Własne e-maile transakcyjne w Magento

28.09.2012 Angelika Siczek
dokonywanie transakcji w sklepie

Maile transakcyjne są niezwykle ważnym elementem sprzedażowym każdego sklepu internetowego. Odpowiednia ich konstrukcja może zachęcić użytkownika do powrotu do naszego sklepu w przyszłości lub też konkretnego działania, np. oceny poziomu sprzedaży danego sklepu poprzez umieszczenie linku do odpowiedniego formularza. W związku z powyższym może zaistnieć potrzeba użycia własnych maili transakcyjnych w sklepie internetowym. Oto jak zrobić to w Magento:

1. Tworzymy własne e-maile transakcyjne w panelu administracyjnym:

1.1 W panelu Magento należy przejść do zakładki System -> Emaile transakcyjne

Po kliknięciu w zakładkę znajdziemy całą listę emaili transakcyjnych. Najlepszym sposobem uniknięcia pisania od początku jest przerobienie gotowych szablonów systemowych. Aby zobaczyć szablon przed kopiowaniem należy użyć przycisku “Pogląd” znajdującego się z prawej strony.

1.2 Aby utworzyć nowy szablon należy skorzystać z przycisku “Dodaj nowy szablon”. Dobrym pomysłem jest skorzystania z opcji ładowania jednego z gotowych domyślnych szablonów. Po załadowaniu szablonu można zmienić jego nazwę poprzez dodanie do niego własnego przedrostka, nazwę domyślną dobrze jest zostawić. W ten sposób w długiej liście szablonów bez problemu znajdziemy w przyszłości te zmodyfikowane. Proces możemy powtórzyć dla każdego szablonu, który chcemy zmienić.

2. Przypisujemy szablon dla różnych sklepów oraz widoków sklepu

Aby przypisać szablon e-maili transakcyjnych przechodzimy do zakładki System -> Konfiguracja -> Sprzedaż -> E-maile sprzedażowe i wybrać odpowiednie szablony.

Po zakończeniu ustawiania nowych szablonów należy zapisać zmiany.

To wszystko. Teraz należy przetestować na kilku próbnych zamówieniach działanie szablonów.

Cyfrowe newsy / Bądź na bieżąco

Od początku 2022 roku wchodzimy w skład Unity Group. Teraz zapisując się do naszego newslettera, będziesz na bieżąco z informacjami całej naszej organizacji.

  Wypełniając formularz wyrażasz zgodę na wysyłkę newslettera przez Unity S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Zgodę możesz wycofać w każdej chwili. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce prywatności.

  *Wymagane

  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  a.szylar@global4net.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: