilku lat. Na przykład Magento Commerce wprowadziło moduł B2B, który przekształcił narzędzie w naprawdę solidną platformę hurtową. Jednak ekosystem Magento oferuje także wystarczającą liczbę rozwiązań innych firm, aby zapewnić jeszcze lepsze doświadczenia B2B w Open Source. Mimo to pierwsza opcja wydaje się korzystniejsza dla hurtowników.

Innymi cechami, które mocno podniosły użyteczność Commerce Edition są narzędzia, takie jak Kreator Stron, Staging Treści i Visual Merchandiser. Dzięki nim administratorzy Magento mogą wykonywać swoje prace zdecydowanie szybciej i wydajniej. Nic podobnego nie jest dostępne w rozwiązaniach innych firm oferowanych dla wersji bezpłatnej.

Zaawansowany poziom personalizacji to kolejna wyróżniająca cecha Magento 2 Commerce. Dostarcza ona indywidualne rekomendacje produktów oparte na sztucznej inteligencji Adobe Sensei. Wprawdzie Magento 2 Open Source nie posiada tej funkcji. Możesz jednak połączyć ją z innymi, także potężnymi, alternatywami.

Wszystkie wymienione opcje oraz wiele innych udogodnień Magento 2 Commerce są dostępne za 24 000 USD rocznie. Zwróć uwagę, że system cenowy wydania obejmuje model warstwowy powiązany z wartością towarów brutto. Oznacza to, że im więcej sprzedajesz, tym więcej płacisz.

Jeśli chcesz zapoznać się ze sklepem internetowym postawionym na płatnej wersji Magento, odwiedź witrynę irlandzkiej marki O’Neills. To doskonały przykład sklepu Magento Commerce z szybkim dynamicznym wyszukiwaniem i imponującą funkcją personalizacji.

jaki rodzaj Magento wybrać na sklep internetowy

Magento Commerce Cloud

Przyjęło się, że skoro Magento Commerce jest wersją Open Source na sterydach, to Commerce Cloud wprowadza jeszcze bardziej wyrafinowaną ofertę ze wszystkimi udogodnieniami z pozostałych edycji. W jaki sposób działa? Dostarcza wszystkie funkcje Magento Commerce za pośrednictwem infrastruktury chmury, obejmującej Amazon Web Services (AWS). Poza tym platforma dodaje kilka unikalnych opcji do listy funkcji, które zostaną omówione w dalszej części.

Wersja Commerce Cloud została opracowana, aby sprostać najbardziej skomplikowanym zadaniom związanym z e-commerce. Jednak tego typu umiejętność radzenia sobie ze wszystkimi możliwymi trudnościami naprawdę dużo kosztuje. Model cenowy Magento Commerce Cloud opiera się na poziomach i waha się od 40 000 do 300 000 USD rocznie. Dlatego tylko czołowi gracze rynkowi mogą sobie pozwolić na tę wersję platformy.

Przykładem takiej działalności jest firma Helly Hansen, która wykorzystuje Magento Commerce Cloud do utrzymywania złożonej, globalnej strony internetowej, która składa się z 30 sklepów i obsługuje 6 języków. W 2016 roku był to jeden z najważniejszych projektów Magento Cloud, a najprawdopodobniej także lider całego ekosystemu.

Okazuje się jednak, że Magento Commerce Cloud budzi pewne obawy. Chodzi przede wszystkim o wydajność platformy –  wynik Testu Wydajności Magento (Adobe) Commerce Cloud. Poza tym podkreśla się kwestię powolnego wsparcia, ograniczonych możliwości skalowania, wydłużony czas przestoju, niska elastyczność oraz liczne wyzwania dla programistów związane z hostingiem.

Porównanie wersji

Teraz, kiedy znasz już podstawowe różnice pomiędzy Magento 2 Open Source, Magento 2 Commerce oraz Magento 2 Commerce Cloud, porównajmy je ze sobą, abyś jeszcze lepiej zrozumiał, kiedy warto skorzystać z danego rozwiązania.

Magento 2 Open Source vs Magento 2 Commerce

Jak już wspomnieliśmy powyżej, Magento 2 Commerce ma wiele funkcji wspólnych z Magento Open Source. Poniżej znajdziesz listę podstawowych funkcji, które są dostępne w obu wersjach. Są to więc:

 • Różne narzędzia i funkcje do zarządzania katalogiem.
 • Liczne możliwości zarządzania produktami.
 • Standardowe narzędzia marketingowe, promocyjne i do zwiększania współczynnika konwersji.
 • Rachunki klientów.
 • Kasa ze zintegrowanymi opcjami płatności i wysyłki.
 • Możliwość natychmiastowego zakupu produktu.
 • Zaawansowane raportowanie obsługiwane przez Magento Business Intelligence.
 • Standardowe analizy i raportowanie.
 • Różne ulepszenia wydajności – w tym pełna pamięć podręczna.
 • Automatyzacja marketingu dotmailer.

Warto podkreślić, że struktury obu wersji platformy opierają się na tych samych technologiach open source:

 • Serwery internetowe: Apache lub Nginx.
 • PHP: Kompozytor z pakietem zarządzania zależnościami dla PHP.
 • Baza danych: MySQL i MySQL Percona.
 • Akcelerator HTTP: Lakier.
 • Pamięć podręczna: Redis.
 • Wyszukiwanie: Elasticsearch.
 • Dodatkowe technologie: HTML5, CSS3 z LESS preprocesorem, jQuery jako główna biblioteka JavaScript, RequireJS do ładowania zasobów JS na żądanie, Knockout.js do uproszczenia interfejsów użytkownika JS za pomocą wzorca MVVM, różne biblioteki innych firm (Zend Framework, Laminas, Symfony itp.), a także różne standardy kodowania (PSR-0, PSR-1, PSR-2, PSR-3, PSR-4).
 • Opcjonalne składniki stosu: Varnish, Redis, Elasticsearch, RabbitMQ.
 • Testowanie automatyczne: skrypty testów jednostkowych, integracyjnych, funkcjonalnych i wydajnościowych; Testy JavaScript; narzędzia do statycznej analizy kodu itp.

Co należy do wyjątkowych cech Magento Commerce?

Opcji, na które warto zwrócić uwagę, jest kilka.

Elasticsearch

Pośród typowych cech Magento Commerce znajdziemy przede wszystkim możliwość elastycznego wyszukiwania – Elasticsearch. Chociaż Elasticsearch był znakiem rozpoznawczym Magento 2 Commerce, ostatnio stał się także częścią Open Source. W związku z tym oba wydania umożliwiają płynne i elastyczne wyszukiwanie zapytania w dużych katalogach danych. Dzieje się to od razu po zainstalowaniu oprogramowania i bez względu na używany język. Dane ukazywane są w czasie rzeczywistym. Pojawiają się więc sugestie, autokorekty, pomijane słowa, synonimy i wiele innych funkcji ułatwiających odwiedzającym sklep znalezienie tego, czego szukają.

Moduł B2B

Moduł Magento 2 B2B jest jednym z najbardziej znaczących ulepszeń Commerce w porównaniu do rozwiązania Open Source. Opracowano go, aby zaspokoić potrzeby hurtowników i firm skierowanych do innych firm, czyli właśnie dla sektora B2B. Moduł B2B umożliwia wdrażanie złożonych hierarchii organizacyjnych z różnymi poziomami uprawnień. Co więcej, oferuje osobiste katalogi, wyceny i negocjacje, z których mogą korzystać poszczególni kontrahenci. Jako sprzedawca Magento 2 Commerce możesz więc używać takich funkcji B2B jak:

 • Oferta do negocjacji – to narzędzie umożliwia negocjowanie ofert w środowisku Magento 2 B2B. Kupujący i sprzedający mogą negocjować ceny produktów i wysyłki przed ostatecznym złożeniem zamówienia.
 • Lista zapotrzebowań – narzędzie to umożliwia tworzenie list zapotrzebowań w środowisku Magento 2 B2B. Kupujący może tworzyć wiele list często kupowanych produktów, aby wykorzystać je do szybkiego składania zamówień.
 • Shared Catalog – umożliwia udostępnianie katalogów w środowisku Magento 2 B2B. Mogą więc być widoczne różne ceny produktów i odmienne oferty B2B dla różnych firm.
 • Konta firmowe – ten instrument umożliwia sprzedawcom tworzenie kont firmowych z różnymi rolami uprawnień i przypisywanie do nich wielu członków.
 • Kredyt firmowy – umożliwia płatności na konto dla firm B2B. Jest to sposób offline umożliwiający firmom dokonywanie zakupów do określonego limitu kredytowego.
 • Company Payment – ta funkcja pozwala sprzedawcom określić, które metody płatności są dozwolone dla firm B2B.
 • Szybkie zamówienie – zapewnia kupującym możliwość tworzenia nowych zamówień z listy wielu SKU.

Mimo że moduł B2B jest jednym ze znaczących ulepszeń funkcjonalnych Magento, istnieją inne niezawodne rozszerzenia autorstwa innych firm, które oferują takie same funkcje.

Page Builder – Kreator stron

Page Builder to kolejne ulepszenie wprowadzone w Magento 2 Commerce. Jest rozszerzeniem do tworzenia treści w najbardziej przyjazny dla użytkownika sposób. Zachodzi poprzez przeciąganie i upuszczanie elementów strony. Narzędzie oferuje system gotowych elementów sterujących zwanych „typami treści”, które są wyświetlane w menu Kreatora Stron w czterech kategoriach:

 1. Układ,
 2. Elementy,
 3. Media,
 4. Dodaj zawartość.

Narzędzie to umożliwia stosowanie funkcji przeciągania i upuszczania do tworzenia treści, a także podgląd na żywo, jak wszystko wygląda w witrynie sklepu. Co więcej, można także korzystać z edytorów formularzy. Pozwalają one dostosować zawartość w sposób bardziej przyjazny dla administratora serwisu.

Jedną z najbardziej znaczących zalet Kreatora Stron z perspektywy użytkownika jest to, że nie wymaga on kodowania, aby wprowadzić zmiany w wyglądzie interfejsu użytkownika. Jako administrator sklepu możesz więc za pomocą kilku kliknięć rozszerzyć istniejące typy treści lub stworzyć zupełnie nowe.

Zaawansowane narzędzia marketingowe

Magento 2 Commerce zapewnia wiele narzędzi opracowanych po to, by angażować odwiedzających sklep i zmieniać ich w osoby kupujące. Wersja komercyjna wprowadza więc kilka istotnych ulepszeń marketingowych, które w wersji Open Source są dostępne jedynie z wtyczkami firm zewnętrznych. Opcje oferowane w zakresie marketingu przez Magento Commerce to m.in.:

 • Segmentacja klientów – możesz podzielić klientów na grupy dużo dokładniej, niż jest to możliwe w edycji Open Source. Magento 2 Commerce zapewnia możliwość tworzenia segmentów w oparciu o różne dane, które klienci oferują na swoich kontach. Są to między innymi informacje typu rok urodzenia, płeć, adres i wiele innych.
 • Przypomnienia e-mailowe – jeśli odwiedzający sklep opuści Twoją witrynę, pozostawiając pełny koszyk, Magento Commerce zapewnia wysłanie przypomnienia na jego skrzynkę pocztową. Poprzez wiadomość e-mail możesz więc zwrócić się do swojego użytkownika, oferując mu rabat i łatwy sposób wznowienia transakcji.
 • Rejestr prezentów – Jak często zastanawiasz się, co kupić bliskiej osobie? W Magento Twoi klienci mogą tworzyć rejestry prezentów na specjalne okazje bezpośrednio ze swojego pulpitu, dodając produkty, którymi chcą być obdarowani. Następnie zapraszają swoich znajomych i rodzinę do zakupu wskazanych na liście pozycji. Jako administrator sklepu zyskujesz możliwość kontrolowania wszystkich zakupionych towarów, w tym ich pozostałych ilości. To świetne rozwiązanie dla każdej ze stron.
 • Karty podarunkowe – Magento 2 Commerce oferuje trzy rodzaje produktów w postaci kart podarunkowych. Wirtualną kartę, którą można wysłać do klientów drogą elektroniczną. Fizyczną kartę podarunkową, która trafia do odbiorcy tradycyjną pocztą. Zmieszanie obu typów kart.
 • Prywatne sprzedaże i wydarzenia – ta funkcja umożliwia generowanie ruchu i nowych potencjalnych klientów, a także rozładowywanie nadwyżek zapasów przy użyciu istniejącej bazy klientów. Dzięki Magento 2 Commerce skonfigurujesz ograniczoną czasowo sprzedaż widoczną dla określonych członków, a nawet wygenerujesz samodzielną prywatną stronę sprzedaży. Następnie możesz zaprosić klientów i udostępnić im szczegóły wydarzenia, zapewniając VIP-owskie traktowanie członkom zamkniętej grupy.
 • Punkty lojalnościowe – dzięki systemowi punktów nagród Magento otrzymujesz kolejny instrument do zwiększania zaangażowania klientów i promowania ich lojalności. Platforma umożliwia nagradzanie stałych klientów punktami za dużą ilość transakcji i innych działań. Możesz zarządzać dystrybucją punktów, śledzić ich saldo i kontrolować wygaśnięcie. Poza tym możliwe jest ustawienie kursu wymiany między znakami nagrody a walutą. Klienci mogą wymieniać punkty przy kasie, zakupie towarów i usług.
 • Zwroty i wymiany – autoryzacja zwrotu towaru, w skrócie RMA to system, który upraszcza życie zarówno administratorów, jak i kupujących. Jeśli klienci żądają zwrotu przedmiotu w celu wymiany lub odzyskania pieniędzy, odpowiednia funkcja Magento 2 Commerce pozwala rozwiązać problem w ciągu kilku kliknięć. Jako administrator możesz włączyć RMA dla wszystkich produktów lub wybranych określonych pozycji.
 • Kredyt sklepu – ta funkcja jest ściśle powiązana ze zwrotami i wymianami. Jako administrator Magento 2 Commerce możesz wykorzystać kredyt sklepowy do zwrotu gotówki, podczas gdy klienci mogą użyć tej funkcji do płacenia za zakupy. Poza tym saldo karty podarunkowej można zamienić na kredyt sklepowy, aby wyeliminować użycie kodów kart podarunkowych.
 • Rekomendacje produktów – oferują one możliwość wdrożenia indywidualnego podejścia do klientów, zwiększenia konwersji i przychodów oraz stymulowania zaangażowania kupujących. Oparte na sztucznej inteligencji i algorytmach uczenia maszynowego Adobe Sensei, narzędzie to przeprowadza dogłębną analizę zagregowanych danych o odwiedzających, aby zapewnić każdemu potencjalnemu klientowi wysoce spersonalizowane doświadczenia zakupowe.
 • Powiązane zasady dotyczące produktów – funkcja ta reprezentuje bardziej konwencjonalne podejście do rekomendacji produktów. Jako administrator sklepu zyskujesz możliwość kierowania wyboru produktów, które są prezentowane jako produkty powiązane, dodatkowe i krzyżowe, zamiast tworzyć każdą relację ręcznie. Możliwa jest tutaj także niewielka personalizacja. Można powiązać każdą regułę produktu z segmentem klientów.

Zaawansowane zarządzanie kategoriami

Mimo że wersje Magento Open Source i Commerce posiadają wiele standardowych funkcji, w przypadku zarządzania kategoriami, mogą pochwalić się dwoma wyjątkowymi instrumentami, z których od kilku lat korzystają ich użytkownicy.

Po pierwsze jest to funkcja oparta na planowaniu treści. Dzięki niej można zaplanować wdrażanie zmian. Umożliwia więc administratorom e-sklepu stosowanie aktualizacji kategorii pogrupowanych z innymi zmianami zawartości po zaplanowanej dacie.

Druga opcja w Magento 2 Commerce to zyskanie uprawnienia do kategorii. Oznacza to, że możesz ograniczyć dostęp do kategorii dla określonych grup klientów. Platforma zapewnia możliwość kontrolowania wyświetlania cen produktów, a także wyboru grup klientów, którym wolno dodawać produkty do koszyka.

Content Staging

Magento 2 Commerce umożliwia swoim użytkownikom tworzenie, przeglądanie i planowanie szerokiego zakresu aktualizacji treści. Dzięki narzędziu Content Staging każda strona statyczna zamienia się w zbiór różnych elementów, które można włączyć lub wyłączyć. Zmiany są stosowane automatycznie zgodnie z kampanią, która z kolei jest zapisem zaplanowanych zmian dostępnych do podglądu i zarządzania. Content Staging zapewnia więc możliwość tworzenia zaplanowanych aktualizacji produktów, kategorii, reguł cen katalogowych, koszyka, stron i bloków CMS oraz widżetów.

tworzenie unikalnych treści

Unikalne elementy treści

Magento 2 Commerce dostarcza kilka typów treści niedostępnych w Open Source. Obejmują one hierarchię stron, bloki dynamiczne i banery (zastąpione w ostatnich wersjach).

System hierarchii stron sklepu dodaje dodatkowe możliwości zarządzania w zakresie organizacji i optymalizacji treści. Narzędzie umożliwia dołączanie paginacji, nawigacji i menu, aby uprościć przeglądanie. Wykorzystaj więc hierarchię stron, by wyświetlać treść w takiej kolejności, żeby Twoi klienci w prosty sposób mogli znaleźć potrzebne im materiały.

W przypadku bloków dynamicznych zapewniają one możliwość tworzenia bogatych, interaktywnych treści, które zawierają reguły cenowe i dane o poszczególnych segmentach klientów. Ponieważ funkcja jest zintegrowana z Kreatorem Stron, możesz bezpośrednio zarządzać istniejącymi blokami dynamicznymi bez zbędnych przeszkód.

Pojawiają się także banery i mimo że w zaawansowanych narzędziach do tworzenia treści są zastępowane, to nadal mogą korzystać z nich sprzedawcy, których sklepy nie posiadają Kreatora Stron. Możesz wykorzystywać ten typ treści, aby wyświetlać obraz lub blok treści jako część promocji, pojawiającą się przez określony czas. Magento Commerce obsługuje ukierunkowane banery widoczne dla określonych segmentów klientów. Poza tym ich wyświetlanie można kontrolować za pomocą warunków reguł cenowych i wykorzystania kuponów.

Visual Merchandiser

Visual Merchandiser oferuje użytkownikom Magento 2 Commerce zestaw narzędzi, które umożliwiają pozycjonowanie produktu zgodnie z warunkami określającymi wygląd produktu na liście kategorii. Oznacza to, że możesz uporządkować kolejność wyświetlania produktów za pomocą kilku kliknięć. Tryb wizualny tej funkcji wyświetla każdy produkt jako kafelek na siatce, gdzie dostępne jest zarządzanie jego zamówieniem. Możliwe jest także uporządkowanie wszystkiego na liście produktów bezpośrednio w kategorii. W przypadku Magento Open Source należy odwiedzić sekcję kategorii i ustawić numery priorytetów, aby osiągnąć podobne wyniki jak w Commerce.

Archiwum

Magento 2 Commerce pozwala archiwizować zamówienia, aby poprawić wydajność sklepu oraz usunąć z przestrzeni roboczej niepotrzebne informacje. Funkcja ta zapewnia możliwość pakowania faktur, przesyłek i not kredytowych oraz umieszczanie ich w oddzielnym magazynie. Tym wszystkim możesz zarządzać ręcznie. Nie usuwasz też żadnych elementów na stałe. Wszystkie one są dostępne w dowolnym momencie.

Menedżer tagów Google

Menedżer tagów Google to jedna z ekskluzywnych funkcja Magento Commerce. Gwarantuje możliwość zarządzania fragmentami kodu (tagami) związanymi ze zdarzeniami kampanii marketingowej. Narzędzie daje więc możliwość dodawania tagów śledzących, które pomagają mierzyć dane odbiorców, przenosząc je bezpośrednio do Google Analytics i innych rozwiązań firm zewnętrznych. W efekcie zyskujesz klarowny obraz tego, jak dobrze działa Twoja witryna Magento Commerce. Do korzystania z tego narzędzia wymagane jest konto Google Analytics oraz Tag Manager.

 Zaplanowany import / eksport

Jeśli miałeś kiedyś styczność z Open Source, z pewnością wiesz, że narzędzia do przeprowadzania tam importu i eksportu są ograniczone. Na szczęście Magento 2 Commerce częściowo rozwiązuje ten problem, wprowadzając zaplanowany import i eksport. Dzięki temu sprzedawcy mają możliwość przesyłania danych codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Obsługiwany jest zarówno lokalny serwer Magento, jak i zdalny serwer FTP. Możesz skonfigurować wszystko za pomocą harmonogramu zadań Cron. Jednak ta funkcja nie jest tak elastyczna, jak ta wprowadzona w ulepszonym rozszerzeniu Import & Export.

Integracja z systemami ERP

Firmy B2B używające Magento 2 Commerce mogą skorzystać z elastycznego interfejsu API, który integruje się z różnymi rozwiązaniami ERP. Jednak każde konkretne połączenie jest dostępne za pośrednictwem dedykowanego rozszerzenia Magento. Z kolei użytkownicy Open Source mogą osiągnąć tę samą funkcjonalność z jeszcze większą elastycznością dzięki ulepszonemu rozszerzeniu Import & Export oraz jego dodatkom. Na szczęście okazuje się, że sprzedawcy platformy Commerce również mogą zaimplementować u siebie ten moduł.

Atrybuty klienta

Ważnym ulepszeniem Magento Commerce jest także możliwość rozszerzenia atrybutów klienta o pola niestandardowe. W ten sposób zyskujesz możliwość zbierania oraz dostarczania informacji wymaganych do realizacji zamówień, a także procesów zarządzania klientami.

Magento 2 Commerce zapewnia możliwość dodawania niestandardowych atrybutów do takich sekcji konta klienta: Informacje o koncie, Książka adresowa oraz Informacje rozliczeniowe. Możesz też wykorzystać atrybuty adresu klienta w sekcji Informacje rozliczeniowe podczas płatności lub rejestracji konta.

Zaawansowana pomoc w zakupach

Nawet a najnowocześniejszych sklepach e-commerce zdarzają się sytuacje, w których klienci nie mogą dokonać zakupy bez pomocy obsługi. Chociaż zarówno wersje Open Source, jak i Commerce Magento 2 pozwalają pomóc potencjalnym klientom, ta ostatnia zapewnia rozszerzone możliwości dla zalogowanych klientów w obszarze koszyka. Jako administrator witryny Magento 2 Commerce możesz dodawać produkty do koszyka z zaplecza swojego sklepu. To doskonały sposób na zwiększenie szansa zakup towarów, zmniejszając ilość porzuceń koszyka.

Wsparcie 24/7

Bardzo istotne jest to, że Magento Commerce oferuje całodobową obsługę klienta, która ma kluczowe znaczenie dla rozwiązywania niektórych problemów technicznych. Decydując się na tę wersję, otrzymujesz własnego opiekuna konta, który pomaga Ci w przekierowaniu do wartościowych zasobów. Możesz również skorzystać z pomocy menedżera ds. Sukcesu Klienta. Jest to specjalista skupiony na maksymalizacji potencjału Twojej witryny sklepowej Magento.

W przypadku wersji platformy typu Open Source brakuje wsparcia zapewnianego przez Magento. Otrzymujesz więc jedynie opcje samodzielnej obsługi i rozwiązywanie problemów technicznych leży po Twojej stronie. Istnieje jednak wiele forów społecznościowych, agencji i specjalistów, którzy mogą Ci pomóc w rozwiązaniu nawet najtrudniejszych problemów.

Należy także nadmienić, że Magento 2 Open Source nie ma ochrony przed naruszeniem praw autorskich. Oznacza to, że ponosisz wyłączną odpowiedzialność za obronę przed roszczeniami związanymi z podstawowym oprogramowaniem Magento. Warto więc o tym pamiętać!

zakupy online - wybór odpowiedniej platformy Magento

Magento Commerce Cloud vs Magento Commerce

Jak wiesz, prowadząc sklep, możesz wybrać również opcję robienia tego w chmurze. Magento Commerce Cloud zawiera wszystkie funkcje sklepu postawionego na Magento 2 Commerce oraz oferuje kilka dodatkowych korzyści. Edycja Magento Commerce Cloud to solidne rozwiązanie PaaS działające na Amazon Web Services. Zapewnia sprzedawcom zarządzaną infrastrukturę usług, lepszą wydajność, zwiększone bezpieczeństwo i najwyższą skalowalność niż pozostałe wersje. Edycja zawiera liczne dodatkowe technologie w tym Fastly, Blackfire, New Relic itp. Znacząco upraszczają one proces wdrażania w porównaniu z Magento 2 Commerce.

Zobacz, co dokładnie zyskujesz, korzystając z Magento Commerce Cloud:

 • Hosting AWS – należy podkreślić, że w końcu jednym z najważniejszych aspektów tej edycji Magento jest jej chmurowy charakter. Commerce Cloud wprowadza środowisko do sprawnego prowadzenia biznesu e-commerce. Dedykowany zespół programistów gwarantuje, że Twój sklep internetowy działa z maksymalną wydajnością. Nawet najbardziej istotne skoki ruchu nie wpłyną na jego wydajność i dostępność dla klientów.
 • Przepływ pracy oparty na Git – Dzięki integracji z GitHub możesz zarządzać swoimi środowiskami Magento Commerce Cloud bezpośrednio z repozytorium GitHub. Możliwe jest także skonfigurowanie repozytorium Bitbucket lub GitLab do budowania i wdrażania środowiska podczas automatycznego wypychania zmian w kodzie.
 • Narzędzia wydajności – Commerce Cloud oferuje pakiet ece-tools powiązany z zaawansowaną skalowalnością do wdrożenia. Możesz wykorzystać zestaw skryptów i akcesoriów, aby uprościć wiele zadań. W tym przede wszystkim zarządzanie cronem, weryfikację projektów, środowisko wdrażania dockera itp. Różne inne ulepszenia wydajności Commerce Cloud są do Twojej dyspozycji natychmiast po rozpoczęciu korzystania z narzędzia.
 • Szybka integracja – Aby zoptymalizować i zabezpieczyć dostarczanie treści, Magento Commerce Cloud usprawnia wiele usług Fastly. Jest to sieć Varnish-based CDN, która buforuje Twoją witrynę, aby uzyskać szybsze ładowanie strony. Masz także do dyspozycji wiele opcji bezpieczeństwa, w tym wbudowaną ochronę DDoS i zaporę sieciową aplikacji. I co więcej, Magento Commerce Cloud zapewnia kilka technik optymalizacji obrazu, które pozytywnie wpływają na wydajność Twojego sklepu.

Magento 2 Open Source vs Commerce vs Commerce Cloud

W ramach podsumowania, aby jeszcze lepiej pokazać Ci zbiorczo wszystkie różnice istniejące pomiędzy trzema wersjami, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie, uwzględniające cechy wszystkich edycji – Magento 2 Open Source, Magento 2 Commerce oraz Magento 2 Commerce Cloud.

Funkcje Magento

Open Source

Commerce

Commerce Cloud

Zarządzanie produktem

Rodzaje produktów:

– Prosty produkt

– Konfigurowalny produkt

– Produkt zgrupowany

– Produkt wirtualny

– Produkt w pakiecie

– Produkt do pobrania

– Karta podarunkowa

Magento 2 Rozszerzenia karty podarunkowej

Zaawansowane ceny

Zarządzanie zapasami

Treść wizualna:

– Obrazy

– Filmy

– Próbki

Zarządzanie kategoriami:

– Standardowe narzędzia do zarządzania kategoriami

– Zaplanowane zmiany

Zaplanowana aktualizacja projektu

– Uprawnienia kategorii

Uprawnienia dla Magento 2

Katalogi współdzielone

Moduł B2B

Moduł B2B

Narzędzia zakupowe:

– Wyślij e-mail do znajomego

– Lista życzeń

– Wyszukiwanie listy życzeń

Rozszerzenie wielu życzeń

– Porównaj produkty

– Ostatnio oglądane / Porównywane

Recenzje produktów

Relacje z produktami:

– Powiązane produkty

– Sprzedaż krzyżowa

– Dosprzedaż

Promocje:

– Zasady cen katalogowych

– Zasady dotyczące cen koszyka

– Powiązane zasady dotyczące produktów

Powiązane produkty dla Magento 2

– Rekomendacje produktów

Usługi personalizacji dla Magento 2

Merchandising:

– Visual Merchandiser

– Gift Registry

Magento 2 Rozszerzenia Gift Registry

– Nagrody i punkty lojalnościowe

Magento 2 Przedłużenia punktów

– Sprzedaż prywatna i wydarzenia

Sprzedaż prywatna i sprzedaż błyskawiczna

Komunikacja:

– Standardowe e-maile

– Przypomnienia e-mailowe

Przypomnienia e-mailowe dla Magento 2 i

Rozszerzenia e-maili uzupełniających

– dotdigital Engagement Cloud

– Dokumenty sprzedaży

– Newsletter

– Kanał RSS

– Zmienne

Nawigacja i wyszukiwanie:

– Nawigacja warstwowa

– Breadcrumbs

– Wyszukiwanie w katalogu

– Wyszukiwane hasła

– Wyszukaj synonimy

SEO:

– Metadane

– Mapa strony

– Przepisywanie adresów URL

Narzędzia Google:

– Analizy

– Eksperymenty z treścią stron

– Menedżer tagów

– AdWords

Punkt zakupu

– Zakup natychmiastowy

– Szybkie zamówienie

Moduł B2B

Moduł B2B

– Koszyk

– Poproś o wycenę

Poproś o wycenę

Rozszerzenia modułu B2B

Moduł B2B

– Stały koszyk

– Pomoc dotycząca koszyka

– Tworzenie zamówienia

– Do kasy

Zarządzanie zamówieniami

– Zamówienia

– Faktury

– Przesyłki

– Wysyłki

– Partie

– Noty kredytowe

– Store Credit

Magento 2 Store Credit Extensions

– Company Credit

Company Credit Rozszerzenie Magento 2

Moduł B2B

Moduł B2B

– RMA

– Umowy rozliczeniowe

<p dir=”l

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: